Ανακοίνωση

Collapse

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

Οι εγγραφές είναι προσωρινά κλειστές. Εαν επιθυμείτε να εγγραφείτε, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω email, για να δημιουργήσουμε το λογαριασμό σας.

Εκ της διαχείρισης.
Εμφανιση περισσοτερων
Εμφανιση λιγοτερων

RetroAd

Collapse

Amiga Hybris - Apocalypsis Metempsychosis

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Amiga Hybris - Apocalypsis Metempsychosis

Θεωρω τραγικη μου παραλειψη που ως φιλος του progressive δεν ειχα ποτε καταφερει να ακουσω το το ομωνυμο αλμπουμ των Ελληνων Apocalypsis (1980).

To συνιστω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!

Δωστε τωρα βαση στη πενια και βασικα στο 0:42

Τωρα ακουστε και το Hybris της Amiga (1988)

Ειναι ομοια!!
    ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Όντως η εισαγωγή είναι ίδια.
    Πάντως πρόκειται για δισκάρα για τα ελληνικά δεδομένα. Φοβερές μελωδίες στα πληκτρα και πολύ γλυκιά κιθάρα.
    Ποιός θα το πίστευε τότε, οτι μετά από 7 χρόνια ο Ντερτιλής θα τραγούδαγε "Stop" με τον Καλίρη στην Eurovision...
    The Whirlwind www.ghz.gr Ασφαλώς αυτή είναι η προσευχή σας κύριε Τζίμη ε;
    Those who do not immerse themselves to the extreme gaming will find their bodies beaten harshly!

Σχόλιο

Μα την πιστη μου. . . Ολοιδια! ! ! !
      MAME.GR

I am Retro.GR

Σχόλιο

Ωραιο ευρημα, αρκετα συντομο "unison" για να θεωρηθει αντιγραφη αλλα δυνατη ομοιοτητα.

Ουτε εγω γνωριζα το συγκροτημα και φυσικα θα ακουσω το αλμπουμ γιατι ακουγεται πολυ ενδιαφερον. Απο ελληνικα prog γνωριζω μονο τα -φανταζομαι- γνωστα αλμπουμ απο Ακριτα και Τεσσερα επιπεδα της υπαρξης
        sigpic

Σχόλιο

Τσεκαρε Morka (πιο πολυ ψυχεδελια παρα proggie) και Axis - (Aphrodite's Child και Socrates τους εχεις ακουσει ετσι κι αλλιως)
          ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Σχόλιο

Εργασία...
          X