Jump to content
tonytony

Ελληνικές ταινίες στη TV που δεν πρέπει να χάσουμε!

Recommended Posts

Κατερινάκι, ευχαριστούμε για τη χρήσιμη πληροφορία! :)

Ενημερωτικά, είναι το official κανάλι της ΕΤ-3! Περισσότερα social media στο site τους: http://www.ert3.gr/

Την επόμενη Τρίτη 23 Οκτώβρη στις 23.00 η ΕΤ3 θα προβάλλει την αστυνομική ταινία "Μια γυναίκα κατηγορείται" , με τη Μάρω Κοντού και τον Λευτέρη Βουρνά. Στο ΟΤΕ Σινεμά έχει παιχτεί βέβαια αλλά είναι συνδρομητικό , στην ελεύθερη τηλεόραση νομίζω έχει πολλά χρόνια να παιχτεί!

Την επόμενη Τρίτη 23 Οκτώβρη στις 23.00 η ΕΤ3 θα προβάλλει την αστυνομική ταινία "Μια γυναίκα κατηγορείται" , με τη Μάρω Κοντού και τον Λευτέρη Βουρνά. Στο ΟΤΕ Σινεμά έχει παιχτεί βέβαια αλλά είναι συνδρομητικό , στην ελεύθερη τηλεόραση νομίζω έχει πολλά χρόνια να παιχτεί!

tonytony το ειδες σε καποιο προγραμμα τηλεορασης;μεχρι στιγμης δεν εχει βγει τρέιλερ στο επισημο καναλι της ΕΤ3 στο ΥΤ για την ταινια αυτη

Μακαρι να παιχτει την επομενη Τριτη αφου ειναι σπανιοτατη

tonytony το ειδες σε καποιο προγραμμα τηλεορασης;μεχρι στιγμης δεν εχει βγει τρέιλερ στο επισημο καναλι της ΕΤ3 στο ΥΤ για την ταινια αυτη

Μακαρι να παιχτει την επομενη Τριτη αφου ειναι σπανιοτατη

Το είδα στο πρόγραμμα της ΕΡΤ στην ιστοσελίδα της. Ελπίζω να παιχτεί και να μη γίνει καμιά αναβολή έτσι στο άσχετο. Το συνηθίζουν άλλωστε...

Αυτο πια κι αν ειναι εκπληξη!

Σπανιοτατη πλεον αυτη η ταινια, αφου εχει να προβληθει χρονια και ζαμανια. Απο τη στιγμη που προγραμματιστηκε, ακομα κι αν για καποιο λογο αναβληθει, θα τη δουμε συντομα.

Πολυ καλο σεναριο του Μαρη, η Κοντου υπεροχη στο ρολο της οπως παντα και ολοι οι χωροι των γυρισματων φυσικοι, οπως συνηθιζε ο σκηνοθετης Γρηγορης Γρηγοριου.

Θα σας παρακαλουσα παιδια, να προσεξετε την πολυεπιπεδη βιλλα της Ελεωνορας Δενδρινου (Κοντου) μηπως μπορεσει κανεις απο εσας να βρει σε ποιο μερος βρισκεται. Αυτη ειναι μια απορια που εχω εδω και πολλα χρονια, αλλα τωρα που ειμαι στο Ρετρομανιαξ, ελπιζω καποιος να βρεθει και να μου τη λυσει!

Αυτο πια κι αν ειναι εκπληξη!

Σπανιοτατη πλεον αυτη η ταινια, αφου εχει να προβληθει χρονια και ζαμανια. Απο τη στιγμη που προγραμματιστηκε, ακομα κι αν για καποιο λογο αναβληθει, θα τη δουμε συντομα.

Πολυ καλο σεναριο του Μαρη, η Κοντου υπεροχη στο ρολο της οπως παντα και ολοι οι χωροι των γυρισματων φυσικοι, οπως συνηθιζε ο σκηνοθετης Γρηγορης Γρηγοριου.

Θα σας παρακαλουσα παιδια, να προσεξετε την πολυεπιπεδη βιλλα της Ελεωνορας Δενδρινου (Κοντου) μηπως μπορεσει κανεις απο εσας να βρει σε ποιο μερος βρισκεται. Αυτη ειναι μια απορια που εχω εδω και πολλα χρονια, αλλα τωρα που ειμαι στο Ρετρομανιαξ, ελπιζω καποιος να βρεθει και να μου τη λυσει!

Έφτασεεεεεεεεεεε...!!!! :D

Αντιγράφω το μήνυμα από την ενότητα "Που γυρίστηκαν οι Ελληνικές ταινίες":

Το σπίτι αυτό βρισκόταν στην Καστέλλα. Ήταν γνωστό στους Πειραιώτες ως το σπίτι του Ζαχαρία, ενός πολύ πλουσίου.

Η είσοδος του βρισκόταν επί της Βασιλέως Παύλου (νυν Παπαναστασίου).

Ήταν ακριβώς κάτω από τον κινηματογράφο Καστέλλα και κατεδαφίστηκε στα χρόνια της δικτατορίας,

για να κτιστούν κοιτώνες φοιτητών.

Το ημιτελές κτήριο των κοιτώνων διατηρείται ως τις μέρες μας.

Στην τελευταία φωτογραφία βλέπουμε τον Φαληρικό κόλπο και τον Υμηττό,

όπως θα τα κοιτούσαμε από την βεράντα του σπιτιού.

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?22303-Πού-γυρίστηκαν-οι-ελληνικές-ταινίες&p=382675&viewfull=1#post382675

Edited by miki-mik7

Δεν ειχα ιδεα οτι το ιδιο σπιτι εμφανιζεται και στη Φρενιτιδα! Η απορια μου δηλαδη, εχει απαντηθει εδω και τουλαχιστον τρεις εβδομαδες, αλλα δεν πηρα χαμπαρι τιποτα. Φταιω εγω που δεν μπηκα στο καταλληλο θεμα!

Miki-mik, δεν εχω λογια να σε ευχαριστησω!! Δεν ξερεις ποσα χρονια ηθελα να μαθω που βρισκοταν η βιλλα της Ελεωνορας! :thanx2:

Την πεμπτη 25 οκτωβριου στις 8 το βραδυ η ΕΤ3 συμφωνα με το προγραμμα θα προβαλλει την πολεμικη ταινια " Η Αυγη του θριαμβου" με το Γιωργο Φουντα.

Πιστευω οτι εχει χρονια να προβληθει απο την τηλεοραση εκτος και αν δεν την εχω πετυχει εγω.

Ας ελπισουμε να ισχυσει το προγραμμα και να την προβαλλουν κανονικα.

Να και το σχετικο λινκ οπως υπαρχει στο προγραμμα της ΕΤ3 για την ταινια http://tvradio.ert.gr/details.asp?pid=3384076&chid=10

Μπράβο Ιόλη , με πρόλαβες. Και γω δε ξέρω πόσα χρόνια έχει να παιχτεί! Μπράβο στην ΕΤ3 πάντως! Ιδού και η σχετική αφίσα της ταινίας...

63931_1692198632261_2587396_n.jpg

Η ΕΤ3 συνεχίζει να μας εκπλήσσει ευχάριστα! Την επόμενη Παρασκευή 26 Οκτωβρίου θα προβληθεί άλλη μια σπάνια ταινία , στις 19.00.

156315_1688149531036_452198_n.jpg