Ρετρό εξαφανισεις

 
 
 
 

^
Θυμίζει Jurassic Park η κατάσταση με το αυγό!


^
Σχετικά με τον Τιτανικό..



Πάλι τα ίδια! Δεν βάλανε μυαλό..
 
Τελευταία επεξεργασία:
^
Θυμίζει Jurassic Park η κατάσταση με το αυγό!



^
Σχετικά με τον Τιτανικό..



Πάλι τα ίδια! Δεν βάλανε μυαλό..
Που ξοδεύουν τα εκατομμύρια πω πω ενώ είδαν τι απέγινε με το προηγούμενο εγχείρημα, δεν έχουν τι να κάνουν εχουν τα πάντα και θέλουν όλα να τα δουν ακόμα και πράγματα που μπορεί να σε οδηγήσουν σε δύσκολους ατραπους.
 
Γενικα, οταν κανεις εχει τα παντα και οι οικονομικες του δυσκολιες ανηκουν μονο στην σφαιρα της φαντασιας, τοτε πολυ ευκολα ξεφευγει απο καθετι λογικο και φυσιολογικο. Ο παντος ειδους κορεσμος μονο κακο κανει.
 
Γενικα, οταν κανεις εχει τα παντα και οι οικονομικες του δυσκολιες ανηκουν μονο στην σφαιρα της φαντασιας, τοτε πολυ ευκολα ξεφευγει απο καθετι λογικο και φυσιολογικο. Ο παντος ειδους κορεσμος μονο κακο κανει.
Αφού μπορούν εύκολα να πάνε στον πιο εξωτικό προορισμό και γενικά όπου θέλουν αποζητάν το extreme
 
Εάν εμείς στο Αιγαίο έχουμε τέτοια ψαράκια φαντάσου εκεί στη στην βόρεια Σκοτία όπου είναι η βόρεια θάλασσα τι μεγάλα θα έχουν ψάρια! Αυτό που έβγαλαν φωτογραφια οι Εγγλέζοι μπορεί να είναι φάλαινα καθώς οι φάλαινες πηγαίνουν στις παγωμένες θάλασσες. Δεν μας τα λένε πάντως καλά οι Εγγλέζοι όταν οι έρευνες τους μιλάνε ότι το τέρας ήταν σαν και αυτό απο την προϊστορική εποχή με μακρύ λαιμό και σώμα προϊστορικού δεινόσαυρου και όχι κάτι σε ψάρι όπως φαίνεται στην φωτογραφία που έβγαλαν οι Εγγλέζοι!
Επισκεπτόμενη τη Σκωτία και περνώντας από την εν λόγω λίμνη με το λεωφορείο, είδα κάτι να προεξέχει από μακριά και θεωρώ πως πρόκειται για βράχο. Ωστόσο, από περιέργεια ρώτησα τότε τον διπλανό μου Σκωτσέζο για το περίφημο τέρας της Λοχ Νες και μου απάντησε πως είναι μύθος με Κέλτικες καταβολές.
 
Επισκεπτόμενη τη Σκωτία και περνώντας από την εν λόγω λίμνη με το λεωφορείο, είδα κάτι να προεξέχει από μακριά και θεωρώ πως πρόκειται για βράχο. Ωστόσο, από περιέργεια ρώτησα τότε τον διπλανό μου Σκωτσέζο για το περίφημο τέρας της Λοχ Νες και μου απάντησε πως είναι μύθος με Κέλτικες καταβολές.
Ε κάπως έτσι, κελτικοι μύθοι, βεβαίως δεν αποκλείεται καθολου στα πολύ αρχαία χρόνια να υπήρχε ένα θηρίο εκεί μέσα και να πέρασε από στόμα σε στόμα και να έμεινε και στην κέλτικη μυθολογία. Παιδια υπήρξαν τεράστια ζώα δηλ. καταγραφές για 20 μετρα φίδια δεν είναι διόλου φανταστικές στα πολύ παλια χρόνια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πως ήταν ένα προϊστορικό φίδι μπροστά σε μας, ε τώρα καταλαβαίνετε γιατί βγηκαν οι μύθοι...τα φίδια αυτά έτρωγαν ζωντανό έναν κροκόδειλο η μάλλον τον καταπιναν, μέχρι και μικρές φαλαινες
images (5).jpeg
 
Εδώ είναι εικόνα όπως θα ξαπλώνε το προϊστορικό φίδι που ήταν το δεύτερο μεγαλύτερο ζώο στην γη , ο δεύτερος θηρευτης μετά τον μεγαλοδοντα . Για ποια μυθολογία μιλαμε.
GettyImages-1464449974.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα