Jump to content
MrRetromemories

Αθλητικό Αρχείο

Recommended Posts

στο βιντεο βλεπουμε ιστορικους σπορτκαστερ των δυο ΕΡΤ..Γιαννης Διακογιαννης στην Αθλητικη Κυριακη τον Νοεμβριο του 1982,Βαγγελης Φουντουκιδης σε ανασκοπηση ημερας στους Πανευρωπαικους στιβου της Αθηνας τον Σεπτεμβριο του 1982,Νικος Κατσαρος στην Αθλητικη Κυριακη τον Φεβρουαριο του 1986 και Γιαννης Αργυριου στις Αθλητικες εικονες της ΕΡΤ2 τον Μαιο του 1984..ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο. [edit]

ενα ξεκαρδιστικο και σπανιο βιντεο..!!ο Μανωλης Μαυρομματης παιρνει συνεντευξη απο τον Πανο Μαρκοβιτς προπονητη του Πανιωνιου στο φιναλε του τελικου κυπελλου ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΑΕΚ 3-1..ξαφνικα στο πλανο παρεμβαινει ο ετερος ρεπορτερ Τερενς Κουικ και αρπαζει το μικροφωνο απο τα χερια του Μαυρομματη...ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΤΕ πως κοιταει ο Μαυρομματης τον Τερενς..τα συμπερασματα δικα σας[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο. [edit]

Edited by Kambia
no videos

Αθλητικοι Παλμοι της ΕΡΤ2,καθε σαββατο μεσημερι.τιτλοι αρχης και προλογος απο τον δημοσιογραφο Παυλο Γερακαρη..ημερομηνια εκπομπης 19/5/1985http://www.youtube.com/watch?v=x9lgAMckNtU

Γυρισαμε πολλα χρονια μe το video αυτο!!!!Θυμαμαι και μια αλλη σαββατιατικη εκπομπη .Το Αθλητικο Σαββατο με παρουσιαστη τον Κωστα Δεληγιαννη.(αν δεν κανω καποιο λαθος)

Γυρισαμε πολλα χρονια μe το video αυτο!!!!Θυμαμαι και μια αλλη σαββατιατικη εκπομπη .Το Αθλητικο Σαββατο με παρουσιαστη τον Κωστα Δεληγιαννη.(αν δεν κανω καποιο λαθος)

ο Κωστας Δεληγιαννης παρουσιαζε τους αθλητικους παλμους την περιοδο 1984-1987 και ηταν μονιμος παρουσιαστης της εκπομπης απο την σεζον 1985/86 μεχρι τοτε πηγαινε κυκλικα με Αργυριου και Δεληγιαννη..το Αθλητικο Σαββατο προβαλλοταν απο την ΥΕΝΕΔ στα τελη της δεκαετιας του 70 με παρουσιαστη τον Σισμανη..πριν τους αθλητικους παλμους υπηρχε η εκπομπη Αθλητικο Απογευμα καθε σαββατο μεσημερι στην ΥΕΝΕΔ και ΕΡΤ2

ο Κωστας Δεληγιαννης παρουσιαζε τους αθλητικους παλμους την περιοδο 1984-1987 και ηταν μονιμος παρουσιαστης της εκπομπης απο την σεζον 1985/86 μεχρι τοτε πηγαινε κυκλικα με Αργυριου και Δεληγιαννη..το Αθλητικο Σαββατο προβαλλοταν απο την ΥΕΝΕΔ στα τελη της δεκαετιας του 70 με παρουσιαστη τον Σισμανη..πριν τους αθλητικους παλμους υπηρχε η εκπομπη Αθλητικο Απογευμα καθε σαββατο μεσημερι στην ΥΕΝΕΔ και ΕΡΤ2

Eυχαριστω για τη διευκρινιση.Οι Αθλητικοι Παλμοι ηταν η αγαπημενη μου εκπομπη.Στα πλαισια της οποιας βλεπαμε τα παντα...απο τελικους Τεννις και Κυπελλο Αγγλιας μεχρι Β εθνικη ελλαδος...απο εκει εμαθα και το θρυλικο Ελ Πασο (γηπεδο Καλλιθεας):D

Οσον αφορα στο videaki με τα μουσικα σηματα των εκπομπων τι να πει κανεις...σε ευχαριστω!!!Τουλαχιστον συγκινηθηκα...

τιτλοι αρχης στις δημοφιλεστερες αθλητικες εκπομπες των 80s..Aθλητικη Κυριακη 1985/86,Αθλητικοι Παλμοι της ΕΡΤ2 1984/85,Κοντα στα σπορ της ΕΡΤ2 1984/85,Αθλητικες Συναντησεις της ΕΡΤ 1987/88,Τριτο Ημιχρονο της ΕΤ2 1987/88,Αθλητικες εικονες της ΕΡΤ2 1985/86 καθως και οι τιτλοι εναρξης της Αθλητικης Ανασκοπησης της ΕΡΤ το 1987..τα λογια ειναι περιτταhttp://www.youtube.com/watch?v=KxB1lj4l04o

To μονο ''ασχημο'' σε αυτο το video ειναι οτι ξεκιναει το σημα της Αθλητικης Κυριακης και το πρωτο πραγμα που δειχνει ειναι το γκολ που εφαγε η Εβερτον στον τελικο του 1985...Εβερτον-Μαντσεστερ Γιουναιτεντ 0-1 στην παραταση για τον τελικο του κυπελλου Αγγλιας.Το γκολ ο Γουαιτσαιντ(Whiteside).Απο τοτε (25 χρονια πριν!!!) η ομαδα που συμπαθω στην Αγγλια ειναι η Εβερτον:D

Edited by Kambia
συνεχόμενα ποστ

Eυχαριστω για τη διευκρινιση.Οι Αθλητικοι Παλμοι ηταν η αγαπημενη μου εκπομπη.Στα πλαισια της οποιας βλεπαμε τα παντα...απο τελικους Τεννις και Κυπελλο Αγγλιας μεχρι Β εθνικη ελλαδος...απο εκει εμαθα και το θρυλικο Ελ Πασο (γηπεδο Καλλιθεας):D

Οσον αφορα στο videaki με τα μουσικα σηματα των εκπομπων τι να πει κανεις...σε ευχαριστω!!!Τουλαχιστον συγκινηθηκα...

ολες αυτες οι εκπομπες φιλε μου ειχαν μια γραφικοτητα με την καλη εννοια παντα..προπαντων ηταν ηρεμες και δεν μας κουραζαν με ακατασχετες φλυαριες και διαφημισεις ενδιαμεσα..επισης η εκπομπη "αθλημα και θεαμα" με τον γιαννη θεοδωρακοπουλο καθε κυριακη ειχε θεματα για μικρα αθληματα και ελαχιστο ποδοσφαιρο,προσεχως θα ανεβασω στο φορουμ σχετικο βιντεο..

εγω περιμενω να μου αναφερει καποιος πως λεγοταν η εκομπη καθε τεταρτη απογευμα στην ερτ που παρουσιαζε ο σταυρος τσωχος και ξεκινουσε μ εεικονες απο ραλλυ ακροπολις με φοντο τα μετεωρα και με ζουμ στο τοτε σουπερ αμαξι αουντι κουατρο,τα θυμαμαι ολα εκτος απο τον τιτλο.

"Σπορ και θέαμα" δεν λεγόταν?

εισαι φοβερος,δεν ξερεις οειχα κολλησει τοσο καιρο να το φερω στο μυαλο μου,σε ευχαριστω πολυ

φιλε vospore καθε τεταρτη απογευμα ειχαμε την ωρα του αθλητισμου...με παρουσιαστη τον φουντουκιδη και αργοτερα με τσωχο και χρηστο ραπτη..μηπως αναφερεσαι για την δεκαετια του 70?

Μπάβο, έχεις δίκιο, ανακαλώ!

Μισό λεπτό, διότι τώρα έχω εγώ αμφιβολίες!!!

"Σπορ και θέαμα" ή "'Αθλημα και θέαμα" λεγόταν? Για βοηθείστε βρε παιδιά!

Και αφού δεν ήταν Τετάρτη, ποια μέρα προβαλλόταν?

Επίσης, κάτι σχετικό: Η εκπομπή "Σπορ, σκορ, ρεκόρ" σε ποιο κανάλι προβαλλόταν και πότε?

εσυ φιλε mr retromemories εισαι απο τους δικους μας,εχω εντυπωσιαστει και χαρει ιδιαιτερα απο τις γνωσεις σου και περιμενω και τα βιντεο σου να χαρουμε ολοι,εχεις απολυτο δικιο ειχα στην μνημη μου την εικονα με τον αειμνηστο χρηστο ραπτη και τον σταυρο τσωχο.να παραθεσω και το βιντεο των 2 δημοσιογραφων απο τον κοσμο των σπορ που τυχαια ειχαν παλι τον παναγουλια καλεσμενο σχετικα με την αναληψη καθηκοντων προπονητη στον ολυμπιακο.τα γυαλια του κωνστανταρα ειναι ολα τα λεφτα νομιζω καθως και το πλατω.http://www.youtube.com/watch?v=9sMghwmfwr4

Edited by Kambia
yt tagds

οι αθλητικες συναντησεις του Φιλλιπα Συριγου ξεκινησαν τον Σεπτεμβριο του 1984 και σταματησαν τον Ιουνιο του 1990,χρονια που ο Συριγος πηρε μεταγραφη για το Mega..