Consoles VS PC

dadmin

Banned
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.698
Αντιδράσεις
119
Δεν θέλει κόπο και χρήμα, θέλει τρόπο και να ξέρεις τι και πώς το στήνεις!!!!!!
Καλοο :biglaugh:
Θυμησου βρε σαρδαναπαλε τα posts σου στο thread με το Stalker και τι καρτες γραφικων που ψαχνατε τοτε (και ποσο κοστιζαν) :diablotin:
 
Η αλήθεια tel,ειναι οτι με τα 400 ευρω του XBOX 360 κανεις 2 αναβαθμισεις σε βαθος χρονου...!! :diablotin:
 
Ναι .. αλλα αυτο το βαθος χρονου εχει πολυ μικρο ...βαθος , οταν καθε 6 μηνες εχουμε και ενα παιχνιδι που θελει το κατι παραπανω για να παιξει οπως το βλεπουμε στα διαφημιστικα spots.

To μικρο μου pc φοραει εναν Athlon 800 απο το 1998 και μια graphics card με SIS 5598/6326 ,γεματο με 640MB Ram και κανει οτι του πω χωρις να εχω ξοδεψει δεκαρα εδω και σχεδον 10 χρονια. Ποσα τετοια pc θα επρεπε να εχω ξοδεψει για να παιξω πχ προπερσι το Pirates , περσι το Oblivion , φετος το Stalker και του χρονου το COD4 ?

Σαν πολλες αναβαθμισεις μαζευονται τελικα :) (και δεν φτανουν 400 ευρω) - ευκολα καταληγουμε σε συμπερασματα οταν βαλουμε μαζι τις αναγκες μας αλλα ξεχναμε οτι δεν μας ηρθαν ολες μαζι.

Τι θελω να πω ? η καρτα που θα εβαζα το 2005 για το Pirates δεν θα ειχε την αποδοση που επρεπε το 2006 με το Oblivion - αν αγοραζα αλλη καρτα πολυ πιθανον να μην ειχε την αναμενομενη αποδοση το 2007 με το Stalker - ενω σιγουρα αν ειχα αλλαξει CPU με κατι σχετικα φτηνο το 2006 θα χτυπαγα το κεφαλι μου τωρα για να παιξω με διπυρηνο το COD4.

Τα λεφτα ειναι παρα πολλα σε σχεση με μια consolα που σε ολη τη διαρκεια τη ζωης της δεν σου ζηταει τιποτα (ή σχεδον τιποτα). Και οι αναβαθμισεις του pc ΔΕΝ εχουν καμια αλλη χρησιμοτητα δυστυχως.

Anyway περι ορεξεως :)
 
telamonas.stokos είπε:
Καλοο :biglaugh:
Θυμησου βρε σαρδαναπαλε τα posts σου στο thread με το Stalker και τι καρτες γραφικων που ψαχνατε τοτε (και ποσο κοστιζαν) :diablotin:
Tel από τότε πολλά δεδομένα έχουν αλλάξει φίλε!!!!

Μια 8600 GT μπορεί να αγοραστεί με 100 ευρώ, ενώ ένας επεξεργαστής διπλού πυρήνα μπορεί με 65 ευρώ άνετα να βρει θέση στο μηχάνημά σου.

Τότε το Giga κόστιζε κοντά στα 90 ευρώ με σημερινή τιμή κοντά στα 23,5!

Οι αλλαγές που έχουν επέλθει είναι συγκλονιστικές. Ειδικά αν ξέρεις να στήνεις μηχάνημα και ξέρεις τι θες μπορείς με ελάχιστο κόστος να στήσεις υπερμηχανή.

Αν έχεις ήδη σκληρό DVDs, κουτί και κάποιο τροφοδοτικό της προκοπής, είσαι μέγας αρχηγός. Κανένας λόγος να προχωρήσεις σε κονσόλα.

Το 360 μου καλό και άγιο, αλλά, επαναλαμβάνω, αν δεν ήταν δώρο ουδέποτε θα το αγόραζα, ούτε καν θα με ένοιαζε. Καλό και άγιο αλλά προτιμώ πληκτρολόγιο και ποντίκι.

Αυτή τη στιγμή τσακίζω το Half Life II - Episode II, που είναι κλάσεις ανώτερο από το Episode I κατά τη γνώμη μου. Είμαι κάργα φανατικός των κλασσικών DOOM, Heretic, Hexen. Όπως και όλης της σειράς Half Life και φυσικά καμένος με τα Unreal Tournament πάσης φύσεως. Όλα αυτά τα παιχνίδια δεν θα μπορούσα να τα απολαύσω σε κονσόλα με τίποτε στο βαθμό που τα απολαμβάνω τώρα στο PC. Το Pad απλά δεν με βολεύει και δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτε.

Και θέλεις να σου πω τη μέγα ειρωνεία; ΌΛΑ αυτά τα παιχνίδια παίζουν flawless στο PC που βρήκa πριν από λίγο καιρό στο δρόμο......... Άσε που τα classic DOOM δεν υπάρχουν σε 360 και πάσης φύσεως παπατζομηχανήματα......

Καλές οι κονσόλες αλλά μόνο οι retro αξίζουν........
 
telamonas.stokos είπε:
Ποσα τετοια pc θα επρεπε να εχω ξοδεψει για να παιξω πχ προπερσι το Pirates , περσι το Oblivion , φετος το Stalker και του χρονου το COD4 ?
Oblivion, STALKER, COD 4 παίζουν άνετα σε Northwood (Pentium 4 τετραετίας παρακαλώ), 6800 απλή με 128 mega ram (τριετίας + παρακαλώ) και 1 giga ram (δεν μπορώ να βάλω παραπάνωω δυό θέσεις έχει όλες κιόλες η mobo που έχω τώρα).

Επαναλαμβάνω πρέπει να ξέρεις να στήσεις ένα μηχάνημα αλλά και τι θες να κάνεις με αυτό. Σε ανάλυση 1024 Χ 768 τα παιχνίδια πάνε χαρτί. Φυσικά αν θες να έχεις 1900 Χ 1200 με ΑΑ 128 Χ και άλλα σχετικά, ε τι να γίνει ΔΕΝ θα παίξει καλά. Αμ μείνεις σε φυσιολογικές αναλύσεις (έχοντας και μια καλή CRT που σηκώνει άνετα αλλλαγή αναλύσεων) είσαι μια χαρά.

Φαντάσου ότι το μηχάνημα που αναφέρω είναι άνευ σημασίας και λόγου ύπαρξης αυτή τη στιγμή, γιατί με minimum specs θα στήσεις κάποιο με πολλαπλάσια δύναμη σε όλα τα υποσυστήματα και με κόστος όσο ένα X-BOX + 1 παιχνίδι. Θυμήσου ότι στο Xbox για να παίξεις σωστά πρέπει να ξηλωθείς χοντρά να πάρεις και μια καλή οθόνη ή τηλεόραση, ενώ δυστυχώς εκτός από το να παίζεις δεν μπορείς να κάνεις τίποτε άλλο, τη στιγμή που με το PCάκι μπορείς να κάνεις παπάδες.

400+ ευρώ για μια συσκευή που παίζει μόνο παιχνίδια δεν δίνω που να με σκοτώσεις. Στην τιμή δεν υπολόγισα το κόστος της οθόνης.
 
telamonas.stokos είπε:
Τα λεφτα ειναι παρα πολλα σε σχεση με μια consolα που σε ολη τη διαρκεια τη ζωης της δεν σου ζηταει τιποτα (ή σχεδον τιποτα). Και οι αναβαθμισεις του pc ΔΕΝ εχουν καμια αλλη χρησιμοτητα δυστυχως.
Ναι, γιατί οι εταιρείες φτιάχνουν τα παιχνίδια με βάση τις δυνατότητες της κονσόλας γνωρίζοντας από πριν ότι δεν επιδέχονται αναβάθμιση, και περιμένοντας 4-5 χρόνια να βγουν καινούριες, ενώ με τα πισί σου λένε "Α, εγώ θέλω SLI, κοψ'το λαιμό σου"....
 
Tελος παντων,αφου πω οτι κατα τη γνωμη μου η υποθεση αναβαθμιση ειναι λιγοτερο ''αιματηρη'' απο παλια και πιο αραια αναγκαια (σιγα που δεν θα επαιζε το STALKER στον P4@3 Ghz + 2 giga ram + 7600 GT,οπως θα παιζει και το COD4,ειμαι βεβαιος),λεω καλυτερα να αφησουμε το thread στην ησυχια του και να ανοιξουμε κονσολο-PC war σε αλλο threadακι..!!! :diablotin: :diablotin:
 
Να απαντησω στο pooky και φευγω

Oblivion, STALKER, COD 4 παίζουν άνετα σε Northwood (Pentium 4 τετραετίας παρακαλώ), 6800 απλή με 128 mega ram (τριετίας + παρακαλώ) και 1 giga ram (δεν μπορώ να βάλω παραπάνωω δυό θέσεις έχει όλες κιόλες η mobo που έχω τώρα).
Οχι ρε Pooky δεν παιζει - πως να το κανουμε δηλαδη, δεν παιζει.

Εσυ ο ιδιος και μετα απο 95 σελιδες thread (Stalker) και αφου ειχες γραψει οτι το παιχνιδι θα ετρεχε και σε TI4200 (??) παραδεχτηκες οτι χρειαζεται κατι παραπανω απο την 6800 για να τρεξει.

Ο Shadow που του ετρεχε μια χαρα ειχε και 3GB RAM - Ολοι οι αλλοι οι ταλαιπωροι που πηγαν να το παιξουν και ελεγαν οτι δεν κουνιεται φυλο εισεπραταν απο σενα την απαντηση οτι δεν ξερουν να στησουν μηχανημα.

Και αυτο συνεχιζεις να το λες σχεδον καθημερινα και σημερα - αποκαλωντας ολους τους συνομιλητες σου noobs.

E εγω δεν ειμαι noob - παιζω video games απο το 77 , το διπλωμα του προγραμματιστη το πηρα το 88 και εστηνα μηχανακια στον ΜΑΙΝΔΡΟ απο το 89.

Δεν μπορεις να μου λες να παιξω τα pc games στα 1024χ768 με ολα τα εφφε απενεργοποιημενα - και οτι ειμαι οκ ετσι - επειδη δεν θες να παραδεχτεις οτι το pcgaming ειναι απιστευτα και αρρωστα ακριβο.

Συνεχεια γραφεις οτι αγορασες εκεινο και το αλλο για να εχεις μια σωστη pcgaming εμπειρια αλλα εγω να παιξω σε 1024χ768 με κουλα τα εφφε και ειμαι οκ ε ? και φυσικα δεν ειναι ακριβο χομπυ αλλα θελει τροπο ?

Μα τον ξερω αυτον τον τροπο - δινεις 3 κατοσταρικα το μηνα και ολα παιζουν μια χαρα. Δεν ειναι μυστικο αυτο - το ξερουμε ολοι.

Στον Keeper οταν καταληξατε οτι φταιει το AGP bus που δεν επαιζε σωστα το Stalker του ειπες οτι πρεπει να παει για καινουριο μηχανημα. Μερικες σελιδες πριν ειχες γραψει οτι με ενα χιλιαρικακι εισαι κομπλε....

Αργοτερα βεβαια αποδειχτηκε οτι ουτε με ενα χιλιαρικακι θα ηταν κανεις κομπλε για το Stalker.

Μα αμα ειναι να εδινα περσι ενα χιλιαρικο για μονοπυρηνο και του χρονου να πρεπει να αγορασω διπυρηνο για να παιξω 2 παιχνιδια που συνολικα κοστιζουν 90 ευρω και να πιστευω οτι το pcgaming δεν θελει λεφτα αλλα εξυπνο στησιμο τοτε χρειαζομαι (εκτος απο γιατρο) και ενα καλο δανειο.

Με ολα αυτα θελω να πω οτι δεν ειναι λογικο να ξεχωριζεις τον εαυτο σου ως pcgamer και να λες οτι εγω τα σκαω και παιζω τελεια - και ολοι οι υπολοιποι μπορουν να παιξουν τον κατιμα με 2 δεκαρες.

Το pcgaming ειναι ακριβο και αυτο ισχυει για ολους μας.

Τωρα σχετικα με τη συγκριση σου για τις κονσολες (αν και δεν ειμαι οπαδος του 360 και το ξερεις) σου θυμιζω οτι ο Shock εδωσε 99 ευρω για το 360 και με την καλη τηλεοραση που εχει μπορει να πει οτι εκλεισε με τα next gen παιχνιδια για τα επομενα 4 χρονια - εσυ και εγω και ο καθε αλλος pcgamer ποσα θα σκασει στα επομενα 4 χρονια ?

400+ ευρώ για μια συσκευή που παίζει μόνο παιχνίδια δεν δίνω που να με σκοτώσεις.
και ομως τα δινεις - και τα δινεις συχνα στο pc σου που απο οτι εσυ εχεις πει το χρησιμοποιεις μονο για παιχνιδια.

Απαντησε μου ελευθερα οπως σου απαντησα και εγω - no problem
 
Βρε Tel δεν διαφωνούμε.

Για να παίξεις σήμερα πρέπει να τα σκάσεις, αλλά αν οι απαιτήσεις σου δεν είναι τεράστιες μπορείς να παίξεις και με κάτι παλιότερο.

Υπάρχουν οι pc gamers και οι πορωμένοι pc gamers. Εγώ ανήκω στη δεύτερη κατηγορία, δεν νομίζω ότι όλοι ανήκουν στην ίδια κατηγορία με μένα. Κάποιοι μπορούν να είναι ευχαριστημένοι και με λιγότερα. Και αυτοί gamers είναι αν και όχι τόσο κολλημένοι με την τελευταία λέξη της τεχνολογίας.

Εδώ πρέπει να ξεκαθαρίσω ότι αφορά εμένα και μόνο:

1). Τα παραπάνω παιχνίδια εγώ τα έτρεξα σε υποδεέστερο pc. Δεν έβγαλα τα αποτελέσματα από το μυαλό μου. Όποτε θες έλα από εδώ να το δεις και μόνος σου. Αφού τρέχουν και πάιζουν πιοός ο λόγος να μην το αναφέρω;

2). Ανήκω στην κατηγορία των πορωμένων με το pc gaming. Φυσικά γιατί δεν έχω πρόβλημα να αλλάζω το pc μου κάθε εξάμηνο. Αναφέρομαι πάντοτε στο μηχάνημα που παίζει παιχνίδια και όχι σε αυτό που έχω για 24/7 χρήση το οποίο και προτιμώ να μην αλλάζω και να μην πειράζω καθόλου. Κάθε έξι μήνες περίπου (άντε 9) πουλάω το παλιότερο μηχάνημα και στήνω νέο. Δεν με ενδιαφέρει το κόστος (παράγοντας από τον οποίο πιάνονται οι περισσότεροι). Το παλιότερο μηχάνημα που πάντοτε δίνω έχει υποστεί τόσες αλλαγές και μόντες που πωλείται σε ρυθμό dt. Αναφέρω σαν παράδειγμα πέρυσι το καλοκάιρι που δεν πρόλαβα να βάλω αγγελία και ο Shadow το χτύπησε αμέσως. Βεβαίως το μηχάνημα που είχα και πωλήθηκε πριν από κανά μήνα δεν μπήκα καν στον κόπο να το βάλω αγγελία κάπου. Το πήρε συνάδελφος την ίδια μέρα που αποφάσισα να το αποχωριστώ. Την ίδια τακτική θα ακολουθήσω και πάλι με το τωρινό gaming pc όπου και προβλέπω να δοθεί σε κανά τρίμηνο το πολύ όπου θα στηθεί καινούργιο.

3). Από τα παραπάνω λεγόμενά σου φαίνεται ότι προσπαθώ να πείσω τους πάντες ότι το pc gaming δεν είναι ακριβό. Το pc gaming βρίσκεται σε λογικά για μένα πλαίσια. Το Extreme pc gaming όπως πράγματι έχει ξεφύγει στα ουράνια. Εγώ τείνω προς το δεύτερο, δεν είναι φυσικά κακό να βλέπεις πώς ένα παιχνίδι μπορεί και κάνει downscalling σε πιό αδύνατο hardware.

4). Ορίστε specs ενός πολύ καλού pc που μπορείς να στήσεις:

Κουτί: Thermaltake Mambo 45 euros.

PSU: Thermaltake Purepower 550 70 (μείον)

Μοβο: MSI με το 690 της AMD (fresh from the oven) 60

CPU: 4800+ Χ2 SAM2 με δύο cores: 85

2 giga DDR2: 60 (μιλάμε για 800άρες lifetime warranty Twinmoss καραεπώνυμες)

HDD: Μισό τέρα 99.

DVD-R: 25 whatever you like.

Vga: 8600 DX10 pci-e 110 (βάλε βγάλε 10 ανάλογα με μάρκα και bundle).

Συνολικό κόστος περίπου 550 ευρώ. Με καραεπώνυμα υλικά, 500 giga δίσκο, διπλοπύρηνο επεξεργαστή, μεγάλο κουτί, 2 giga μνήμη, DX10 κάρτα γραφικών.

Δεν βάζω οθόνη γιατί και οι κονσόλες έρχονται χωρίς οθόνη. Με το παραπάνω μηχανάκι μπορείς να πάιξεις άνετα. Και να κάνεις και ότι άλλο θες.

Το κόστος μπορεί να πέσει κι άλλο ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθενός ή με τα υλικά που ήσδη έχει διαθέσιμα (για παράδειγμα αν ήδη υπάρχει ένα καλό κουτί και ένας σκληρός).

Όσο για το STALKER έχεις δίκιο. Όταν βγήκε ήθελε πολύ ισχυρό μηχάνημα. Τώρα πιά δεν θέλει. Το τελευταίο patch έκανε θαύματα!!!!!!!!
 
pooky είπε:
Κουτί: Thermaltake Mambo 45 euros.

PSU: Thermaltake Purepower 550 70 (μείον)

Μοβο: MSI με το 690 της AMD (fresh from the oven) 60

CPU: 4800+ Χ2 SAM2 με δύο cores: 85

2 giga DDR2: 60 (μιλάμε για 800άρες lifetime warranty Twinmoss καραεπώνυμες)

HDD: Μισό τέρα 99.

DVD-R: 25 whatever you like.

Vga: 8600 DX10 pci-e 110 (βάλε βγάλε 10 ανάλογα με μάρκα και bundle).
110€ vga + 60 mb + 85cpu+60ram=320 μινιμουμ κάθε εξάμηνο. Εγώ σόρι δεν μπορώ να τα δίνω, είμαι μέσος χρήστης και στα χρήματα. Γι'αυτό το σκέφτομαι πολύ για 360, καθώς είμαι σε φάση του να σκέφτομαι την αναβάθμιση στο πισί αλλά σκέφτομαι από την άλλη, πώς θα παίξω το επόμενο MoH ή Need for speed μετά από 6 μήνες.

Αυριο θα το δω, γιατί νυστάζω...

(Παιδιά σκίστε τον στα ποστς, είμαστε 100 και είναι ενας :diablotin: )
 
Για μενα το προβλημα ειναι οτι στο PC gaming δεν εχουμε πλεον την original εμπειρια.Αυτο δηλαδη που ειχαμε ως δεδομενο στο στα Spectrum-ο-Amstrad-κτλ-ακια μας.

Το οπτικο αποτελεσμα που βλεπει ο developer πρεπει να το βλεπω και εγω αυτουσιο.Πληρωνω για αυτο, και οχι για καποια κακη "διασκευη" του (low settings FTW)

Ολοι (εννοω οι αρρωστο-gamer-οπουλοι) σε καποια φαση της ζωης μας σκαγαμε το μισο μισθο.Για μενα η περιοδος αυτη (και λογω "ιδεολογιας" :p -εκει να δεις flames :D ) διηρκησε απο το launch της Voodoo1 εως το κλεισιμο της εταιρειας.

Δηλαδη παρολο που ειχα τις κονσολες, παραληλα τα εσκαγα διοτι κυνηγαγα το original experience.

Δεν ξεχνω φυσικα και τα μαγικα παιχνιδια της εποχης

UltimateRacePro,ScreamerRally,MotoRacer,SlaveZero(αν θυμαμαι καλα η πρωτη φορα που ειδαμε bump mapping),Quake2,Unreal,Expendable και τοσα αλλα που υπηρχαν μονο στο PC.

Πλεον η PC gaming αγορα συρικνωθηκε αφου επεσε στο trip της ευκολης κονομας απο τα MMORG.

Θεωρω απαραδεκτο, για μενα, να κατσω να παιξω ενα παιχνιδι στα χαμηλοτερα settings ετσι απλα για να το παιξω.

Και αν και θα φωναζει ο Μανος (1000 δικια εχει) που παρεκτραπηκαμε παλι, θα πω οτι για να δει καποιος π.χ το Bioshock οπως το βλεπω στο 360 πρεπει να τα σκασει ΧΟΝΤΡΑ.

ΙΜΗΟ δεν υπαρχουν μεταφυσικοι τροποι και αλχημειες που διεπουν τα μασινια. Η συνταγη ειναι απλη,οσο ταιζεις το "αθλημα" εισαι ΟΚ.

Θα δοκιμασω σημερα το COD4 στο μπαγιατικο P4 3GHZ (που μου "σπονσοραρε" η δουλεια μου ;) ) και την 9850 και θα σας πω εντυπωσεις...
 
Wally είπε:
Για μενα το προβλημα ειναι οτι στο PC gaming δεν εχουμε πλεον την original εμπειρια.Αυτο δηλαδη που ειχαμε ως δεδομενο στο στα Spectrum-ο-Amstrad-κτλ-ακια μας.
Γεια σου ρε Wally!!!!!!!!!!!! Αυτό εννοούσα σε παλιότερο ποστ μου σε αυτό το θρεντ λέγοντας να μη συγκρίνουμε το PS3 με το αμιγκάκι....την ORIGINAL εμπειρία. Το έθεσες θαυμάσια φίλε!!
 
telamonas.stokos είπε:
Τωρα σχετικα με τη συγκριση σου για τις κονσολες (αν και δεν ειμαι οπαδος του 360 και το ξερεις) σου θυμιζω οτι ο Shock εδωσε 99 ευρω για το 360 και με την καλη τηλεοραση που εχει μπορει να πει οτι εκλεισε με τα next gen παιχνιδια για τα επομενα 4 χρονια - εσυ και εγω και ο καθε αλλος pcgamer ποσα θα σκασει στα επομενα 4 χρονια ?
Μένω ειδικά εδώ.

Να σου θυμίσω ότι δεν είμαι οπαδός κανενός, δεν δίνω μία ποιός θα νικήσει και ποιός θα επικρατήσει. Παράλληλα να σου αναφέρω ότι για το 360 δεν έδωσα δεκάρα. Φυσικά το έριξα πάνω στην 22άρα LG οθόνη που ήδη είχα, και δεν έκλεισα με το next gen gaming ούτε για μήνα μια και το μηχάνημα μαζεύσει σκόνη και δεν θέλω να το πουλήσω γιατί είναι δωράκι.

Τα επόμενα 4 χρόνια (πρώτα ο Θεός πάντοτε και μη το ξεχνάμε ποτέ) αν είμαι καλά θα σκάσω πάνω από 6 χιλιάρικα για pc hardware. Ειδικά τα μισά μάλλον θα πάνε σε οθόνες μια και η επόμενη κίνησή μου είναι να πουλήσω την 22άρα και τη 19άρα και να πάω σε 30 και 24 αντίστοιχα. Φυσικά τέτοιο config δεν κινείται αν δεν υπάρχει τριπλό SLI από κάτω.

Φυσικά αυτό μόνο και μόνο γιατί θεωρώ εαυτόν πορωμένο extreme pc gamer. Θα μπορούσα να ζήσω με λιγότερα. Φυσικά. Θα το κάνω; Φυσικά και όχι.

Όλα είναι τελικά θέμα προσωπικού προσανατολισμού. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος, απλά εκθέτουμε τις απόψεις μας, κρίνουμε και κρινόμαστε φίλε tel.
 
Rygar επικοινωνουμε λεμεεεεεεεεεεεε...αλλα...αλλα καπου στο βαθος βλεπω....

....βλεπω λεω....επεσε ομιχλη...

....βλεπω τον Μανο να τρεχει προς το thread με μια σκουπα!!!!

Δεν θα αφησει τιποτα...λιμπα τα καναμε παλι :biglaugh:
 
Wally το thread πήρε ενδιαφέρουσα τροπή, προτείνω να μεταφερθεί σε κάτι για παράδειγμα

Console VS PC gaming.
 
Κατσε να κανω μια ψακτικη...καπου ειχαμε τετοιο θεματακι...

Mooooooooooooooooods!!!!Help!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Σας υπενθυμιζω κυριε Super Mod Wally οτι αυτο το forum ειναι εκτος ευθυνης μου...!!! :D :D :D

Wally είπε:
Κατσε να κανω μια ψακτικη...καπου ειχαμε τετοιο θεματακι...
Mooooooooooooooooods!!!!Help!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν βρισκω κατι τετοιο.... :biglaugh: :biglaugh:
 
Consoles VS PC

Ενα thread με οχι τοσο ευοιωνο μελλον. :D

Θα μεταφερω ποστς εδω μεσα.
 
Wally είπε:
Κατσε να κανω μια ψακτικη...καπου ειχαμε τετοιο θεματακι...
Mooooooooooooooooods!!!!Help!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μετέφερέ το εκεί τότε η συζήτηση είναι έξοχη. Δεν κάνουμε flame και βγαίνουν πολύ όμορφα συμπεράσματα.
 
Πίσω
Μπλουζα