Jump to content
Sign in to follow this  
borellus

Η N64 συλλογή μου!

Recommended Posts

Μιας και είχα διάφορες φωτό σκόρπιες σε άλλο θέμα, είπα να τις συγκεντρώσω σε ένα!

Ακολουθεί η συλλογή της αγαπημένης μου κονσόλας..του Ν64! :D

Εδώ είναι το κουτί της κονσόλας -με το φελιζόλ μέσα φυσικά- που αγόρασα το 1997..

[ATTACH=CONFIG]115649[/ATTACH]

Και η πίσω όψη..

[ATTACH=CONFIG]115650[/ATTACH]

Όπως θα είδατε στο κουτί, είχε RF σύνδεση μέσα.. Πήρα αργότερα ένα composite καλώδιο.. Αν και η Nintendo χωρίς RGB Scart και official S-Video καλώδιο δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς κατάφερε! :wait2:

Εδώ είναι οι Αγγλικές οδηγίες χρήσης που υπήρχαν στο κουτί καθώς και τα 2 απαραίτητα περιφερειακά.. Το controller pack και το expansion pack..

[ATTACH=CONFIG]115651[/ATTACH]

Και πάμε στα κουτάτα παιχνίδια μου!

Όλα περιέχουν πέρα από το κουτί, το βιβλιαράκι και το εσωτερικό χαρτονάκι.

Όλα είναι EUR ή UK Versions καθώς δεν μαζεύω κουτάκια/βιβλιαράκια χωρίς Αγγλικά (ΝΟΕ, ΙΤΑ κτλ)..

FPS games.. το DOOM 64 είναι το πρώτο παιχνίδι και ο λόγος που αγόρασα το N64..

[ATTACH=CONFIG]115653[/ATTACH]

Μερικά ακόμα shooters..

[ATTACH=CONFIG]115654[/ATTACH]

Τα αγαπημένα μου Turok.. Το Turok 2 ήταν το δεύτερο παιχνίδι που αγόρασα..

[ATTACH=CONFIG]115655[/ATTACH]

Μερικά sports games..

[ATTACH=CONFIG]115656[/ATTACH]

Διάφορα άλλα..

[ATTACH=CONFIG]115657[/ATTACH]

Κάποια τρομερά Action/Adventures..

[ATTACH=CONFIG]115658[/ATTACH]

Ωραία τα κουτάτα αλλά για οικονομία αγοράζω και σκέτα cartridges..

Για να δούμε..

FPS και διάφορα shooters..

[ATTACH=CONFIG]115659[/ATTACH]

Διάφορα games.. sports, fighting και 2 ακόμα ωραία παιχνιδάκια..

[ATTACH=CONFIG]115660[/ATTACH]

Αριστερά κάποια πολύ καλά και ιδιαίτερα racing games και δεξιά κάποια cart..

[ATTACH=CONFIG]115661[/ATTACH]

Αγαπημένα futuristic racers..

[ATTACH=CONFIG]115662[/ATTACH]

Διάφορα car racing games και 2 combat games..

[ATTACH=CONFIG]115663[/ATTACH]

Διάφορα Action/Adventures..

[ATTACH=CONFIG]115664[/ATTACH]

Και μερικά ακόμα!

[ATTACH=CONFIG]115665[/ATTACH]

attachment.php?attachmentid=126786&d=1423846929

attachment.php?attachmentid=126787&d=1423846929

attachment.php?attachmentid=126788&d=1423846929

attachment.php?attachmentid=126789&d=1423846929

attachment.php?attachmentid=126790&d=1423846929

Edited by Aardvark
συνεχόμενα posts+Add photo

Πολυ ωραια συλλογη να την χαιρεσαι και ευχομαι να φτασεις και τα 242 οπως λεει και η υπογραφη σου! :D

Edited by Ajax87

Πολυ ωραια συλλογη να την χαιρεσαι και ευχομαι να φτασεις και τα 242 οπως λεει και η υπογραφη σου! :D

Thank u! :D

Ο σκοπός είναι να έχω όλα όσα μου αρέσουν! Αλλιώς θα είχα πάρει πολλά ακόμα που βρίσκονται φτηνά και εύκολα :P

Thank u! :D

Ο σκοπός είναι να έχω όλα όσα μου αρέσουν! Αλλιώς θα είχα πάρει πολλά ακόμα που βρίσκονται φτηνά και εύκολα :P

Μου φαινεται σου λειπουν τα Mace, fighter history και Smash bros :biglaugh:

Πολυ καλη η συλλογη σου, αλλα το καλυτερο ειναι οτι τα παιζεις κιολας, δεν μενουν στο ραφι.

Ωραία πράματα, εύγε! Το Mace είναι must και δεν πρέπει να το χάσεις. Αλήθεια πως πάει η αποστολή με τις ελληνικές κυκλοφορίες;

Μου φαινεται σου λειπουν τα Mace, fighter history και Smash bros :biglaugh:

Πολυ καλη η συλλογη σου, αλλα το καλυτερο ειναι οτι τα παιζεις κιολας, δεν μενουν στο ραφι.

Χαχα ναι!

Αν δεν έπαιζα δεν θα τα αγόραζα! Δεν με ενδιαφέρει απλά να τα βλέπω..

Απο μικρός ήθελα αρκετά games αλλά κόστιζαν ακριβά τότε! Οπότε σκέφτηκα να αποκτήσω κάποια σιγά σιγά..

Πρώτα πήρα SNES αλλά δεν ξέρω.. δέθηκα με το N64 πιο εύκολα.. ίσως επειδή τα παιχνίδια ήταν πιο εντυπωσιακά, το χειριστήριο πρωτοποριακό κτλ.

Να επισημάνω ότι 10 παιχνίδια από τα παραπάνω τα έχω πάρει από τον Mike τον οποίο και ευχαριστώ! :clap:

@Johnny: Ο καθένας έχει αγαπημένα παιχνίδια.. ας πούμε στα fighting πολλοί λένε πάρε το Mace, κάποιοι έχουν πει δώσε μια ευκαιρία στο Flying Dragon, άλλοι λένε ότι το War Gods δεν είναι άσχημο.. οπότε χάνεται η μπάλα στο τέλος! :P

Για τις ελληνικές κυκλοφορίες θα γίνει update κάποια στιγμή!

Edited by borellus

Ωραία συλλογή Bollerus, να την επεκτείνεις όπως θέλεις! Πάμε στις απορίες μου όμως γιατί είμαι πολύ περίεργος άνθρωπος. :D

Εδώ είναι το κουτί της κονσόλας -με το φελιζόλ μέσα φυσικά- που αγόρασα το 1997..

Το αυτοκόλλητο της Itochu το έβγαλες? Ή δεν είναι από ελλάδα? Τα Γερμανικά που είναι??

Όπως θα είδατε στο κουτί, είχε RF σύνδεση μέσα.. Πήρα αργότερα ένα composite καλώδιο.. Αν και η Nintendo χωρίς RGB Scart και official S-Video καλώδιο δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς κατάφερε! :wait2:

Η έκδοση που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα είχε μέσα το scart καλώδιο και αναγκάστηκα να πάρω rf για να παίξω στην τηλεορασίτσα μου.

Εδώ είναι οι Αγγλικές οδηγίες χρήσης που υπήρχαν στο κουτί καθώς και τα 2 απαραίτητα περιφερειακά.. Το controller pack και το expansion pack..

Το expansion πως βρέθηκε σε κονσόλα του 97?

Ωραία συλλογή Bollerus, να την επεκτείνεις όπως θέλεις! Πάμε στις απορίες μου όμως γιατί είμαι πολύ περίεργος άνθρωπος. :D

Το αυτοκόλλητο της Itochu το έβγαλες? Ή δεν είναι από ελλάδα? Τα Γερμανικά που είναι??

Η έκδοση που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα είχε μέσα το scart καλώδιο και αναγκάστηκα να πάρω rf για να παίξω στην τηλεορασίτσα μου.

Το expansion πως βρέθηκε σε κονσόλα του 97?

Thank u!

Δεν έχω σκοπό να πάρω πολλά ακόμα! Λογικά :P

Σχετικά με τις ερωτήσεις σου..

Δεν είναι από Itochu.. Είχα πει σε ένα θείο μου που ασχολιόταν με videogames εκείνη την περίοδο να μου το φέρει.. Λογικά το παρήγγειλε από Αγγλία.. Είναι UK Version το πακέτο..

Η έκδοση που κυκλοφόρησε εδώ είχε το RCA καλώδιο με το scart ανταπτοράκι εννοείς.. Οπότε πήρες RF επειδή έτυχε να μην βολεύει η τηλεόραση σου καταλαβαίνω..

Το expansion δεν βρέθηκε στην κονσόλα :P Απλά έβαλα στις οδηγίες χρήσης του Ν64 και τα περιφερειακά για να μην τα βγάζω μόνα τους pic :P

Θα συμφωνήσω με τον Mike ότι το Mace είναι απαραίτητο για μία N64 συλλογή, αφού είναι το καλύτερο exclusive παιχνίδι ξύλου που έχει. Επεισης θα σου πρότεινα τα Top Gear Rally και Top Gear Overdrive για να συμπληρώσεις την συλλογή σου από όλα τα καλά racing του N64.

Πάντως τα κουτατα Conker και Shadowman τα θεωρώ τα διαμάντια της συλλογής σου ;)

Θα συμφωνήσω με τον Mike ότι το Mace είναι απαραίτητο για μία N64 συλλογή, αφού είναι το καλύτερο exclusive παιχνίδι ξύλου που έχει. Επίσης θα σου πρότεινα τα Top Gear Rally και Top Gear Overdrive για να συμπληρώσεις την συλλογή σου από όλα τα καλά racing του N64.

Πάντως τα κουτάτα Conker και Shadowman τα θεωρώ τα διαμάντια της συλλογής σου ;)

Με τα Top Gear έχω μπερδευτεί λιγάκι με τις κριτικές.. σκεφτόμουν να πάρω ένα αλλά δεν ξέρω ποιο πραγματικά αξίζει..

Υπάρχει και το Top Gear Rally 2..

Τα είχα πάρει από Ebay αυτά.. μάλιστα στο Shadowman μου είχε βάλει ο πωλητής μέσα δώρο έναν ολοκληρωμένο οδηγό στρατηγικής που έδινε δώρο το N64 Magazine..