Jump to content
audiodee

Απόκριες! Τί ντυθήκατε όταν ήσασταν μικροί;

Recommended Posts

Όχι οτι υπάρχει λόγος ανάστασης του thread αλλά....anyway...

Κλασσικά γελαδάρης(ρε μανία όλοι),αστυνομικός,πειρατής, sexy γκόμενα (μινι κ'ετσι),sexy καλόγρια(σκίσιμο στο μπούτι,ρόζ περούκα...:D)! Πάντως οφείλω να παραδεχτώ πως το χταπόδι πρέπει να ήταν φοβερή επιτυχία!

Καουμπόης, μάγειρας και... μουργόλυκος ("ληστής του Σκρουτζ" έλεγα τη δεύτερη φορά, μπας και καταλάβουν οι άλλοι τί είναι αυτό :P Άλλωστε τότε λεγόταν Συμμορία Λύκων, όχι μουργόλυκων, και οι άλλοι μόνο λύκο δεν έβλεπαν)

:cheers:

Alucard θέλω φωτογραφία με την στολή του χταποδιού. Απλά δεν έχω τόση φαντασία να το σκεφτώ! :D

To καλύτερο είναι να ντυθείς μεζές.... χρειάζεται μόνο μια μεγάλη οδοντοφλυφίδα LOL

Η τελευταια στολη που εβαλα ηταν 2α δημοτικου! Μια μαμάτη διαστημικη ασπρη στολη, που με εκανε να νιωθω 2 μετρα ψηλοτερος και κατα 10 εκατοστα φαρδυτερος στους ωμους :Ρ Οταν ειχα μπει στην ταξη, τα παιδια ειπαν 'ουααααααα!!!' 8) Ειχε και μια μασκα χαρτονενια με βελουδινη επενδυση, με κατι κεραιες-κερατα-φτερα-ματζαφλαρια και δε με γνωρισαν

Η επομενη φορα που ξαναντυθηκα για αποκριες ηταν 2 χρονια πριν, ως κατι σαν μαγος-Γκανταλφ :Ρ

Edited by Rakeesh

όταν ήμουν μικρό με έντυναν κοκκινοσκουφίτσα και μπαλαρίνα (ή κάτι τέτοιο- τούλια και κορώνες)

όταν μεγάλωσα επέλεγα αγορίστικες στολές όπως καου μπόι ή μπάτσος ή (στα 16 μου) φαντάρος !! άντε να μην πω για πολύ αργότερα (μετά τα 30 γιατί θα σοκάρω το φόρουμ) :D

Αγελαδάρης (αμάν πια!), μεξικάνος, νίντζα, ράμπο (είχα αρπάξει και μια μικρή φωτιά στη τσέπη απο τα πολλά σκορδάκια που κουβαλούσα!), στρουμφάκι, αγγελούδι, χίππης αλά τσιβιλίκας (ναι, είχα και κουδούνα κρεμασμένη μπροστά!), ο παπάς απο τον εξορκιστή με την αδερφή μου ντυμένη σαν το δαιμονισμένο και δύτης με φιάλη στην πλάτη γεμάτη ήλιο(!!!) για τους ευνόητους λόγους :D

άντε να μην πω για πολύ αργότερα (μετά τα 30 γιατί θα σοκάρω το φόρουμ) :D

Διψάμε για ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ !

Τιποτα το ιδιαιτερο. Οι στολες απο τις διαφορες πριγκιπισσες της, νυχτας, μερας, λουλουδιων, ουρανιου τοξου κλτ έπαιρναν φωτια. Μου άρεσαν τα μακριά φορεματα βλέπετε.

Αφου και τωρα, κατι παρομοιο κυνηγω, σε τσαρλεστον, τσιγγάνα, και ότι άλλο εποχής, όχι τόσο φανταχτερο όμως, και ούτε τόσο φουσκωτο. Πιο συμμαζεμενο.

Διψάμε για ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ !

χμμμ κάποτε προαγωγός και άλλη μια φορά επιδειξίας (δεν θα μπω σε λεπτομέρειες θα με μπανάρουν) LOL