Jump to content
Juanita

Ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ (Jesus of Nazareth)

Recommended Posts

Αυτο που ξερω ειναι πως προσπαθησε μετα να αποτιναξει αυτη την εικονα απο πανω του παιζοντας πολυ διαφορετικους ρολους

Εχω την εντυπωση οτι τωρα πια εδω και 3-4 χρονια δεν προβαλλεται η σειρα αυτη στην τι-βι αλλα κυκλοφορουν τα επεισοδια σε dvd απο καποια εφημεριδα και το διαφημιζει στην τι-βι κανω λαθος?

Σωστα, αυτο το Σαββατο κυκλοφορει το 1ο dvd της σειρας με τον κοσμο του επενδυτη, και ακολουθουν αλλα 3 dvds για τα επομενα 3 Σάββατα.

Εγω τη σειρα την πηρα περυσι , την ειχε παλι η ιδια εφημεριδα, σε 6 Dvdς και διαφορετικη κασσετινα απο τη φετινη, οποτε σκεφτομαι να παρω και αυτη την εκδοση! :)

Η μουσική της σειράς είναι απίστευτη! Από την πρώτη φορά που την άκουσα, μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση. Ειδικά τα πρώτα δευτερόλεπτα, όπου δείχνει τον ήλιο και μετά αρχίζει το κάστ...

• Like 1

H σειρα ειναι (κακα τα ψεματα), κατι παραπανω απο εκπληκτικη... Οι ερμηνειες ειναι απιστευτες, ο Powell εξωπραγματικος, η μουσικη καθηλωνει..... Εχει πεσει παααρα πολυ κλαμα με αυτη την σειρα. Ειναι παρα πολλες οι σκηνες που ειναι πραγματικα σκηνες ανθολογιας: Οι μακαρισμοι, ο εξορκισμος του δαιμονισμενου νεου, η βαπτιση, η ανασταση του Λαζαρου (δυνατη σκηνη), τα μαρτυρια και η αναβαση στον Γολγοθα (ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ σκηνη).... Η συγκλονιστικοτερη στιγμη για εμενα ειναι η στιγμη που ανακοινωνει ο Πιλατος την σταυρωση του Ιησου. Η μουσικη αρχιζει να παιζει, ο θορυβος απο τον οχλο σταματα, και και η καμερα κανει focus στο προσωπο του Ιησου. Απλα κοιταξτε το βλεμμα του Powell!!!! ΤΕΛΕΙΑ ΣΚΗΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Like 1

Και η μεγάλη ανατριχίλα είναι ο θρήνος της Παναγίας κατά την αποκαθήλωση!

Σπαραξικάρδια σκηνή... μα πέρα για πέρα ανθρώπινη και ρεαλιστική..

http://www.youtube.com/watch?v=wa1bG-hfW-E

Edited by saboter
  • Like 1

Τα dvd στη νέα έκδοση είναι High Definition από ότι λέει στη διαφήμιση,γι'αυτό μάλλον είναι λιγότερα...Χωράνε περισσότερες πληροφορίες μάλλον με καλύτερη εικόνα και ήχο!Προφανώς δεν είναι BluRay (γιατί αποκλείεται να έδιναν BluRay με εφημερίδα) αλλά Dual Layer (7,95 giga αντί για 4,37 giga)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zke3rkvq-K8&feature=related]http://www.youtube.com/watch?v=zke3rkvq-K8&feature=related

Στο 7:17 ειναι η κατ'εμε καλυτερη σκηνη του εργου.....

Απο την αλλη, εχω ακουσει οτι ο Powell δεν ηταν ιδιαιτερα θρησκος και οτι αργοτερα ειχε κανει δηλωσεις σχετικα με τον ρολο που επαιξε οι οποιες ειχαν προκαλεσει πολλες διαμαρτυριες απο τους Χριστιανους.

Θυμομαστε πολλες σειρες που να παιζονται καθε χρονο και να τις ξανα-βλεπουν τοσοι τηλεθεατες?

Απο την αλλη, εχω ακουσει οτι ο Powell δεν ηταν ιδιαιτερα θρησκος και οτι αργοτερα ειχε κανει δηλωσεις σχετικα με τον ρολο που επαιξε οι οποιες ειχαν προκαλεσει πολλες διαμαρτυριες απο τους Χριστιανους.

Εγω ειχα διαβασει οτι ηταν αθεος αλλα οταν ασχοληθηκε και διαβασε περι θρησκειας, αλλαξοπιστησε :P Λιγο απιθανο μου φαινεται

Επισης οσον αφορα την καριερα του, επαιζε και στο γνωστη μας Σακα Ζουλου, αλλα δεν ξερω αν ηταν πρωταγωνιστικος ρολος. Παντως ειναι πιο πολυ voice actor σε διαφημισεις

Edited by Rakeesh

Μου αρεσε παρα πολυ και ο ρολος του εκατονταρχου.

• Like 1