Jump to content

Recommended Posts

Μιμη Ντενιση : αν και πολλα παλικαρια σφαχτηκαν στην ποδια της στη σειρα "ο θανατος του Τιμοθεου Κωνστα" , θα της βαλω ενα 5

Χλοη Λιασκου : ωραιο προσωπο αλλα υπερβολικα αδυνατη,σχεδον ανορεξικη θα μπορουσες να την πεις, θα της βαλω ενα 5

Νιτσα Μαρουδα : 4

Γιωργος Παππας : δεν τον βρισκω ελκυστικο, αρα 3

Κωστας Βουτσας : 4

Ανδρεας Ντουζος : 

Ντινος Ηλιοπουλος : αστειος και χαριτωμενος, ελκυστικος ομως δε θα ελεγα, επιεικως 6

Σταυρος Παραβας : 7

Κωστας Καρρας : 7

Ρενα Βλαχοπουλου : 4

Γκελυ Μαυροπουλου: 6

Μπετυ Λιβανου : 9

Βινα Ασικη : ωραιο σωμα αλλα απο προσωπο δεν... ενα 5 της δινω

Βανα Μπαρμπα : 1

Παυλος Ευαγγελοπουλος : 6

Σταματης Γαρδελης : 5

Πανος Μιχαλοπουλος :8 ( το 9 και το 10 τα κραταω για αλλους :sealed:  )

Νορα Βαλσαμη : 7

Ζωη Λασκαρη : 8,5 γιατι οταν μεγαλωσε σχεδον δεν την αναγνωριζες ...

Ελενα Ναθαναηλ : 7

Ανδρεας Μπαρκουλης : 7

Κωστας Κακαβας : 6

Δημητρης Παπαμιχαηλ :6

• Like 1

Ετοιμαστε φτυαρακια για την καινουργια εξαδα:

Βερα Κρουσκα

Μαρια Ιωαννιδου

Χαριτινη Καρολου

Τολης Βοσκοπουλος

Χρηστος Παρλας

Νικος Ξανθοπουλος

• Like 1

Δεν ειμαι ειδημων...και κρινω πολυ απο το παρουσιαστικο τις γυναικες ηθοποιους - θα κανω παντως μια αποπειρα:

Βερα Κρουσκα 9 : μια οπτασια, παραμυθενια φαση...μια ωριαια ταινια με την Κρουσκα να κοιταει την καμερα, θα την παρακολουθουσα ευχαριστα χαχαχαχα

Μαρια Ιωαννιδου 6 πολυ ωραια παρουσια, τυποποιηθηκε γρηγορα - μου αρεσε και ως μελαχροινη στην ασπρομαυρη με τον Ορεστη Μακρη (που ηταν μπεκρης με το περουκινι και συζυγο χαρτομουτρο) - επαιζε και ΟΚ

Χαριτινη Καρολου ? : δεν εχω αποψη - θα την αδικησω

Τολης Βοσκοπουλος 7 : ο Τολης μου ηταν παντα συμπαθης! Το Ελληνικο κρατος επρεπε να του χαρισει τα χρεη! Τάισε κοσμο και κοσμακι. Ειναι ο Τολης!

Χρηστος Παρλας 9 : η φωνη και το παρουσιαστικο του τον βοηθησαν πολυ!

Νικος Ξανθοπουλος 6 : δεν τον πολυ-αντεχω 

• Like 1

πω πω πραγματικά εγώ θα βγάλω φτυάρι εδώ γιατί είναι όλοι ένας κι ένας (για μένα)

Βέρα Κρούσκα - άχρωμη , αδιάφορη , σε τίποτα ότι έπαιξε δε μου έχει μείνει , θα τις δώσω ένα 5 γιατί στα νιάτα της κάτι έλεγε από εμφάνιση...

Μαρία Ιωαννίδου - και μικρή αλλά ιδιαίτερα τώρα η εικόνα που μου δείχνει...δε θα επεκταθώ θα λογοκριθώ , της δίνω 0

Χαριτίνη Καρόλου - ψυχρή γυναίκα πιο πολύ και από την Μιμή θα έλεγα , όχι κανένα ιδιαίτερο ταλέντο , μόνο στους "Αμαρτωλούς" ήταν κάπως καλή αλλά και από εμφάνιση δεν έλεγε πολλά , της δίνω 2

Τόλης Βοσκόπουλος - τον αντιπαθώ σαν ηθοποιό δε μπορώ να τον βλέπω , τον συμπαθώ σαν τραγουδιστή (τότε) αλλά μόνο να τον ακούω , του δίνω 4

Χρήστος Πάρλας - δεν έχω πολλά να πω εδώ , συμπαθητική φυσιογνωμία αλλά αδιάφορη , του δίνω 5

Νίκος Ξανθόπουλος - τρέχω πανικόβλητος , η μάνα μου ακόμα τον βλέπει και κλαίει και εγώ βγάζω σπυριά ή φεύγω από το σπίτι , του δίνω 2

• Like 1

Μιλάμε η πιο δύσκολη εξάδα!!!

Βέρα Κρούσκα: 5. Ούτε κρύο ούτε ζέστη.

Μαρία Ιωαννίδου: 3. Δεν μπορώ να την δω ως κάτι περισσότερο από τη χαζούλα με την τσίχλα.

Χαριτίνη Καρόλου: 5. Πρώτη φορά την ακούω/βλέπω. Στο Γούγλη φαίνεται μια νορμάλ γυναίκα. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Τόλης Βοσκόπουλος: 0. Η πεμπτουσία του γλυκανάλατου. Με κάνει να θέλω να του ρίξω φάπα. Σιχαίνομαι και το είδος της μουσικής του.

Χρήστος Πάρλας: 0. (Ούτε αυτόνανε τον ήξερα.) Με τίποτα.

Νίκος Ξανθόπουλος: 3. Κακός δεν ήταν, αλλά τυποποίηθηκε. Έπαιζε μονίμως το κατατρεγμένο θύμα, σιχαίνομαι και τα λαϊκά άσματα και με χαλάει. Ας παίξω με κάποιον άλλο...

• Like 1

Βερα Κρουσκα : της δινω ανετα 8 με 8,5 πολυ ομορφο παρουσιαστικο

Μαρια Ιωαννιδου : 4

Χαριτινη Καρολου : 4

Τολης Βοσκοπουλος: 3

Χρηστος Παρλας : 5 ωραια φωνη αλλα δεν τον βρισκω ιδιαιτερα γοητευτικο

Νικος Ξανθοπουλος : 7

• Like 1

Βερα Κρουσκα. Πολυ ωραια γυναικα μεχρι σημερα. Ενα απο τα τελειοτερα κορμια του ελληνικου κινηματογραφου και οποιος εχει δει την ταινια Θυμησου αγαπη μου, οπου η Βερα κανει τοπλες εμφανιση, καταλαβαινει πολυ καλα τι εννοω. Wally, εχεις δικιο. Αν ημουν αντρας, καπως ετσι θα σκεφτομουν κι εγω. :) 9.

Μαρια Ιωανννιδου. Αχωνευτη σε βαθμο κακουργηματος, δεν θα ελεγα ομως οτι δεν ειναι και σεξυ. Το γεγονος οτι επαιζε παντα τελεια τους ρολους χαζης με βαζει σε καποιες χαιρεκακες σκεψεις, αλλα δε θα επεκταθω. 5.

Χαριτινη Καρολου. Για αυτους που ξερουν. Παγοβουνο στην επιφανεια, αλλα μεσα ηφαιστειο. Πολυ ενδιαφερουσα παρουσια, ψυχρη, αριστοκρατικη, με ενα προσωπο που δεν εμοιαζε με καμιας αλλης, αλλα ταυτοχρονα πολυ θηλυκη και σεξυ. Πως το καταφερνε αυτο; Μονο η Χαριτινη το ξερει. 8.

Τολης Βοσκοπουλος. Παραδεχομαι αυτον τον ανθρωπο για το παθος που εβγαζε στα τραγουδια του. Αλλα το παθος τελειωνε εκει. Μου αρεσει επισης που ειναι τζεντλεμαν: Ορθιος μπροστα σε μια γυναικα, χειροφιληματα κ.λ.π. Ψοφαω για κατι τετοια. Κατα τα αλλα ομως, η απολυτη νεκρα. 1.

Χρηστος Παρλας. Ωραιος οχι, γοητευτικος ναι. Ακομα κι οταν αρχικα μια γυναικα τον εβρισκε αδιαφορο, μολις ανοιγε το στομα του να της μιλησει, θα την εριχνε με τη φωνη του. Κατι σαν την περιπτωση του James Mason. 7.

Nικος Ξανθοπουλος. Εχει ολα οσα μου αρεσουν σε εναν αντρα: Αρρενωπος, σεξυ, γλυκος, βγαζει κατι το ντομπρο και το αληθινο. Δεν καταδεχτηκε ποτε να εμφανιστει στις ταινιες του με πουκαμισο λαχουρι και φαβοριτα ως τον αφαλο ουτε οταν αυτα εκαναν θραυση. Λατρεια, λατρεια, λατρεια. Ο τελειος αντρας και αμα ημουν ελευθερη, τον παντρευομουν αυριο το πρωι με συνοπτικες διαδικασιες. 10.

• Like 1

Βερα Κρουσκα : 10, έμπαινα και δεν έβγαινα, που λένε και οι έφηβοι. Από τις πιο όμορφες και sexy ηθοποιούς που διαθέτουμε.

Μαρια Ιωαννιδου : 7, sexy παρουσία. Ωραίο σώμα

Χαριτινη Καρολου : 6, συμπαθητική

Τολης Βοσκοπουλος: 6, συμπαθής και ευπαρουσίαστος στα νειάτα του

Χρηστος Παρλας : 5 

Νικος Ξανθοπουλος : 6

• Like 1

1) Βερα Κρουσκα: συμπαθητική φυσιογνωμία...7

2) Μαρια Ιωαννιδου: σαν παπάκι...7

3) Χαριτινη Καρολου: 6

4) Τολης Βοσκοπουλος: 4...κάτι με χαλαγε...δεν μου αρεσε πολύ...ουτε σαν φυσιογνωμια ουτε και ως ηθοποιος

5)Χρηστος Παρλας: συμπαθητική φυσιογνωμία...7

6) Νικος Ξανθοπουλος: πρωταγωνιστής δραματικών ταινιών, ερμηνευσε το ρόλο του φτωχού και κατατρεγμένου λαϊκού παιδιού, που ζει μέσα στη δυστυχία αλλά τελικά λυτρώνεται. Δεν έχω δει καμια ταινια του, δεν αντεχω δηλαδη να δω...5.

Edited by BETTY BOOP

Φτυάρι επ' ώμου, εμπρός, μαρς...

Βέρα Κρούσκα: Η χρήση του φτυαριού αναβάλλεται. Διότι θα την ξεκινούσα από ένα 8 όταν ήταν νέα και η βαθμολογία θα ανέβαινε όσο μεγάλωνε διότι παρεμεινε γοητευτική. Δεν θυμάμαι ποια ήταν η τελευταία τηλεοπτική σειρά που την είδα και δεν ξέρω πώς είναι τώρα, αλλά πάντως είχε φτάσει το 9.5. Και ομορφιά και ταλέντο.

Μαρία Ιωαννίδου: Αν παρέμενε χορεύτρια θα την είχα σε κάποια εκτίμηση, ωραίο σώμα αν και το πρόσωπό της δεν μου άρεσε ποτέ. Αλλά ήθελε να γίνει ηθοποιός, κι εκεί την απεχθανόμουνα. Η προσωποποίηση της ανόητης, και διάφορες δηλώσεις της που έχω διαβάσει κατά καιρούς δεν έχουν βελτιώσει την εικόνα της. Αν ήμουν 20άρης ίσως να έβλεπα μόνο το σώμα, αλλά στα γεράματά μου θέλω και προσωπικότητα και εσωτερική γοητεία. Οπότε 4.

Χαριτίνη Καρόλου: Λόγω ηλικίας την θυμάμαι καλά, μου κάνει εντύπωση πως κάποιοι εδώ δεν την ξέρανε καθόλου. Δεν νομίζω ότι χάνανε και πολλά. Κρυόμπλαστρη. Άντε 5 διότι από την Ιωαννίδου καλύτερη ήταν

Τόλης Βοσκόπουλος: 0. Enough said.

Χρήστος Πάρλας: Ο μόνος από το γκρουπ που έχω δει ζωντανά (Διόνυσος στις "Βάκχες", Ηρώδειο 1976). Συμπαθέστατος και με πολύ ωραία φωνή. Τώρα για ωραίος, δεν θα έλεγα, αλλά δεν είμαι και αρμόδιος να κρίνω. Μπορεί οι κυρίες να βρίσκανε τις σακκούλες κάτω από τα μάτια γοητευτικές. Ούτε νεότερος (στη "Βίλλα των οργίων") ήταν ωραίος κατά τη γνώμη μου. Αλλά ευπαρουσίαστος γενικά, οπότε 7 με επιφύλαξη ότι ίσως άξιζε παραπάνω.

Νίκος Ξανθόπουλος: Μονάδα, διότι το 0 το κράτησα για τον Βοσκόπουλο. Η ερμηνευτική του γκάμα περιοριζόταν στο μόνιμο συνοφρύωμα (και ξέρω ότι δεν κρίνουμε ταλέντο εδώ, αλλά ακόμη και η εμφάνισή του ήταν μονότονη μ' αυτά τα ζαρωμένα φρύδια). Και η τραγουδιστική του γκάμα περιοριζόταν σε μία νότα κι αυτή λάθος. Αδύνατον να τον αντέξω στις ταινίες του, έχω δει μόνο μερικές στις οποίες έπαιζε δευτερύοντες ρόλους και δεν καταλάβαινα τι του βρίσκανε οι παραγωγοί και οι γυναίκες. Αλλά έμαθα αργότερα ότι ήταν βιβλιόφιλος. Οπότε ας του βάλω 2.

• Like 1