Jump to content
Sign in to follow this  
Maddog

Metal Gear Solid 4: abandon ship και άλλες ιστορίες...

Recommended Posts

Απλα η MS ειναι το trendy κοκκινο πανι.

Κάτω από αυτό το πρίσμα δε πιάνει τόπο καμία απάντηση μας. Αφού τα λέμε γιατί είναι της μόδας σήμερα να κρίνουμε ως "σατανική" τη μαμά, ότι και να πούμε αυτοακυρώνεται.

Ωραίος

μα ειδες,μονο με αυτο ασχολεισαι,για τα αλλα "μοκο" :( ...με επιβεβαιωνεις συνεχως

μα με τι να ασχοληθώ ρε συ wally? Σαν trendy τύπος που είμαι θα δω Πάνια τώρα. Το δεκάλεπτο κατηγορώ στην M$ πέρασε για σήμερα.

...θες κι απάντηση. Σου έδωσε ο Ηρακλής άλλα τη θέλεις στερεοφωνικά μάλλον.

Οπότε πρεπει να αναγω σε υπαρξιακο ζητημα για τα λιγα χρονια που θα ειμαι μελος των ζωντανων το γεγονος οτι δεν πρεπει να θελω να πληρωνω μισα λεφτα,οτι η MS ειναι κακια και η Nintendo σωστη,οτι πρεπει να εχω τυψεις που δεν πρεπει να ανακαλυπτω τον τροχο καθε φορα στη δουλεια μου κτλ

Οπου ακουω μεγαλα λογια,δηλαδη να κανει καποιος,μεσα σε ολα τα προβληματα,θεμα,συνηθειες και νοοτροπια σαν τη δικια μου...κραταω ΚΑΛΑΘΑΚΙ...

Ο Τελ δεν θα θιξει ποτε Ν,εσυ μου θυμιζεις ολιγον "εκδρομη με μηχανες,ο πρωτος πληρωνει διοδια για τους υπολοιπους" και εγω απλα απορω...

Αυτη η μανία με την MS είναι αδικαιολόγητη. Όλες μα όλες οι εταιρίες του κόσμου αν μπορούσαν (και είχαν τα μέσα) να κάνουν τα τερτίπια της , θα τα έκαναν. Όλοι θέλουν να γίνουν μονοπώλιο , όλοι θέλουν να κατακτήσουν τον πλανήτη , όλοι μα όλοι αν είμασταν στην θέση του Gates αυτό θα κάναμε. Στην τελική δεν έχει σκοτώσει και κανέναν , την δουλειά της κάνει.

Και στην τελική, ωραίες και άγιες η φιλοσοφίες, αλλα τελικά θέλω πράγματα που να δουλεύουν καλύτερα και να είναι προσιτά στο ευρύ κοινό. Φέρτε αντίπαλα προϊόντα να αντιτάξουμε, να συγκρίνουμε και συζητάμε. Ο αγώνας κερδίζεται στα γήπεδα ;)

Τελικά γιατί τόση μανία όμως;

Και γιατί όποτε συζηταμε για το ποια κονσόλα είναι καλύτερη , μπαίνουν στην μέση οι πολιτικές της MS κλπ... Τι μας νοιάζει;

Αυτη η μανία με την MS είναι αδικαιολόγητη. Όλες μα όλες οι εταιρίες του κόσμου αν μπορούσαν (και είχαν τα μέσα) να κάνουν τα τερτίπια της , θα τα έκαναν. Όλοι θέλουν να γίνουν μονοπώλιο , όλοι θέλουν να κατακτήσουν τον πλανήτη , όλοι μα όλοι αν είμασταν στην θέση του Gates αυτό θα κάναμε. Στην τελική δεν έχει σκοτώσει και κανέναν , την δουλειά της κάνει.

Και στην τελική, ωραίες και άγιες η φιλοσοφίες, αλλα τελικά θέλω πράγματα που να δουλεύουν καλύτερα και να είναι προσιτά στο ευρύ κοινό. Φέρτε αντίπαλα προϊόντα να αντιτάξουμε, να συγκρίνουμε και συζητάμε. Ο αγώνας κερδίζεται στα γήπεδα ;)

Τελικά γιατί τόση μανία όμως;

Και γιατί όποτε συζηταμε για το ποια κονσόλα είναι καλύτερη , μπαίνουν στην μέση οι πολιτικές της MS κλπ... Τι μας νοιάζει;

+1 :thumb:

Δεν σε ενοχλει δηλαδη οτι καθε αναφορα του Wally εχει παντα μια κοντρα να βασιστει (αυτο βγαινει σε 360, οχι σε PS3 , οχι σε Wii, μονο στο super duper 360 μας) αλλα το οτι βρισκεται καποιος να του πει οτι εχει χασει το νοημα και αναπαραγει απλα αυτα που θελει η κατασκευαστρια εταιρεια του 360 (πχ) να ακουγονται, ειναι μανια ?

Μακαρι οι αγωνες να κερδιζονταν στα γηπεδα.

*

Οπου ακουω μεγαλα λογια,δηλαδη να κανει καποιος,μεσα σε ολα τα προβληματα,θεμα,συνηθειες και νοοτροπια σαν τη δικια μου...κραταω ΚΑΛΑΘΑΚΙ...

Αυτο δεν θα το σχολιασω - απλα το κανω quote για να δειξω οτι το διαβασα.

Να υπενθυμισω στη παρεα οτι ομιλουμε για κονσολες και οχι για το λοιμο στη Λιβερια ή τη παγκοσμια ειρηνη...

Δεν σε ενοχλει δηλαδη οτι καθε αναφορα του Wally εχει παντα μια κοντρα να βασιστει (αυτο βγαινει σε 360, οχι σε PS3 , οχι σε Wii, μονο στο super duper 360 μας) αλλα το οτι βρισκεται καποιος να του πει οτι εχει χασει το νοημα και αναπαραγει απλα αυτα που θελει η κατασκευαστρια εταιρεια του 360 (πχ) να ακουγονται, ειναι μανια ?

Η κόντρα κρύβει και υγεία .... αυτό που βλέπω εγώ είναι οτι δεν υπάρχουν επιχειρήματα για να αντικρουστούν αυτά που λέει (τις περισσότερες φορες) και το ρίχνουμε στην φιλοσοφία. Φέρε screenshots και gameplay videos διπλα δίπλα, βγάλτον τρελό και την άλλη ώρα θα έρθω μαζί σας να του πετάω πέτρες :D

Μακαρι οι αγωνες να κερδιζονταν στα γηπεδα.

Δεν το διατύπωσα πολύ σωστά. Το 360 αυτη τη στιγμή είναι καλύτερη απο τον ανταγωνισμό και αυτό αποδεικνύεται εύκολα. Θες τα γραφικά , θες ο ήχος, θές τα παιχνίδια, πως να το κάνουμε, η μάχη κερδίζεται σε όλους αυτούς τους τομείς (αυτό λέω γήπεδο). Ενας χριστιανός έφτιαξε κάτι καλό και αυτό πουλαει περισσότερο απο τα άλλα. Γιατί; Επειδή, απλώς, είναι πολύ καλύτερο. Δεν βλέπω καμμια επεκτατική πολιτικη εδώ. Απλά ο κόσμος πλέον βλέπει οτι υπάρχει μεγάλη διαφορά.

Αυτό που θέλω να πώ είναι οτι η μάχη της τρέχουσας γενιάς, έχει (επιτέλους) δίκαιο νικητή. Τόσα χρόνια, πρώτες σε πωλήσεις ήταν υποδεεστερες κονσόλες (βλέπε PS2 - XBOX : όποιος έχει δει και τις 2 ξέρει). Τότε γιατι δεν κράζανε την Sony; Όλες τις εταιρίες software για πάρτη της δεν τις είχε; Μονοπώλιο δεν ήταν; Ήταν καλύτερη; Οχι! Απλώς δεν ήταν η "κακιά" MS.

Thats my point ;)

Εκτός θέματος...πάλι...Να πω την αλήθεια πως λίγο φανατισμό τον έχετε και αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο στην σχέση σας.. Εμένα δεν μου αρέσουν οι απόλυτες κουβέντες δηλ αυτό είναι το σωστό και όσοι δεν το κάνετε είστε κοροΐδα η χαζοί κλπ. Αυτό είναι ακραίο.. Είναι όπως οι ομάδες εγώ είμαι π.χ Άρης και όταν χάνει η ομάδα μου να τα ρίχνω στην διαιτησία και οπουδήποτε αλλού εκτός από την ομάδα.