Jump to content
Sign in to follow this  
bambinella 100

Ωραιότερες από ποτέ....

Recommended Posts

Καμία από τις τρεις τελευταίες δε με συγκλόνιζε με την εμφάνισή της. Αλλά για την Άννα Φόνσου, θα έλεγα ότι, όσο κι αν είναι soft eploitation, "Το κορίτσι και το άλογο" της βγάζει μια απροσδόκητα αισθησιακή εικόνα... Είναι ίσως και το repairage της ταινίας κατάλληλο (θάλασσα, καλοκαιρινά πλάνα κλπ.). Σε όλες τις υπόλοιπες αισθησιακές που έκανε, δε μου είπε απολύτως τίποτα.

Πιο νέα, στο "Όλοι οι άντρες είναι ίδιοι", πέτυχε να βγάλει τον "πειρασμό" που απαιτούσε η ταινία. Αλλά την προτιμώ πιο ώριμη.

Η Ξένια έχει μια γλυκύτητα στην όψη, αλλά κι ένα άσχημα παραπονιάρικο τόνο φωνής, που έρχεται "κόντρα" και μου την κάνει απωθητική. Πολλές φορές έχει άγριο βλέμμα (π.χ. "Αδελφός 'Άννα"), και "μαγκωμένο", εσωστρεφές παίξιμο.

Για τη Βέρα Κρούσκα συμφωνώ με όσες ταινίες είπατε.

Η βερα παιδια ηταν πολύ ομορφη γυναικα και δεν εκτιμηθηκε κυριως από τον ανδρικο πληθυσμο οσο θα έπρεπε νομιζω, ισως επειδή ηταν ξανθια τι να πω/ και όπως λεει η μπαμπι ειχε και σωμα αψογο, καθολου κοκαλιαρα αλλα με καμπύλες, οσες επρεπε

Η βερα παιδια ηταν πολύ ομορφη γυναικα και δεν εκτιμηθηκε κυριως από τον ανδρικο πληθυσμο οσο θα έπρεπε νομιζω, ισως επειδή ηταν ξανθια τι να πω/ και όπως λεει η μπαμπι ειχε και σωμα αψογο, καθολου κοκαλιαρα αλλα με καμπύλες, οσες επρεπε

Μπα, δε νομιζω να εφταιξε το χρωμα των μαλλιων της. Απο οσο ξερω, οι αντρες προτιμουν τις ξανθες.

Η μηπως κανω λαθος;

Μπα, δε νομιζω να εφταιξε το χρωμα των μαλλιων της. Απο οσο ξερω, οι αντρες προτιμουν τις ξανθες.

Η μηπως κανω λαθος;

κανεις λάθος μπαμπι για σημερα, η Μπελούτσι πια εχει τα σκήπτρα:)και η Ναθαναήλ στην ελλαδα, οποτε οι μελαχροινες κατεχουν την πρωτια! Ειμαστε μεσογειακος λαος, πχ σε αλλα κρατη παιζει η γιοχανσον η η Ντιαζ, εδώ όχι!

Edited by αριαδνη

κανεις λάθος μπαμπι για σημερα, η Μπελούτσι πια εχει τα σκήπτρα:)και η Ναθαναήλ στην ελλαδα, οποτε οι μελαχροινες κατεχουν την πρωτια! Ειμαστε μεσογειακος λαος, πχ σε αλλα κρατη παιζει η γιοχανσον η η Ντιαζ, εδώ όχι!

Εχω φιλη, φυσικη ξανθια που βρισκει την Ναθαναήλ, πανεμορφη, όχι την Λασκαρη πχ !

Και για την Καθριν Ζετα Τζοουνς ακουω πολλα για την ομορφια της.

Ενταξει, πες οτι σημερα εχουν περαση οι μελαχρινες. Η Βερα Κρουσκα ομως εκανε καριερα πριν απο 45 χρονια που τοτε αρεσαν οι ξανθες. Λογικα λοιπον θα επερεπε να εκτιμηθει ακομα περισσοτερο.

Και για την Καθριν Ζετα Τζοουνς ακουω πολλα για την ομορφια της.

Ενταξει, πες οτι σημερα εχουν περαση οι μελαχρινες. Η Βερα Κρουσκα ομως εκανε καριερα πριν απο 45 χρονια που τοτε αρεσαν οι ξανθες. Λογικα λοιπον θα επερεπε να εκτιμηθει ακομα περισσοτερο.

Ισως θα επρεπε να βρουμε ανδρες εκεινης της εποχης για να δουμε πια ειχε την μεγαλη πέραση... Σε μια συνέντευξη του Νικου Μαστοράκη ειχα διαβάσει πως η Ζωιτσα τοτε εκαιγε καρδιες...

Η Βέρα Κρούσκα ήταν μια πολύ όμορφη γυναίκα και καλή ηθοποιός, η οποία στο θέατρο έκανε πολύ σημαντική καριέρα. Στο σινεμά ήταν λίγο άτυχη στις επιλογές της, έπαιξε σε σχετικά μέτριες ταινίες (όπου η ίδια ήταν καλή), γι' αυτό ίσως υπάρχει η αίσθηση ότι δεν εκτιμήθηκε πολύ. Πάντως, από τότε που ήμουν παιδί και έφηβος μου άρεσε πολύ και γενικά άρεσε στους άντρες της δικής μου γενιάς (όσους είμαστε σήμερα μεταξύ 40 και 50 ετών). Είχε ένα σοβαρό προφίλ και δεν καλλιέργησε το στυλ "σεξοβόμβα".

Η Βέρα Κρούσκα ήταν μια πολύ όμορφη γυναίκα και καλή ηθοποιός, η οποία στο θέατρο έκανε πολύ σημαντική καριέρα. Στο σινεμά ήταν λίγο άτυχη στις επιλογές της, έπαιξε σε σχετικά μέτριες ταινίες (όπου η ίδια ήταν καλή), γι' αυτό ίσως υπάρχει η αίσθηση ότι δεν εκτιμήθηκε πολύ. Πάντως, από τότε που ήμουν παιδί και έφηβος μου άρεσε πολύ και γενικά άρεσε στους άντρες της δικής μου γενιάς (όσους είμαστε σήμερα μεταξύ 40 και 50 ετών). Είχε ένα σοβαρό προφίλ και δεν καλλιέργησε το στυλ "σεξοβόμβα".

ωραια γιατι οι συχρονοι τριανταρηδες, δεν την εχουν ακουσει καθολου

Λετε οι ανδρες σημερα να προτιμουν μελαχροινες αλλα στο τελος να παντρεύονται ξανθες:D; αστειεύομαι!

Edited by αριαδνη

Αλίκη Βουγιουκλάκη στην ταινία "Η Αρχόντισσα και ο αλήτης". Η βλεφαρίδα μπορεί να είναι...κάγκελο (όπως και σε άλλες βέβαια) , αλλά σε αυτή τη ταινία τη θεωρώ πιο όμορφη από ποτέ! Και πιστεύω , έτσι δείχνει κιόλας , πως τα μαλλιά της σε αυτή τη ταινία πρέπει να είναι και φρεσκοβαμμένα! Πραγματικά σαν χρυσάφι!

tonytony :bow2:

συμφωνω απόλυτα!!!!

γυαλιζαν τοσο πολυ, σαν ψευτικά ήταν! ειδικα στη σκηνή όπου μαλώνει με τον Παπαγιαννόπουλο μεσα στο σπιτι, στην αρχή του εργου....

πολλες φορες εχω αναρρωτηθεί -για να γυαλίζουν έτσι- αν ήταν τα φυσικα της μαλλια ή αν τις ειχαν βαλει περουκα...πραγματικα σαν χρυσάφι!

το ιδιο γυαλίζουν και σε καποιες σκηνες στο "Ενα αστειο κορίτσι"...π.χ. στη σκηνή μεσα στο καμαρίνι του τσιρκου όπου μιλούσε με την Ζαχαροπουλου.

Θεωρώ ομως πως η ομορφια της σε αυτην την ταινία καθρευτίζει και την ψυχική της διαθεση, εκείνη την εποχη. Ηταν στα καλυτερα της με τον Παπαμιχαηλ, προσπαθούσαν να αποκτήσουν και παιδι....

Επίσης θα πω οτι και στο Δολωμα ήταν πολυ ωραια με τα υπεροχα φουστάνια αλλα και στο Μιμικο και τη Μαιρη. Μερικα πλανα της απο την "Μαιρη" ειναι πραγματικα σαν να εχουν βγει απο καδρο της Αναγεννησης.

Κουκλα ηταν η Αλικη και στην ταινια Μαρια Πενταγιωτισσα.

Η αληθινη Πενταγιωτισσα ηταν πασιγνωστη για τη μεγαλη της ομορφια και η Αλικη την ενσαρκωσε απολυτως αξια, κατα τη γνωμη μου. Την εχω δει και σε αλλες ταινιες της εποχης εκεινης, αλλα σε καμια αλλη δε μου φανηκε τοσο ωραια. Αληθινη καλλονη!