Η Λάμψη - Τα Επεισόδια

Θυμάστε ότι η Κ.Ευαγγελίδου είχε αποχωρίσει κάποια στιγμή απο τη Λάμψη (για 4 μήνες) κι μετά ξαναγύρισε;
Ήταν τον Απρίλιο του 2000. Η Κ.Ευαγγελίδη έπαιζε τότε στο θέατρο με το Β.Τσιβιλίκα, το "Πυροτεχνήματα στο τσεπάκι μου" κι θα πήγαιναν μετά το Πάσχα για 1 μήνα Θεσσαλονίκη. Ο Φώσκολος είχε θεωρήσει ότι 1 μήνας ήταν μεγάλο διάστημα απουσίας απο τα γυρίσματα, διαφώνησαν κι εκείνη προτίμησε να αποχωρίσει απο τη σειρά ακολουθώντας το θίασο (σ.σ. ο ίδιος το είχε πει). Η αποχώρηση της απο τη σειρά είχε δικαιολογηθεί σεναριακά ότι η Τάνια κι ο Ίωνας-Αλή έφυγαν στο εξωτερικό για να ξεχάσουν την ιστορία με το σωσία του Αλή. Μαζι με την Κ.Ευαγγελίδη είχε αποχωρήσει κι ο Κ.Τερζάκης (σ.σ. φήμες έλεγαν ότι ήταν ζευγάρι κι στη ζωή τότε, δεν ξέρω αν αληθεύει). Επέστρεψαν όμως κι οι δύο στη Λάμψη, 4 μήνες μετά, κι συγκεκριμένα τον Σεπτέμβριο του 2000.
(σ.σ Τα θυμάστε όλα αυτά ή εγώ έπαθα flashback;;; :biglaugh: )
 
Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά η ιστορία του σωσία του Αλή ήταν μετά τον Σεπτέμβριο του 2000, νομίζω τη σεζόν 2000-2001.
 
Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά η ιστορία του σωσία του Αλή ήταν μετά τον Σεπτέμβριο του 2000, νομίζω τη σεζόν 2000-2001.
Οχι, η ιστορία του σωσία του Αλή τελείωσε Μάιο 2000. Είχε ξεκινήσει απο Φλεβάρη ή Μάρτη του 2000. Το θυμάμαι πολύ καλά απο προσωπικά μου γεγονότα εκείνης της περιόδου. Θυμάμαι κι την παράσταση, το "Πυροτεχνήματα στο τσεπάκι μου" γιατί είχα πάει κι το είδα Κυριακή των Βαίων, η τελευταία μέρα παραστάσεων στην Αθήνα. Η ιστορία της σωσίας της Τάνιας ήταν το 2001.
 
Οχι, η ιστορία του σωσία του Αλή τελείωσε Μάιο 2000. Είχε ξεκινήσει απο Φλεβάρη ή Μάρτη του 2000. Το θυμάμαι πολύ καλά απο προσωπικά μου γεγονότα εκείνης της περιόδου. Θυμάμαι κι την παράσταση, το "Πυροτεχνήματα στο τσεπάκι μου" γιατί είχα πάει κι το είδα Κυριακή των Βαίων, η τελευταία μέρα παραστάσεων στην Αθήνα. Η ιστορία της σωσίας της Τάνιας ήταν το 2001.
Ναιιιιιιιι, σωστήηηηη!!! Άρχισε αμέσως μετά την ιστορία του Ίλβερστάιν!

Μπράβο για τη μνήμη, hannele! :)

Μόλις τελειώσει ο φίλτατος Αντώνης με τα επεισόδια, σκέφτομαι να κάνω ένα post-σκελετό με τις βασικές ιστορίες κάθε σεζόν. Δεν ξέρω αν θα πετύχει, αλλά βλέπουμε ;)
 
Ναιιιιιιιι, σωστήηηηη!!! Άρχισε αμέσως μετά την ιστορία του Ίλβερστάιν!
Μπράβο για τη μνήμη, hannele! :)
Κι αμέσως μετά την ιστορία του σωσία του Ίωνα-Αλή ξεκίνησε η ιστορία του έρωτα Νάσιας (Α.Γιαννούλη) κι Λίνου (Τ.Ανούση). Σε μια καταδίωξη η Νάσια έσωσε τη ζωή του Λίνου (έφαγε εκείνη τις σφαίρες μπαίνοντας μπροστά του σαν ασπίδα) κι ο Λίνος άρχισε να την ερωτεύεται...

Μόλις τελειώσει ο φίλτατος Αντώνης με τα επεισόδια, σκέφτομαι να κάνω ένα post-σκελετό με τις βασικές ιστορίες κάθε σεζόν. Δεν ξέρω αν θα πετύχει, αλλά βλέπουμε ;)
Ωωωωωω!!! :shocked: μεγάλο κι δύσκολο εγχείρημα φίλε Αρμαγεδώνα. Αν σκεφτούμε ότι κάθε κεντρική ιστορία κρατούσε χρονικά 2-3 μήνες κι παράλληλα με αυτή υπήρχε κι άλλη μια ιστορία δευτερεύουσα, μιλάμε περίπου στις 12 ιστορίες μέσο όρο κάθε χρόνο (6 κεντρικές + 6 δευτερεύουσες). :bow:
 
2 ακόμα εβδομάδες και η θρυλική "Λάμψη" λαμβάνει τέλος...
 
Πίσω
Μπλουζα