Jump to content
  • Ανακοινώσεις

• D@redevil

Νέο Φόρουμ!   30/01/2018

Αγαπητά μέλη, Η μετάβαση ολοκληρώθηκε επιτυχώς και πλέον περάσαμε σε νέα πλατφόρμα. Μετά απο πολύ μελέτη και έρευνα καταλήξαμε στο καλύτερο λογισμικο φόρουμ για τις ανάγκες μας. Η ενέργεια αυτή έγινε για να λυθούν τα πολλά και χαοτικά προβλήματα της VBulletin. Με τη μετάβαση αυτή θέλουμε να λύσουμε 2 πολύ μεγάλα προβλήματα, που καθιστούσαν το παλαιό φόρουμ δύσχρηστο:
      α) Η συντήρηση των συνημμένων φωτογραφιών και η συνεχής απώλεια των attachments που απαιτούσε διπλή δουλειά από όλους &
      β) Η αναζήτηση εντός του φόρουμ, η οποία δεν δούλεψε ποτέ και οικειοποιούμασταν το plugin της Google, με τα -όχι και τόσο καλά- αποτελέσματα. Όπως και σε κάθε μεγάλη αναβάθμιση, κάνουμε όσο το δυνατόν περισσότερους ελέγχους (εξ ου και η δεκαήμερη απουσία μας μετά απο 12 χρόνια συνεχόμενης λειτουργίας) για να διασφαλίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά, αλλά δυστυχώς σε ένα νέο software και με έναν τόσο τεράστιο όγκο δεδομένων (πάνω απο μισό εκατομμύριο πόστς, σχεδόν ενα εκατομμύριο φωτογραφίες), υπάρχουν πράγματα που μπορεί είτε να μας ξεφύγουν, είτε να τα αντιμετωπίσουμε πλέον σε live περιβάλλον κι ενώ θα δουλεύουν ήδη οι χρήστες. Εδώ λοιπόν, χρειαζόμαστε τη βοήθειά σας: όποιο πρόβλημα βλέπετε, να μας το αναφέρετε, ώστε να τα επιλύουμε. Ζητούμε προκαταβολικά την κατανόησή σας - θα προσπαθήσουμε να εξυπηρετούμε το δυνατόν συντομότερο, αλλά αντιλαμβάνεστε ότι αφ' ενός η νέα πλατφόρμα, αφ' ετέρου οι δυνατότητες της υποστήριξης, μπορεί να μην  επιτρέπουν να έχουμε άμεση επίλυση των προβλημάτων. Ωστόσο, υπάρχει ένα πολύ φιλικό support από μεριάς της IPB, που ελπίζουμε ότι θα μπορέσει να μας (υπο)στηρίξει καλύτερα και αποτελεσματικότερα. Τουλάχιστον, μέχρι στιγμής είναι απείρως πιο συνεργάσιμοι σε σχέση με την VBulletin. Ξέρουμε ότι ενδεχομένως, δε σας ενδιαφέρει όλο το παρασκήνιο της μετάβασης, αλλά θα θέλαμε να έχετε μια εικόνα της υπερπροσπάθειας που απαιτήθηκε, τόσο σε οικονομικό , όσο και σε υποστηρικτικό επίπεδο, ώστε να μπορείτε επιτέλους να απολαμβάνετε το φόρουμ και να μην σας ταλαιπωρεί με τα καπρίτσια του. Ξέρουμε ότι κάνατε πολύ υπομονή κι ευχαριστούμε γι' αυτό. Κάτι τελευταίο που αναφέρθηκε στο παλαιό φόρουμ: Θα χρειαστεί να γίνει με το χέρι η μεταφορά των φωτογραφιών που είναι σε albums και δεν υπάρχουν συνημμένες σε κάποιο θέμα. Γι' αυτό το λόγο, έχει μείνει ανοικτό το παλαιό φόρουμ στο link: www.retromaniax.gr/vb5/ σε κατάσταση ανάγνωσης μόνο (δε μπορείτε να ποστάρετε), ώστε να μπορέσετε να ανακτήσετε τις φωτογραφίες σας από εκεί και να τις φέρετε εδώ. Αν πάλι έχετε οποιοδήποτε πρόβλημα ή δε μπορείτε, επικοινωνήστε με κάποιον από τη διαχείριση και θα το τακτοποιήσουμε το συντομότερο. Το παλαιό φόρουμ θα συνεχίσει να υπάρχει μέχρι να ολοκληρωθούν οι εργασίες μας και μετά θα κρατηθεί ως αρχείο. Ελπίζουμε να απολαύσετε πραγματικά το νέο σπιτάκι μας & να το χαρείτε με όλη σας την καρδιά! Αυτό, θα είναι η μεγαλύτερη ικανοποίηση για εμάς! :-) Φιλικά,
      Οι admins
electricchurch

Δίσκοι Βινυλίου

Recommended Posts

μπορειται να μου πειτε αν και ποσους δισκους βινυλιου εχετε στην κατοχη σας?και αν θυμασται τον πρωτο δισκο που αγορασατε?η δικη μου συλλογη αριθμει γυρω στα 700 lp τα οποια ακομα ακουω(τουλαχιστον ορισμενα απο αυτα)και ο πρωτος δισκος που αγορασα ηταν το summon the dead απο τους συμπολητες μου(μπραχαμι)flames

το πρώτο που έπεσε στα χέρια μου είναι αυτό

006.jpg

και η πρώτη αγορά

Accept Best of, greek edition plus two live songs

Γύρω στους 500 ,αλλά δεν μετράει η ποσότητα αλλά η ποιότητα! :) Οι περισσότεροι είναι 80's metal διαμάντια....μακάρι να είχα περισσότερο χρόνο να ασχοληθώ και πάλι με τα δισκάκια μου!:icon_cry:

Αν δεν ήταν το κόλλημα με τα games θα είχα χιλιάδες!!:mad::mad:

400+ and still counting. Πρωτος δισκος μου μαααααλλον γιατι εχουν περασει και καποια χρονακια πρεπει να ηταν Queen - News of the world αλλα απο τοτε πολλα εχουν αλλαξει στα γουστα μου. Φυσικα πρωτοι δισκοι βινυλιου που επεσαν στα χερια μου ηταν αυτοι του πατερα μου και ο 1ος παιδικος μου Winnie the poooh :biglaugh::biglaugh::biglaugh: Απο τη μερια της αδερφης μου που ηταν μεγαλυτερη κατα 6 χρονια ηταν ενα δισκακι του Rick Astley κι ενα των Aha (Scoundrel Days).

• Like 1

Εγω είμαι φτωχός, αν έχω δέκα δίσκους ζήτημα είναι. :D

Πάντως θα πρέπει να είναι πολύ εντυπωσιακές οι συλλογές σας παιδιά.

Πάντως θα πρέπει να είναι πολύ εντυπωσιακές οι συλλογές σας παιδιά.

Τα βινυλιάκια είναι πανέμορφα!! Θα μπορουσα να πετάξω τα πάντα εκτός απο τα δισκάκια μου, τρελή αγάπη.:biglaugh:

Εγω είμαι φτωχός, αν έχω δέκα δίσκους ζήτημα είναι. :D

Το ίδιο και εγώ... καμιά εικοσαριά...

Το πρώτο πρέπει να ήταν η συλλογή του Cutty Sark (Follow Your Heart Music Collection)

Βινύλια...μια ζωή ολόκληρη. Έχω αρκετά. Η αλήθεια είναι οτι δεν τα μέτρησα ποτέ, σίγουρα όμως είναι πάνω από χίλια.

Την εποχή που βγήκε το Cd ήμουν στο τσακ να "σπρώξω" ότι είχα μαζέψει μέχρι τότε... Ο Θεός με φώτισε και δεν έκανα τη Μ***κια.

Ο πρώτος δίσκος που αγόρασα ήταν το Born in the Usa (Springsteen) μαζί μια μια συλλογή από hitακια της εποχής. Μετά το πράγμα "σκλήρυνε" αρκετά. :):)

Ο ήχος του δίσκου πάντως δεν συγκρίνεται με αυτόν του CD... κλάσεις ανώτερος.

• Like 1

350 περίπου 33 rpm

200 περόπου 45 rpm

14 μόλις 78 rpm

Πρώτος δίσκος: Beatles - Sgt. Peppers Lonely Heart Club Band

• Like 1

Λόγω ηλικιάς δεν έχω κανένα δίσκο στην κατοχή μου. Υπάρχουν στο σπίτι καμιά 30αριά δίσκοι του πατέρα μου.

Δυστυχώς είμαι παιδι του CD... :conf:

Ο ήχος του δίσκου πάντως δεν συγκρίνεται με αυτόν του CD... κλάσεις ανώτερος.
Συμφωνώ απολύτως. Αν και το ήξερα, πρόσφατα το επαλήθευσα. Έβαλα να ακούσω μετά από πολύ καιρό στο πικ-απ τo Deepest Purple. Ο ήχος δεν συγκρίνονταν με τα αντίστοιχα κομμάτια τα οποία είχα ακούσει σε CD (ή ακόμα χειρότερα σε MP3).

Και μια που μιλάμε για βινύλια, που θα μπορούσα να βρώ κάποια εδώ στο Ηράκλειο;:nervous:

• Like 1

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

You need to be a member in order to leave a comment

Δημιουργία λογαριασμού

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.