Jump to content
Sign in to follow this  
metalcandyman

Resident Evil 0 (Review)

Recommended Posts

Πραγματικά φαίνεται υπέροχο. Με τη έλλειψη του item box δεν ξέρω βέβαια πως θα τα κατάφερνα. Άντε να δούμε πότε θα αξιωθώ να παίξω αυτά τα RE του GC.

Ωραιο review!παιχνιδαρα το zero που το ξαναρχιζω ανετα σε αντιθεση με τα resident evil 5-6

Έμαθα οτι στην έκδοση για playstation το bonus game με τα leeches είναι πολύ ευκολότερο...Το περίμενα.Υπέροχο παιχνίδι,ένα από τα καλύτερα μέχρι σήμερα.Στην ανάλυσή που έχω κάνει για το συγκεκριμένο έχω γράψει :

Αν και το παιχνίδι είναι το πρώτο στην ιστορία και εξηγεί το πως έφτασε η Rebecca στην έπαυλη,κυκλοφόρησε 6 χρόνια μετά το πρώτο παιχνίδι και μόνο για το Gamecube.To παιχνίδι αυτό αγγίζει το τέλειο,έχει δουλευτεί με μεράκι και αγάπη,έχει από τα καλύτερα γραφικά(βλέπεις το γρασίδι ή τη θάλασσα και νομίζεις ότι είναι ρεαλιστικά)και τρομερές τοποθεσίες,μοναδικούς εχθρούς και αρχηγούς και φυσικά ωραίους γρίφους.Οι εχθροί δεν πάνε πίσω.Στο παιχνίδι ένα καινούριο στοιχείο είναι ή εναλλαγή χαρακτήρων και η μη χρησιμοποίηση πλέον αποθηκευτικών μπαούλων.Η ομάδα Bravo εξερευνεί μία σειρά κανιβαλιστικών επιθέσεων στα βουνά των Arklay υπό την καθοδήγηση του αρχηγού Enrico Marini.Η Rebecca καθώς εξερευνεί ανακαλύπτει ένα τρένο και εκεί βρίσκει τον κρατούμενο που έχει αποδράσει όταν το αυτοκίνητο που τους μετέφερε ανετράπη.Ο Billy μεταφερόταν για να εκτελεστεί ως ένοχος για το θάνατο αθώων ανθρώπων.To σενάριο σιγά σιγά ανακαλύπτει κρυφές πτυχές του χαρακτήρα του και φέρνει το δέσιμο των δύο.Έχει ένα από τα καλύτερα βιντεάκια που έχω δει και πιο αληθοφανή,αυτό στην Αφρική με την εκτέλεση των αθώων ανθρώπων.Φυσικά φοβερές τοποθεσίες και ξεχωριστούς αρχηγούς και τον Dr.Marcus που ανακάλυψε τον Progenitor Virus,τον οποίο του έκλεψε ένας πολύ γνωστός σε εμάς χαρακτήρας που με τη βοήθεια από βδέλλες εκδικείται σιγά σιγά.

• Like 2

Επιτελους αξιωθηκα να παρω στα χερια μου τα RE0,1 για το Game cube. Το ποτε θα τα παιξω βεβαια αλλος λογαριασμος διοτι ο χρονος ειναι πολυ περιορισμενος. Καποιος μου ειπε να παιξω το 0 πρωτα. Εσεις τι λετε, ειναι αλληλενδετα;

Hey! Ωραία παρουσίαση!

Το RE 0 ήταν απο τα πρώτα παιχνίδια που αγόρασα στο GameCube!!!

Έχω ωραίες αναμνήσεις απο αυτό το παιχνίδι..

Θυμάμαι ότι το έπαιζα με κλειστά φώτα, δυνατά τον ήχο στην TV και διπλά κολλημένη τη σύζυγο μου να πολεμάμε μαζί τα ζομπια !!! :D

Edited by circleag

Επιτελους αξιωθηκα να παρω στα χερια μου τα RE0,1 για το Game cube. Το ποτε θα τα παιξω βεβαια αλλος λογαριασμος διοτι ο χρονος ειναι πολυ περιορισμενος. Καποιος μου ειπε να παιξω το 0 πρωτα. Εσεις τι λετε, ειναι αλληλενδετα;

Αν και ιστορια το 0 διαδραματιζεται κυριως πριν το RE1, καλυτερα να παιξεις το RE1. Θα σου αφησει καλυτερες εντυπωσεις ετσι και θα απαντηθουν ερωτηματα του RE1 οπως τα σχεδιασαν.

Φιλικη συμβουλη, αν ειναι εφικτο προσπαθησε να συνδεσεις καποιο στερεοφωνικο με το Gamecube, ο ηχος/μουσικη των παιχνιδιων το αξιζει και με το παραπανω.

Αν και θα ηθελα να αγοραζα παλι τις αμερικανικες εκδοσεις λογω οτι υποστηριζουν 60hz. Μακαρι να υποστηριζαν και progressive scan.

Posted (edited)

Κονσολαρα το GameCube, τώρα παίζω το 4 σε Wii,  μόλις τελειώσω θα τα πιάσω όλα και απ'οτι φαίνεται με τους τιτλους που έχει αυτή η κονσόλα θα παίζω καιρό. Άνετα η καλύτερη κονσόλα της γενιάς της, σίγουρα στις 5-10 καλύτερες κονσόλες όλων των εποχών κατα τη γνώμη μου. Και δεν την λες και αποτυχημένη με καμια 30ρια εκατομμύρια πωλησεις με αντίπαλο το PS2 (που είναι χειρότερη κονσόλα απο το GameCube και σε specs και σε τιτλους).

Edited by Shinobi

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

You need to be a member in order to leave a comment

Δημιουργία λογαριασμού

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.