Jump to content
Dr. SLUMP

Ας νιώσουμε λίγο ...γέροι!

Recommended Posts

Posted (edited)
On 31/5/2019 at 12:40 ΠΜ, Imgema said:

Δεν ξέρω ρε παιδιά εγώ σε λιγότερο από 2 χρόνια πατάω τα 40 και μου φαίνεται λες και τελειώνουν όλα.

Εντωμεταξύ δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα, ούτε καριέρα ή κάποια σταθερή δουλειά, ούτε αρκετές σχέσεις, ούτε δικό μου σπίτι, έχω αρχίσει να παίρνω κιλά για πρώτη φορά στην ζωή μου, δεν έχω δίπλωμα, δεν ξέρω να μαγειρεύω ούτε ένα μακαρόνι και η φιλοδοξία μου είναι να βγάλω τίποτα λεφτά να πάρω καινούριο PC σε κανα χρόνο και μία τηλεόραση.

Ακόμα τα μυαλά μου είναι τα ίδια που είχα στα 17. Σίγουρα έχω κάποια καθυστέρηση.

Οταν ο πατέρας μου ήταν στην ηλικία που είμαι τώρα, εγώ πήγαινα γυμνάσιο. Εντωμεταξύ και οι περισσότεροι φίλοι/γνωστοί μου τα ίδια. Πολύ λίγοι έχουν κάνει οικογένεια. Πλήρης αποτυχία η γενιά μου στην Ελλάδα νομίζω.

Σειρα αν εχεις καθυστερηση τοτε εχω και γω μια απο τα ιδια φιλος αλλα δεν εχουμε τιποτα τετοιο και κυριως μη σκεφτεσαι τετοια γιατι η καταθλιψη  θεριζει τα τελευταια χρονια.Εγω φιλαρακι οπως ξερουν οι περισσοτεροι εδω μεσα εχω ζαχαροπλαστειο περασε στα χερια μου απο τον γερο μου μαγαζι με 53 χρονια ιστορια που ξεσκιζε καποτε και σημερα με την κριση εχουν φτασει τα γλυκα να θεωρουνται ειδος πολυτελειας αλλα τι  να κανω προσπαθω να την παλεψω γιατι αλλιως βρωμα η δουλεια.Με γυναικες κλπ τετοια προβληματα δεν εχω ισα ισα το αντιθετο αλλα μενοντας σε χωριο τα προβληματα με αυτο το θεμα ειναι αλλα και ειναι η καθε κουτσομπολα γειτονισα που πιπιλιζει συνεχεια την ιδια καραμελα που δεν λεει να λιωσει και ολο βαζουν φιτιλια στους δεικους μου και ποτε θα παντρευτω κλπ κλπ και το θεμα ειναι πως την πατησα και γω οπως και αλλοι συνοπαδοι μου και υποσχεθηκα γαμο οταν θα παρει η ΠΑΟΚΑΡΑ το πρωταθλημα και να που εγινε πραγματικοτητα.Προσπαθησα να την κανω γυριστη λεγοντας πως ενοουσα οταν θα παρει ο ΠΑΟΚ πρωταθλημα στο πολο(ποτε δηλαδη χαχαχαχαχα) αλλα δεν το φαγανε το παραμυθι:fafoutis::fafoutis::fafoutis: και το προβλημα ειναι πως δεν ειμαι για γαμους και αραβωνες ρε φιλε εδω ακομα δεν βρηκα μια που να μοιαζει στην Tori Black και να εχει τρελα με το Pac-Man και το Donkey Kong ε πως να το κανουμε δηλαδη.Aσε που αν ψαξεις στο ονομα metalcandyman στην wikipedia η περιγραφη που θα δεις ειναι ''metalcandyman=Αρχαια μυστηριωδης Θεοτητα που επεσε στη γη για να μαθει στους ανθρωπους πως να κανουν μεγαλα ρεκορ στα arcades'' ε πως γινετε να αρραβωνιαστει να παντρευτει κλπ μια θεοτητα ρε φιλε αν ειναι δυνατων:P:headbangdude:Θα δω να την σκαπουλαρω κανα εξαμηνο ακομα γιατι πρεπει να κανω και τρελο griding στο old school runescape και μετα βλεπουμε γιατι δεχομαι τρελες πιεσεις ασε που ενω επαιζα PAC-MAN προχθες την στιγμη που περασα την 150 πιστα η ακρη του αετισιου ματιου μου επιασε το τωρινο μου αισθημα να ψαχνει και να βλεπει κατι δαχτυλιδια στο ιντερνετ απο το κινητο της που οπως τα εκοψα μαλον βερες ηταν οποτε οπως καταλαβαινεις ο κλοιος εχει αρχισει και στενευει επικινδυνα.Στην τελικη ρε φιλε σκεψου και το αλλο,ακομα νεοι ημαστε εμεις δεν ημαστε και ο Wallys που σε δυο χρονια περιπου βγαινει στη συνταξη:fafoutis::fafoutis::fafoutis:

Edited by metalcandyman
  • Like 1
  • Haha 5

Posted (edited)

Λοιπόν επειδή έπεσε μεγάλη κατήφεια, λίγο τα δικά μου: 

Μπήκα ημερολογιακά στην ηλικία που ισχυριζόταν ότι είχε ο Κωνσταντάρας, στο "Κάτι Κουρασμένα Παλικάρια"!!!!! 

Τελειώνω το 2ο μάστερ/μεταπτυχιακό σε αντικείμενα που αφορούν διαστημική έρευνα (λέμε τώρα, γιατί μια ριμαδοπτυχιακή, την παλέυω δύο χρόνια. Άγιος με υπομονή Ιωβ ο επιβλέπων καθηγητής!!!)

Και τέλος: Το βλέπετε εκέινο το longsword στο avatar?  Με ένα τέτοιο κοπανάω, κάτι αναιδείς πιτσιρικάδες στην προπόνηση!!!! Και το άρχισα πριν τρία χρόνια, έχοντας περάσει τα μέσα άντα!!!!!!!!

Που θέλω να καταλήξω? Ότι λίγη σημασία έχει η ηλικία, εάν θες να κάνεις αυτά που θέλεις και αγαπάς.  Υγεία και τύχη να έχουμε, (γιατί ως γνωστόν υγεία είχαν και στον Τιτανικό, αλλά δεν τους ωφελησε και ιδιαίτερα), και όσο περισσότερο γερνάμε, τόσο καλύτερα περνάμε!!!!! 

Edited by Captain Kal
  • Like 3

46 χρονών πήρα πτυχίο το 2003 δηλ. στα 30 μου και δουλεύω από τότε στην αρχή δεν ήξερα την τύφλα μου έφευγα από μια δουλειά πήγαινα σε άλλη αλλά έμαθα και τώρα πάω καλά δόξα τω Θεώ, ηλεκτρολόγος αλλά πιο πολύ οικιακές συσκευές πλυντήρια κλπ. Το στρατό τον τελείωσα το 2000. ΤΕΙ ηλεκτρολογίας Ηρακλείου. Χρωστούσα μαθήματα από Κοζάνη. 

• Like 2

Posted (edited)
4 hours ago, Uskoke said:

46 χρονών πήρα πτυχίο το 2003 δηλ. στα 30 μου και δουλεύω από τότε στην αρχή δεν ήξερα την τύφλα μου έφευγα από μια δουλειά πήγαινα σε άλλη αλλά έμαθα και τώρα πάω καλά δόξα τω Θεώ, ηλεκτρολόγος αλλά πιο πολύ οικιακές συσκευές πλυντήρια κλπ. Το στρατό τον τελείωσα το 2000. ΤΕΙ ηλεκτρολογίας Ηρακλείου. Χρωστούσα μαθήματα από Κοζάνη. 

Πέρσυ τον Ιουλιο συμπληρώθηκαν 20 χρόνια από τότε που πήρα το πτυχιο από το ΑΠΘ... πέρσυ λοιπόν ένιωσα ότι πέρασαν τα χρόνια, αλλά σίγουρα πέρασαν υπέροχα 😀

Edited by domniki
  • Like 3

On 2/6/2019 at 8:42 ΜΜ, Captain Kal said:

Τελειώνω το 2ο μάστερ/μεταπτυχιακό σε αντικείμενα που αφορούν διαστημική έρευνα 

Κάπτεν σε θαυμάζω που έχεις την υπομονή να το κάνεις στα 50 σου αλλά από την άλλη δε σε ζηλεύω κιόλας:D

• Haha 1

48 minutes ago, Rygar said:

Κάπτεν σε θαυμάζω που έχεις την υπομονή να το κάνεις στα 50 σου αλλά από την άλλη δε σε ζηλεύω κιόλας:D

Χαχαχα...πράγματι πολύ εύστοχο σχόλιο. 

Βασικά, πλέον ούτε εγώ με ζηλεύω!!!!!!! 😁 

Ευτυχώς το τέλος του δρόμου, είναι κοντά!!!!!

On 6/1/2019 at 10:03 AM, Karavasilator said:

παίδες όπως είπα και πιο πάνω στον φίλο εγώ πάω σε ένα χρόνο στα πρώτα άντα αλλά όπως λένε αρκετοί η ηλικία είναι απλά ένας αριθμός, το θέμα είναι πως αισθανόμαστε μέσα μας,

Εγώ συμφωνώ απόλυτα μ' αυτά που λες και μάλιστα μέσα μου αισθάνομαι εικοσάρης και βγάλε. Έλα όμως που γόνατα, αρθρώσεις, χοληστερίνη, ζάχαρο, πίεση κλπ κλπ αισθάνονται 62? Αυτά μπορείς να τα πείσεις ότι η ηλικία είναι απλά ένας αριθμός?

• Haha 3

21 hours ago, elephadas said:

Εγώ συμφωνώ απόλυτα μ' αυτά που λες και μάλιστα μέσα μου αισθάνομαι εικοσάρης και βγάλε. Έλα όμως που γόνατα, αρθρώσεις, χοληστερίνη, ζάχαρο, πίεση κλπ κλπ αισθάνονται 62? Αυτά μπορείς να τα πείσεις ότι η ηλικία είναι απλά ένας αριθμός?

Πάντα υπήρχαν όρια, ακόμα και στα 20 😀 Αλίμονο σ'αυτον που δεν είχε όρια στα 20 ... πιθανόν να μην φτασει στα 62 😉

• Like 1

Εγώ πάντως ακόμα κάνω άλματα με το BMX...

• Haha 1