Jump to content
Sign in to follow this  
Leon

Ευρωπαϊκά "κονσολάδικα"παιχνίδια

Recommended Posts

@Other_Reality προσπερναω την δακρυβρεχτη παραφιλολογια σου και απανταω.

Απο τα λεγομενα και τους ανα τα χρονια εμπαιγμους σου κατι τετοιο φαινεται, ποσως με ενδιαφερει κιολας, αλλα τελος παντων.

Το οτι εχεις χαμηλο και συμπλεγματικο επιπεδο φαινεται και πολυ καλα μαλιστα. Μια απαντας σοβαρα, μια πουλας ειρωνια και τρελα. Δεν ξερω που τα εμαθες ολα αυτα, προφανως και δεν σε ξερω, ουτε και φυσικα με νοιαζει τι κανεις. Καντα ομως εκει που τα εκτιμουν και οχι σε εμενα. Κατανοητο πιστευω αυτο.

Βασικα δεν με ενδιαφερει ουτε ποτε ξεκινησε ο καθενας, ουτε και το ποιον του. Με ενδιαφερουν τα παιχνιδια και η ελληνικη πραγματικοτητα. μιας και ζω εδω. Το τι γινοταν και συνεβαινε φαινοταν καλα και στα περιοδικα, τμηματικα που εχω αναφερθει εγω και αλλοι πολλες φορες, και απο υποχειρια τους οπως κανεις εσυ. Και στη τελικη να ειμαι ολα αυτα που καταλογιζεις εσυ τι εισαι; Ψυχοπαιδι των εκδοτικων τους η μετοχος;
Και επειδη σε ποναει πολυ καθε φορα που το αναφερω. Τα ξαδελφια μου που μενανε ακριβως πανω απο το σπιτι μου, ειχαν Amiga 500 απο το 1987. Την πηρα σπιτι μου το 1992 και επαιζα. Προσβαση σε αλλους home micros ειχα επισης παλια αλλα δεν μου ανηκε ποτε κανενας, ουτε ηθελα πραγματικα καποιον. Δεν ειχα δηλαδη ιδιαιτερες σχεσεις. Οπως και δεν ειχες εσυ με τις κονσολες.

Α μαλιστα, σου εθιξα τα ινδαλματα δηλαδη.
Περιμενεις συγνωμη καπου εδω;
Χαχα, ξεχασε την. Εσυ τοτε φαντασιονωσουν και εγω δεν ξερω τι με τους αγαπημενους συντακτες που υπερβαθμολογουσαν τα αγαπημενα παιχνιδια της Amiga επειδη ηταν αγαπημενα παιχνιδια της Amiga, εγω το βλεπω καταντια αυτο το πραγμα και κριμα στα παιδια τοτε που αγοραζαν περιοδικα προκειμενου να διαβασουν μια αντικειμενικη και εμπεριστατωμενη αποψη.
Αν δεν καταλαβαινεις το σκοπο του θεματος, που παρεπιτωντος δεν ανηκει ουτε σε εμενα ουτε και σε εσενα, και τα λεγομενα σου, τοτε δεν μπορω να σε βοηθησω και κοιταξε αλλου για υποστηριξη. Αν τωρα θεωρεις πως μισω την Amiga επειδη δεν συμφωνω με τα ινδαλματα σου, τι να πω, συμβαινει.

Καταλαβαινεις επισης, οτι πουθεναδες απο μια 'αλλη πραγματικοτητα', με σχολια ποιος ειμαι τι κανω, ποσως με ενδιαφερουν επισης. Ποσο μαλλον οταν ριξανε αγκυρα καποτε με ολη αυτη την περιοπτη γνωση που τους ταιζαν οι φυλλαδες που αγοραζαν. Δεν ειχα σχεση τι να κανω, οντως ετσι θεωρουταν τοτε, ευτυχως ομως που δεν την πατησα.
Και που εισαι, ξερεις γιατι κοροιδευουν οι περισσοτεροι για europlatformers και eurosmups τους Amigaδες; Διαβασε τις καταχωρησεις σου και θα καταλαβεις γιατι. Ναι ειναι περιοπτες για οσους γαλουχηθηκατε ετσι, αλλα τι να γινει οι υπολοιποι ας πουμε οτι διαφωνουν μαζι σας.

Εδω ειναι και η μαγικη λεξη. Αναμνησεις / πραγματικοτητα. Δεν ξερω αν δεν το εχεις συνειδητοποιησει ακομα, πολλα πραγματα ειναι διαφορετικα απο οτι πιστευαμε και με τα χρονια αντιλαμβανομαστε επισης περισσοτερα.
Αλλα και λαθος να ειμαι, στη τελικη ειναι δικες μου εμπειριες και βιωματα, και οχι απαραβατη γνωση απο τα ιερα γραπτα απο τις φυλλαδες που διαβαζες και γαλουχηθηκες.
Θα πρεπει να αισθανομαι ασχημα που διαφωνω σε μια πληθωρα ζητηματων με διαφορες παρουσιασεις, επειδη ειμαι απο Ελλαδα και δεν μου αρεσει; Με τους ξενους τι γινεται, τους λυπομαστε επειδη δεν τα ειχαν διαθεσιμα ολα αυτα στη γλωσσα τους;

Θεωρω και ξερω πως οι κονσολες ειχαν καλυτερα παιχνιδια σε συγκεκριμενες κατηγοριες. Ξερω επισης καλα πως τα περιοδικα που με τοσο παθος υπερασπιζεσαι και προασπιζεσαι, και σπρωχνανε το αγαπημενο σου μηχανημα και ειχανε βλακωδεις παρουσιασεις για κονσολοπαιχνιδα.
Οπως σου ειπα, τετοια λογακια σε αγαπημενους φιλους και γνωστους, οπως αυτους που καλεις καθε φορα που θες να απαντησεις κατι, επειδη προφανως χρειαζεσαι και ενισχυσεις για τα παρανοικα πραγματα που γραφεις. Να καλη ωρα σαν αυτον με τον διπλο λογαριασμο.
Ε φανταστικε @The Destroyer;

Και ειρωνευεσαι, και θες να το παιξεις υπερανω. Αξιολυπητος. Δεν εχουμε 2003.

Επειδη το θεμα δεν εχει κανενα λογο να ξεφυγει απο πονεμενους οπως εσενα, που γραφει καθε φορα που θιγουμε το αγαπημενο τρισαγιο μηχανημα και περιοδικα του, πηγαινε κλαψε εκει που και καλα μου την λεγατε ολοι μαζι. Ως εκει ειστε αλλωστε.

• Thanks 1

Δεν έριξε κανείς δάκρυ για σένα, μην υπερεκτιμάς τον εαυτό σου (τι σου είπα τώρα), από το φόρουμ ζήτησα συγγνώμη, και την εννοούσα πραγματικά. 

Getta life,  σε ποιο επίπεδο βρίσκομαι;  Τι συμπλέγματα με διατρέχουν;  Κάνε μας τη χάρη.

Απλώς, μες την μούρλα σου να γκαρίξεις τα δικά σου, με κάνεις υπερασπιστή των πάντων και με στοχοποιείς μες στο κεφάλι σου.

ΦΥΣΙΚΑ, γράφονταν και μπούρδες στο Pixel, και στο User. Μόνο εκεί γράφονταν; Πρέπει οπωσδήποτε να μπουν όλα σε ένα καζάνι; Όταν σου έλεγα ότι αφορίζεις, καταλαβαίνεις τι εννοούσα ή δεν είχε περάσει ακόμη η επίδραση του Lexotanil ; Το ότι όλος ο κόσμος της γενιάς μου και έπειτα, μεγάλωσε με αυτά τα περιοδικά σου λέει κάτι; Το ότι με αυτά μεγαλώσαμε; Πρέπει να είμαι μέτοχος για να θιχτώ από τις ηλιθιότητες που γράφεις δηλαδή; Πόσο πιο λιανιά το θες το φαγάκι, στο μπλέντερ; Εξακολουθείς να μην νοιώθεις τι σου λέω, και δεν περιμένω καμμιά συγγνώμη , αυτό που το συμπέρανες πάλι, το άφησα να εννοηθεί και αυτό;

Την ιστορία με τα ξαδέλφια σου, τώρα, πως με πονάει δηλαδή; Από τη μία μπορείς να φανταστείς ότι ιστορία θες, αλλά ακόμη και αν σε πιστέψω, τι περιμένεις δηλαδή; Να σε συμπαθήσω επειδή πέρασε από τα χέρια σου Amiga; Αυτό σε κάνει γνώστη, home user, δυνατό να εκφέρει άποψη επί του θέματος; Αυτό θες να πω; Είναι πασιφανές ότι είσαι παντελώς άσχετος με τον συγκεκριμένο τομέα, ουρανοκατέβατος. Θα πρέπει τώρα εγώ και καλά να σου την πω, ότι είχα κονσόλες από το 91 και ότι ξέρω; Θα πάμε πάλι στο Γυμνάσιο να δώσουμε και ραντεβού για φάπες; Τι είναι αυτά τα καραγκιοζιλίκια....

Και με βάζεις να ξαναλέω συνεχώς τα ίδια. έχεις δικαίωμα να έχεις άποψη φυσικά, όπως όλοι μας, αλλά εσύ δεν έχεις άποψη, έχεις χολή για όλο το home computing, ειδικά για την Amiga και για ό,τι συνέβαινε στην Ελλάδα τότε. Και σου ξαναλέω, μετά Χριστόν προφήτης γίνεται ο καθένας, το θέμα είναι τότε πως αυτά ζούσαμε, αυτή ήταν η πραγματικότητα. Στο ρετρό ζούμε με τις αναμνήσεις, πίνουμε φρουή παντς, και έρχεσαι εσύ ορμώμενος και μας πετάς μια κουράδα στο μπολ, για να κάνεις τι; Τον Μπογδάνο ακάλεστο σε ρέηβ πάρτυ;

Τις παπάτζες ότι φωνάζω φίλους και έχω διπλά account, πραγματικά δεν ξέρω τι νομίζεις ότι κάνω ή ποιός είμαι, αλλα ήμαρτον ρε φίλε, έχεις την εντύπωση ότι έχω τον δικό σου ελεύθερο χρόνο για να τα κάνω αυτά; Αν την έχεις, άστην καλύτερα!

Δεν περιμένω wake up call από κανέναν για την πραγματικότητα, είμαι στην άλλη, δόξα τω Θεό, youtube έχω και σπίτι αμα θέλω να μάθω τι έγινε μετά το 92. Σοβαρά τώρα, αυτό καταλαβαίνεις ότι σου λέω; Ότι δεν γνωρίζω τι έγινε, οτι δεν γνωρίζω την εξέλιξη, ότι κοιμάμαι αγκαλιά με την Amiga και το Pixel; Και δεν είσαι απαραίτητα λάθος παντού, απλώς είναι έκδηλο το ότι προσπαθείς να τρολάρεις κόσμο με τον τρόπο σου, που κατά τη γνώμη μου, είναι ελεινός. Αν κάποιος θέλει να το παίξει υπεράνω είσαι εσύ, δεν είναι οι επιμέρους απόψεις σου, αλλά το ότι πας σαν βελάκι και καρφώνεις την τρολιά σου, ενώ πρώτα την έχεις γεμίσει σαντιγύ για το ξεκάρφωμα.

Αυτό με το 2003 δεν το κατάλαβα, όσο για την κλάψα μου, ειλικρινά σου μιλάω, έχω πολύ πιο σοβαρά πράγματα για να ασχοληθώ στην ζωή μου. Ήδη σπατάλησα μια μέρα στο keyboard απαντώντας σε σένα, οπότε μάλλον σήμερα θα πήρες μια αρκετά καλή δόση, να 'σε καλά αλλά μου τέλειωσε για σήμερα. 

Posted (edited)

Βασικα σε υποτιμησα εδω, θεωρουσα πως απλα εισαι μη σχετικος (η αλλιως ασχετος), αλλα με αυτα που γραφεις φαινεται να ησουν συντακτης. Ξερεις, σαν αυτους που λατρευεις, που βλεπανε Amiga δισκετα και χτυπαγαν 80+% βαθμολογια στο ονομα της Μεγαλης Κυριας.

Γιατι να γκαριξω; επειδη εχεις καποιο συμπλεγματικο συνδρομο, απαντας τα τελευταια χρονια σε καταχωρησεις μου, και προβαινεις σε ειρωνιες που δεν σε παιρνει κιολας; Γιατι να ασχολουμαι εγω με πουθεναδες δεν καταλαβα, παιχνιδας ειμαι.

Α τελικα εγραφαν και μπουρδες; Φασκεις και αντιφαστεις λιγο. Δεν ειναι προσβλητικη η αναφορα σου σε οσους εχουνε ομορφα βιωματα απο αυτα που διαβαζετε; Δεν ξερω, ισως πρεπει να αναθεωρησεις ιδεολογια σε καθε περιπτωση. Τα ειπαμε ομως, λαμβανεις τις απαντησεις που σου αρμοζουν. Και οι ενισχυσεις σου μαζι.
Για φαγακια και μπλεντερ δεν ξερω τι σκαλωμα εχεις, απευθυνσου σε ειδικο παντως, τον χρειαζεσαι.

Κοιταξε, καταλαβαινεις την αποψη μου για τα περισσοτερα γραφομενα σου. Το γιατι πασχιζεις να πεισεις κοσμο πως δεν ειχα τιποτα απο μηχανηματα και παιχνιδια και τα εμαθα ολα απο το youtube δεν το ξερω, αλλα οπως ειπαμε, τα προβληματα τετοιας φυσης χρηζουν παρακολουθησης, αρα κοιταξε το.
Ειμαι τοσο ασχετος που απανταω με γνωμονα τι γραφανε τα περιοδικα που θεωρω Ευαγγελιο.
Οπα γραψε λαθος, αυτος εισαι εσυ.

Δεν εχω χολη "για ολα τα home videogames" και προφανως εισαι ηλιθιος που το πιστευεις και αυτο. Δεν μου αρεσει ομως η αντιμετωπιση που ειχαν πολλα παιχνιδια που διαχειριστηκαν διαφορα περιοδικα, κυριως στην Ελλαδα αλλα και στην Ευρωπη. Το γιατι το εχω γραψει αρκετες φορες σε διαφορα αλλα θεματα αλλα και στο παρων. Εσυ τωρα βγαινεις υπερασπιστης αυτων των ασχετων αρθογραφων, σαν να εισαι οπαδος αθλητικης ομαδας η μετοχος της εταιρειας. Τοσο θυμα ησουν και παραμενεις, που οτι διαβαζες τοτε εξακολουθεις να το πιστευεις. Ξαναγραψε τωρα για το οτι ποσοι ταδε πιστευουν το αντιθετο, μπορεις και αλλωστε και τιποτα αλλο;

Μαθηματα απο συμπλεγματικους ανθρωπους που και καλα προφασιζονται διαλογο ενω εχουν μονο ψυχολογικα απωθυμενα, δεν με ενδιαφερουν και δεν ασχολουμαι μαζι τους. Να οπως αυτο που κανεις εσυ με το φιλαρακο σου. Τουλαχιστον δεν εισαι βαθυτατα καραγκιοζης οπως αυτος και δεν εφτιαξες δευτερο λογαριασμο.
Μια σοβαρη απαντηση στο επιπεδο που θετει ο Leon, δεν προκειται να παρεις ως ασοβαρος ανθρωπος που εισαι. Αναλυουμε συγκεκριμενο θεμα με συγκεκριμενες απαντησεις. Απαντας βλακειες, στη καλυτερη παραπληροφοριες, εν μερη απο τις φυλλαδες που διαβαζες, και απο αλλες πηγες που καπου ειδες και δεν ισχυουν. Εισαι αστοιχειωτος αν πιστευεις πως οι αγγλικες εταιρειες ειχαν τον ιδιο προυπολογισμο, δυναμικοτητα και πωλησεις με τις αντιστοιχες ιαπωνικες. Για τις λοιπες μπουρδες που γραφετε για την ελληνικη πραγματικοτητα. ΑΝ και ΕΦΟΣΩΝ πηγαινες ποτε σε εξειδικευμενο καταστημα βιντεοπαιχνιδιων, οπου ηταν παρα πολλα στην Αθηνα, θα εβλεπες και τι γινοταν. Μαντεψε ομως. Μονο ΠΟΛΥ συγκεκριμενα διαφημιζοντουσαν στα pixel/user. Δεν το εμαθες ποτε αυτο γιατι δεν πηγες και ποτε σε καποιο απο αυτα. Τι να γινει, οι περιοδικαρες σου δεν εκαναν αφιερωματα παρα μονο σε οσα διαφημιζαν κιολας. Θυμαμαι ομως το μαργαριταρι που ειχες πεταξει καποτε πως και καλα το Teleclub ηταν κατι σαν ναος για την Amiga  τοτε και γελασα καλα. Φορουσες μηπως τιποτα ετσι ψαγμενα γυαλια που σου εμφανιζαν μονο τα λιγοστα Amigoπαιχνιδα σε σχεση με των κονσολων; Ξερεις, σε φαση They live!. Μονο καποια αντιστοιχη εξηγηση θα μπορουσα να δωσω.

Ξερω ποσο γελοιος εισαι, αφου δεν εχεις καν τα κοτσια να το παραδεχτεις τι εκανες. Γελοιος και γλοιωδης να προσθεσω.

Εχεις τοσα σπουδαια σοβαρα πραγματα και ασχολεισαι στη ζωη σου (οντως εχεις; ), οπως να δυναμιτιζεις απο το πουθενα μια συζητηση μετα απο 1 χρονο απουσιας σου, επειδη εισαι συμπλεγματικα υποδιεστερος και μοιζερος.

Γελοιε.
Γλοιωδη.

Edited by Getta Robo
  • Thanks 1
  • Haha 1

Posted (edited)

Λοιπον για να καταλαβετε ολοι τι συνεβαινε στην Ελλαδα με το gaming και τα περιοδικα θα σας δωσω ενα πολυ καλο παραδειγμα, που εχει ξανασυζητηθει εδω μεσα.

Θα μιλησω λοιπον αντικειμενικα για Street fighter 2 στην amiga, που ολοι πια το ξερετε. Tι θα εκανε ενα αντικεμενικο ατομο σαν εμενα στο review?
Παμε πισω στο 1992 που κυκλοφορησε για amiga. Εγω ας υποθεσουμε οτι ειμαι συντακτης σε καποιο περιοδικο. Ερχεται καταθειαν στα χερια μου (λογω πειρατειας) το παιχνιδι. Εχω παιξει μονο το arcade και αυτο οσο μπορω σε αιθουσες με κάπνα, με αλλους να περιμενουν, χωρις να ακουγεται καλα ο ηχος κτλ. Το παιζω σε amiga. Οκ δεν ειναι σαν το arcade, εξαλλου τα arcade ειναι θεοποιημενα και κανεις δεν τα φτανει. Ειναι ενα καλό παιχνιδι που ομως υπολοιπεται πολυ του αυθεντικου. Ποσό θα του εβαζα τότε? 90% και θα εγραφα "παρα πολυ καλο". Γιατι αντικειμενικα αυτο θα πιστευα τοτε. Ομως εχοντας amiga και pc, ισως δεν θα ειχα παιξει τις κονσολαδικες εκδοσεις. Το οτι ειχα ηδη βαλει 90% στο review δεν αλλαζει, ετσι θα νομιζα οταν το επαιξα. Αργοτερα χρονικα ισως επαιζα του SNES, και τοτε ναι θα καταλαβαινα οτι η amiga εκδοση δεν ηταν τοσο καλη οσο του SNES, αλλα ξαναλεω το review θα το ειχα ηδη γραψει. Γιατι απλα δεν θα ειχα προσβαση ουτε σε εκδσοσεις οπως του 3DO για να δω την ανωτεροτητα. Δεν θα το εκανα με δόλο.  Η σημαντικη διαφορα ειναι η εξης: εαν εγραφα ΣΗΜΕΡΑ με τα ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΜΕΣΑ το review του SF2 στην amiga, θα ειχε διαφορετικη βαθμολογια γιατι εχω τα μεσα να συγκρινω αναλυτικα ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Τοτε δεν θα τα ειχα. Οπως δεν τα ειχε και ο τοτε συντακτης. Η ελληνικη πραγματικοτητα ηταν και ειναι αυτη που λεει ο other_reality. Αυτη που ελεγε οτι "το sf2 στην amiga ειναι τελειο". Πραφανως υπηρχαν λαθη. Τι να κανει και ο συντακτης οταν η νιντεντο εφερε το ΣΝΕΣ πολυ αργα? τι να κανει και ο συντακτης οταν εγραφε review χωρις να εχει παιξει καν το παιχνιδι? Η ελλαδα τοτε ηταν ακομη υποαναπτυκτη σε πολλους τομεις και η υψηλη τεχνολογια ηταν ενας απο αυτους. Προφανως δεν μπορουμε να συγκριθουμε με την Ιαπωνια για παραδειγμα, αλλωστε και η ιδια η νιντεντο μας ειχε στην κατηγορια υποαναπτυκτους, και στην Ελλαδα εισηγαγε ΝΕΣ, ενω στις ανεπτυγμενες χωρες πουλαγε ΣΝΕΣ. Με αυτες τις δυνατοτητες, ετσι εβγαιναν να reviews που τα περισσοτερα ειναι λαθασμενα εαν τα δουμε με τα σημερινα δεδομενα, οπως τα συνεχομενα 100% που εβαζε ο Τσουρινακης σε ΟΛΑ τα adventures. Αυτο ομως δεν αλλαζει αυτα που εγιναν και γραφτηκαν στο παρελθον.

Τελος να ευχαριστω για την επανεργοποιηση του λογαριασμου μου, και να ξαναπω οτι δεν προκειται να κανω αλλο ποστ. thanx.

Edited by mike
  • Like 1

Πασχίζω για να πείσω κόσμο; Δεν έχω τόση μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου, εσύ το κάνεις αυτό. Γι' αυτό ξαναμπαίνω στο φόρουμ μετά από 1 χρόνο, για να μην μονολογείς τα μοιρολόγια σου  χωρίς αντίλαλο, γιατί πάνω απ' όλα, τον εαυτό σου πασχίζεις για να πείσεις με τα υπεροπτικά σου σχόλια, που αντί για κριτική αποσκοπούν στο ξέχεσμα. Των πάντων.

Δεν υπάρχει άλλος λόγος που επανεμφανίζομαι, και γι΄αυτό απολογήθηκα στο φόρουμ εμμέσως.

Μόνος σου οραματίζεσαι διάφορα, ότι ήμουν συντάκτης του pixel , ότι μισώ τις κονσόλες, ότι έχω βάλει σκοπό να στη λέω...

Εσύ βάζεις τους δυναμίτες, εγώ απλώς μπορεί να πετάξω καμια σπίθα. 

Τώρα για τα στολίδια σου, τι να πω, ευχαριστώ!

1 hour ago, Getta Robo said:

Εχεις τοσα σπουδαια σοβαρα πραγματα και ασχολεισαι στη ζωη σου (οντως εχεις; )

Όντως, έχω!

Βρε κουτό

Κοιταξε οπως σου ειπα παραπανω:

3 hours ago, Getta Robo said:

Και ειρωνευεσαι, και θες να το παιξεις υπερανω. Αξιολυπητος. Δεν εχουμε 2003.

Γελοιος, γλοιωδης, και ξεφτυλισμενος να προσθεσω. Φαντασου τωρα ποσο επιπονα μαρτυρικο ειναι για εσενα να γραφεται η αληθεια και πραγματα που δεν σου αρεσουν. Και πας να το περασεις με βερμπαλισμο μπας και σου περασει.

Κατσε τωρα δειχνε τα circlejerking που εγραψες στους φιλους σου.
Βασικα λαθος, δεν νομιζω πως εχεις φιλους.
Ουτε ζωη.

• Thanks 1

Posted (edited)
2 hours ago, Getta Robo said:

Μαθηματα απο συμπλεγματικους ανθρωπους που και καλα προφασιζονται διαλογο ενω εχουν μονο ψυχολογικα απωθυμενα, δεν με ενδιαφερουν και δεν ασχολουμαι μαζι τους. Να οπως αυτο που κανεις εσυ με το φιλαρακο σου. Τουλαχιστον δεν εισαι βαθυτατα καραγκιοζης οπως αυτος και δεν εφτιαξες δευτερο λογαριασμο.

Δεν νομιζω να εννοεις εμενα με αυτο, γιατι πραγματικα θα φτιαξω ενα ακομα λογαριασμο με ονομα "getta robbo φακερ" για να μπαινω να βριζω οπως εσυ που γραφεις κατα λεξη "βαθυτατα καραγκιοζης", ασχετα σε ποιον το λες.  Δεν με ενδιαφερει εαν το λες στον other_reality, ή στον φιλο του ή σε καποιον αλλο που ειναι τριτος και τεταρτος λογαριασμος διαφορετικου ατομου, σημασια εχει οτι γραφεις "βαθυτατα καραγκιοζης, γλειωδης, γελοιος, ξεφτυλισμενος" κτλ. Που δεν ειναι βρισιες φυσικα και για αυτο δεν σε μπαναρουν, οπως βρισια δεν θα ειναι εαν πω κατι για τη μανα σου, αλλα ξερεις ποιο ειναι το θεμα οτι εισαι και αλλου γραμμενος και θα καταληξουμε να βριζομαστε σε ολα τα φορουμ. Οποτε αστο καλυτερα, δεν απανταω καθολου. Δηλαδη τι θα γινει θα απανταμε με βρισιμο, δεν θα βγει τιποτα, συμφωνεις μαλλον σε αυτο, οποτε τελος συζητησης για εμενα. 
Οσα ποστ κανω εδω μεσα προσπαθω να μην αναφερομαι σε εσενα, αλλα εσυ συνεχιζεις μονος σου, οποτε δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει η κατασταση. account closed forever λοιπον και βγαλσιμο του grm απο τις σελιδες του browser. 
Καλη συνεχεια σε οσους εμειναν.

Edited by mike

5 minutes ago, mike said:

Δεν νομιζω να εννοεις εμενα με αυτο, γιατι πραγματικα θα φτιαξω ενα ακομα λογαριασμο με ονομα "getta robbo φακερ" για να μπαινω να βριζω οπως εσυ που γραφεις κατα λεξη "βαθυτατα καραγκιοζης", ασχετα σε ποιον το λες.  Δεν με ενδιαφερει εαν το λες στον other_reality, ή στον φιλο του ή σε καποιον αλλο που ειναι τριτος και τεταρτος λογαριασμος διαφορετικου ατομου, σημασια εχει οτι γραφεις "βαθυτατα καραγκιοζης, γλειωδης, γελοιος, ξεφτυλισμενος" κτλ. Που δεν ειναι βρισιες φυσικα και για αυτο δεν σε μπαναρουν, οπως βρισια δεν θα ειναι εαν πω κατι για τη μανα σου, αλλα ξερεις ποιο ειναι το θεμα οτι εισαι και αλλου γραμμενος και θα καταληξουμε να βριζομαστε σε ολα τα φορουμ. Οποτε αστο καλυτερα, δεν απανταω καθολου. Δηλαδη τι θα γινει θα απανταμε με βρισιμο, δεν θα βγει τιποτα, συμφωνεις μαλλον σε αυτο, οποτε τελος συζητησης για εμενα. 
Οσα ποστ κανω εδω μεσα προσπαθω να μην αναφερομαι σε εσενα, αλλα εσυ συνεχιζεις μονος σου, οποτε δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει η κατασταση. account closed forever λοιπον και βγαλσιμο του grm απο τις σελιδες του browser. 
Καλη συνεχεια σε οσους εμειναν.

Mike εισαι τοσο τεραστιο σουργελο που για καποιο λογο πιστευεις πως δεν φαινεται πως εισαι εσυ ο The Destroyer, η οτι δεν εβλεπα παλαιοτερα τις βρισιες που εγραφες και μετα διορθωνες. Δεν ηξερα πως υπαρχουν τοσο τεραστιοι ηλιθιοι αλλα με διεψευσες. Πρεπει να εισαι περηφανος για αυτο.

Τωρα αν νομιζεις πως μαζι με τον 'λεξακη δεν καταλαβα ποιοι ειστε με τις μπουρδες που γραφατε, δεν ξερω ποσο καθυστερημενος εισαι, νομιζα πως ειχες απλα ασπεργκερς η κατι τετοιο. Δεν προσβαλω για την παθηση κανεναν, καταλαβαινω πως ειναι σοβαρη και χρηζει προσοχης και φαρμακευτικης αγωγης, που απο οτι φαινεται δεν λαμβανεις.

Απο εκει και περα, ναι μπορεις να εχεις 2-3-4-5 λογαριασμους οπως κανεις τιποτενιε εμπορακε στο ινσομνια, μηπως και ψαρεψεις κανα πελατη απο την αποθηκη που εχεις γεμισει και περιμενεις να γινεις ζαμπλουτος απο τις Amiga που εχεις στοκαρει. Ενταξει ολοι καπως ξεκινανε επιχειρηματικα, ο καθενας ζει το ονειρο του.

Δεν πιανω μαναδες, ποσο μαλλον οταν καποιοι εικαζεται πως εχουν ξεγραψει πατεραδες και τετοια.. αλλα προσωπικα οπως ειπα δεν πιανω, ασχετως ποσο γελοιος καλη  ωρα μπορει να ειναι κανεις.

Κοιταξε, εσυ κατσε διποδο μιαμασμα να κανεις refresh πανω απο το ινσομνια μηπως βρεις τιποτα καλο για μεταπωληση, αν δεν πουληθει κιολας δεν πειραζει, μπορεις να το βαλεις στο πατο σου. Τοσα εχεις αλλωστε που μπορεις να βαλεις.

Εν ολιγης, μπορεις να παρεις πουλο και απο παντου, οπως πηρες και απο την εκθεση. Ξερεις καλα εσυ.

Επισης μην κλαιγεσαι στα μαγαζια μηπως σου δωσουνε κατι στην φθηνια, ξερουν ποιος εισαι.

Καλη συνεχεια λοιπον και οπως ειπαμε βαλε στο πατο ολη την αποθηκη-σπιτι σου.

Καλο βραδυ και καλο φθινοπωρο!

ΕΛΕΟΣ!! 

Το κλειδωνω προσωρινα για να εχω χρονο να διαβασω τι εχει ειπωθει το απογευμα (ελπιζω να μην χασω μαλλια).

Εχουμε ξεσυνηθισει τις μανουρες. Δεν υπαρχει ενταση εδω μεσα εδω και χρονια. Τι σας επιασε?

Θα κανω ενα ποστ (συμπερασματικο) το βραδακι

• Thanks 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...