Jump to content
θανος

Κλείνει το MEGA?

Recommended Posts

ουσιαστικα οι μετοχοι του καναλιου δεν συμμετεχουν στην αυξηση μετοχικου κεφαλαιου του σταθμου και ετσι αυτος θα περασει στην διαχειρηση των τραπεζων στις οποιες χρωσταει οι οποιες θα καθορισουν την τυχη του συμφωνα με τις πληροφοριες ομως αυτες θα αποφασισουν το κλεισιμο του οποτε σε λιγο καιρο θα λεμε οτι καποτε υπηρχε το mega channel.... http://www.iefimerida.gr/news/255848...=socialnetwork

• Like 4

Κάνε την προσευχή σου να μη μας φορτώσουν τα χρέη του Megaλου καναλιού, όπως έκαναν και με τα χρέη του Μεγάρου Μουσικής.

http://www.newsbomb.gr/politikh/news/story/669002/skandalo-megatonon-kratikopoioyn-to-megaro-moysikis

Παρακαλώ να μη διαγραφεί. Εδώ μιλάμε για γεγονότα, όχι για προσωπικές απόψεις.

• Like 6

Χωρίς πολιτική τοποθέτηση, αναφέρω ότι κεφάλαια τόσο στο Μέγαρο Μουσικής, όσο και στον τηλεοπτικό σταθμό Mega είχε ο Χρήστος Λαμπράκης και ο Δημοσιογραφικός του Όμιλος.

• Like 2

παιδια σας παρακαλω να μην το παμε ετσι ας περιοριστουμε στις αναμνησεις που εχουμε απο αυτα που εδειχνε π.χ. απαραδεκτοι λεω τωρα....

Δεν βλέπω το νόημα ξεχωριστού θέματος αν είναι να μιλήσουμε για εκπομπές και σειρές του Mega. Υπάρχουν σχεδόν τα περισσότερα σε αυτόνομα θέματα. Επίσης δε νομίζω να αποφύγουμε να κρατήσουμε το θέμα χωρίς να φύγουμε off topic. Δεν μας αφορά ως φόρουμ να αναλύσουμε γιατί θα κλείσει το κανάλι.

• Like 1

Συμφωνώ σε αυτό. Δυστυχώς είναι η φύση του θέματος τέτοια που είναι αναπόφευκτο το να ξεφύγει. Και μόνο η αναφορά γίνεται δήλωση με χροιά (αναφέρομαι στο ποστ μου), και οι συνιστώσες του προβλήματος έχουν και πολιτικές προεκτάσεις. Οπότε ας περιμένουμε να κλείσει, αν κλείσει, και να κάνουμε τότε τα όποια αφιερώματα.

Εμένα πάλι η απορία μου είναι η εξής...τι θα απογίνει το αρχείο του καναλιού αν κλείσει , σειρές , εκπομπές κτλ;;;

• Like 3

Εμένα πάλι η απορία μου είναι η εξής...τι θα απογίνει το αρχείο του καναλιού αν κλείσει , σειρές , εκπομπές κτλ;;;

Ισως την ιδια τυχη που ειχε και το αρχειο του sevenx και του παλιου ΣΚΑΙ....στα σκουπιδια. Ηδη πριν ενα μηνα το μεγκα πεταξε στα σκουπιδια πολλες κασσετες απο τις πρωτες εκπομπες του σταθμου, με την δικαιολογια οτι δεν εχουν πια τα μηχανηματα για να τις παιξουν!

• Like 2

παιδια συγνωμμη και εγω για το αρχειο εγραψα περισσοτερο γιατι ειναι μεγαλο και ειδικα σε καποια παιδικα που ειχαν μοναδικη μεταγλωτιση απο εκει θα ηθελα να εχω προσβαση μην καταληξει σαν το αθηνα tv που πεταξαν το αρχειο στα σκουπιδια η το alter Που βρηκα τις Betacam να πωλουνται στο παζαρι

• Like 1

To Mega είναι πολύ μεγάλο κανάλι για κλείσει, κρύβονται πολλοί από πίσω-όμως αυτή είναι η άποψή μου. Αυτό μου με νοιάζει, όπως και όλους μας φαντάζομαι, είναι τί θ' απογίνει το αρχείο. Αν δεν έχουν αρχίσει ήδη να πετάνε τα παλιά στα σκουπίδια, κάπως πρέπει όλα αυτά τα δεδομένα να προστατευτούν. Και χωρίς να κλείσει το κανάλι, πάλι αυτό είναι το ζήτημα. Τί γίνεται και τί θα γίνει με το αρχείο;

• Like 1