Pandora Handheld

Λέει ρε παιδιά αυτό τελικά, αξίζει να το πάρουμε?
 
Το οτι ολα αυτα τα μηχανακια τρεχουν GNU/Linux και σας εχουν βαλει στο τρυπακι να τα περιμενετε πως και πως - ειναι τουλαχιστον εντυπωσιακο.
 
Ας τρέχει ότι θέλει :) τα εμουλατόρια να παίζει καλά και να είναι δυνατό :D
 
Προσωπικά θα ήθελα με τις πάντες να το έχω στη συλλογή μου αλλά με ανησυχεί η υψηλή τιμή του και το χαράτσομα από το τελωνείο....

Θέλει ψάξιμο το πράμα.
 
κι εμενα μ' επισε ιλιγγος με την τιμη, ειναι παρα πολλα για φορητο που παιζει κυριως emulators. Ηδη στο DS Lite μου εχω παπαδες και αρκετα emulators, θα ταν πολυτελεια να τα χωσω τοσο πολυ γι αλλο ενα.
 
Αυτο ειναι Ultra portable pc και οχι "Μηχάνημα για εμιουλατορια"
 
Γιατι τα κινητα με pc δυνατοτητες - απο το communicator μεχρι τη σειρα N700,800,900 ειχαν πολυ μεγαλυτερη οθονη ? ;-)
 
ναι αλλα παραμενουν κινητα...
 
κατα αλλους ομως ειναι pcs - τσεκαρε τα Ν700, Ν800 που ειναι internet tablets με οθονη 4.1".

Γενικα το μεγεθος της οθονης δεν ειναι κριτηριο - οχι αναγκαστικα τουλαχιστον - το θεμα ειναι αν το μηχανημα εχει τις δυνατητες ενος προσωπικου υπολογιστη. Στο βαθμο λοιπον που τα μηχανακια αυτα τρεχουν πληρες pc λειτουργικο - ειναι pcs με τους περιορισμους βεβαια ολων των ultra portable συστηματων.
 
Άντε να βγει επιτέλους. Από τον προηγούμενο Νοέμβριο το περιμένω. Δεν ξέρω αν ακόμα θα το πάρω. Είχα μαζέψει τον προγούμενο χρόνο τα 300 όταν βιαζόμασταν να κάνουμε preorder και έκανα μια πατάτα και τα έχασα. Ακόμα το φυσάω και δεν κρυώνει..

Anyways, εγώ έχω ήδη Wiz και πήρα και το Dingoo για πλάκα (αν και υποδεέστερο του Wiz, αλλά έχει και αυτό community και ήθελα να δω τι παίζει).
 
Aπο το develope blog

It finally happened! Saturday, 22 May 2010 17:45 EvilDragon

... I'm slightly maaad!

Well, yes, that's basically also true... but this time, another thing came true: The Pandora!

Yep, we started assembling and already shipped out some of our babies yesterday! What a relief!

Craig, Michael and Fatih are already working together with other folks to build Pandoras, I'll join them on Monday. I'll also setup the webcam when I'm there.

Hopefully, it will work, as Craig told me internet connection in that hall is not too reliable, but we'll see.

While this certainly is a big step for us, there's still a lot of work to be done. We have to try to finish the first batch as soon as possible and also have to manage parts and production for the second batch.

Please bear with us if this could take a while, we're still humans (no cyborgs) and are working as fast as we can.

Thanks to EVERYONE helping us - our devs, our wifes / girlfriends, and - of course - you. The community. Let the fun begin!
 
Άντε επιτέλους χρόνια το περιμένουμε!
 
καιρός ήταν,κόντευα να ξεχάσω την ύπαρξή της!
 
Aυτά είναι νέα! Για να δουμε όμως τις εξελίξεις....
 
Τρομερο μηχανηματακι!! Ουσιαστικα δεν προκειται για ενα απλο handheld αλλα για ενα notebook με Linux, σωστα;
 
Ειναι τοσο ομορφο και χρηστικό gadget που χαλαλι πραγματικα τα 300 ευρω οσων το πηραν. Btw, δεν ξερω αν εχει ειπωθει, αλλα σηκωνει Dreamcast on the go! (ο emu ειναι ακομη σε beta stage αλλα βελτιωνεται)

Ειναι απλα ενα μικρο ΤΕΡΑΣ.
 
όντως,πολύ καλό αλλά τέτοια εποχή που βγήκε μάλλον θα ξεπεραστεί γρήγορα τεχνολογικά (αν έβγαινε την εποχή που είχαν πει στην αρχή θα ήταν όντως ένα ΤΕΡΑΣ για πολύ καιρό),γιατί τα 3ds και ίσως το psp2 έρχονται...

άσχετο/σχετικό: ο εξομοιωτής που παρουσιάζεται στο τέλος είναι του snes ή του ds?
 
Ειναι το Super Mario Kart για το SNES!

fullspeed? ...niiiice :p
 
Πίσω
Μπλουζα