Italodisco κομμάτια που περιέχουν στον τίτλο τη λέξη (to)night.

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.299
Αντιδράσεις
3.385
Η λέξη tonight ή night ήταν ίσως η πιο ευρέως χρησιμοποιούμενη λέξη σε τίτλο κομματιού italodisco. Θεωρώ ότι ένα 3-4% απ'ο,τι εχει κυκλοφορήσει, την περιέχει. Αναφέρω μερικά ενδεικτικά:

(Ο "δικός" μας) Alex C - Tonight all night

Facts and fiction - Give me the night
Εχω κι άλλα πολλά βεβαίως, αλλά δε θέλω να σας στερήσω από τη χαρά να τα ποστάρετε εσείς. Κι αν δεν ξέρετε καποιο, αναζητήστε στο YT με κάποιο γενικό τίτλο ;) . Ελα ευκολο είναι!
 
Θα σας... τυφλώσω... (κατά το "κουφάνω" :D ) το ξέρω...

Το "Lost in the night" και ένα ακόμη τραγούδι από τον ίδιο δίσκο (αλλά δε θυμάμαι ποιό) τα έχω συνδυάσει με το Camelot 3000... Είχε συμπέσει το τεύχος της "Προδοσίας" με την αγορά της κασέτας και τα έχω ταυτίσει :p
 
DINO είπε:
Acapulco Nights - G.J. Lunghi

Κώδικας:
http://www.youtube.com/watch?v=REbylNh7NY0
Από τα αγαπημένα μου!
Κι εμένα Ντίνο, κι εμένα!!! Ιδιαίτερα μελαγχολικό και ταξιδιάρικο, και μου θυμίζει εκεί γύρω στο 86-87 να το παίζει συνέχεια το ράδιο.
 
Μάλιστα κάποτε πίστευα οτι το έλεγε η Sandra!!! #)
 
Ναι μοιάζουν λίγο οι φωνές.
 
Rygar είπε:
Κι εμένα Ντίνο, κι εμένα!!! Ιδιαίτερα μελαγχολικό και ταξιδιάρικο, και μου θυμίζει εκεί γύρω στο 86-87 να το παίζει συνέχεια το ράδιο.
Θυμίζω απλώς

Δίσκος Summer dance 85 (Καλοκαίρι 1985)

(θα επανέλθω και με φωτογραφία - αν βρω το βυνίλιο)
 
Κάπου εκεί, μεταξύ 85-87, δε θυμάμαι ακριβώς, ήμουν αρκετά μικρούλης :baby2:
 
To βρήκα. Από τα αγαπημένα μου βυνίλια
 
Δεν έχω youtube στη δουλειά. Μπείτε και ψάξτε με Ricky Maltese - All the night (χωρίς την παύλα). Καταπληκτικό κομμάτι, μουσική, ρυθμός, ερμηνεία και ρεφραίν!! Οσοι το έχετε ;) , βάλτε το στο στέρεο με πολλά μπάσα και θα με θυμηθείτε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
CC Catch - Strangers By Night

Hurricanes - Only One Night

Murray Head - One Night in Bangkok

Και ενα ενδιαφερον trivia που βρηκα στα σχολια του youtube:

Valerie Dore as a person, as shown in the video, and Valerie Dore as the singer itself are two different persons; like Milli Vanilli.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτο το One night in Bangkok τί κομματάρα!!!!! Πρέπει να φτιάξουμε ένα αρχείο ρε παιδιά, να μαζέψουμε τα πιο αξιόλογα, αυτά που ακούγονταν συχνότερα είτε στο ράδιο είτε στις ντίσκο. Και εξυπακούεται δεν εννοώ αρχείο με ΜP3 για download, μην τρελαθούμε!! Μιλάμε για κάποιο θρεντ με μια λίστα όλων αυτών, και συνδέσμους στο Youtube όπου είναι δυνατόν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO είπε:
Acapulco Nights - G.J. Lunghi

Κώδικας:
http://www.youtube.com/watch?v=REbylNh7NY0
Από τα αγαπημένα μου!

Rygar είπε:
Κι εμένα Ντίνο, κι εμένα!!! Ιδιαίτερα μελαγχολικό και ταξιδιάρικο, και μου θυμίζει εκεί γύρω στο 86-87 να το παίζει συνέχεια το ράδιο.
Το συγκεκριμενο τραγουδι ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου.Το εμαθα βεβαια απο μια κασετα που ηρθε στα χερια μου και φυσικα υπαρχει ακομα(Summer Dance '85).

Το ειχα αναζητησει πριν 2 χρονια στο youtube και δεν υπηρχε!!Ετσι το ανεβασα εγω!!! :D

edit.το εξωφυλλο της κασετας.
picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα