Άτλας (Δημοτικό)

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
435
Κατόπιν μεγάλης αναζήτησης και μεγαλύτερης κατάποσης σκόνης εύρηκα :) τα εξής: α) το λεύκωμά μου, στο οποίο είχαν γράψει διάφορες συμμαθήτριες, και πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τα ανόητα ΄΄για πάντα΄΄ που πιστεύαμε τότε β) δύο βιβλία σχολικά και γ) τρεις άτλαντες

fetch


fetch


fetch


Αυτό που μου άρεσε είναι ότι στους χάρτες βλέπαμε την παραγωγή της κάθε χώρας με ζωγραφιές (πρόβατα, αγελάδες, τροχαλίες, σταφύλια κλπ) :D

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
fetch


fetch


fetch
....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
krios είπε:
Κατόπιν μεγάλης αναζήτησης και μεγαλύτερης κατάποσης σκόνης εύρηκα :) τα εξής:....
Κι άμα σου πω ότι πρωτοδιάβασα το θρεντ όπως είναι οι έντονοι χαρακτήρες; Και λέω: θα πηγαίνει τώρα για πλύση στομάχου αν έχει καταπιεί σκόνη "Εύρηκα" (μάρκα σκόνης απορρυπαντικού). :)

Πραγματικά, πολλοί ωραίοι χάρτες. Ελληνοκεντρικοί βέβαια, σε εποχή που δεν υπήρχε μάλλον ο διεθνισμός και η παγκοσμιοποίηση... Προσέξατε στις σημειώσεις για τη Γαλλία το "Με την Ελλάδα έχει φιλικές σχέσεις;΄".
 
Τα ξέθαψα σήμερα σε μια μετακόμιση

2012-10-26 17.45.34.jpg

2012-10-26 17.46.19.jpg

2012-10-26 17.47.08.jpg

2012-10-26 17.47.27.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
krios είπε:

ΩΧ!!!!!!!!:burn:

Αυτον τον εχω κι εγω!!!! :eek:

Και μαλιστα πρεπει να εχω και τους 3! :)

Θα τα φωτογραφισω αυριο και θα τα ανεβασω.

Σε ευχαριστω για την αναμνηση αγαπητη Κριος!!!! :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα το σχολικό άτλαντα του Σιόλα-Αλεξίου με τα παιδάκια στο εξώφυλλο (post 4), και το Γεωγραφικό Άτλαντα (post 5). Μου άρεσε περισσότερο ο άτλαντας με τα παιδάκια.
 
Οπως υποσχεθηκα πιο πανω...

Οριστε και οι δικοι μου! :D

attachment.php


fetch


fetch


fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ολη η σειρα. τον χαρτη της ευρωπης τον βλεπω σαν καινουργιο. Να υποθεσω οτι δεν πολυ χρησιμοποιηθηκε; χεχε
 
Οντως. :)

Ο πιο ταλαιπωρημενος ειναι της Ελλαδας.
 
Πίσω
Μπλουζα