Αποκλειστικό SHOW του Άκη Φλωρεντή στο RetroManiaX

Να διευκρινήσουμε ότι ο άνω γράφων φίλος, δεν επιχειρεί να εμφανίσει κρυμμένα rapidshare links,

αλλά είναι ο ίδιος ο κος. Άκης Φλωρεντής που είναι μέλος του φόρουμ μας !
 
Kύριε Φλωρεντή, η παρουσιά σας μας τιμά!

Είστε ένας άνθρωπος που τον έχουμε στη καρδιά μας.
 
Άκη γεια σου και ηλεκτρονικά.

Βλέπω "retro legend" όπως έπρεπε ένας άνθρωπος του δικού σου βεληνεκούς να αποκαλείται.

Να σημειώσω εδώ ότι ο κύριος Φλωρεντής με είχε πάρει προχτές τηλέφωνο για να εκφράσει και προφορικά τον ενθουσιασμό του για όλα όσα γράφονται, αλλά και το γεγονός ότι μέλη του GRM τον βοήθησαν εθελοντικά να συνδέσει το router που του είχε στείλει ο ΟΤΕ και να ενεργοποιήσει τη Connex συνδρομή του.

Η τιμή είναι αφάνταστη, είναι απίστευτο να έχεις έναν τέτοιο θρύλο ζωντανά στις παρούσες σελίδες.......
 
Το "computer του θανάτου" ήταν πολύ μπροστά...
 
noxrider είπε:
Το "computer του θανάτου" ήταν πολύ μπροστά...
Που να δεις πώς ένοιωσε ο pooky(1) όταν ήρθε αντιμέτωπος με αυτό και τελικώς ... ΤΟ ΝΙΚΗΣΕ !!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κρύβε λόγια Κωνσταντίνε!!!!!!!!

(Αλλά δεν είχε καμία ελπίδα..... )
 
Κύριε Φλωρεντή καλώς ήρθατε. Να είστε πάντα καλά!
 
Καλώς ήρθατε Κ. Φλωρεντή :) .
 
Άκη Φλωρεντή,είναι μεγάλη χαρά μας να είσαι μέλος του GRM !!!
 
Ειλικρινά κύριε Φλωρεντή, αν εσείς μας ευχαριστείτε, εμείς δεν έχουμε λόγια να εκφράσουμε πραγματικά το μεγάλο μας ευχαριστώ για τη χαρά που μας δίνουν οι ταινίες σας τόσα χρόνια αλλά και για την παρουσία σας εδώ μέσα.
 
Πράγματι είναι πολύ ευχάριστη έκπληξη και μεγάλη χαρά να έχουμε στο forum μας τον Ακη Φλωρεντή.

Τον είχα δεί σε αρκετές ταινίες όταν ήμουν μικρότερος, και για μένα ήταν μία απο τις πιό συμπαθητικές μορφές του χώρου.

Να συμπληρώσω επίσης, πως η συνέντευξη που του πήραν τα παιδιά του GRM στάθηκε ως αφορμή να παρακολουθήσω για πρώτη φορά την ταινία "Το κομπιούτερ του θανάτου" - την οποία *δεν* είχα δεί μικρός, και ούτε την είχα υπ'όψιν μου πρωτύτερα.

Η συγκεκριμένη ταινία είναι θα έλεγα "must" για τους κομπιουτερόφιλους της δεκαετίας του '80, και διαθέτει όλη εκείνη την χαρακτηριστική ατμόσφαιρα και "αφέλεια" της εποχής - ενώ αξίζει να αναφέρουμε πως η μουσική της ταινίας είναι διανθισμένη με μελωδίες σχετικών παιχνιδιών του "παλαίμαχου" Commodore 64 . Ο δε Ακης Φλωρεντής είναι ιδανικός στο ρόλο του ριψοκίνδυνου και αποφασισμένου προγραμματιστή, που θέλει να "μπεί μέσα" στον υπολογιστή του !!

Μία απο τις μεγαλύτερες (και πολύ-πολύ ευχάριστες) εκπλήξεις της ταινίας, ήταν όταν είδα τον Ακη Φλωρεντή να παίζει μανιωδώς το αξέχαστο Realm of Impossibility - ένα απο τα μεγάλα "σουξέ" του Commodore club της περιοχής μου, και του οποίου είμαι ευτυχής κάτοχος.

Και πάλι καλωσήρθατε φίλε Ακη Φλωρεντή και ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις !! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ΤΙΜΗ ΚΑΙ Η ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΘΑ ΜΑΘΩ ΚΟΜ-ΤΕΡ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
 
Κυριε Φλωρεντη καλως ορισατε!ευχαριστουμε για τις αναμνησεις και που σας εχουμε κοντα μας,ελπιζω να εισαστε συχνα εδω και να σας βλεπουμε!! :D :D
 
Κύριε Φλωρεντή καλώς ήρθατε απ'τα μέρη μας!! Μας τιμάτε με την παρουσία σας!! :)
 
Κριμα που δεν τον ειδαμε στο νεο Ροδα Τσαντα και Κοπανα.

Οντως δεν ηταν στο καστ των πρωτων ταινιων αλλα θα ηταν εξαιρετικη προσθηκη στο legacy cast...
 
Πάνο, ρωτάς αν τελικά ήθελε να συμμετέχει ο άνθρωπος; Εγώ στη θέση του θα το σκεφτόμουνα. Κάποια πράγματα του παρελθόντος (όπως η συγκεκριμένη σειρά ταινιών) καλύτερα να μένουν στο παρελθόν.
 
Μπορεί να τον δούμε στο σήκουελ... :)
 
Εμεις παντως ως ιδεα, το ειχαμε ριξει στον Ευστρατιαδη...
 
Πίσω
Μπλουζα