Jump to content
Dominion

Ηθοποιοί μεταγλωττίσεων

Recommended Posts

για μια στιγμη νομιζα πως διαβαζα Νικος Ζερβος και λεω ΤΙ!;

Μετα ομως ειδα πως ειναι αλλος. Αλλιως η μεταγλωττιση θα ηταν.....

:D

ο ηλιας ζερβος ειναι ο δικηγορος του χαρη ρωμα στο "κωνσταντινου και ελενης"

και ο νικος μπουσδουκος που αναφερθηκε σε επομενο ποστ ειναι ο πατερας της παρουσιαστριας του σκαι αννας μπουσδουκου,ηθοποιος και καθηγητης υποκριτικης

Γεια σας, μια βοήθεια με την Λίμνη των Κύκνων.... Επίσης τελικά ο Γιάννης Ματαράγκας είπε ότι δεν είναι ο Καμπαμαρού οπότε τζίφος... Πίσω στο ψάξιμο.

5:12-5:42 (υπουργός και γυναικείες φωνές), 6:06-6:12 (πριγκίπισσα), 6:15-6:22 (Βασίλισσα), 8:58 (μην προχωρείς)

Πιθανοί οι Τάσος Ράμσης και Τατιάνα Λύγαρη.

ο κωστας τσακωνας που αναφερεται σε αρχικα ποστ,δεν ειναι φυσικα ο μεγαλος μας κωμικος αλλα ο κωνσταντινος τσακωνας,ενας με αραια μαλλια,ξαδερφος του,εχει παιξει πολυ λιγο αλλα δεν μπορω να θυμηθσω που

ο κωστας τσακωνας που αναφερεται σε αρχικα ποστ,δεν ειναι φυσικα ο μεγαλος μας κωμικος αλλα ο κωνσταντινος τσακωνας,ενας με αραια μαλλια,ξαδερφος του,εχει παιξει πολυ λιγο αλλα δεν μπορω να θυμηθσω που

Ο συγκεκριμένος έχει συμμετάσχει επίσης και στη σειρά "Καλημέρα Ζωή". Στο παρακάτω απόσπασμα παίζει το ρόλο ενός απαγωγέα.

Τον τελευταιο καιρο παιζει αρκετα συχνα μια διαφημιση "Καθαριστικου πλυντηριων finish". Η φωνη του εκφωνητη, περαν του οτι μου φανηκε παρα πολυ ζεστη και εκφραστικη, μου εφερε πολλα deja vu απο το παρελθον. Μετα απο σκεψη και ψαξιμο, ειμαι 99% σιγουρος οτι ο εκφωνητης δεν ειναι αλλος απο το Βασιλη Καϊλα που τουλαχιστον η γενια μου τον γνωρισε ως φωνή στα παιδικα.

Δυστυχως δεν εχω βρει ελληνικη διαφημιση στο ΥΤ για να παραθεσω, αλλα πορει να επιβεβαιωσει καποιος που την εχει δει;

Οπως και να εχει, απο τοτε που τον ακουσα τελευταια φορα στα παιδικα, μεχρι σημερα, δεν ειχα ακουσει ποτε τη φωνη του σε εκφωνηση διαφημισεων. Πραγματικα αξιολογη!

Edited by Rakeesh

Τον τελευταιο καιρο παιζει αρκετα συχνα μια διαφημιση "Καθαριστικου πλυντηριων finish". Η φωνη του εκφωνητη, περαν του οτι μου φανηκε παρα πολυ ζεστη και εκφραστικη, μου εφερε πολλα deja vu απο το παρελθον. Μετα απο σκεψη και ψαξιμο, ειμαι 99% σιγουρος οτι ο εκφωνητης δεν ειναι αλλος απο το Βασιλη Καϊλα που τουλαχιστον η γενια μου τον γνωρισε ως φωνή στα παιδικα.

Δυστυχως δεν εχω βρει ελληνικη διαφημιση στο ΥΤ για να παραθεσω, αλλα πορει να επιβεβαιωσει καποιος που την εχει δει;

Οπως και να εχει, απο τοτε που τον ακουσα τελευταια φορα στα παιδικα, μεχρι σημερα, δεν ειχα ακουσει ποτε τη φωνη του σε εκφωνηση διαφημισεων. Πραγματικα αξιολογη!

ναι εχεις δικιο ,πιστευω και εγω οτι ειναι ο βασιλης καιλας

εχω ομως την εντυπωση οτι δεν ειναι η πρωτη του διαφημηση που κανει εκφωνηση,δεν μπορω να θυμηθω τωρα ,ουτε ειμαι απολυτα σιγουρος αλλα πσιτευω οτι εχει ξανακανει,αν θυμηθω θα επανερθω

Θα το έχετε δει βέβαια, αλλά το γράφω για ενημέρωση, μιας και έχει γίνει εδώ μακρά σχετική συζήτηση. Στο forum αυτό, καθώς και στο βίντεο αυτό στο youtube, αποδίδεται η φωνή του Καμπαμαρού στον ηθοποιό Νέστορα Κατσιμίχα. Όπως γράφει στην περιγραφή του βίντεο ο αναρτών:

*** Ναι , είμαι 100% βέβαιος για το όνομα του ηθοποιού. Αναγνώρισα το Νέστορα Κατσιμίχα , ως τη φωνή του Ταντάσι , από ραδιοφωνική παράσταση. Και διασταύρωσα το όνομά του , παρακολουθώντας σειρά και ταινία που έλαβε μέρος , από τις πληροφορίες της RetroDB. ***

• Like 1

Οι περιπέτειες του πινόκιο - 1976

Οι φωνές των ηρώων της σειράς:

Ρένα Καζάκου [Πινόκιο], Νίκος Μπουσδούκος [Στούρνος]. Ηλίας Πλακίδης [Ξουράφης], Μάνος Βενιέρης, Λόισκα Αβαγιανού, Νατάσα Καψαμπέλη, Χρήστος Βαλαβανίδης, Ανθή Καριοφύλλη, Νίκος Παπακωνσταντίνου. Το τραγούδι των τίτλων το ερμηνεύει η Τάνια Τρύπη.

Υ.Σ. Ο Χρήστος Πάρλας αγόραζε παπούτσια φτιαγμένα στο χέρι απο το παππού μου που ήταν τσαγκάρης.😉

On ‎30‎/‎8‎/‎2007 at 6:52 ΠΜ, domniki said:

Μηπως θυμαστε την Χριστινα Αυλιανου? Δεν ξερω αν εκανε μεταγλωττισεις, αλλα παρουσιαζε διαφορα παιδικα προγραμματα, οπως το Α-μπε-μπα-μλπομ και το Θερμομετρο (τηλεπαιχνιδι). Ψαχνωντας για τον Οδυσσεβαχ, βρηκα και το δικο της ονομα στους συντελεστες της παραστασης του '81. Θυμαμαι ποσο τρελλη ηταν και ποσο χαροταν τις εκπομπες. Παντα ειχα την εντυπωσε οτι το διασκεδαζε περισσοτερο και απο τα ιδια τα παιδια!

Εγώ τη θυμάμαι... Μια όχι ιδιαίτερα ωραία (ούτε ιδιαίτερα ταλαντούχα) ηθοποιός, η οποία είχε όμως αυτό το κέφι που λες... Ξέρω πάντως ότι υπήρξε για κάποια χρόνια σύζυγος του στιχουργού Άκου Δασκαλόπουλου (πολύ πριν γίνει γνωστή από τα παιδικά προγράμματα και τις μεταγλωττίσεις, που όντως έκανε).

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

You need to be a member in order to leave a comment

Δημιουργία λογαριασμού

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.