Ανακοίνωση

Collapse

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

Οι εγγραφές είναι προσωρινά κλειστές. Εαν επιθυμείτε να εγγραφείτε, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω email, για να δημιουργήσουμε το λογαριασμό σας.

Εκ της διαχείρισης.
Εμφανιση περισσοτερων
Εμφανιση λιγοτερων

RetroAd

Collapse

Πρόβλημα με PSP Slim & Lite

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

Αρχικά δημοσιευμένο από konstandin Προβολή Post
    φιλε agahim τι εκανες με την οθονη;
    συνηθισα να παιζω με την εικονα upside down καποια στιγμη θα παραγγειλω απο ebay νεα οθονη και tools για αλλαγη.

αν και μπορω να επαναφερω την οθονη με 2 τροπους:
    α) με software καθε φορα που το ανοιγω
    β) ή μετα απο μερικα λεπτα παιξιματος, αν ανοιγωκλεισω το psp πολλες φορες στο τελος φτιαχνει

Σχόλιο

Οι γραμμές πλήθυναν και πλέον είναι σχεδόν αδύνατο να παίξεις. Θα άλλαζα οθόνη και cd reader που τα βρίσκω φθηνά αλλά δεν έχω καθόλου χρόνο για επισκευές. Μάλλον θα πάω για αγορά άλλου PSP. Μια ερώτηση μόνο γιατί πέρασαν πολλά χρόνια από τότε που "χάκαρα" το PSP μου κι τα έχω ξεχάσει. Αν βάλει την Memory Stick μου στο άλλου μηχάνημα που θα αγοράσω θα μπορεί από εκεί να φορτωθεί το custom firmware ή πρέπει να κάνω πάλι κάποια διαδικασία; Αυτό ισχύει και σε PSP 2004 και σε 3004?

Υ.Γ. Πάντως το DS lite που έχω και είναι και ένα χρόνο παλιότερο από το PSP και με πολλές περισσότερες ώρες χρήσης, δουλεύει τζάμι (φτου φτου μην το ματιάσω). Η Sony τι σόι υλικά χρησιμοποίησε ρε παιδί μου πια;
      Τελευταία επεξεργασία από johnny19818; 09-03-2017, 10:27.

Σχόλιο

Οχι θα πρεπει να ξανακανεις την διαδικασια απο την αρχη,τωρα 2004-3004 ολα την παιρνουνε.
        Αυτα θυμαμαι εχω και εγω χρονια να κανω κατι.
        We are relics protecting ruins...

Σχόλιο

Καλά το ποστ μου είναι γεμάτο συντακτικά λάθη και φυσικά είναι UMD reader όχι cd reader. Anyway. Τότε το είχα κάνει με Pandroa Battery. Μάλλον πρέπει να πάρω ένα ήδη customαρισμένο...

Σχόλιο

Εργασία...
          X