Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. Εμ τα καλά κορίτσια είναι που χρειάζεται να το ζητάνε. Τα κακά το έχουν ήδη όποτε το θέλουν.
  3. Είδα το hangover square και ναι κάτι είχε η ταινία και οι δύο πρωταγωνιστές ο Τζωρτζ και η νετά πέθανανε και οι δύο που νέοι! Η ταινία είναι εμπνευσμένη από τον Μίστερ Χάιντ και δόκτωρ τζεκυλ, διχασμένη προσωπικότητα καταπιεσμένη με το υπόσυνειδητονα τρελαίνεται. Λάμπρος συνθέτης και πιανίστας να παθαίνει κρίσεις και διαλύσεις και να κάνει φόνους δια στραγγαλισμού. Η νετά ήταν παλιοθηλυκο αλλά και πάλι...η Ερμή η Μπάρμπαρα ευτυχώς σώζεται...
  4. Τα καθημερινα Ο Σταματης Γαρδελης στα αρχικα επεισοδια της σειρας λεγεται Τελης και αργοτερα αλλαζει ονομα και γινεται Φοιβος.
  5. Προ καιρου ειχα αποκτησει ενα σπανιο πληρες σετ Jasmin με τον controller και το floppy 3''. Ηταν σε κακη κατασταση. Αποφασισα να του ριξω μια ματια, να δω αν μπορω να το επαναφερω σε λειτουργικη κατασταση, τουλαχιστον τον controller, γιατι δεν εχω ιδιαιτερη διαθεση να παλευω με αρχαια disk drives αφου υπαρχουν τοσοι ωραια floppy emulators. Ξεκινησα απο τα πιο απλα. Με την βοηθεια μια πενσας και πολυ υπομονη αφαιρεσα το σπασμενο βυσμα που ειχε μεινει σφηνωμενο στην υποδοχη του drive. Ωρα για τον controller. Αφαιρουμε τα 4 ποδαρακια του κουτιου και ξεβιδωνουμε 4 βιδες. Ετσι μπορουμε να αφαιρεσουμε προσεκτικα τον πατο του κουτιου. Πλεον μπορουμε να αφαιρεσουμε τα περιεχομενα του κουτιου. Οι μπρος και πισω οψεις του κουτιου ειναι αφαιρουμενες. Στην πισω οψη ειναι σταθερα τοποθετημενος ο διακοπτης on/off, οποτε θα βγει μαζι με τα περιεχομενα του κουτιου. Αφαιρουμε την μπροστινη οψη και βλεπουμε οτι εχει δυο τρυπες για τα κουμπια reset και boot, οι οποιοι ειχαν στερεωθει απο το εργοστασιο με θερμοκολλα και που ειχαν προ πολλου ξεκολλησει. Ακομα εχει μια τρυπουλα για την ενδεικτικη λυχνια λειτουργιας. Τα περιεχομενα του κουτιου ειναι ενας ευμεγεθης μετασχηματιστης (που καταλαμβανει την συντριπτικη πλειοψηφια του χωρου) και η πλακετα του controller. Μια μεγαλη μεταλλικη ψυκτρα καλυπτει εν μερει ενα ογκωδες τοροειδες πηνιο. Η πλακετα του controller ειναι σαντουιτς με την πλακετα του μετασχηματιστη. Γυριζοντας αναποδα τον μετασχηματιστη και με λιγη προσοχη μπορουμε να σηκωσουμε την πλακετα του controller ή οποια ειναι ενωμενη με την πλακετα του μετασχηματιστη με δυο καλωδια. Αναμεσα στις δυο πλακετες υπαρχει ενα χοντρο χαρτονι για να μην κανουν επαφη. Το κατω μερος της πλακετας του μετασχηματιστή. Αριστερα ειναι συνδεδεμενα τα καλωδια ρευματος και τροφοδοσιας των δυο drives καθως και ο διακοπτης on/off. Δεξια ειναι κολλημενα τα δυο καλωδια προς την πλακετα του controller και η ενδεικτικη λυχνια. Η πλακετα του controller. Εχουμε μια καλωδιοταινια που παει στον υπολογιστή και μια με δυο edge connectors (ο ένας ειχε σπάσει) που παει προς τα drives. Και οι δυο καλωδιοταινιες ειναι κολλημένες απευθείας στην πλακέτα. Αποφασισα να δοκιμασω πρωτα τον μετασχηματιστή. Ετσι ξεκόλλησα τα δυο καλώδια που πανε στην πλακέτα του controller (5v και γείωση) και καθάρισα την γενικη περιοχή γιατι ήταν χάλια. Το πρωτο τεστ του μετασχηματιστη ηταν αποτυχημενο. Η ενδεικτικη λυχνια δεν αναβει και δεν εχουμε 5v στις επαφες που τροφοδοτουν τον controller. Περιεργως εχουμε 5 και 12v στα molex που δινουν ρευμα στα δυο drives. Μια ολιγολεπτη διερευνση στην πλακετα και ο ενοχος βρεθηκε. Απο οτι φαινεται καποια στιγμη στην ζωη του ο controller ειχε υποστει εναν σοβαρο κραδασμο και η ψυκτρα που ηταν στερεωμένη μονο απο τα voltage regulators μετακινήθηκε και έκοψε το ποδαρακι της εξοδου στο LM7805 που ηταν υπευθυνο για τα 5v στο μπροστινο μερος της πλακετας. Αφου εφερα στην θεση της προσεκτικα την ψυκτρα, κόλλησα το κομμένο ποδαράκι και voila! (Ξέχασα να βγάλω φωτογραφία απο το πριν). Πλεον αναβει η ενδεικτική λυχνία και έχουμε 5v κανονικά. Η συνέχεια στο επόμενο επεισόδιο.
  6. Ωραιο τρειλερ. Ειδα και μερικες γνωστες φατσες. Εχει ανεβει γενικα το επιπεδο και αυτο ειναι καλο.
  7. Κατά πρώτον, θερμές ευχαριστίες στος συντελεστές της έκθεσης για τη διοργάνωση και το άπιστευτο υλικό που μας εκθέτουν. Μας προκαλούν μεγάλες συγκινήσεις και μας φέρνουν στο νου ευχάριστες αναμνήσεις. Κατα δέυτερο, για να ευλογήσουμε και τα γένια μας, τα μέλη του φόρουμ - πιστά τσακάλια των ρετρο θεμάτων - μας ενημέρωσαν έγκαιρως για το γεγονός και συνεπώς δεν χωρούν δικαιολογίες για απουσίες. (Βέβαια σε αυτές τις περιπτώσεις όσο πιο νωρίς το μαθαίνεις τόσο πιο εύκολα κανονίζεις, ειδικότερα για όσους δε μένουν Αθήνα). Τέλος σχετικά με το τρείλερ..Προσωπικά θα περιμένω εκείνο της επόμενης έκθεσης...λίγακι με απογοήτευσε. Νομίζω θα μπορούσε να ήταν καλύτερο, ακόμα και με τους ίδιους πρωταγωνιστές...
  8. τεύχος 441 20/09/1997 τεύχος 442 27/09/1997 Ιωάννα Σουλιώτη τεύχος 443 04/10/1997 Στράτος Τζώρτζογλου - Ειρήνη Μπαλτά τεύχος 444 11/10/1997 Ανδρέας Ανδρεόπουλος - Χριστίνα Παππά τεύχος 445 18/10/1997 Πόπη Χατζηδημητρίου τεύχος 446 25/10/1997 τεύχος 447 01/11/1997 Εύη Αδάμ τεύχος 448 08/11/1997 τεύχος 449 15/11/1997 τεύχος 450 22/11/1997 ακολουθούν τα εξώφυλλα των τευχών 443 444 και 445
  9. Μ'αρέσει αφάνταστα το τρέιλερ!!!
  10. 1 α. Ναι, πολλες φορες. Η τελευταια ηταν πριν απο ενα λεπτο. 2 α. Ναι, τριαντα φορες μεχρι στιγμης, αλλα ευτυχως με σωζει παντα ενα γκαζαδικο και παντα το ιδιο. 3 β. Απ' ο,τι θυμαμαι οχι. Τι ειναι αμνησια; 4 β. Οχι, μονο στην Ομονοια. 5 γ. Ναι, απο πεθερα, κουνιαδο, εναν εφοπλιστη, την Εφη Οικονομου, τον Ανεστη Βλαχο, τον Αρτεμη Ματσα και την Τασω Καβαδια. 6 β. Δεν το εχω σκεφτει ποτε. Θα ρωτησω τον πατερα μου που ηταν ναυτικος. 7 α. Ναι, αλλα θα τον αγαπησω πρωτα γιατι εχω λεφτα αισθηματα. 8 β. Δε ζουσα στην Κατοχη, αλλα εχασα μανα και πατερα. 9 β. Οχι, εχω κανει δικαια. Καρυδωσα μια που εφτιαχνε κουιζ. 10. α. Ετσι λενε ολοι στη δυτικη πτερυγα. Περισσοτερα β. Δεν ειμαι μελο, το ξερω και το ξερετε. Αποδεικνυεται κι απο τις ταινιες του Ξανθοπουλου που δεν τις εχω δει πανω απο σαραντα φορες τη μια.
  11. Yesterday
  12. Για 120€ δεν ψηνομαι. Οποιος εχει 120€ τωρα, ας μαζεψει ακομα κατι τις μεχρι το Δεκεμβρη και να παρει ενα ultimate64.
  13. τεύχος 431 12/07/1997 τεύχος 432 19/07/1997 Μαίρη Μηλιαρέση τεύχος 433 26/07/1997 Κάτια Ζυγούλη τεύχος 434 02/08/1997 τεύχος 435 09/08/1997 τεύχος 436 16/08/1997 τεύχος 437 23/08/1997 Θάνος Καλλίρης - Κατερίνα Τοπούζογλου - αύξηση τιμής 400 δραχμές τεύχος 438 30/08/1997 Νταιάνα τεύχος 439 06/09/1997 τεύχος 440 13/09/1997 Νένα Χρονοπούλου ακολουθούν τα εξώφυλλα των τευχών 433 438 και 440
  14. Για 4η συνεχόμενη χρονιά το Athens retro festival επιστρέφει στο παλιο αμαξοστάσιο του Ο.Σ.Υ στο Γκάζι απο τη Πέμπτη 27 Ιουνίου εως και τη Κυριακή 30 Ιουνίου και ζωντανεύει το ρομαντισμό μιας αλλης ρετρο εποχης! Ελατε κι εσεις να ξαναγίνετε παιδιά των 70's /80's /90's και ζήστε μια έκθεση με δεκάδες καμπίνες arcade απο τα "ουφάδικα" οπως Double dragon, Wonder boy, Metal Slug 2 μαζι με τα θρυλικά φλιπεράκια, χορέψτε ξέφρενα με live μπάντες που θα παίζουν αποκλειστικά disco/pop/rock'n'roll μουσική 60's 70's 80's (Τζώνυ Βαβούρας and the Cadillacs), ζήστε ξανα τη μόδα των vintage χτενισμάτων σε ειδικό χώρο με κομμωτήριο, δείτε απο κοντα συλλεκτικά vintage αυτοκίνητα και μηχανές, παίξτε με ρετρο κονσόλες Nintendo και Sega, παρακολουθείστε fashion shows με ρούχα εποχής ενω μπορείτε να κανετε τις ρετρό αγορές σας σε τεράστια ποικιλία απο αντίκες/παιχνίδια/κόμικ/videogames/ρούχα απο τη ρετρο εποχή μιας και θα υπαρχει vintage μπαζάρ! Γενική είσοδος 5 ευρω, δειτε και αναλυτικα το προγραμμα του φεστιβαλ εδω: http://www.athensretrofestival.gr/program2/ Και η σελίδα στο facebook: https://www.facebook.com/athensretrofestival/ Τελος δειτε και το ακρως νοσταλγικό trailer της διοργάνωσης:
  15. Σωστός Μάνο!!! Μπέττυ είναι ο Κούρκουλος. Πολύ σωστά!!! Η φωτό είναι από το προφίλ της στο φέισμπουκ και αναρτήθηκε μαζί με την ένθετη στη σελίδα για τον Ελληνικό Κινηματογράφο. Ο διαχειριστής της φεϊσμπουκικής σελίδας "Μουσικό Θέατρο" (που φαίνεται ότι είναι ηθοποιός) ενημέρωσε προ ημερών ότι ο ηθοποιός Τάσος Ψωμόπουλος έχει φύγει από κοντά μας (όπως φαίνεται, το 2018). Απαντώντας σε σχετικό σχόλιο, ανέφερε ότι η κόρη του Ψωμόπουλου είχε αναφέρει σε κάποιον ηθοποιό ότι ο πατέρας της έχει φύγει. Δυστυχώς δεν έγινε γνωστό το γεγονός άμεσα και δεν υπήρξε κάποια δημοσίευση στο διαδίκτυο. Ήταν γεννημένος το 1942.
  16. Full size, Δεκεμβρης 2019 https://www.youtube.com/watch?v=4yOch48SScs
  17. 1. Σου έχει τύχει ποτέ να τυφλωθεις; δ. Κάθε νύχτα. Μόλις σβήσω το φως δεν βλέπω την τύφλα μου. Ευτυχώς η τύφλωση είναι παροδική διότι μόλις ξημερώσει παθαίνω σοκ σαν βαμπίρ που το χτύπησε ο ήλιος και ξαναρχίζω να βλέπω. 2. Έχεις τύχει ποτέ σε ναυάγιο; β. Όχι, έχω όμως τύχει σε εκτροχιασμό τραίνου (το 1973 που έγινε έτσι το γράφαμε). Μου ήρθε ένα χαρτόκουτο από το ράφι κατακέφαλα αλλά δεν έπαθα τίποτε, το χαρτόκουτο βούλιαξε. Έκανα μήνες να ξαναμπω σε τραίνο. 3. Έχεις πάθει ποτέ αμνησία; δ.Δεν θυμάμαι. 4. Έχεις βγάλει ποτέ δίσκο με λαϊκά τραγούδια; δ. Όχι. Στο σπίτι μου σε δίσκο βγάζαμε τα λικέρ και τα γλυκά του κουταλιού με το ποτήρι το κρύο νερό. Όχι τραγούδια. 5. Έχεις πέσει ποτέ θύμα πλεκτάνης με σκοπό να χωρίσεις τον άνθρωπο σου; α. Ναι, αλλά δεν πέτυχα να χωρίσω. 6. Πόσα χαμένα αδέρφια υπολογίζεις πως έχεις; δ. Τι είναι τα αδέλφια για να τα χάσει κανείς, το τραίνο των οκτώμισυ? (Που έφυγε στις οκτώ ταξίδι για την Κατερίνη κι εγώ έμεινα μπούκαλος στο σταθμό 8:30). Την έχω ολόκληρη την αδερφή μου, ούτε ένα κομματάκι της δεν έχει χαθεί. 7. Είναι πιθανόν να παντρευτείς έναν βαθυπλουτο ; α. Εγώ τον παντρεύομαι τρέχοντας (ακόμη κι άντρας να είναι... κανείς δεν είναι τέλειος, όπως λέει και η τελευταία ατάκα του "Μερικοί το προτιμούν καυτό"). Αυτός είναι απίθανο να με παντρευτεί 8. Έχεις χάσει την οικογένεια σου στην Κατοχή; Μα για πόσο απρόσεχτο πια με έχεις? Πριν λίγο με ρώτησες πόσα αδέλφια έχασα, τώρα λες για ολόκληρη οικογένεια. Προσέχω για να έχω. 9. Έχεις κάνει άδικα φυλακή; α. Ναι, πριν χρόνια με καλέσανε σε μία φυλακή να κάνω τον διερμηνέα σε έναν διαρρήκτη ελληνικής καταγωγής, αλλά άδικα με φώναξαν διότι όταν με είδε ο κακοποιός ξαφνικά άρχισε να καταλαβαίνει αγγλικά και δεν χρειάστηκαν οι υπηρεσίες μου (τις οποίες πληρώθηκα 50 ολόκληρα δολλάρια, και τώρα που το σκέφτομαι δεν τα δήλωσα εισόδημα οπότε ελπίζω να έχει παραγραφεί το αδίκημα αλλιώς θα πρέπει να μου φέρουν διερμηνέα στη φυλακή). 10. Είσαι καλό παιδί; Εγώ σε βρίζω? Άκου καλό παιδί! Αυτό είναι συνώνυμη με μία λέξη που γράφεται με πολλά @ αλλά αρχίζει από μαλ.
  18. Last week
  19. Πόσο μελό είσαι; 1. Σου έχει τύχει ποτέ να τυφλωθεις; α. Ναι, πολλές φορές β. Όταν με χτυπάει ο ήλιος δε βλέπω καλά γ. Είμαι τυφλός αυτή τη στιγμή που σας διαβάζω 2. Έχεις τύχει ποτέ σε ναυάγιο; α. Ναι, αλλά με έσωσε ένα γκαζαδικο β. Όχι γ. Είμαι ναυαγός αυτή τη στιγμή σε ερημικό νησί και τρώω καρύδες 3. Έχεις πάθει ποτέ αμνησία; α. Μια φορά το '68 αλλά μου πέρασε β. Απ ότι θυμάμαι όχι γ. Έχω αμνησία αυτή τη στιγμή που σας γράφω 4. Έχεις βγάλει ποτέ δίσκο με λαϊκά τραγούδια; α. Ναι, κι έκανα επιτυχία στα λαϊκά στρώματα β. Όχι, υδραυλικός είμαι γ. Αυτή τη στιγμή που σας γράφω ηχογραφώ τον 28ο δίσκο μου 5. Έχεις πέσει ποτέ θύμα πλεκτάνης με σκοπό να χωρίσεις τον άνθρωπο σου; α. Ναι, από πεθερά και κουνιάδο β. Ναι, από πεθερά γ. Ναι, από πεθερά, κουνιάδο, έναν εφοπλιστή και την Έφη Οικονόμου. 6. Πόσα χαμένα αδέρφια υπολογίζεις πως έχεις; α. Έναν, τον βρήκα τυχαία σ ένα μαγαζί με είδη καπνιστού β. Δεν το έχω σκεφτεί ποτέ γ. Καμιά εξηνταρια 7. Είναι πιθανόν να παντρευτείς έναν βαθυπλουτο ; α. Ναι αλλά θα τον αγαπήσω πρώτα β. Εμένα θα πάρει ο κροίσος;;; γ. Έχω παντρευτεί έναν βαθυπλουτο αλλά μέχρι τη μέρα του γάμου πίστευα πως ήταν τορναδορος στ αντικρινό γιαπι. 8. Έχεις χάσει την οικογένεια σου στην Κατοχή; α. Μόνο τον πατέρα μου β. Δε ζούσα στην κατοχή γ. Μάγος είσαι; 9. Έχεις κάνει άδικα φυλακή; α. Δύο φορές, αλλά με έσωσε ο δικηγόρος αδερφός μου που ξαναβρήκα στα είδη καπνιστού β. Όχι, έχω κάνει δίκαια. γ. Από τις φυλακές σας διαβάζω, 23 χρόνια έφαγα για παράνομο παρκάρισμα 10. Είσαι καλό παιδί; α. Έτσι λένε όλοι β. Σχετικά ναι γ. Καλό αλλά άτυχο. Απαντήσεις: Περισσότερα α Αγαπητέ Νίκο, έχεις περάσει διάφορα στη ζωή σου αλλά πάντα καταφέρνεις κι επιβιώνεις. Οι κακουχίες σε γονατίζουν αλλά η φουκαριάρα η μάνα σου σου δίνει το κουράγιο να σηκωθείς και να σταθείς στα πόδια σου. Το κουιζ σου εύχεται υγεία, διαύγεια πνεύματος, καλή όραση και γενικά όλα να πάνε καλά. Περισσότερα β Δεν είσαι μελό. το ξέρεις και το ξέρουμε. γιατί έκανες το κουίζ δεν ξέρω. Υγεία ευχόμαστε και σε σένα. Περισσότερα γ Δυστυχισμένε μου άνθρωπε, η μοίρα σε χτυπάει αλύπητα. Δεν είσαι μελό είσαι απλά γκαντέμης. Μην ανησυχείς όμως. Σύμφωνα με τον θεικό νόμο της Μάρθα Φιλμς θα αποζημιωθείς για όλες τις ατυχίες σου. Είτε θα κάνεις πλούσιο γάμο είτε θα γίνεις πασίγνωστος τραγουδιστής είτε το άσπλαχνο αφεντικό που σε πέταξε στο δρόμο θα αποδειχθεί ο πατέρας σου και θα τον κληρονομήσεις. Πάντως μοίρα καλή σε περιμένει μην αγχώνεσαι.
  20. * Δεν ήξερα πως η Βούλγαρη υπήρξε παντρεμένη με τον Πέτρο Πανταζή.. Το μάθαμε δυστυχώς με τέτοια αφορμή, καλό της ταξίδι. Πριν λίγες μέρες έφυγε απο τη ζωή ο Στέλιος Βαμβακάρης, γιος του Μάρκου, καλλιτέχνης κι ο ίδιος. Τον είχα ακούσει αρκετές φορές και μου ήταν εξαιρετικά συμπαθής. https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/notio-aigaio/pethane-o-stelios-vamvakaris-1/2805118/
  21. Υπάρχουν κι άλλες αναφορές στο ίδιο τραγούδι που τις ξέχασα: Και νινανάι, ώπα, γιάβρουμ και αμάνΑκούς Βιτάλη, Σούκα και Duran Duran Και στο Μπανάκι Μανάκι, πάλι απο Σάκη Μπουλά έχουμε αναφορά στον Κ. Γκουσγκούνη: Τι τα `θελες και μου `πες πως θα μοιάζω του Γκουσγκούνη, μπήκανε στα μάτια μου, δυο κιλά σαπούνι, https://lyricstranslate.com Και επιμένω πως ο Μπελμοντό ήταν κλάσεις ανώτερος του Τόλη, με το μπαρντον Ελέφαντα. :-)
  22. # Διαμάχες Με αφορμή την πρόσφατη διαμάχη των θυγατέρων της Ζωής Λάσκαρη και του συζύγου της Α. Λυκουρέζου για την οποία μπορείτε να διαβάσετε εδώ: https://www.ethnos.gr/lifestyle/42647_polemos-exodikon-sta-dikastiria-oi-kores-tis-laskari-gia-tin-perioysia-tis-vid θυμήθηκα άλλες περιπτώσεις που οικογένειες γνωστών προσώπων μπλέχτηκαν σε δημόσιους καβγάδες για λόγους συνήθως οικονομικούς αλλά όχι πάντα. * Η κόρη του Κώστα Χατζηχρήστου Τέτα είχε κάποιο καβγά με την τελευταία του σύζυγο Βούλα και μάλιστα τη μέρα της κηδείας του ηθοποιού. Το περιστατικό δημοσίευσε η Καθημερινή http://www.kathimerini.gr/101966/article/politismos/arxeio-politismoy/anarmostes-skhnes-panw-apo-th-soro-toy-xatzhxrhstoy * Εξώδικα για τα οποία έχουν μιλήσει δημόσια έχουν ανταλλάξει τα παιδιά του Γρηγόρη Μπιθικώτση: https://www.presspublica.gr/me-exodika-epikoinonoyn-ta-paidia-toy-mpithikotsi-quot-den-thelo-fagomares-quot-eiche-pei-sti-diathiki-toy/ * Παράπονα απο τη ( μακαρίτισσα πλέον ) Χρυσούλα Ζώκα είχε ο Ευθύμης Φούντας, γιός απο τον πρώτο γάμο του μεγάλου ηθοποιού όπως είπε το 2010 σε συνέντευξη του στην Εσπρέσσο: https://www.espressonews.gr/περιεχόμενο/48176/ευθύμης-φούντας-ενα-αγρίμι-δεν-το-φυλακίζεις Αυτά και άλλα φυσικά που θέλουν λίγο ψάξιμο... Βάλτε κι εσείς ελεύθερα
  23. τεύχος 411 22/02/1997 Τάνια Καψάλη τεύχος 412 01/03/1997 Άντζυ Σαμίου τεύχος 413 08/03/1997 τεύχος 414 15/03/1997 τεύχος 415 22/03/1997 τεύχος 416 29/03/1997 τεύχος 417 05/04/1997 τεύχος 418 12/04/1997 τεύχος 419 19/04/1997 Ισαβέλλα Βλασιάδου τεύχος 420 26/04/1997 τεύχος 421 03/05/1997 τεύχος 422 10/05/1997 τεύχος 423 17/05/1997 τεύχος 424 24/05/1997 τεύχος 425 31/05/1997 τεύχος 426 07/06/1997 τεύχος 427 14/06/1997 τεύχος 428 21/06/1997 τεύχος 429 28/06/1997 τεύχος 430 05/07/1997 ακολουθούν τα εξώφυλλα των τευχών 411 412 και 419
  1. Load more activity

Announcements

• Create New...