Βύσμα ρεύματος για Nintendo Virtual Boy

masbass

RetroActive
Joined
7 Οκτ 2009
Μηνύματα
327
Αντιδράσεις
3
Έχω ένα Virtual Boy της Nintendo και θέλω να φτιάξω ένα τροφοδοτικό ρεύματος (9V) γιατί αυτό που έχω ειναι αμερικανικο με είσοδο στα 110V και το βάζω πάνω σ'ενα μετασχηματιστη 220V->110V. Το πρόβλημά μου είναι στο βύσμα που έχει, είναι ακριβώς αυτό που χρησιμοποιεί και τo SNES και δεν το έχω δει πουθενά να το πουλάνε ξεχωριστά. Ξερει καποιος που μπορω να βρω ενα τετοιο βυσμα;
 
To βυσμα του SNES ειναι πολυ κοινο, ακομα και οι απλοι ρυθμιζομενοι μετασχηματιστες εχουν τετοια εξοδο.
 
Ναι; Τι να σου πω, να κατεβω κέντρο να ρωτήσω τότε, μου φαινόταν πολύ ιδιαίτερο, που μοιάζει μεν με πολλά, αλλά εχει διαστασεις μόνο για συσκευες της Nintendo. Αν ειναι τοσο απλό, σωθήκαμε.
 
Για να το επιβαιβεωσω, δοκιμασα μολις τωρα το SNES με εναν κοινο ρυθμιζομενο μετασχηματιστη. Παιζει μια χαρα.
 
ε τοτε σωθηκαμε, να σαι καλα, ευχαριστω ;-)
 
το βύσμα του SNES _δεν_ έχει καρφί στο κέντρο!!!! Ψάχνω και εγώ τέτοιο μετασχηματιστή, αλλά 12v ....
 
Δοκίμασε Ραδιο Κατουμα.
 
Δεν ξερω για το βυσμα που λετε, παντως του SNES ειναι πολυ κοινο.

Αφου σας λεω ΕΠΑΙΞΑ, με απλο μετασχηματιστη.
 
Στον Κατουμα θα πηγαινα, απλα ελεγα μην ειναι εντελως ασχετο βυσμα και κατεβαινω αδικα κεντρο. Απ οτι διαβασα τα βυσματα των μετασχηματιστων για SNES απο τριτους (οχι original nintendo) δεν εφαρμοζουν 100% (αλλα παιζουν μια χαρα). Μαλλον ειναι ιδιαιτερο βυσμα αλλα στις ιδιες διαστασεις μπορεις να βαλεις και καποιο παραπλησιο generic...
 
Πίσω
Μπλουζα