Δεν το έχω βρει εδώ και 15 χρόνια αυτό το παιδικό

Retrospective

RetroNoob
Joined
11 Mαϊ 2024
Μηνύματα
28
Αντιδράσεις
23
Θεωρώ ότι εδώ είναι η τελευταία μου ελπίδα να βρω αυτό που ψάχνω.

Ήταν κάπου ανάμεσα στο 1994 και 1999. Ήμουν παιδί και έβλεπα παιδικά σε ότι κανάλι έβρισκα τότε. Όπου έβαζε διαφημίσεις έκανα ζάπινγκ και έβαζα άλλο κανάλι για να πετύχω κάποιο παιδικό (καταλαβαίνετε!).
Θυμάμαι λοιπόν σε ένα κανάλι μπορεί να ήταν και κρατικό αλλά δεν είμαι σίγουρος ένα παιδικό με μια γάτα (ίσως) που ήταν σε ένα μπάνιο και έπλενε τα δόντια της και τα είχε κάνει όλα μαντάρα εκεί μέσα σα να βιαζόταν δηλαδή, και ήταν σε ένα σπίτι με ανθρώπους που έμεναν μαζί νομίζω γιατί αυτό ήταν στον πάνω όροφο με τη σκηνή στο μπάνιο. Αυτή η γάτα ήταν σαν κούκλα όπως τα Muppets (ίσως) κάτι σαν το "The DJ Kat Show", αλλά αυτό δεν νομίζω να έπαιξε ποτέ στην Ελληνική τηλεόραση, μπορεί να τα έχω κάνει και εγώ χάλια στο μυαλό μου μετά από τόσα χρόνια που ψάχνω να το βρω.

Θυμάμαι ότι ήταν στους τίτλους αρχής αυτό και έπαιζε ένα τραγούδι που είχε μέσα σαξόφωνο ή και φυσαρμόνικα και ήταν πολύ χαρούμενο και παιχνιδιάρικο και σου άφηνε ένα ζεστό συναίσθημα.

Πρέπει να το βρω γιατί νιώθω πως αν το ξαναδώ και ακούσω και τη μουσική θα ξεκλειδώσω μια κλειδωμένη ανάμνηση από τότε.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
 
Θεωρώ ότι εδώ είναι η τελευταία μου ελπίδα να βρω αυτό που ψάχνω.

Ήταν κάπου ανάμεσα στο 1994 και 1999. Ήμουν παιδί και έβλεπα παιδικά σε ότι κανάλι έβρισκα τότε. Όπου έβαζε διαφημίσεις έκανα ζάπινγκ και έβαζα άλλο κανάλι για να πετύχω κάποιο παιδικό (καταλαβαίνετε!).
Θυμάμαι λοιπόν σε ένα κανάλι μπορεί να ήταν και κρατικό αλλά δεν είμαι σίγουρος ένα παιδικό με μια γάτα (ίσως) που ήταν σε ένα μπάνιο και έπλενε τα δόντια της και τα είχε κάνει όλα μαντάρα εκεί μέσα σα να βιαζόταν δηλαδή, και ήταν σε ένα σπίτι με ανθρώπους που έμεναν μαζί νομίζω γιατί αυτό ήταν στον πάνω όροφο με τη σκηνή στο μπάνιο. Αυτή η γάτα ήταν σαν κούκλα όπως τα Muppets (ίσως) κάτι σαν το "The DJ Kat Show", αλλά αυτό δεν νομίζω να έπαιξε ποτέ στην Ελληνική τηλεόραση, μπορεί να τα έχω κάνει και εγώ χάλια στο μυαλό μου μετά από τόσα χρόνια που ψάχνω να το βρω.

Θυμάμαι ότι ήταν στους τίτλους αρχής αυτό και έπαιζε ένα τραγούδι που είχε μέσα σαξόφωνο ή και φυσαρμόνικα και ήταν πολύ χαρούμενο και παιχνιδιάρικο και σου άφηνε ένα ζεστό συναίσθημα.

Πρέπει να το βρω γιατί νιώθω πως αν το ξαναδώ και ακούσω και τη μουσική θα ξεκλειδώσω μια κλειδωμένη ανάμνηση από τότε.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
 
Τελευταία επεξεργασία:
μηπως ειναι ο αλφ ο εξωγηινος;
αν και ειναι μια δεκαετια περιπου παλαιοτερα,αλλα ισως ηταν επαναληψη
 
Μήπως βοηθάει αυτό;IMG_5507.jpegIMG_5506.jpeg
 
Θεωρώ ότι εδώ είναι η τελευταία μου ελπίδα να βρω αυτό που ψάχνω.

Ήταν κάπου ανάμεσα στο 1994 και 1999. Ήμουν παιδί και έβλεπα παιδικά σε ότι κανάλι έβρισκα τότε. Όπου έβαζε διαφημίσεις έκανα ζάπινγκ και έβαζα άλλο κανάλι για να πετύχω κάποιο παιδικό (καταλαβαίνετε!).
Θυμάμαι λοιπόν σε ένα κανάλι μπορεί να ήταν και κρατικό αλλά δεν είμαι σίγουρος ένα παιδικό με μια γάτα (ίσως) που ήταν σε ένα μπάνιο και έπλενε τα δόντια της και τα είχε κάνει όλα μαντάρα εκεί μέσα σα να βιαζόταν δηλαδή, και ήταν σε ένα σπίτι με ανθρώπους που έμεναν μαζί νομίζω γιατί αυτό ήταν στον πάνω όροφο με τη σκηνή στο μπάνιο. Αυτή η γάτα ήταν σαν κούκλα όπως τα Muppets (ίσως) κάτι σαν το "The DJ Kat Show", αλλά αυτό δεν νομίζω να έπαιξε ποτέ στην Ελληνική τηλεόραση, μπορεί να τα έχω κάνει και εγώ χάλια στο μυαλό μου μετά από τόσα χρόνια που ψάχνω να το βρω.

Θυμάμαι ότι ήταν στους τίτλους αρχής αυτό και έπαιζε ένα τραγούδι που είχε μέσα σαξόφωνο ή και φυσαρμόνικα και ήταν πολύ χαρούμενο και παιχνιδιάρικο και σου άφηνε ένα ζεστό συναίσθημα.

Πρέπει να το βρω γιατί νιώθω πως αν το ξαναδώ και ακούσω και τη μουσική θα ξεκλειδώσω μια κλειδωμένη ανάμνηση από τότε.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Check them out :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
μηπως ειναι ο αλφ ο εξωγηινος;
αν και ειναι μια δεκαετια περιπου παλαιοτερα,αλλα ισως ηταν επαναληψη
Καλησπέρα. Ήταν στα κανάλια που έπαιζαν παιδικό πρόγραμμα από το 1994 έως το 1999. Τα κανάλια που έβλεπα εγώ ήταν ΑΝΤ1, STAR, MEGA, ALTER, NET, ET1. Δεν θυμάμαι αν ήταν και κάποιο άλλο και το ξεχνάω. Γι αυτό έψαχνα και παιδικά προγράμματα από εφημερίδες τότε ή περιοδικά, μπας και το πετύχει πουθενά το μάτι μου.

Σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δεν ξέρω αν σου θυμίζει κάτι αλλά η μουσική ήταν κάτι σαν του Ισίδωρος ο Γάτος τόσο vibrant δλδ! Αλλά θυμάμαι σαξόφωνο και ίσως φυσαρμόνικα.
Επίσης θυμάμαι ότι κάτι είχε να κάνει με μπάνιο και οδοντόκρεμμα/οδοντόβουρτσα και ότι κάνει ζημιές μέσα στο μπάνιο. Το θυμάμαι πολύ αμυδρά δυστυχώς. Νομίζω θυμάμαι ήταν κούκλα στην αρχή και μετά γινόταν καρτούν (ίσως).

 
Δυστυχώς ούτε αυτά. Αν αρχίζουμε να βγάζουμε στο τέλος να μείνει αυτό που ψάχνω. Ίσως!
Υπομονή…πάντως έχω φαγωθεί να ψάχνω με τις ώρες. Θα σκάσω αν δεν το βρούμε :)
 
Δεν ξέρω αν σου θυμίζει κάτι αλλά η μουσική ήταν κάτι σαν του Ισίδωρος ο Γάτος τόσο vibrant δλδ! Αλλά θυμάμαι σαξόφωνο και ίσως φυσαρμόνικα.
Επίσης θυμάμαι ότι κάτι είχε να κάνει με μπάνιο και οδοντόκρεμμα/οδοντόβουρτσα και ότι κάνει ζημιές μέσα στο μπάνιο. Το θυμάμαι πολύ αμυδρά δυστυχώς. Νομίζω θυμάμαι ήταν κούκλα στην αρχή και μετά γινόταν καρτούν (ίσως).

 
Τσέκαρε τον Αλφ όπως είπε ο soulis, ειδικά μέρος αυτού του επεισοδίου (For Your Eyes Only) όπου ο Άλφ κάνει χάος στο μπάνιο και στην κουζίνα (χρησιμοποιώντας μια οδοντόκρεμα για να βάλει κρέμα σε ένα κέικ).


Υπήρχε επίσης μια τηλεοπτική σειρά prequel όπου ο Alf εμφανίστηκε ως μαριονέτα KAI ως καρτούν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top cat - βουρτσίζει δόντια στο τέλος του κλιπ
 
Μπας και ήταν το Φραγκλ ροκ; Ζούσαν στο υπόγειο τα muppets. Αλλά ο παππούς είχε σκύλο.IMG_5593.jpeg
 
Πίσω
Μπλουζα