Jump to content
Sign in to follow this  
exetlaios

Ρετρό "τραινάκια του τρόμου"

Recommended Posts

Πωπω! αυτό ήταν το πρώτο τραινάκι του τρόμου που μπήκα!!!

Πρώτο - δεύτερο - τρίτο δωμάτιο, μετά έκλεισα τα μάτια μου μέχρι να σταματήσει το τραινάκι...

Μεγάλη ντροπή, αλλά η άλλη λύση ήταν να εγκαταλείψω το βαγόνι...

και δεν υπηρχε και τροπος...ηταν και διωροφο

Ναι το τρενακι του τρομου στο Tivoli θα μου μεινει αξεχαστο! Η μυρωδια της κλεισουρας και η δευτερη κατηφορα που καθε φορα νομιζα πως θα εκτοξευτω σε κανα δρακουλα! Δεν ξερω γιατι αλλα τις τελευταιες φορες που μπηκα (πριν κλεισει) αιστανθηκα ενα μουδιασμα στον αριστερο μου ωμο σαν καποιος να με χτυπησε μες στο σκοταδι...(!)

Και στη Γλυφαδα στο international ειχε ενα καλο με αξεχαστο το σημειο της σκηνη οπου μια ευσωμη κυρια εκανε μπανιο και πεταγονταν αληθινα νερα!!!! Πριν 2 χρονι που μπηκα δεν ηταν το ιδιο,γιατι ειχε παλιωσει και πολες κουκλες δεν πεταγοντουσαν πια!!!Αυτο ομως το κανει πιο ρετρο! (δυστυχως το λουνα παρκ εκλεισε περσυ)

Η πρωτη φωτογραφια ειναι απο το Rodeo ?

Το τραινάκι του τρόμου στην ΔΕΘ. Πριν πολλά πολλά χρόνια, τότε που η ΔΕΘ ήταν πανηγύρι και το γεγονός της πόλης.

Ηθελα να ρωτησω τα παιδια που ειναι απο την Θεσσαλονικη,το τρενακι του τρομου στη σαλαμινα μηπως ειναι το Treno Fantasma που βρισκεται στο magic park ??

Γιατι απο τις περιγραφες σας εχει και γρια που βγαινει απο παραθυρο αλλα και γοριλα !!! :D

5a6c270e8e458_trenofantasmadsc00446.jpg.f53f69c51baf2b0f235208f8d037a856.jpg

Ηθελα να ρωτησω τα παιδια που ειναι απο την Θεσσαλονικη,το τρενακι του τρομου στη σαλαμινα μηπως ειναι το Treno Fantasma που βρισκεται στο magic park ??

Γιατι απο τις περιγραφες σας εχει και γρια που βγαινει απο παραθυρο αλλα και γοριλα !!! :D

Ναι, αυτό εδώ είναι...:D

στα πανηγυρια εδω παλιοτερα εφερναν ενα σπιτι του τρομου που πηγαινες με τα ποδια μεσα και ηταν αρκετα τρομαχτικο γιατι περπαταγαν πραγματα σαν φιδια στα ποδια σου και αλλα περιεργα σε κυνηγαγε ενας φρανκενσταιν απο τρενακια θυμαμαι εκεινο στο μαρουσι στο λουνα παρκ απεναντι απο τα αηδονακια που τωρα πια ειναι παρκινγκ

Σε εκείνο στο Μαρούσι είχα μπει 4 χρονών και ειλικρινά δεν είχα φοβιθεί καθόλου. Θυμάμαι που καθώς έμπαινες ένιωθες στο κεφάλι σου ''νυχτερίδες'' και είχε ενα σκελετο πισω απο ενα συρματόπλεγμα μια γρια που ειχε κοκκινο φωτισμό και θυμαμαι και αυτην την μυρωδια που είχε και καθε φορα που πηγαινα σε αυτο το λουνα παρκ δεν γινόταν να μην μπω εστω για μια φορα στο τρενάκι :)

ωραια χρονια...

Κάποια κοντινά πλάνα από τη γριά που ανοιγοκλείνει το παράθυρο και τον γορίλα στο τραινάκι του τρόμου

attachment.php?attachmentid=57332&d=1345765968

attachment.php?attachmentid=57331&d=1345765959

Θυμάμαι μια φορά να έχω μπει σε τούτο το διάολο (όπως θα έλεγε και η γιαγιά μου) αλλά μάλλον ήμουν έφηβος. Ε, τό'παιξα κι εγώ κουλ μπήκα μέσα, να κάτι κόκκινα φώτα, μετά κάτι πέρασε και μας άγγιξε στα μούτρα κάτι σκελετοί εμφανίστηκαν ξαφνικά. Μόλις τελείωσε λοιπόν, λέω εντάξει σιγά το πράγμα δεν φοβήθηκα. Δεν πρόλαβα να τελειώσω τη σκέψη μου και μόλις πατάω το τελευταίο σκαλοπάτι για να αφήσω το τραινάκι του τρόμου ακούγεται ένα τρελό φσσστ και από το προηγούμενο σκαλί και πετάγεται με δύναμη κάτι σαν ατμός και ένα σύννεφο εμφανίστηκε. Περιττό να σας πω ότι τα είδα όλα. Ήταν η μόνη στιγμή που τρόμαξα.

ναι.αυτό είναι το ίδιο από την σαλαμίνα...είναι το ίδιο το τρένο φάντασμα μονο που το ζωγραφίσανε έτσι που το βλέπεις στο magicpark

φωτογραφία ?

Το τραινάκι του τρόμου στην ΔΕΘ. Πριν πολλά πολλά χρόνια, τότε που η ΔΕΘ ήταν πανηγύρι και το γεγονός της πόλης.

φωτογραφία ?

Edited by Kambia
συνεχόμενα ποστ

Ας καταθέσουμε εδώ τις εμπειρίες μας, από "τραινάκια του τρόμου" ...

attachment.php?attachmentid=39446&d=1319824656

"εγχαριστω" για τις φωτό.ακόμα μια φωτό βρήκα επιτέλους από το τρένο φάντασμα που έψαχνα