Jump to content
Clemence

[El Greco] Σπιρτούλης

Recommended Posts

Kαλά, το μέλος El_Greco_Fanatic έχει κάνει απίστευτη δουλειά στους σπιρτούληδες..!! Σας προτείνω να δείτε την συλλογή του..!!!!! Απίστευτη............!!!!

Σ ευχαριστώ για την πληροφορία σου σχετικά με τον σπιρτούλη μου που τόσο τυχαία ξέπεσε στην τσάντα με τα ψώνια μου πριν λίγες μέρες,..!

Σκέψου ότι ο παιχνιδοπώλης μου τον πέταγε κι εγώ δεν το ήθελα..!! :(

το μόνο που θυμάμαι εγώ είναι οτι ειχε ενα τέτοιο μια ξαδερφημου και σαν σπιρτουλης που ήτανε των εβάλα φωτιά:sure: κλάμα η ξαδερφη.....

αχαχαχαχαχαχαχαχαχ...................

Όπως εγώ με τον αγκαλίτσα-φωτεινούλη, αντί να βγάλω από την πλάτη του τον μηχανισμό, ανοίγοντας απλά το φερμουάρ , για να ικανοποιήσω την περιέργειά μου, από που βγαίνει το φως, προτίμησα να του βγάλω το κεφάλι..!!! αχαχα

Έτσι κι εσύ ΟΤΤΟ, ήθελες να δεις αν είναι όνομα και πράμα Σπιρτούλης..!!

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ :D

Καλά, έχω λιώσει! Άκου πήγε κι έβαλε φωτιά στο σπιρτούλη! Αχαχαχαχα!

Καλά, Μακίσιμε, μήπως εκτός από τα παιχνίδια που μαζεύεις τώρα να μας λες και τι έκανες με τα παιχνίδια σου σαν παιδί;

Μα τέλος πάντων μόνο εγώ πρόσεχα τα παιχνίδια μου (κ δε μου μείνανε κιόλας); :P :P :P

Και για να πω και κάτι να είμαι εντός θέματος... Τα κοριτσάκια στο ίδιο μέγεθος με τους Σπιρτούληδες τα θυμάται κανείς;

καλά τα αναπολούμε τα νοσταλγούμε και τα αγαπάμε τα παιχνίδια που είχαμε κάποτε, αλλα οταν ήμασταν μικροί τα.... καταστρεφαμε για πλάκα

εγώ μικρός είχα ένα σκυλάκι κανίς (παιχνίδι εε) φανταστείτε σε μέγεθος γάτας χρώμα λευκό που περπάταγε και γάβγιζε πραγματικά πολύ προχο για 80s και ξέρετε μικρο ήθελα να γίνω γιατρός:sweat:....

Edited by Kambia
συνεχόμενα ποστ

αχ το κακόμοιρο...!!!!!!! ΟΤΤΟ καταλάβαμε την τύχη του..!!

Παρόμοιο με του αγκαλίτσα μου ε??? Ήθελες να μάθεις από που γαβγίζε, και πως λειτουργούσε το πεπτικό του σύστημα..!! Γιατί σίγουρα αναρωτιόσουν πως ζει αφού δεν τρώει ε??? αχαχαχαχαχ

Καλός σας βρήκα είμαι Έλληνας εξωτερικού επομένως ότι ορθογραφικό λάθος διαπιστώσετε να δήξετε κατανόηση lol Εγώ και η γυναίκα μου συλλέγουμε τα τελευταία 5 χρόνια γενικά bean dolls από όλο τον κόσμο

Αλλά με τους Σπιρτούληδες απο El greco υπαρχή μια τεραστία αγάπη!!!!!!!!!!

Θα προσπαθήσω στα επόμενα μηνύματα να σας δώσω ότι πληροφορία έχω για αυτά τα κουκλάκια

picture.php?albumid=763&pictureid=13606

fraoulitsa εννοείς της φιλεναδίτσες ??

για δες εδώ, δεν έχω ακόμα ανέβασα picʼs από αυτές

Αυτές βγήκαν στην αγορά το 1977 από την EL GRECO KAI HALLMARK CARDS INC

leykh ο δικό σου είναι αυτό που λέμε δεύτερης γενιάς ..λίγο μετά το 1975 βγήκαν οι χαμογελαστή Σπιρτούληδες έχουν ακρινός τα ίδια χρώματα με τούς νορμάλ μόνο το κεφάλι άλλαζε ..Η Σπιρτούληδες πάντα έχουν και το αντίστοιχο χρώμα κάπως έτσι!!!picture.php?albumid=745&pictureid=13611

Edited by Kambia
συνεχόμενα ποστ

ο δεξιά είναι ίδιος με τον δικό μου ακριβώς;)

ναι είναι ίδιοι …και θα έλεγα ότι είναι και αρκετά σπάνιος !!!

σοβαρά μιλάς?δεν έχω το σπιρτοκουτο του δυστυχώς.Νομίζω βράχηκε αν θυμάμαι καλά και χάλασε όταν μικρή πήγα να τον κάνω μπάνιο με το σπιρτόκουτο μαζί...:(

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

You need to be a member in order to leave a comment

Δημιουργία λογαριασμού

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.