Jump to content
katerinak

Πού γυρίστηκαν οι ελληνικές ταινίες ; (1ο Μέρος)

Recommended Posts

Αυτό γιατί να το κάνεις ? τι πειράζει που μεγάλωσε ?

Γιατί ο μεγάλος αριθμός σελίδων στα θέματα αποτρέπει πολλούς στο να κάτσουν να το διαβάσουν και είναι κρίμα για ένα τέτοιο θέμα να μένει αδιάβαστο.

Αυτό νομίζω ότι είναι το μόνο που μας λείπει και μπράβο. Εξαιρετικά δύσκολο. Αν μπορούμε να βοηθήσουμε πες μας.

Ευχαριστώ. Η μόνη βοήθεια είναι να αναλάβει, όποιος θέλει, κάποιο γράμμα από τη λίστα και να μου στείλει μετά πμ τη λίστα με τις ανακατευθύνσεις στα ποστ. Ένα copy paste και έτοιμο.

Εγώ δεν έχω κάτι, αλλά δεν καταλαβαίνω τη σκοπιμότητα της αλλαγής. Άσε που αν θέλουμε να αναφερθούμε σε κάποια ταινία που ήδη έχουμε αναφερθεί

θα πρέπει να λέμε "αναφέρθηκε στο post ταδε του thread Πού γυρίστηκαν οι ελληνικές ταινίες ; Νο1"

Εύκολο. Θα δίνεται το λίνκ του πρώτου ποστ από το παρόν θέμα και από κει θα κάνει κλικ στις ανακατευθύνσεις των ποστ. Ουσιαστικά δε διαφέρει και σε τίποτα από το να είσαι στην 832 σελίδα στο παρόν θέμα και να λες "Αναφέρθηκε στο χ,ψ ποστ"

@katerinak και @kambia

τι θα γίνει με τη συμπλήρωση της λίστας μετά το post 1737 ? έτσι όπως γίνονται ενεργά τα νούμερα των posts πώς θα γίνει η καινούρια ταξινόμηση ?

σκέφτηκα το εξής : Αν υπάρχει έτοιμη η λίστα από την Κατερίνα, να την ανεβάσει, να την πάρω, να κάνω την ταξινόμηση, να την ανεβάσω και έπειτα η Kambia να πάρει τη λίστα

και να αλλάξει τις γραμμές που έχει ήδη ενεργές

Να πω την αλήθεια δεν καταλαβαίνω τί θες να πεις εδώ.

Εννοείς την καινούρια ταξινόμηση στο Νο2 ? Κανονικά όπως γίνεται και δω.

Επίσης εδώ και μερικές μέρες είχα κάνει αυτή την πρόταση αλλά απάντηση μόνο μία :(

@katerinak

τι θα γίνει με τη συμπλήρωση της λίστας μετά το post 1737 ?

σκέφτηκα το εξής : Αν υπάρχει έτοιμη η λίστα από την Κατερίνα, να την ανεβάσει, να την πάρω, να κάνω την ταξινόμηση, να την ανεβάσω και έπειτα η Kambia να πάρει τη λίστα

και να αλλάξει τις γραμμές που έχει ήδη ενεργές

λιγο υπομονη,ελπιζω μεσα στο Σαββατοκυριακο να την εχω ετοιμη

@katerinak

τελικά αυτό το άλλο σπίτι της Κηφισιάς μάθαμε πού είναι ?

Teacher σου ειχα απαντησει και παλιοτερα (δε θυμαμαι σε ποιο ποστ) : οχι δεν εχουμε τη διευθυνση

Επίσης εδώ και μερικές μέρες είχα κάνει αυτή την πρόταση αλλά απάντηση μόνο μία :(

Kambia εξηγησε μας λιγο τη 2η περιπτωση που πιστευεις οτι ειναι η καλυτερη: " 2. Θέλετε να το σπάσω ανα ταινίες με βάση το αρχικό ποστ? (νομίζω είναι καλύτερο αυτό)" κι αν ολοι ειναι συμφωνοι ας το κανουμε ετσι χωρις να χρειαστει να ανοιχτει νεο θρεντ

Kambia εξηγησε μας λιγο τη 2η περιπτωση που πιστευεις οτι ειναι η καλυτερη: " 2. Θέλετε να το σπάσω ανα ταινίες με βάση το αρχικό ποστ? (νομίζω είναι καλύτερο αυτό)" κι αν ολοι ειναι συμφωνοι ας το κανουμε ετσι χωρις να χρειαστει να ανοιχτει νεο θρεντ

Απο τη λίστα του αρχικού ποστ θα δω σε ποιες ταινίες έχετε αναφερθεί, θα βρω τα ποστ και θα κάνω αυτόνομα θέματα (αν και εφόσον υπάρχει επαρκές υλικό για νέο θέμα).

Πχ "Που γυρίστηκε η ταινία Υπολοχαγος Νατασα" και πάμε λέγοντας.

Για μένα αυτή είναι η καλύτερη πρόταση (εκτός και αν έχετε κάποια άλλη όπως είπα)

Απο τη λίστα του αρχικού ποστ θα δω σε ποιες ταινίες έχετε αναφερθεί, θα βρω τα ποστ και θα κάνω αυτόνομα θέματα (αν και εφόσον υπάρχει επαρκές υλικό για νέο θέμα).

Για μένα αυτή είναι η καλύτερη πρόταση (εκτός και αν έχετε κάποια άλλη όπως είπα)

συμφωνω,σιγουρα η ταινια με τις περισσοτερες αναφορες ειναι η "της κακομοιρας"

μια ερωτηση μονο: τι γινεται στην περιπτωση πχ που η ταινια αναφερθηκε μια ή το πολυ δυο φορες;θα μενει απλα στην αρχικη λιστα ;

Ναι. Όσες δεν έχουν αρκετό υλικό για να υποστηρίξουν αυτόνομο θέμα παραμένουν στη λίστα ως αναφορά και τα ποστ στο θέμα εκεί που είναι και τώρα.

Μπορεί να αποτελέσει και προοδευτική εξέλιξη, μπορεί όμως και να χαθούμε... Δεν είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα

δυνατότητα backward θα έχει ? μήπως και δούμε ότι τελικά δε δουλεύει ?

Ας πουν και οι υπόλοιποι την γνώμη τους

Δηλαδή θα υπάρχει ένας πλήθος subthread περίπου όση είναι και η λίστα ?

Edited by Teacher

Μπορεί να αποτελέσει και προοδευτική εξέλιξη, μπορεί όμως και να χαθούμε... Δεν είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα

δυνατότητα backward θα έχει ? μήπως και δούμε ότι τελικά δε δουλεύει ?

Γιατί να χαθούμε? Πώς θα χαθούμε? Τώρα θες να δεις μια ταινία και πας ένα κλικ στο ποστ 205, ένα στο 390, ένα στο 666 στο οποίο έχει αναφορά και για κανα 2 ακόμα άσχετες ταινίες, μετά πρέπει να κάνεις κλικ και στο δεν ξέρω ποιο άλλο και πάει λέγοντας. Ενώ σε ένα θεματάκι θα είναι όλα συμμαζεμένα.

Δυνατότητα backword... εύκολο. Όλα τα θέματα θα συγχωνευτούν πάλι σε ένα. Και τα θέματα της Bibi-bo (ένα τυχαίο παράδειγμα που μου ήρθε τώρα) όταν μεγάλωναν αρκετά κλειδώνονταν και συνέχιζαν τη συζήτηση σε νέο. Δεν υπήρξε καμια "δυσλειτουργία"

Δηλαδή θα υπάρχει ένας πλήθος subthread περίπου όση είναι και η λίστα ?

Ναι, θα υπάρχει ΣΧΕΔΟΝ (γιατί μερικές ταινίες έχουν μια το πολύ 2 αναφορές) ένα πλήθος θεμάτων όσο και η λίστα. Και μάλιστα θα γίνει αυτόνομο ΥΠΟΦΟΡΟΥΜ για τις ταινίες αυτές.

Για την ταινία "Ο δραπέτης" (που υπήρξε και με τον τίτλο "Πόθοι στην καφτή άμμο", με φι) στους τίτλους αναβέρεται ότι τα εξωτερικά γυρίσματα έχουν γίνει στο χωριό Κρύα Bρύση της Βορειοανατολικής Έυβοιας. Μάλιστα αυτό το ακρωτήριο είναι το πρώτο ακριβώς πλάνο.

http://www.panoramio.com/photo/16449566?source=wapi&referrer=kh.google.com

Edited by ΦΖΠ1

βρε παιδιά τη μονη σίγουρη απάντηση την εχει η ΜΑΡΩ ΚΟΝΤΟΥ-αν κάποιος μπορεί να τη βρει....

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.