Jump to content
Aardvark

Playstation 5

Recommended Posts

Posted (edited)

Πρωτη φημη για την επομενη γενια και ναι ειναι νωρις αλλα θα χε ενδιαφερον να δουμε μεσα απο το φορουμ ποσος χρονος περναει απο την πρωτη σταγονα υπαρξης μεχρι την πολυποθητη Day one αγορα και κυκλοφορια.

Τα πρωτα Dev Kits λοιπον φυγανε για τους third party dev's αρχες του χρονου.

ps5.JPG.46f8d0c24114043d243b2c5a30a54c83.JPG

Kαι αλλη μια φημη (πατεντα) οτι θα χει backwards συμβατοτητα με το PS4 η οποια συμβαδιζει με την λογικη πισι που εχουν απο δω και περα στο παιξιμο των παιχνιδιων η σονυ και η Μ$!

Backwards compatibility. Sony has filed a patent in February 13th. The patent plays with the idea of testing Backward Compatibility in a mode that disrupts timing.

Read more http://vgleaks.com/rumor-ps5-devs-kits-sent-devs-backwards-compatibility-testing/

2.JPG.94cc707bf446c181b3eadcb37a30be71.JPG

Link

Edited by Aardvark
  • Like 1

Μου φαινεται οτι το ξεκινησαν πολυ νωρις και δεν εχω μεγαλη αισιοδοξια για την ισχυ και την αρχιτεκτονικη αφου μπορουν με τωρινα PC να εξομοιωνουν εως ενα μεγαλο βαθμο την ισχυ και το configuration της κονσολας...

Aπο την αλλη, το προβλημα αυτης της γενιας κονσολων, δεν ηταν τοσο η ισχυ αλλα τα αθλια παιχνιδια...οποτε περι ορεξεως...

Eιχανε δηλωσει καιρο τωρα ,μικροτεροι κυκλοι ζωης των κονσολων και backwards συμβατοτητα,απο οτι οσφραινομαι το ps5 με τα σημερινα δεδομενα θα ειναι αρκετα πιο δυνατο απο το PRO και οχι σουπερ διαφορες με το ΟΝΕ Χ αν και αισθητα καλυτερο του.

Εν τελει οπως λες οχι τεραστια βηματα μπροστα..

Παιχνιδια, να φτιαξουμε παιχνιδια της προκοπης, παιχνιδιαααααα, παιχνιδιαααααααα (επαθα κριση :) )

Posted (edited)

Από ποιά άποψη είναι άθλια; Αν μιλάμε για σενάριο, δεν είναι θέμα κονσόλας. Από γραφικά όμως δεν είμαι σίγουρος, θέλω να πω ίσως έχεις και ένα δίκιο, πάντως για μένα ο κόσμος του horizon zero dawn είναι ό,τι πιο όμορφο έχω δει σε παιχνίδι με τα last of us και Uncharted 4 να ακολουθούν. Ακόμα και το dishonored έχει πολύ ωραία γραφικά τύπου καρτούν. Ειμαι αθρωπος που συχνά πυκνά σταματάω το παιχνίδι και χαζεύω τα τοπία, τα οποία θεωρώ σημαντικό μερος του gameplay. Αλλα εδώ ακομα παίζουμε σε τηλεοράσεις που δεν  είναι HDR/4K, τί PS5 μου λέτε!

Στην Ε3 φέτος ίσως ακουστεί κάτι.

Edited by Rygar

Μετα την πιο δυνατη κονσολα στον κοσμο που μας ζαλισε η Μ$ και το γυρισμα της πλατης που εφαγε απο τους gamers μεχρι τωρα αφου σε καμια περιπτωση δεν εχει κανει της πωλησεις που περιμεναν και δεν εχει βοηθησει και σε τοσο μεγαλο βαθμο το xbox brand αλλα και το αχρειαστο PS4 Pro που ακομα και σημερα υπαρχει πολλοις κοσμος που απορει για τον λογο της κυκλοφοριας του και που υπαρχουν ενα σωρο παιχνιδι που δεν εκμεταλευονται την εξτρα ισχυ της κονσολας και ειναι ακριβως τα ιδια με το PS4 Pro ευχομαι ο κοσμος να γυρισει την πλατη του και στην Sony ΑΝ και ξαναλεω ΑΝ αρχισει και αυτη τα ιδια μπαρμπουτσαλα για την ποιο ισχυρη κονσολα στον κοσμο και συνεχιστη η ιδια κατασταση ενα PC δηλαδη μεσα σε ενα διαφορετικο κελυφος χωρις ιχνος καποιας καινοτομιας και διαφορετικοτητας.

Σε αυτη η γενια ειναι πρωτη φορα στη ζωη μου που δεν ζηλεψα παιχνιδι.

Η πρωτη φορα απο το 1982 που δεν αγορασα (ή δεν μου αγοαρσαν χαχαχαχα) κονσολα.

Την εβγαλα/βγαζω με PC Indies, emulation και παλια κονσολικα.

Έχω μείνει στο Playstation 2 από επιτραπέζιες κονσόλες της Sony. Δεν ξέρω, με ελκύουν πιο πολύ τα ρετρό από τα νέα φοβερά γραφικά των μοντέρνων κονσολών. Ίσως στην πορεία αλλάξω γνώμη, τι να πω. Θα περιμένουμε τις εξελίξεις. Α και που είστε, αυτό με τα νούμερα με κούρασε πια, Playstation, Playstation 2, Playstation 3, Playstation 4, Playstation 5 και σε 30 χρόνια Playstation 10 εντάξει αλλάξτε πια το όνομα. Δείτε και τη Nintendo το άλλαξε σε Switch. Switched to Switch δηλαδή!!!

Posted (edited)

Εγω σε αυτη την γενια περιμενα πολυ περισσοτερα.Ηθελα να δω νεα γραφικα και οχι αναβαθμισμενα γραφικα των xbox 360 ps3.Gears of war 4 halo 5 gt sport unchrted 4 κλτ οκ δειχνουν πολυ ωραια αλλα εχοντας δει παιχνιδια τις προηγουμενης οπως το πρωτο crysis,gears-of war 2,call o juarez b.i.b,rage,alan wake,gta 4 και αλλα πολλα περιμενα πολυ καλο φωτορεαλιστικο αποτελεσμα στα γραφικα αλλα δεν το ειδα.Σε σχεση με πριν δεν ειδα καποια μεγαλη διαφορα να πω οκ αυτο ειναι νεας γενιας παιχνιδι.Ουτε ενα παιχνιδι δεν με τραβηξε στα xbox one ps4.Στο ps5 καλο θα ειναι να εξελιξουν τα γραφικα και επιτελους και να ανεβασουν πραγματικα το επιπεδο και οχι να ειναι παλι μια απλη αναβαθμιση του ps4-pro.

Edited by milntov

Posted (edited)
48 minutes ago, milntov said:

Εγω σε αυτη την γενια περιμενα πολυ περισσοτερα.Ηθελα να δω νεα γραφικα και οχι αναβαθμισμενα γραφικα των xbox 360 ps3.Gears of war 4 halo 5 gt sport unchrted 4 κλτ οκ δειχνουν πολυ ωραια αλλα εχοντας δει παιχνιδια τις προηγουμενης οπως το πρωτο crysis,gears-of war 2,call o juarez b.i.b,rage,alan wake,gta 4 και αλλα πολλα περιμενα πολυ καλο φωτορεαλιστικο αποτελεσμα στα γραφικα αλλα δεν το ειδα.Σε σχεση με πριν δεν ειδα καποια μεγαλη διαφορα να πω οκ αυτο ειναι νεας γενιας παιχνιδι.Ουτε ενα παιχνιδι δεν με τραβηξε στα xbox one ps4.Στο ps5 καλο θα ειναι να εξελιξουν τα γραφικα και επιτελους και να ανεβασουν πραγματικα το επιπεδο και οχι να ειναι παλι μια απλη αναβαθμιση του ps4-pro.

Φιλε με το συμπαθιο κιολας αλλα νομιζω πως τα παραλες λιγο οσον αφορα τα γραφικα κλπ.Αν εισαι κονσολας μπορεις να παρεις το xbox one x μιλαμε για μια κονσολα με 8πυρηνο επεξεργαστη,12GB Ram και 6 Teraflops GPU τι αλλο να κανουν δηλαδη οσον αφορα της κονσολες και ταυτοχρονα να εχει και μια normal τιμη.Γραφικαρες εχει η κονσολα αλλα δεν φτανει μονο αυτο το εχουμε πει ενα εκατομμυριο φορες τον μεγαλητερο ρολο παιζουν τα παιχνιδια,το gameplay και μετα πανε τα γραφικα αν ηταν μονο τα γραφικα το xbox one x θα ειχε σαρωσει τα παντα και δεν θα ηταν πολυ κατω σε πωλησεις απο της προσδοκιες που ειχε η M$.Αν απο την αλληντε και καλα το μονο που σε νοιαζει ειναι τα γραφικα και εχεις και τα μπικικινια φτιαξε ενα pc που να σπερνει (αν δεν εχεις ηδη) ωστε να μπορεις να παιζεις με της μεγαλητερες αναλυσεις με τα παντα ενεργοποιημενα απλα ειναι τα πραγματα.Tι αλλο να κανει η sony δηλαδη με το ps5 και να εχει και Normal τιμη εδω το xbox one x το βρισκεις απο 482 ευρω με αυτα που φοραει ε δε γινετε η sony ωστε να φτιαξει πιο δυνατο μηχανημα να βαλει και αυτη 12GB Ram η και παραπανω να εχει πανω και AMD Ryzen αλλα και καμια Radeon RX580 Black edition και να κοστιζει και βαρια βαρια 5 κατοσταρικα.Ουτε στο σινεμα και ουτε στα παραμυθια γινονται αυτα γιατι αν εβαζε αυτα πανω και εβαζε κανα χιλιαρικο τιμη τοτε και οι πετρες θα συκωνοταν να τους φανε ζωντανους.Ενα switch εχει βγαλει η NINTENDO πολυ πιο αδυναμο απο της αλλες κονσολες και τους εχει παρει τα σωβρακα εχει ξεπερασει ακομα και της πωλησεις του πρωτου χρονου του ps4 και ολα αυτα γιατι απλα εχει μια καινοτομια και εχει ενα σκασμο παιχνιδια να παιξεις απο first party,third party και τα περισσοτερα indie που οι εταιριες κανουν ουρα να τα βγαλουν στο switch.Παιχνιδια θελει ο κοσμος,καινοτομιες και  κατι το διαφορετικο αν συνεχιζουν να βαζουν απλα ενα pc σε διαφορετικο κελυφος τα επομενα χρονια και να εχουμε μια απο τα ιδια το μελον του gaming δεν φαινεται καθολου ευοιωνο και αν θελετε και μια πληροφορια αν το xbox one x δεν ανακαμψει και συνεχιζει να ειναι οπως ειναι κλπ θα ειναι η τελευταια κονσολα της M$ πριν φυγει οριστικα απο την αγορα των videoagames.

Edited by metalcandyman

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

You need to be a member in order to leave a comment

Δημιουργία λογαριασμού

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.