Επιλογή smartphone.

Shock είπε:
Δε νομίζω να προχωράει η κουβέντα και πολύ η κουβέντα έτσι οπότε αστο αφήσουμε το θέμα....
Αρα συμφωνουμε οτι διαφωνουμε

To 90% απο τα νουμερα που διαβαζεις ειναι στο δικτυο ελευθερα και μπορεις να τα βρεις με λιγο η με πολυ ψαξιμο

για το αλλο 10 % υπαρχουν επι πληρωμη σε διαφορα sites που κανουν αυτη ακριβως τη δουλεια ερευνες

παρε ενα δωρακι αφου εχεις κολλησει με το android

http://www.unwiredview.com/2010/08/04/new-nokia-n8-clone-runs-android-2-1/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα καλά τι απάντηση είναι αυτή: "τράβα βρες τα"!

Δε μπορείς να βγάζεις κάποιον λάθος χωρίς να του δίνεις τα στοιχεία στα οποία βασίζεις την άποψη σου. Όσο και να ψάχνω δε βρίσκω κάτι που να επιβεβαιώνει τα λεγόμενα σου.

Αφού είναι ελεύθερα στο internet βάλε κάνα link να τα δούμε, για τα υπόλοιπα τα κρυφά ας το αφήσουμε καλύτερα.
 
Λίγο πιό σιγά ρε παιδιά, να προφταίνω να μετράω σημεία. Smartphone boxing. :p

Εγώ προτείνω να κάνετε το εξής. Πετάξτε τα smartphones σας o ένας στο κεφάλι του άλλου.

Όποιο smartphone πάθει τις λιγότερες ζημιές, να αναδειχτεί το καλύτερο. Μαζί με το OS του. :p
 
Shock είπε:
Μα καλά τι απάντηση είναι αυτή: "τράβα βρες τα"! Δε μπορείς να βγάζεις κάποιον λάθος χωρίς να του δίνεις τα στοιχεία στα οποία βασίζεις την άποψη σου. Όσο και να ψάχνω δε βρίσκω κάτι που να επιβεβαιώνει τα λεγόμενα σου.

Αφού είναι ελεύθερα στο internet βάλε κάνα link να τα δούμε, για τα υπόλοιπα τα κρυφά ας το αφήσουμε καλύτερα.
Βασικα η καλυτερη λυση ειναι να κατεβαζεις τα οικονομικα αποτελεσματα απο τις εταιριες και υστερα με λογιστικα φυλλα

η ακομα καλυτερα με SPSS να εξαγαγεις τους δεικτες που αναζητας

τωρα βεβαια εσυ μαλλον εισαι ανυπομονος οποτε μπορεις να ριξεις μια ματια εδω

στα ελευθερα κομματια του βεβαια

αν ομως δεν χρησιμοποιησεις και πηγες απο αλλου θα εξαγαγεις λανθασμενα συμπερασματα γιατι τα ελευθερα κομματια δεν διδουν ολα τα δεδομενα
 
Πάλι δεν έδωσες link. Δε θέλουμε όλο τον Gartner αλλά τα κομμάτια που αφορούν το θέμα μας, κάτι τέλος πάντων που να στηρίζει τα λεγόμενα σου.

Όσο για τα οικονομικά στοιχεία της Νοκια ήταν δράμα τα είδες φαντάζομαι.

"Πουλάμε όσο-όσο γι' αυτό και ενώ ανεβήκαν οι πωλήσεις μας, λεφτά γιοκ".

Ρεαλιστικά τώρα. Καταλαβαίνω τη θέση σου και τη συμπάθια σου στη φίρμα, ο Maddog πιο πάνω έχει σκάσει 2 Mercedes χρήματα στη Sega :)

Το πρόβλημα είναι ότι προσπαθείς να δικαιολογήσεις το σημερινό χάλι της! Οι συσκευές της ανήκουν σε άλλη εποχή, ή να το πω αλλιώς για να μην παρεξηγηθώ, ακουλουθεί τον ίδιο δρόμο που ακολουθούσε πάντα ενώ ο κόσμος σήμερα ζητάει άλλα πράγματα.

Αυτό δε το λέω ούτε εγώ, ούτε η admob, ούτε ο Gartner, αλλά η ίδια η Νοκια. Οι ίδιοι παραδέχονται τα προβλήματα τους, τις μειωμένες πωλήσεις στις χώρες που θα ήθελαν να πιάσουν αγορά.

Η μετοχή της έχει πάει κατά διαόλου, η χρηματιστηριακή αγορά σκέφτεται να την ξαναυποβαθμίσει και το παραδέχονται δεν το έχουν κρυφό.

Για να μην μακρυγορούμε θα σου πω πως βλέπω την αγορά να πηγαίνει ανεξαρτήτως Nokia μιας και δεν ξέρουμε τι θα πει σε 4 μέρες. Πάντως ελπίζω μην ασχοληθεί με το MeeGo αλλά να πάει προς τα Windows Mobile 7 ώστε να επέλθει ισορροπία στο σύστημα.

Η Google θα γίνει η νέα Microsoft στην αγορά των smartphones, φυσικά και θα κάνει το ίδιο στην αγορά των tablets. Όλα τα στοιχεία ακόμα και τα "φουσκωμένα" που ανέφερε ο Paspartoo πιο πάνω δείχνουν τα πράγματα να πηγαίνουν προς τα εκεί.

Όταν υπάρχουν τόσο καλές και φθηνές συσκευές όπως το Blade στην αγορά, με πρόσβαση σε μεγάλη ποσότητα (αλλά όχι και τόσο ποιοτική ακόμα) software ο ανταγωνισμός είναι χαμένος από χέρι.

Πρέπει να προσφέρει κάτι παραπάνω και αυτό σίγουρα δεν είναι FM Trasmiters και Megapixels, αυτό έλεγε και ο CEO της Nokia, απλά άργησαν να το πάρουν χαμπάρι πίστευαν ότι έχουν τη δύναμη να κρατήσουν την αγορά δική τους μιας και όπως και να το κάνουμε ήταν κυρίαρχοι για πολλά χρόνια.

Το αστείο είναι ότι δεν έχασαν από το Android αλλά από το iPhone!
 
Shock είπε:
Δε νομίζω να προχωράει η κουβέντα και πολύ η κουβέντα έτσι οπότε αστο αφήσουμε το θέμα....
αντε παμε παλι

link σου εδωσα οχι ομως μασημενη τροφη

η θεωρηση που κανεις παραπανω για BIG BANG του android

δεν συμφωνει με μια πολλη εγκυρη και ενδιαφερουσα ερευνα για το πως θα κυμανθει η αγορα μεχρι το 2014

και αυτη μπορεις να την αναζητησεις στο link που σου εδωσα

διαβασε το παρακατω και πες μου αν ακομη πιστευεις τα οσα γραφεις

οι 4 μεγαλυτεροι κατασκευαστες κινητων Νοkia Samsung Blackberry Apple

εχουν μαζι το 80% της παγκοσμιας αγορας

τα ποσοστα τους ειναι στο περιπου ετσι

Nokia 30%

Samsung 20%

Blackberry 15%

Apple 15%

προσεξε τωρα κατι αλλο

η Νοκια επενδυει στο MeeGo

η Samsung πολυ συντομα θα φοραει μονο Bada

τα blackberry εχουν το δικο τους απο την rim

και τα apple εχουν Ios

Παιδια ειδε κανεις το android????

σιγουρα σε θεμα πωλησεων καλα τα παει τωρα!!!

αλλα εχει ενα μεγαλο μειονεκτημα

Η Google δεν κατασκευαζει τηλ αντιθετα με τις Nokia και samsung που ειναι εταιριες καθετης ολοκληρωσης οποτε εχουν την δυνατοτητα ελιγμων

σε ολα τα παραπανω δεν εμπλεξα καθολου την Microsoft

αληθεια πιστευεις οτι ο γιγαντας θα μεινει αμετοχος???

Νομιζω οτι πρεπει να κατεβεις απο το συννεφακι και να βλεπεις τα πραγματα οπως πραγματικα εχουν και οχι οπως θες να γινουν
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να κατέβω από τα σύννεφα λοιπόν αγενή φίλε μου αλλά πάλι δεν έδωσες ένα link, μια πηγή. Μιλάς για μασημένη τροφή, μιλάω για επιχειρήματα.

Μπορεί η γνώμη μου για το πως θα πάει να είναι παράλογη για σένα, δεκτόν ας την παραμερίσουμε, για ότι έχεις γράψει σε αυτό το thread τελικά έχεις κάτι να μας δώσεις να διαβάσουμε? Το ένα και μοναδικό link που έδωσες είναι το κεντρικό του Gartner. Στα περισσότερα δεν δίνει πρόσβαση και σε όσα μπόρεσα να κοιτάξω (έχει άπειρα πράγματα) είναι άσχετα με το αντικείμενο.

Κατάλαβε με ότι προσπαθώ να δικαιολογήσω τον χαρακτηρισμό σου ως γνώστη του αντικειμένου όπως δηλώνεις ότι είσαι. Κάνε κάτι γι' αυτό και δώσε μας κάτι να πειστούμε εκτός από λόγια. Που τα διαβάζεις όλα αυτά ώστε να βγάζεις όλες τις έρευνες που σου παρέθεσα λάθος?
 
Την Παρασκευή που μας πέρασε, κάναμε κάτι "τεστάκια" στην δουλειά μου (ξέρει ο pooky ;) ) ανάμεσα σε μερικά Smartphones. Είχα την τύχη να πιάσω στα χέρια μου, μερικά που δεν είχα ξανασυναντήσει. Ένα από αυτά είναι το HTC HD2, πραγματικά πολύ καλό smartphone, και από ότι έμαθα έχει και δυνατότητα dual boot (windows mobile ή android)!!! Εντυπωσιακό, με άριστη ποιότητα κατασκευής, αν και κάπως μεγαλούτσικο. Ένα άλλο, ήτα το low budget ,ZTE Blade, το οποίο για τα λεφτά του, ήταν εξαιρετικό! Επίσης είχαμε στα χέρια μας ένα Iphone 4, ένα Galaxy S,και φυσικά το δικό μου Χ10 :) .Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση, και κάτι που δεν είχα προσέξει μέχρι τώρα, ήταν τα χάλια πλαστικά του Galaxy S σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό του! Κρίμα, γιατί σε όλα τα άλλα το τηλέφωνο "πετάει" (εκεί χαμογελούσα εγώ... γιατί τα πλαστικά του Χ10 και η αίσθηση που σου δίνει στο χέρι, είναι κορυφαία!)
 
Ξέρω - ξέρω!!!!!!!

Πρέπει να το ευχαριστηθήκατε δεόντως!!!!!!

Stan από θέμα μπαταρίας πώς τα πήγαν; Με ενδιαφέρει το HTC HD να δω τι έκανε γιατί η μετάβαση σε Win mobile 7 πλατφόρμα είναι υποχρεωτική πια. (Περισσότερα σε pm αν έχεις απορίες αδελφέ!!!! )

Η μεγάλη οθόνη του είναι ένα + για τη δουλειά που το θέλω πια. Αν έχει και 2 μέρες μπαταρία είμαστε ΟΚ. Το Desire φορτίζεται, παροπλίζεται και μπαίνει στο κουτί του για ιστορικούς λόγους, μια και από φορητούς υπολογιστές και gadgets αποφάσισα να μη ξαναδώσω ούτε βίδα. (Και από κονσόλες ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!!! ) :) :)
 
Δυστυχώς φίλε μου δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό, γιατί τα δοκιμάζαμε συνδεδεμένα πάνω σε PC,και έτσι δεν χρησιμοποιούσαμε την μπαταρία τους :(

Κάναμε δοκιμές βασικά σε προγράμματα μεταφοράς δεδομένων και backup.

Αν μάθω κάτι παραπάνω, θα σε ενημερώσω ;)

EDIT EDIT EDIT

*BRAKING NEWS* BRAKING NEWS* BRAKING NEWS*

Μίλησα με συνάδελφο που το έχει, και μου είπε πως... με πολύυυυ χαλαρή χρήση (σαν απλό τηλέφωνο δηλαδή), του κρατάει 3 ημέρες... Άλλά δεν είναι και χαρακτηριστικό δείγμα... γιατί όπως μου είπε το Desire του κρατάει 4!!! (αλήθεια... αυτός γιατί έχει πάρει smartphone;;; και μάλλιστα 2...και από τα καλύτερα της αγοράς...αν τα χρησιμοποιεί απλά σαν τηλέφωνα;;;8) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thanks a lot Stan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αν και μου αρέσουν πολύ τα HTC, θα περιμένω και άλλες λύσεις. Με έχει φάει συνάδελφος να του πουλήσω το HTC μια και είναι το μοντέλο με την AMOLED οθόνη, βέβαια αντιστέκομαι σθεναρά!!!!! Σαν υπολογιστική συσκευή, (δεν με ενδιαφέρει η χρήση της σαν τηλέφωνο, μιλώ ελάχιστα, με 15 ευρώ στο καρτοκινητό βγάζω 6μηνο) είναι εκπληκτική, ΑΛΛΑ, μου τη σπάει στο τομέα αυτονομία.........
 
Συμφωνώ και εγώ μαζί σου Pooky! Αν θέλω αυτονομία σαν τηλέφωνο, έχω και άλλες συσκευές... εγώ το θέλω σαν "εργαλείο", να βλέπω τα email της δουλειάς μου,να διαβάζω καμία είδηση στο Internet να "τρέχω" εφαρμογές, να ακούω την μουσική μου όταν κάνω τα 5χλμ περπάτημα την ημέρα ή όταν το συνδέω στο αυτοκίνητο , και αν έχω χρόνο (σπάνιο!)... να περνάω και την ώρα μου με κανένα παιχνιδάκι... λόγω μεγέθους, είναι πολύ πιο βολικό από το notebook και με καλύπτει ακόμα και σαν mp3 player (γιατί να γεμίζεις τις τσέπες σου με συσκευές ;) . Σαν τηλέφωνο... το χρησιμοποιώ ελλάχιστα :) (λόγω της δουλειάς μου... αντιπαθώ ιδιαίτερα το να μιλάω με τις ώρες στο τηλέφωνο...όταν φυσικά δεν είμαι στην δουλειά ).

(ένας συνάδελφός μου εδώ δίπλα... με λέει καμμένο!!! γιατί;;; )
 
Γιατί είσαι σαν και μένα.

Η εφαρμογή που θέλω να τρέχω περισσότερο είναι γραμμένη σε win πλατφόρμα και δεν θα κάτσω να παίξω με δοκιμές σε άλλο λειτουργικό μια και το "τηλέφωνο" το θέλω για επαγγελματικούς λόγους και όχι να περνάω την ώρα μου. Είδα πριν από λίγο το HTC που "παίζατε" χτες μαζί του, μια χαρά με βολεύει, δυστυχώς δεν ήταν ετοιμοπαράδοτο αλλά το παρήγγειλα και θα το έχω μεθαύριο το πρωί στα χέρια μου για περισσότερες εντυπώσεις. Για τη μπαταρία, ΟΚ, εδώ έζησα με το Desire δεν θα είναι χειρότερη με τη καμία. Έκανα και ένα Internet on the go με 10 ευρώ το μήνα για 1giga κάθε μήνα, (ζήτημα αν χαλάσω το 1/10 από αυτά) και είμαι κομπλέ

Η οθόνη του είναι εκπληκτική, αλλά την AMOLED του Desire δεν τη φτάνει με τίποτε, αυτή είναι σε άλλη κλάση. Νεότερα με τη παραλαβή.

(Εγώ για games μπήκα στο Γερμανό !!!!!!!!!!!! )
 
Φαντάζομαι ότι ήδη τα έχετε διαβάσει αλλά ας τα πω και εγώ εδώ. Το νυν CEO της Nokia ανέβασε στο internal company blog του ένα memo το οποίο είναι τουλάχιστον εντυπωσιακό. Τα λέει χύμα και σταράτα μάλλον για να προετοιμάσει το έδαφος για μεθαύριο.

Το memo είναι διπλοτσεκαρισμένα αληθινό από εργαζομένους στη Νοκια.

Πάρτε μερικά αποστπάσματα

...The first iPhone shipped in 2007, and we still don't have a product that is close to their experience. Android came on the scene just over 2 years ago, and this week they took our leadership position in smartphone volumes. Unbelievable.

...We thought MeeGo would be a platform for winning high-end smartphones. However, at this rate, by the end of 2011, we might have only one MeeGo product in the market.

...At the midrange, we have Symbian. It has proven to be non-competitive in leading markets like North America. Additionally, Symbian is proving to be an increasingly difficult environment in which to develop to meet the continuously expanding consumer requirements, leading to slowness in product development and also creating a disadvantage when we seek to take advantage of new hardware platforms. As a result, if we continue like before, we will get further and further behind, while our competitors advance further and further ahead.

...The battle of devices has now become a war of ecosystems, where ecosystems include not only the hardware and software of the device, but developers, applications, ecommerce, advertising, search, social applications, location-based services, unified communications and many other things. Our competitors aren't taking our market share with devices; they are taking our market share with an entire ecosystem. This means we're going to have to decide how we either build, catalyse or join an ecosystem.

This is one of the decisions we need to make. In the meantime, we've lost market share, we've lost mind share and we've lost time.

Τα λεγε ο γέροντας....

Όχι ότι τα WM7 μπορούν να συγκριθούν σήμερα με iOS ή ακόμα και με το Android. Είναι όμως πολλές κλάσεις ανώτερα του Symbian.

(.Net,silverlight, live, σύγχρονo hardware και μια Microsoft που θέλει να μπει στο παιχνίδι. Μπορεί να του λείπουν βασικά πράγματα αλλά σίγουρα θα το σπρώξει το πράμα).

Ήδη ο Balmer είδε ότι δεν πάνε καλά οι πωλήσεις και πετάει τους managers εκτός για να φέρει τεχνικούς να αναλάβουν στρατηγικές θέσεις. Για μένα αυτό λέει κάτι.
 
Μόλις παρέλαβα το HTC HD7 με win mobile 7. Οι πρώτες εντυπώσεις λοιπόν:

Πρόκειται για συσκευή που στην ποιότητα κατασκευής μόνο το iPhone μπορεί να της βγει στα ίσια. Εξαιρετική υφή, ποιότητα υλικών, ποιότητα οθόνης και η λειτουργία αφής στα επίπεδα τουλάχιστον του Desire.

Από κλήση δεν πραγματοποίησα καμία, (και δεν με ενδιαφέρει) , η μεγάλη οθόνη είναι πολύ βολική στο σερφάρισμα και η συγκεκριμένη εφαρμογή τρέχει μια χαρά (είναι για ειδικό σκοπό, εφαρμογή ασφαλιστικών πρακτορείων και τα παιδιά που την προσάρμοσαν στα win 7 mob είναι τζιμάνια από Σαλόνικα μεριά) μέχρι στιγμής εδώ και μισή ώρα τρέχει εξαιρετικά και ταχύτατα.

Από μενού - περιβάλλον. Σαν πρώτη εντύπωση τα win 7 mob φαίνεται σαν να προσπαθούν να αντιγράψουν αλλού το λειτουργικό της Apple, αλλού το Android. Βέβαια, προσωπικά, I could never care less.

Από μπαταρία, θα δείξει και θα σας πω σε λίγες μέρες.

Από μέγεθος τώρα, και βάρος. Ακόμα και με το Desire που ήταν μεγάλο, θα χρειαστεί λίγος καιρός για να συνηθίσει κάποιος τη συσκευή, όχι τόσο από βάρος αλλά ως προς τον όγκο. Είναι σαν να έχεις μαζί σου ένα μικρό pad και όχι τηλέφωνο. Η οθόνη έχει την ίδια, μεν, ανάλυση με το Desire, αλλά είναι πολύ βολική μια και μισή ίντσα παραπάνω κάνει τεράστια διαφορά.

Από πλευράς σήματος και 3G surfing είναι τα ίδια με το Desire. Δεν αλλάζει τίποτε, αλλά το σήμα της Cosmote είναι πραγματικά καμπάνα Χολαργό και Ψυχικό (μόνο Χολαργό την έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα) θα δείξει σε περιοχές που έχει λιγότερες "μπάρες" .

Κόστος: 630 ευρώ περίπου. Αλλά το γεγονός ότι ανά πάσα στιγμή θα κάνω αυτό που θέλω μακριά από την εταιρεία ή το σπίτι, μαζί με το γεγονός ότι δεν θα κουβαλάω άλλα μαραφέτια ή φορητά μαζί μου, αυτόματα μηδενίζει το έξοδο. Γιατί ήμουν, είμαι και θα είμαι gamer και σπιτόγατος, η φυσική μου παρουσία στο χώρο δουλειάς θα παραμείνει στο ελάχιστο δυνατό.

Αν την συνιστώ; Αν δεν έχετε ανάγκη τα windows, υπάρχουν τα Desire που τα βρίσκετε με 380 ευρώ και κάνουν παπάδες.

Αν μπορούσα να έχω την εφαρμογή στο Android θα την έπαιρνα; Θέλετε απάντηση σε αυτό το ερώτημα; Κοιτάξτε ποιος ποστάρει και αναλόγως απαντήστε!!!!!!!!!!!
 
το πληρες ανωθεν memo βγηκε ολοκληρο στο web απο το engadget

για οσους γνωριζουν αυτο και μονο λεει παρα πολλα!(κρατειστε μικρο καλαθι)

οι καταναλωτες των νοκια δηλωνουν κατα 80% πιστοι στο συνδιασμο συμβιαν και meego σε σχετικο poll που ειναι σε εξελιξη

αραγε γιατι να βαλεις android σε ενα nokia οταν μπορεις απλα να κανεις εξομειωση

Myriad Announces ʽAlien Dalvikʼ, Enables Android Apps to Run on Non-Android Phones

Alien Dalvik allows operators, OEMs and application store owners to create new revenue opportunities from Android ecosystem

To be demonstrated for the first time next week at Mobile World Congress 2011 in Barcelona, Myriad Suite AV91

Myriad Group AG (SIX: MYRN), a global leader in mobile technology having shipped over 3.7 billion software applications on more than 2.2 billion phones, today announced the launch of Myriad Alien Dalvik, enabling Android apps to run on non-Android platforms. The launch opens up the Android experience to new audiences, generating new revenue opportunities for mobile operators, OEMs and app store owners.

Building on the launch of Dalvik Turbo, Alien Dalvik signifies Myriadʼs latest Android innovation by enabling Android apps to operate on a much wider range of platforms and devices. As a result, operators, OEMs and application store owners can now easily access the Android ecosystem and deploy Android applications across multiple device operating systems, all without compromising performance.

Alien Dalvik enables the majority of Android applications to run unmodified, allowing application store owners to quickly kick start Android application store services by simply repackaging Android Package (APK) files.

From a user perspective, Alien Dalvik is completely transparent. Alien Dalvik applications appear as native and can be seamlessly installed on device without user disruption. All the user sees is that he now has access to a wider range of applications, thus encouraging a higher frequency of downloads and increased ARPU.

“The proliferation of Android has been staggering, but there is still room for growth. By extending Android to other platforms, we are opening up the market even further, creating new audiences and revenue opportunities,” said Simon Wilkinson, Chief Executive Officer, Myriad Group.

From application components to complete device integration, Myriad provides best-in- class Android solutions. As a founding member of the Open Handset Alliance (OHA), Myriad has been playing a key role in Android solutions since its early days. When partnering with Myriad for Android application development or porting, operators, OEMs and application store owners will benefit from Myriadʼs rich heritage in Java technology and unique Android expertise.

Myriad Alien Dalvik will be commercially available later this year on the MeeGo platform. Other platform support will be announced in the coming months. Alien Dalvik will be demonstrated for the first time on the Nokia N900 at this yearʼs Mobile World Congress in Barcelona from February 14th-17th at the Myriad hospitality suite located at The Avenue, Stand AV91.

http://www.youtube.com/watch?v=mXWEyKjwk2g&feature=player_embedded
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pooky(1) είπε:
Γιατί είσαι σαν και μένα.
Η εφαρμογή που θέλω να τρέχω περισσότερο είναι γραμμένη σε win πλατφόρμα και δεν θα κάτσω να παίξω με δοκιμές σε άλλο λειτουργικό μια και το "τηλέφωνο" το θέλω για επαγγελματικούς λόγους και όχι να περνάω την ώρα μου. Είδα πριν από λίγο το HTC που "παίζατε" χτες μαζί του, μια χαρά με βολεύει, δυστυχώς δεν ήταν ετοιμοπαράδοτο αλλά το παρήγγειλα και θα το έχω μεθαύριο το πρωί στα χέρια μου για περισσότερες εντυπώσεις. Για τη μπαταρία, ΟΚ, εδώ έζησα με το Desire δεν θα είναι χειρότερη με τη καμία. Έκανα και ένα Internet on the go με 10 ευρώ το μήνα για 1giga κάθε μήνα, (ζήτημα αν χαλάσω το 1/10 από αυτά) και είμαι κομπλέ

Η οθόνη του είναι εκπληκτική, αλλά την AMOLED του Desire δεν τη φτάνει με τίποτε, αυτή είναι σε άλλη κλάση. Νεότερα με τη παραλαβή.

(Εγώ για games μπήκα στο Γερμανό !!!!!!!!!!!! )
Καλορίζικοοοο! Μόλις το πάρεις και το δουλέψεις λίγο, περιμένω εντυπώσεις! Εγώ έφαγα ένα ψιλοκόλλημα μαζί του από την πρώτη στιγμή που το είδα...

edit:

Την ώρα που έγραφα το μύνημα... έγραφες τις εντυπώσεις σου!!! Μπράααβο συγχρονισμός!!! :)

Καλορίζικο και πάλι!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sprint Kyocera με 2 οθόνες, προς το παρόν μόνο για τις ΗΠΑ.

kyocera_echo_1.jpg


Η Sprint παρουσίασε το Kyocera Echo με δύο οθόνες touchscreen 3.5” WVGA, οι οποίες μπορούν να λειτουργήσουν αυτόνομα ή να συνδυαστούν δημιουργώντας μία οθόνη 4.7” (σε διαγώνιο), μετατρέποντας έτσι τη συσκευή σε μικρό tablet. Υπάρχει μάλιστα και Tablet Mode, με το οποίο χρησιμοποιείται μία εφαρμογή (π.χ. browser) ανοιγμένη και στις δύο οθόνες.

Κατά τα άλλα, τα χαρακτηριστικά του δεν είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακά, θα λέγαμε ότι πρόκειται για μια μετρίων δυνατοτήτων συσκευή:

  • Δύο οθόνες capacitive touchscreen 3.5” LCD WVGA (800 x 480) – ανοιγμένη 4.7” (διαγώνιος – 800 x 960)
  • Λειτουργικό σύστημα Android 2.2 Froyo
  • Επεξεργαστής Qualcomm Snapdragon 8650 1GHz
  • Μνήμη RAM 512MB
  • Αποθηκευτικός χώρος 1GB + 8GB microSD (επέκταση έως 32GB)
  • Κάμερα 5MP με flash, αυτόματη εστίαση και δυνατότητα εγγραφής HD video 720p
  • WiFi (WiFi Hotspot έως 5 συσκευές), Bluetooth 2.1 + EDR, EVDO Rev. A, 3G
  • Μπαταρία 1370mAh
  • Διαστάσεις 115.0 x 56.5 x 17.2mm
  • Βάρος 193gr
Πηγή: In.gr
 
το πληρες ανωθεν memo βγηκε ολοκληρο στο web απο το engadgetγια οσους γνωριζουν αυτο και μονο λεει παρα πολλα!
Διασταυρωμένο από το NokiaUsers

Διασταυρωμένο και από τους ανθρώπους της ArsTechina

Έφτασε μέχρι το CNN και τα διεθνή ειδησιογραφικά, είναι διασταυρωμένο.
 
Shock είπε:
Διασταυρωμένο από το NokiaUsersΔιασταυρωμένο και από τους ανθρώπους της ArsTechina

Έφτασε μέχρι το CNN και τα διεθνή ειδησιογραφικά, είναι διασταυρωμένο.
τις τελευταιες εβδομαδες εχουν βγει τοσα πολλα επιβεβαιωμενα

αλλα τιποτα απο επισημη πηγη

οποτε μεχρι να ανακοινωθει κατι επισημα για μενα ολα αυτα ειναι απλα Cry Wolf

αν βεβαια η νοκια κανει την κινηση και προσαρτησει καποιο αλλο λειτουργικο

τοτε πιστεψε με οτι θα καταντηση σαν την ericsson του τυπου 5%

γιατι το fanbase της γουσταρει το symbian και αναμενει το meego

η εφαρμογη παραπανω σου αρεσε?

Ο αγενης φιλος σου!
 
Πίσω
Μπλουζα