Αριστερο πλαισιο στο Google. Πως αφαιρειται?

manos426f

The King of Retro®
Joined
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.388
Αντιδράσεις
159
Από χθες,εντελώς στα καλά καθούμενα,μόλις πατήσω κάτι για αναζήτηση μέσω Google στον Firefox,μου πετάει στα αριστερά ένα αχρείαστο πλαίσιο περί Google και πληροφορίες των όρων αναζήτησης.

Έχω προσπαθήσει να το στείλω,αλλά δε τα κατάφερα και με έχει εκνευρίσει πολύ.Δείτε την pic για να καταλάβετε τι λέω:

picture.php


Αν μπορεί και ξέρει κάποιος,ας μου πει πώς θα το ξεφορτωθώ τελικά!
 
μάλλον δεν αφαιρείται και δεν είναι "πρόβλημα" μόνο του firefox γιατί και σε εμενα που έχω chrome μου βγάζει το ίδιο...(θα είναι μάλλον νέο "design" )

μέχρι τώρα όσο και να έψαξα ούτε εγώ μπόρεσα να το αφαιρέσω...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι εσένα στο εμφάνισε πρόσφατα;
 
πριν μία-δύο μέρες αν δεν κάνω λάθος...
 
Ακριβώς!

Χμμμ,δηλαδή με λίγα λόγια πρέπει να το έχουμε μπάστακα μέσ' στα μούτρα μας αυτό το ενοχλητικό πλαίσιο;
 
ουσιαστικά δεν άλλαξαν κάτι,απλώς μετακίνησαν τις επιλογές αναζήτησης,από το σημείο που ήταν,κάτω από το κουτί αναζήτησης στο πλα'ι'...
 
Το ίδιο με Opera, το ίδιο με Chrome.

Μετακίνηση επιλογών είναι, και να σου πω την αλήθεια το προτιμώ έτσι παρά όπως ήταν!
 
Και εμένα έτσι απο χθες.. Μου την ψιλοσπάει..
 
Αόρατος είμαι; :xm:

Κάντε κλικ στο link που έβαλα παραπάνω και θα το ξεφορτωθείτε!
 
Δες εδώ, γκρινιάρη :biglaugh:
ωραία ευτυχώς που υπάρχει τέτοιο plug-in :) !

ωπ για μια στιγμή όμως τι λέει? "αυτή η επέκταση θα έχει πρόσβαση στο ιστορικό περιήγησής σας και στα απόρρητα δεδομένα σας σε πολλούς ιστοτόπους" όχι ευχαριστώ,μπορώ να ζήσω και με το πλαίσιο στο πλάι...

πάντως να σε ευχαριστήσω και εγώ για την ανακάλυψη ακόμα κι αν δεν το χρησιμοποιήσω.
 
krem13 είπε:
ωπ για μια στιγμή όμως τι λέει? "αυτή η επέκταση θα έχει πρόσβαση στο ιστορικό περιήγησής σας και στα απόρρητα δεδομένα σας σε πολλούς ιστοτόπους" όχι ευχαριστώ,μπορώ να ζήσω και με το πλαίσιο στο πλάι...
Έλα βρε,λες και το Google από μόνο του δεν έχει.... ;)
 
δεν έχεις άδικο αλλά προτιμώ να τα κάνουν κρυφά παρά να μου το λένε κατάμουτρα... (είμαι ανάποδος,το ξέρω :D )

πάντως μπορεί να αλλάξω γνώμη σύντομα γιατί με εκνευρίζει αρκετά αυτή η πρωτοβουλία της google.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμενα επειδη μου την "σπαει" αφανταστα α)γιατι μου τρωει την οθονη απο το netbook μου που το χρησιμοποιω 99% και β)επειδη δεν γουσταρω να μου επιβαλλουν κατι με το ζορι εκανα home page τo google του elmer fudd http://www.google.com/webhp?hl=xx-elmer και το ξεφορτωθηκα
 
Πάντως είναι πολύ εκνευριστικό στους έχοντες μικρή οθόνη όπως είπατε (netbook κτλ).

Μα καλά δεν το σκέφτηκαν πριν το κάνουν έτσι;
 
Όλα θέμα γούστου είναι τελικά!!!!!!

Εμένα ακόμα και στο netbook μου αρέσει.
 
Μαλλον παρεξηγησες το post μου :D
 
Πίσω
Μπλουζα