Jump to content
Sign in to follow this  
Wally

Halo 4

Recommended Posts

Κοίτα, αυτήν την στιγμή δεν έχω κάποιο καλό παιχνίδι να παίξω και να ασχοληθώ σοβαρά, το PC μου είναι σε άθλια κατάσταση (μάλλον στα στερνά του μετά από 8 χρόνια) και ούτε με emulators ή παλιά PC games μπορώ να ασχοληθώ οπότε τουλάχιστον νοίκιασα να παίξω κάτι που να μην είναι απαιτητικό να περάσει η ώρα και να απολαύσω λίγο γραφικά και να δουλέψει και το 5.1 σύστημα για να μην λέω ότι το πήρα τσάμπα. Κάτι είναι και αυτό. Μέχρι και τα CoD/Gears of War νοικιάζω για αυτήν την δουλειά :P

Edited by Imgema

Εντάξει, δεν το μετάνιωσα που ασχολήθηκα.. οι τελευταίες "πίστες" που έπαιξα μέχρι στιγμής ήταν πολύ καλές και εντυπωσιακές.

(αυτή με τα Mantis suits και η επόμενη με το Mammoth Tank)

Και τα γραφικά, όσο προχωράει το παιχνίδι, γίνονται όλο και καλύτερα και πιο καλοσχεδιασμένα (έχει φτάσει σε σημείο που αν το συγκρίνεις με Ηalo 3 δεν πιστεύεις ότι παίζουν στο ίδιο μηχάνημα). Μπορώ να πω ότι με εντυπωσιάζει περισσότερο από τα Killzone 3 και RAGE, αν και το Rage το έχω παίξει πολύ λίγο. Κρίμα που δεν τρέχει στα 60fps... Σε πολλές φάσεις πάντως τα σκηνικά μου θυμίζουν έντονα Metroid Prime και φαντάζομαι ότι παίζω το μελλοντικό Μetroid στο WiiU... (έχει πάρει λίγο από Retro Studios πάντως). Οπότε αυτή μόνο η ωραία αίσθηση μου αρκεί.

Αυτά τα χαζοχαρούμενα εξωγηινάκια δεν λένε να με αφήσουν σε ησυχία πάντως.

Μάλλον βρήκα και τρόπο να εξαφανίσω το HUD. Δεν είναι στα options, είναι στα sculls, αυτά δηλαδή που ενεργοποιείς για να κάνεις το game πιο δύσκολο, έχει ένα scull που λέει ότι δεν βλέπεις HUD αν το ενεργοποιήσεις. Δεν το έβαλα γιατί θα μου έσβηνε το checkpoint, μόλις το τερματίσω θα το δοκιμάσω σε καμία random αποστολή.

Edited by Imgema

χθες το ειχε review σε μια εκπομπη στον ΣΚΑΙ!!δεν γνωριζα οτι υπαρχει εκπομπη για video games στην ελληνικη τηλεοραση

χθες το ειχε review σε μια εκπομπη στον ΣΚΑΙ!!δεν γνωριζα οτι υπαρχει εκπομπη για video games στην ελληνικη τηλεοραση

Εχει εδω και 2 εβδομαδες στο καθε Σαββατο 15:30 και 00:00 ( για τα παιχνιδια που ειναι για 15+ ηλικια) . Οταν την προλαβαινω χαζευω λιγακι...

Imgema για το μηνυμα για το τεραιν εχεις δικιο. Ειναι στην αποστολη που εχεις το banshee μεσα στο

σκαφος του Didact

και αφορα στο γεγονος οτι δεν σε αφηνει να βουτηξεις στο απατο χασμα. Οντως χαζο μηνυμα και υποθετω οτι εγινε επειδη δεν αντεχε να γινει render ενα απειρου βαθους πηγαδι.

Παντως δεν εχεις σε εκτιμηση τους Grunts χαχαχαχα. Στο 4 δεν μιλανε, ουτε βριζουνε σε σημειο που μου λειπει. Ειναι συνηθως η εμπροσθοφυλακη...οι "αναλωσιμοι"

Αυτο με skull δεν το γνωριζα! Θα το δοκιμασω. Thanx!

Τελικά το scull που εξαφανίζει το HUD δεν αξίζει, σου εξαφανίζει και το όπλο... Σαν να είσαι σε spectator mode ένα πράγμα.

Συγγνώμη...

Συμβουλη: Ψαξτε για το terminal του καθε level. Αποκαλυπτει κομματια της ιστοριας ωστε να μην πεφτει βαρυ ή ασυνδετο το σεναριο.

...τα terminal videos για να προβληθούν μετέπειτα, απαιτείται Gold συνδρομή; Wally μου τα λένε αυτά -και τα καυτηριάζουνε αναλόγως.

Αν και με τέτοια μαζική -άδικα κατά τη γνώμη μου- επίθεση, αντιλαμβάνομαι ότι η όποια αναφορά σε αδύνατα σημεία, θα προκαλούσε περαιτέρω "αντιδράσεις".