Jump to content
karapiperim

Σκάνδαλα και σκαμπρόζικα

Recommended Posts

Σπύρος. Κάτι μου χτύπαγε λάθος αλλά βαρέθηκα να ψάξω. Σταμάτης Μερκούρης ήταν ο μπαμπάς. Ευχαριστώ για τη διόρθωση.

Μπα, είχαμε και άλλη Ελληνίδα βαρώνη εκτός από τη Βίκυ Λέανδρος?

Σιγά μη θυμάμαι για ποια εξαφάνιση είχα γράψει παλιότερα. Ούτε εμένα με απατά η μνήμη μου για τον απλό λόγο ότι είναι ανύπαρκτη 🙂 Κάποτε θυμόμουνα τα πάντα. Όπως ίσως έχω ξαναγράψει είναι σαν σφουγγάρι. Παλιότερα ρουφούσε τα πάντα, τώρα στάζει συνέχεια και χάνει από παντού.

• Like 1

Και μετά σου λέει οτι τα καλύτερα μυαλά μας διαπρέπουν στην αλλοδαπή :-) :-) :-)

@elephadas

Πλάκα κάνω, φυσικά. Εντάξει, κακόγουστη, αλλά πλάκα. 

* Θα σας τα δώσω αύριο, καυτό ρεπορτάζ κτλ κτλ κτλ 

Edited by karapiperim

15 hours ago, karapiperim said:

Και μετά σου λέει οτι τα καλύτερα μυαλά μας διαπρέπουν στην αλλοδαπή :-) :-) :-)

Α, μα όπως έλεγε η μητέρα μου (σοφή αν και όχι φαλακρή) όλοι οι σοφοί είναι φαλακροί αλλά όλοι οι φαλακροί δεν είναι σοφοί.

Τα καλύτερα μυαλά μπορεί να διαπρέπουν στην αλλοδαπή, αλλά τα Ελληνικά μυαλά στην αλλοδαπή δεν είναι όλα καλά. Υπάρχουμε και εμείς οι μπούφοι που κατεβάζουμε τον μέσο όρο

(Το ξέρω ότι είμαι εκτός θέματος, αλλά κάτι πρέπει να γράφουμε για να περάσει η ώρα όσο τα εγκυκλοπαιδικά μυαλά πολλών ρετρομανιακών δουλεύουν για να βρουν τις απαντήσεις.)

• Like 1

@elephadas

Σύμφωνα με το τελευταίο εθνικό αφήγημα φίλε Ελέφαντα μόνοι όσοι μείναμε στη χώρα είμαστε μπούφοι. 

Δηλαδή όσο μπούφος και να είναι ο έξω μπούφος πάλι δε θα φτάνει να είναι τόσο μπούφος οσο ο μέσα μπούφος.... 

Αλλά εγώ μια πλάκα έκανα, με στεναχωρεις που λες ότι είσαι μπούφος κ τέτοια, μετάνιωσα για το σχόλιο, σου ζητώ συγγνώμη, δεν ξέρω τι να κάνω να επανορθώσω, Ζινετ Λακαζ. 

Οι απαντήσεις του περιφρονημένου μου κουιζακίου 😞

1.Η.... Είναι η Ζωή Λάσκαρη.. βρήκα κι αυτό που μπορείτε να δείτε τον παρά λίγο γαμπρό. 
Οι δυο τους κάπου στο 80 βγάλανε και δίσκο... 

2.Ο .... Είναι φυσικά ο Ανδρέας Μπάρκουλης. Το " ειδύλλιο" απασχόλησε δύο τρεις μήνες τον τύπο, αλήθεια ; ψέματα; Χου νοους, Χου κεαρς... 

3.Ο Γιώργος Τζαβέλλας. Στην ίδια συνέντευξη είπε πως προτιμά να κάνει... παρέα με τις νέες σταρ παρά ταινίες...( και που να ξέρω εγώ τι εννοούσε;;;) Γύρω στο 61 αυτά ..

4. Μίρκα Καλαντζοπούλου. Ο τύπος την ήθελε αγαπημένη του νεαρού γόνου. Γράφανε μάλιστα πως της πήρε.... ελικόπτερο!!!!  Αργότερα γράφτηκε πως αρραβωνιάστηκε τον γιο του Ιμπ Σαούντ... Τελικά κάπου στα τέλη του 60 παντρεύτηκε κάποιον αλλοδαπό, εγκαταστάθηκε στη γη της ελευθερίας, λέγανε πως ήταν βαρώνη, ποιος να ξέρει αν είναι αλήθεια... Αλλά γιατί όχι;;;

5.Για τον Μ. Νικολινακο. 
έχω ακούσει κι από άλλους πως δεν τους αρέσει το παίξιμο του Νικολινάκου. Εμένα πάντως μ' αρέσει. Εγώ βέβαια δεν είμαι σκηνοθέτης, και ποιος νοιάστηκε τι μ αρέσει αλλά λέμε τώρα....

6.Ο Βαγγέλης Βουλγαρίδης. Δήλωσε το παραπάνω σε συνέντευξη του. Είπε πάνω κάτω πως από το να παίζει όπου κι όπου προτιμά να μην παίζει. Και το τήρησε ο Βαγγέλης και μπράβο του.

7.Τον Σπύρο Μερκούρη. Μια ασήμαντη λεπτομέρεια είναι πως ενώ οι δαιμόνιοι ρεπόρτερς έγραφαν για τις βεντέτες που σφαζοντουσαν για τον αδερφό της Μελίνας και κουνιάδο του Ντασέν, ο Σπύρος ήταν παντρεμένος από χρόνια με τη γυναίκα που πέρασε τελικά όλη του τη ζωή. 

8.Η Ζινετ Λακαζ. Έχω ψάξει πολλές φορές για την τύχη της παλιάς ηθοποιού, βρήκα μόνο κάτι γενικές αναφορές. Το πιο σημαντικό από αυτά ήταν πως η Ζινετ υπήρξε η αγαπημένη των σκηνοθετών  γιατί " έγραφε" καλά κι ήταν συνεπής επαγγελματίας. Κρίμα που δεν έπαιξε τελικά, ωραία θα ήταν να τη βλέπαμε και το 60....
Edited by karapiperim

Μπορω να μαντεψω παντως γιατι χωρισε η Ζωη απο τον Αλεξη.

Θα την ακουσε μια μερα να τραγουδαει.............:S

• Haha 1

1 hour ago, bambinella 100 said:

Μπορω να μαντεψω παντως γιατι χωρισε η Ζωη απο τον Αλεξη.

Θα την ακουσε μια μερα να τραγουδαει.............:S

Πάντως μετά 20 χρόνια της έκανε και δίσκο..... Δεν ξέρω γιατί το τόλμησε η Ζωή....

54 minutes ago, karapiperim said:

Δεν ξέρω γιατί το τόλμησε η Ζωή....

Θα το απεδιδα σε ελλειψη αυτογνωσιας.

• Haha 1

# Είν' αλήθεια μια φορά πως με πικρανες αλλά....

Ένα μικρό κι ασήμαντο επεισόδιο μεταξύ του Μ. Βιολαρη και του Γ. Νταλάρα προ λίγων ημερών στο Ίδρυμα Μιχάλης Κακογιάννης. 

Έγραψε ο ερμηνευτής Βιολάρης στο φμπ του για τον Γιώργο Νταλάρα: 

«Ειμαστε φιλοι καποτε με τον Νταλαρα...
Εχθες, στο ΙΔΡΥΜΑ ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ,
αναμενοντας την εναρξη της παραστασης,με πλησιαζει,και χωρις να παρει ανασα,μου επιτιθεται λεκτικα λεγοντας μου οτι τον βριζω σε διαφορες εφημεριδες...

Τον ενημερωνω οτι λογω χαρακτηρα,δεν εχω βρισει ποτε κανενα σε καμμια εφημεριδα...

Ρε Γιωργο,δεν περιμενα στα 70 σου χρονια,( εγω ειμαι σαφως μεγαλυτερος σου), να εχεις τοσες ανασφαλειες μετα απο τοσα πραγματα που εχεις καταφερει να κανεις στο τραγουδι...

Και να σου πω κατι πρωην φιλε μου,κανω τοσο ενδιαφεροντα πραγματα στη ζωη μου,που ειλικρινα,δεν εχω το χρονο να σε βριζω σε διαφορες εφημεριδες...

Παντως,ειμαι στη διαθεση σου,οταν θελεις να μιλησουμε,γιατι εχθες, δεν με αφησες να αρθρωσω λεξη!!!....
😊🎶😊🎵😊🎤😊🎼🌹...»

πηγη: 
https://www.google.com/url?sa=i&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjKqs6loL7gAhURzqQKHVOHDSAQzPwBegQIARAC&url=https%3A%2F%2Fwww.athensvoice.gr%2Fviral%2Fshowbiz%2F519725_frastiki-epithesi-apo-ton-g-ntalara-kataggellei-o-m-violaris&psig=AOvVaw2hwbPjE1H_3Jrs9uMnAyOp&ust=1550337744509035

• Like 1

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

You need to be a member in order to leave a comment

Δημιουργία λογαριασμού

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.