Jump to content
Sign in to follow this  
Wally

Joysticks

Recommended Posts

Μεταλικο CMS δεν ειχα ποτε μου! (πως μου ειχε ξεφυγει,δεν θυμαμαι :D)

Καποια μερα που θα βρεθουμε για καμια "εγχειρηση", θα μου επιτρεψεις να το κοτσαρω

pανω σε κανα μασινι που θα εχεις ευκαιρο να δω τι ψαρια πιανει...

Και μιας και μιλαμε για joysticks να πω οτι το FB2 controller ειναι οπως επρεπε να ειναι απο την αρχη το CX40

Μπράβο Λιάκο! Καλές αγορές και τα 2 αν και για μένα τα προϊόντα του Ανερούση δεν τα έφτανε κανείς. Τα δικά μου πάκμαν και τομαχωκ δουλεύουν ακόμα 20 σχεδόν χρόνια μετά! Πάντως αυτό το μεταλλικό cms πρώτη φορά το βλέπω...e-bay to ¨τσίμπησες";

(Χε χε στην φώτο φαίνεται και ο διάσημος πάγκος εγχειρήσεων...well done :) )

Μεταλικο CMS δεν ειχα ποτε μου! (πως μου ειχε ξεφυγει,δεν θυμαμαι :D)

Καποια μερα που θα βρεθουμε για καμια "εγχειρηση", θα μου επιτρεψεις να το κοτσαρω

pανω σε κανα μασινι που θα εχεις ευκαιρο να δω τι ψαρια πιανει...

Και μιας και μιλαμε για joysticks να πω οτι το FB2 controller ειναι οπως επρεπε να ειναι απο την αρχη το CX40

Εννοείται ότι θα σου το επιτρέψω χεχε...

θα τα βάλουμε και τα δύο στην Amiga να δεις...αν και σε καμία περίπτωση το CMS δεν φτάνει την απόδοση του tomahawk...

να πω την αλήθεια..το καινούργιο cms (πλαστικό) μου φαίνεται πιο βολικό από το μεταλλικό cms...

όσο για του FB2 το χειριστήριο...είναι πραγματικά εξαιρετικά βελτιωμένο σε σχέση με το original CX40, αλλά πλέον έχω συνηθίσει και προτιμώ να παίζω με το slik stick (ας είναι καλά ο phil :D)

http://gamingmuseum.classicgaming.gamespy.com/suncom_slick_stick.jpg

Μπράβο Λιάκο! Καλές αγορές και τα 2 αν και για μένα τα προϊόντα του Ανερούση δεν τα έφτανε κανείς. Τα δικά μου πάκμαν και τομαχωκ δουλεύουν ακόμα 20 σχεδόν χρόνια μετά! Πάντως αυτό το μεταλλικό cms πρώτη φορά το βλέπω...e-bay to ¨τσίμπησες";

(Χε χε στην φώτο φαίνεται και ο διάσημος πάγκος εγχειρήσεων...well done :) )

:) συμφωνώ απόλυτα Σπύρο...του Ανερούση είναι κορυφαία...

να'ναι καλά και ο Arc που μου είπε το μυστικό των tomahawk και κατάλαβα πόσο απλό ήταν αυτό που τα έκανε τόσο ξεχωριστά (πέρα από την ποιότητα των εξαρτημάτων)

Δεν το τσίμπησα ebay ....αμφιβάλω αν παίζουν ποτέ στο ebay αυτά...αλλά δεν αποκαλύπτω τις πηγές μου χεεχε :sealed:

ο πάγκος είχε δουλειά σήμερα...το tomahawk είχε πρόβλημα ..ευτυχώς τίποτα σοβαρό και το έφτιαξα πολύ εύκολα :)

Edited by manos426f

έτσι σε θέλω...μάχιμο

τον ανερούση τον είχα γνωρίσει το 89. Ήταν στην πολεμική αεροπορία, μη ιπτάμενος. Είχα πάει στο εργαστήριο του για να μου αλλάξει το 1ο πακμαν τότε που μου είχε βγει ελαττωματικό. Είχε μια αποθήκη γεμάτη τέτοια...να ήξερε πόσο θα έκαναν αυτά σήμερα! Απορώ γιατί τα σταμάτησε...θα είχε γίνει πλούσιος!

Edited by Kambia
συνεχομενα μηνυματα με διαφορά λεπτων

Plink, ξηλωσε αμεσως αυτο τον αισχρο μοχλο απο το μεταλλικο CMS, και βαλε οπωσδηποτε μπαλα. Ελληνικο vintage home joystick δεν νοειται με τετοια ιεροσυλια!! :)

Plink, ξηλωσε αμεσως αυτο τον αισχρο μοχλο απο το μεταλλικο CMS, και βαλε οπωσδηποτε μπαλα. Ελληνικο vintage home joystick δεν νοειται με τετοια ιεροσυλια!! :)

Αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση Phil στο συγκεκριμένο χειριστήριο.

Τα πιο πολλά cms metαλλικά που έχω δει είναι με μπάλα...όχι με αυτό το ματσούκι....

θέλω μια από αυτές τις μέρες να πάω από τον γιο του τύπου που τα έφτιαχνε να του το δείξω και να τον ρωτήσω....λογικά αυτός θα ξέρει...

ψιλιάζομαι ότι είναι έτσι κατασκευασμένο και ότι δεν έχει γίνει αλλαγή μοχλού από τον προηγούμενο κάτοχό του...

Mε την μπαλα δειχνει τελειο οπως του gtsamour.. Γενικα με λεβιεδες δεν τα παω πολυ καλα. Ειδικα απο το Wico Bat που εχω και ειναι 10 εκατοστα λεβιες!

Εμένα phil πιο πολύ με βολεύει με το λεβιέ πάντως παρά με τη μπίλια.

Το δικό μου μεταλλικό CMS έχει και καινούργιους διακόπτες μέσα χεχεχεχεχ.

Ε,μην βρεις τιποτα εσυ και δεν του αλλαξεις τα φωτα!:D

Ε τι να το αφήσω έτσι? Αφού από τη χρήση το click στο μοχλό δεν ακουγόταν, ενώ τώρα..... like new χεχεχεχεχεεεε