Jump to content
darkhado

Έκθεση vintage toys 2019 τεχνόπολη-Γκάζι

Recommended Posts

Πάρτε λίγες φώτο ακόμα.Θα ανέβαζα περισσότερες αλλα δεν βγήκαν όλες σε καλή ποιότητα.

20190413_214442.jpg

20190413_214457.jpg

20190413_214534.jpg

20190413_214808.jpg

20190413_214832.jpg

20190413_214837.jpg

20190413_215013.jpg

20190413_215054.jpg

20190413_215108.jpg

20190413_215240.jpg

20190413_215432.jpg

• Like 7

Για όσους ενδιαφέρονται τα πιγκουινάκια της LYRA κοστίζουν 20€ ενώ ο φωτινούλης τηε elgreco 80€.Τουλάχιστον αυτές τις τιμές μου έδωσαν όταν τους ρώτησα.Ο φωτεινούλης ήταν ένα απο τα δικά μου παιδικά αποθημένα αλλά οι γονείς μου δε μου το παίρνανε γιατί και τότε ήταν ακριβό.Με έβαλαν να αρκεστώ σε έναν απο τους μικρούς φωτεινούληδες που φωσφόριζαν.Δε θα ξεχάσω ποτέ εκείνη τη μέρα...😢😭

• Like 3

Είσαι και ο πρώτος.Φωτογραφίες με καλή ευκρίνεια.Μακάρι να ανεβάσουν κι άλλα άτομα φωτογραφίες απο την έκθεση με την ίδια ποιότητα.

• Like 2

Πέρασα μια βόλτα από εκεί χτες το μεσημέρι. Αθάνατη ατραξιόν το doom που έτρεχε σε έναν 486 με joystick. Παίξαμε και ένα ματς στο tehkan world cup με τον Omen. Toυ έβαζα γκολ με σούτ και αυτός έμπαινε στα δικά μου δίχτυα μαζί με τον παίκτη. Ένας είχε στημένο ένα bartop που κάθε τρείς και λίγο το πλησίαζε να παίξει ένα από τα παιδάκια. Αυτός ψιλο-φώναζε δεν είναι για παίξιμο, πωλείται. Μάλλον έπρεπε να του πω πως θα ήταν καλύτερα αν έβαζε ένα χαρτί "Πωλείται, παρακαλώ μην αγγίζετε". Κατά τα άλλα πολύ καλή οργάνωση με πληθώρα αγορίστικων και κοριτσίστικων παιχνιδιών. Αρκετοί συλλέκτες που δεν πουλούσαν και με μερικούς έπιασα για αρκετή ώρα την κουβέντα. Όλοι με ευχάριστη και άμεση διάθεση να σου δείξουν πως λειτουργεί η κονσόλα ή το ηλεκτρονικό παιχνίδι που είχαν στον πάγκο τους. Από κόσμο τουλάχιστο το μεσημέρι που πήγα, γινόταν ένας ψιλοχαμός. Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνοταν το απόγευμα. To bartop του gameworld δεν είχε καν frontend και ήταν μάχιμο, πρέπει να είχε περάσει τουλάχιστο από 2 πεδία μάχης, αν κρίνω από τις φθορές που είχε στα μπροστινά ξύλα. Άντε και του χρόνου.

• Like 2

19 minutes ago, darkhado said:

Είσαι και ο πρώτος.Φωτογραφίες με καλή ευκρίνεια.Μακάρι να ανεβάσουν κι άλλα άτομα φωτογραφίες απο την έκθεση με την ίδια ποιότητα.

Ευχαριστω.Εχω αρκετες φωτογραφιες απο την εκθεση (παιχνιδιων και αλλων εκθεματων). 

20190414_183559.jpg

20190414_173717.jpg

• Like 6
  • Thanks 1

Posted (edited)

Το Σαββατο, προτελευταια ημερα της εκθεσης για τα παιχνιδια περασμενων δεκαετιών, επισκεφτηκα κι εγω, με μεγαλη χαρα, την εκθεση αυτη.

Ενθουσιαστηκα από το πλήθος των εκθεμάτων και από τους πολύ καλα οργανωμενους χωρους της εκθεσης. 

Δεν ξεχώρισα ιδιαίτερα κάποιο από τα εκθέματα...μου άρεσαν όλα!!!! Καποια από αυτά τα είχα ξεχάσει (εντελώς όμως!) ενώ όσα θυμηθηκα με γέμισαν νοσταλγία...

Αξιζουν αμέτρητα συγχαρητηρια και ακόμα περισσοτερα ''ευχαριστω'' στους διοργανωτες για την εκθεση αυτη και για τις αναμνησεις που μας χαρισαν...από τα...καλύτερά μας χρονια!!!

Edited by BETTY BOOP
  • Like 2

Ήμουν κι εγω εκει και επισκέφθηκα μαλιστα την εκθεση και τις 3 μερες που κράτησε! Πραγματικα πέρασα υπέροχα, καθε χρονιά ειναι καλύτερη απο τη προηγούμενη!! Επισης ειναι πολυ ευχάριστο που τα μεσα μαζικής ενημέρωσης οπως το Star channel κάλυψαν το event στο δελτίο ειδήσεων, γενικά φέτος η εκθεση εκανε ρεκόρ επισκεψιμότητας, οποιος δεν ηρθε κυριολεκτικά εχασε!!! Οπως προανέφερε και ο @Wally τα ειπαμε για λίγο στην είσοδο μαζι με το πολυ καλο φίλο @θανος  και το φοβερό του stand με την απίστευτη συλλογή του απο VHS ενω θυμηθήκαμε και τις θρυλικές συναντήσεις των βιντεοπροβολών! Να'μαστε καλα ρε παιδια να τα ξαναπουμε και του χρόνου! Τελος σας παραθέτω και τις δικες μου φωτογραφίες απο την εκθεση:            

DSCN0050.JPG

DSCN0042.JPG

DSCN9960.JPG

DSCN0112.JPG

DSCN0080.JPG

DSCN0101.JPG

tryu.PNG

423.PNG

Edited by Jackie dragon
  • Like 8
  • Thanks 1