Jump to content
Sign in to follow this  
johnalepou

Ηθοποιοί που δεν μας αρέσουν

Recommended Posts

Δέσποινα Στυλιανοπούλου

Γιώργος Κάππης

Γιώργος Πάντζας

Μελίνα Μερκούρη

Ελένη Χαλκούση

Λυκούργος Καλλέργης

Πέτρος Λοχαΐτης

Μαλαίνα Ανουσάκη

• Like 1

Αχ και γώ δεν αντέχω τη Στυλιανοπούλου εκεί που είναι πρωταγωνίστρια κάτι με ενοχλεί στη φωνή της!

Επίσης και ο Αλέκος Τζανετάκος δεν μου ήταν ιδιαίτερα συμπαθής.

• Like 1

Ελένη Χαλκούση

Λυκούργος Καλλέργης

Να υποθεσω πως οταν πετυχαινεις στην τηλεοραση το Ραντεβου στην Κερκυρα, βγαζεις σπυρακια; :D

• Like 1

Το ξέρω ότι θα ξεκινήσω flame, αλλά χωρίς πολλή σκέψη... Αλίκη! Μπορεί οι περισσότεροι να απαιτήσετε ban μου για παραδειγματισμό, αλλά είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα που συμφωνούν κι ας ντρέπονται να το παραδεχτούν...#)

Mαζί σου με χίλια !!

Και ναι, έχεις δίκιο για το ξεφώνισμα.

Μια φορά σε κάποιο thread που κάποιοι (και εγώ) καταφερθήκαμε ενάντια στην Βουγιουκλάκη έσβησαν τα σχόλια και το κλείδωσαν.

-

• Like 1

ο Δ.Πιατας στο Τρελλός παλαβός και Βέγγος (1968 ) όπου οι γκριματσες του ειναι εκτος τοπου και χρονου μ αυτα που συμβαινουν ( στο Βοήθεια ο Βέγγος φανερός πράκτωρ 000 (1967) τα πηγε μαλλον καλυτερα ,μαλλον η πρωτη του κιν.εμφανιση)

Τον Δημήτρη Πιατά εννοείς; Ο Δημήτρης Πιατάς δεν έπαιξε σ' αυτές τις ταινίες. Η πρώτη του κινηματογραφική εμφάνιση ήταν στην ταινία του 1980 "Τώρα θέλω τώρα".

Να υποθεσω πως οταν πετυχαινεις στην τηλεοραση το Ραντεβου στην Κερκυρα, βγαζεις σπυρακια; :D

χαχαχαχα! όντως!

Επίσης να προσθέσω στη λίστα και την Άννα Συνοδινού.

Edited by Kambia
συνεχομενα ποστ

Μέμα Σταθοπούλου. [...] στο σινεμά πάντα έπαιζε την πλούσια κακομαθημένη ( με ένα σταθερό ύφος). Ήταν και εκείνη προφορά...

Λάθος κάνεις, δεν έπαιζε πάντα την πλούσια κακομαθημένη.

Έχει παίξει σε εξίσου πολλές ή περισσότερες στον ακριβώς αντίθετο ρόλο.

Π.χ. οι ταινίες

- "Επιστροφή" με τους Αλεξανδράκη, Κωνσταντάρα, Φωτίου όπου έχει δευτερεύοντα ρόλο (και πάντως όχι πλούσιας)

- "Δοκιμασία" με τον Γιώργο Καμπανέλλη όπου είναι γλυκύτατη και συμπαθέστατη ως κόρη φτωχή καθαρίστριας

Μπορώ να θυμηθώ κι' άλλες.

Σε μερικές είναι μεν πλούσια αλλά όχι κακομαθημενη, π.χ. "Αφήστε με να ζήσω" (όπου βασική πρωταγωνίστρια είναι η Μ. Κουράκου.)

-

Edited by V.I.Smirnov
  • Like 1

Το ξέρω ότι θα ξεκινήσω flame, αλλά χωρίς πολλή σκέψη... Αλίκη! Μπορεί οι περισσότεροι να απαιτήσετε ban μου για παραδειγματισμό, αλλά είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα που συμφωνούν κι ας ντρέπονται να το παραδεχτούν...#)

Τελευταία συμφωνούμε σε αρκετά πράγματα και θα αρχίσω να ανησυχώ οπαδέ της τρισκατάρατης (Nintendo για τους μη συντονισμένους...) ;)

Το νιαούρισμα της Αλίκης μου τσάκιζε το νευρικό σύστημα ακόμα και τότε που ήμουνα παιδί. Πόσο μάλλον τώρα...

Και ο άλλος που δεν αντέχω με τίποτα να βλέπω είναι ο Ψάλτης. Απορώ πως πολλοί τον βρίσκουν αστείο κιόλας.

• Like 1

Απο πρωταγωνιστες οι τοπ στην λιστα μου θα ηταν

Νικος Ξανθοπουλος.

Μιλαμε για την επιτομη της μιζεριας. Τα επαιρνα στο κρανιο με το που τον εβλεπα. Αυτη η σταση που επαιρνε και η εκφορα του λογου με εκανε να θελω να τον δειρω.

Αλικη

Το μονο που εκανε ηταν να ποζαρει στην καμερα και να κανει τα ματακια της να γυαλιζουν σε τεραστια γκρο πλαν. Την αντιπαθουσα γιατι ηταν η μονη ηθοποιος που ηθελημενα κατεστρεφε την ψευδαισθηση της ταινιας με την ξυλινη ερμηνεια και την πεποιθηση οτι ολα πρεπει να γυριζουν γυρω απο αυτην. Ποτε δεν καταλαβα πως εκανε τοση μεγαλη καρριερα. Σαν ηθοποιος δεν μου λεει τιποτα, σαν ατομο ομως την σεβομαι απεριοριστα γιατι ηταν γατονι. Υπηρξαν πολλες ομορφες ηθοποιοι, με τονους περισσοτερου ταλεντου, αλλα η Αλικη τις ταισε την σκονη της. Αυτο το παραδεχομαι, οπως και οτι εκανε μακραν το πιο επιτυχημενο lifting στην ελληνικη showbiz. Ολες γινανε σαν τον Τζοκερ. Η Αλικη καταφερε να παραμεινει μια πολυ ομορφη γυναικα μεχρι το τελος.

• Like 1

Τώρα πια δεν μου είναι κανείς ηθοποιός αντιπαθής.

Μικρός όμως δεν μπορούσα να βλέπω και δεν έβλεπα το Θανάση Βέγγο,

τη Μπέτυ Λιβανού (μου τύχαινε συνέχεια ως κάρτα στις τσιχλόφουσκες ΙΟΝ και την είχα 50 φορές),

την Τζένη Καρέζη( γιατί λάτρευα την Αλίκη και επειδή ήταν πολύ βαριά στο παίξιμο της. Τις ταινίες της τις είδα ενήλικας.)

τη Σοφία Αλιμπέρτη

τη Σμαρούλα Γιούλη

τη Μαίρη Χρονοπούλου (με εκνεύριζε ως χαρακτήρας και τη μπέρδευα ως παιδί με τη Μπέτυ Αρβανίτη)

τη Μπέτυ Αρβανίτη ( για το υπεροπτικό στυλ της)

Edited by EL GRECO