Καλυτερο game του 2007

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.296
Μπηκε ο Δεκεμβρης.Καιρος για δημοψηφισματα

Καλυτερο game του 2007 λοιπον...

Ποσταρετε το παιχνιδι που γουσταρατε το σωτηριον αυτο ετος μαζι με μια μικρη αιτιολογηση της επιλογης σας (δεν φτιαχνω poll μιας και οι επιλογες ειναι δεκαδες...)
 




Λάτρεψα το πρώτο, "κόλλησα" και με αυτό!

Η μουσική, τα γραφικά, το feeling των '80s.... Είναι όλα εκεί!

Πολλές φορές το βάζω και οδηγώ στην παραλιακή ακούγωντας Foreigner "Waiting for a girl like you", από το ραδιοφωνικό σταθμό Emotion!

Website (άπαιχτο) : http://www.rockstargames.com/vicecitystories/gtavcs.html

GTA Vice City Stories Trailer:


Χμμμμμ..... Αναρωτιέμαι ποιό παιχνίδι θα ποστάρει ο Wally...
 
X0516Halo3Announce_topImage_thumb.jpg
 
Αναμφισβητα ο βασιλιας...Halo 3

Το κλεισιμο της μεγαλυτερης τριλογιας στην ιστορια του video gaming η οποια αλλαξε πολλα...

Επιγραμματικα...

Γραφικα:

-Ο καλυτερος (μαζι με το Crysis ισως) φωτισμος που εχουμε ποτε δει

-Tρελα physics

-Self-shadowing,τρομερα water effects, HDR-DOF,normal και parallax mapping με το κουβα

-ΤΕΡΑΣΤΙΑ τεραιν

Ηχος:

-Aπιστευτη μουσικη επενδυση...24μελη χορωδια, 60αρα συμφωνικη ορχηστρα

-Αψογο voice acting και dialogue AI

-Custom soundtracks

Gameplay:

-Επικο,ανατρεπτικο με αψογα σκηνοθετημενες μαχες

-Ιδανικος VG Hero

-Εξαιρετικη AI

-Πληθος οχηματων και οπλων

-Μεγαλο replay value (λογω Levels,skulls,metagaming,forge,theatre κτλ)

-ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ online συστημα (matchmaking,rankings,True-Skill κτλ)

-4 player Co-Op

και φυσικα η γνωριμη αρρωστια της Bungie για τις λεπτομερειες

Ιδιαιτερη μνεια (ασχετο του παιχνιδιου) πρεπει να γινει στο υπεροχο ad campaign..

h3nq4.jpg
 
Έπεξα και τερμάτισα μεσα στο 2007 τα ακόλουθα:

1) 1/2007 Half life 2 - episode one (το ξανατερμάτισα το Δεκέμβρη) 8,5/10

2) 1/2007 Broken sword the angel of death 7/10

3) 9/2007 Tomb raider Anniversary 8,5/10

4) 9/2007 Halo-2 7/10 (Λόγω κάρτας δεν το φχαρηστήθηκα αναγκάστηκα να τα ρίξω όλα και δεν έλεγε έτσι όπως το έπαιζα)

5) 10/2007 Doom 3 (Για δεύτερη φορά) 9/10

6) 10/2007 Doom 3 - Resurrection of Evil 8,5/10

7) 11/2007 Half-life 2 (Για τρίτη φορά) 9/10

8) 11/2007 Call of Juarez (Δεν το τερμάτισα γιατί στην τελευταία πίστα που γινόταν ο χαμός η κάρτα μου δεν άντεξε και "έσπασε". Τα έριξα όλα αλλά τίποτα έτσι δεν το τερμάτισα. Ξενέρα...) 7/10

9) 12/ 2007 Call of duty 2 7/10 (Αρχισα να τα βαριέμαι με το Β παγκόσμιο π. Λογικά το τελευταίο που παίζω με τέτοια θεματολογία)
 
STALKER,

No 1.

Nuff said.......
 
Ghost Recon Advanced Warfighter 2 και τα μυαλα στα καγγελα
 
Μου αρέσει που αναρωτιόμαστε ποιο είναι το καλύτερο παιχνίδι.

LOL

bioshock-1.jpg


bigdaddy.jpg


1600x1200d.jpg


bioshockstatue.jpg


bioshock4.jpg


happy_new_year.jpg


atlas.jpg
bioshock-screenshot.jpg
 
924364_62609_front.jpg


Το συγκεκριμένο παιχνίδι το ολοκλήρωσα πριν από λίγες ημέρες.Μολονότι ήταν στην κατοχή μου εδώ και αρκετό καιρό, δεν έτρεξα το δισκάκι ούτε μία φορά, μέχρι τη στιγμή που θα έπαιρνα την κατάλληλη tv...

Ευτυχώς είχα δίκιο που περίμενα.Progressive scan μέσω component...

Το Shadow Of The Colossus αποτελεί ότι πιο μαγευτικό έχω παίξει τα τελευταία χρόνια.Ανεπανάληπτη εμπειρία που δύσκολα μπορεί να περιγραφεί...Τέτοιο παιχνίδι βγαίνει ένα σε κάθε γενιά κονσολών...

Shadow of the Colossus

Το πολύ όμορφο site του παιχνιδιού

shadow-of-the-colossus-20050927025333795.jpg


colossus.jpg


SC_001-large.jpg


SC_009-large.jpg


SC_019-large.jpg


SC_022-large.jpg


SC_024-large.jpg
 
Επειδή όμως είμαστε και πολύ ΡΕΤΡΟ τύποι όλοι μας, επιτρέψτε μου να κάνω μια μικρή αναφορά και σε αυτό

939144_87493_front.jpg


939144_87493_back.jpg
 
χμμμμμμμμμμ. μια και που εγινε και αναφορα για psx ενα ειναι το game που επαιξα παλι το 2007 ο λογος για το Castlevania:

Symphony of the Night
 
Και ναι, λίγο πριν τελειώσει το σωτήριο έτος 2007 μπορούμε επιτέλους να παίξουμε το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς στα Vista, με τη βοήθεια του τελευταίου patch.

To παιχνίδι αυτό δεν είναι άλλο από το RPG, The Witcher.

Για ʼμένα πρόκειται για τον πνευματικό απόγονο του “Betrayal at Krondor” που έψαχνα τόσα χρόνια. Ενδιαφέρον σενάριο, γεμάτο ηθικά διλήμματα όπου ο παίκτης καλείται να κάνει επιλογές που θα τον επηρεάσουν στη συνέχεια. Απίστευτα γραφικά, ζωντανός κόσμος, λεπτομερές σύστημα ανάπτυξης χαρακτήρα και πρωτότυπο σύστημα μάχης.

Δείτε το, απλά δείτε το. :cool:
 
Θα πρωτοτυπήσω και θα ψηφίσω ως καλύτερο παιχνίδι του 2007 (31-12-2007 βγήκε, παρά λίγο!) το Flying Red Wine Barrel - Diary Of Little Aviator. Το game ειναι shoot em up και θεωρείται doujin, δηλαδή ημι-commercial παιχνίδι απο την Ιαπωνία. Φοβερό gameplay, scoring system, καρτουνίστικα γραφικά και πολύ συμπαθείς μελωδίες. Δείτε ένα gameplay video εδώ.

Ότι πρέπει για τους φανατικούς retroshmupers (όπως εγω :biglaugh:)
 
χμμμ καλυτερο ε?

S.T.A.L.K.E.R

Gears of War

Call of Duty 4
 
Iaspis είπε:
Θα πρωτοτυπήσω και θα ψηφίσω ως καλύτερο παιχνίδι του 2007 (31-12-2007 βγήκε, παρά λίγο!) το Flying Red Wine Barrel - Diary Of Little Aviator. Το game ειναι shoot em up και θεωρείται doujin, δηλαδή ημι-commercial παιχνίδι απο την Ιαπωνία. Φοβερό gameplay, scoring system, καρτουνίστικα γραφικά και πολύ συμπαθείς μελωδίες. Δείτε ένα gameplay video εδώ.Ότι πρέπει για τους φανατικούς retroshmupers (όπως εγω :biglaugh:)
Wow πολυ καλο αλλα μαλλον λιγουλακι δυσκολο! :biglaugh:

Μαρεσει που ο τυπος πηρε και τρια αστερια,δηλαδη εγω τι θα επερνα -3?

Για το witcher δεν το συζητω...απλα κορυφαιο! Σιγουρα το κορυφαιο game του 2007 και για μενα. :cool:
 
Θα συμφωνήσω με Shadowdancer απλά εγώ θα προσθέσω και το HL2 episode 2
 
pitsunami είπε:
Wow πολυ καλο αλλα μαλλον λιγουλακι δυσκολο! :biglaugh:Μαρεσει που ο τυπος πηρε και τρια αστερια,δηλαδη εγω τι θα επερνα -3?
E, ok στην αρχή είναι δύσκολο αλλά μετά άμα πάρεις το κολάι είναι εφικτό. Συνήθως με 3 τελειώνω τη 1η πίστα.

akmakas είπε:
Θα συμφωνήσω με Shadowdancer απλά εγώ θα προσθέσω και το HL2 episode 2
Πολύ καλά όλα αυτά, κυρίως το STALKER. Σας περίμενα λιγουλάκι πιο ρετρο όμως.. :animrolleyes:
 
To Stalker τα σπαει φιλε, αλλα ειναι ακοπο διαμαντι. Θελει ρετουσ/patch ακομα για να γινει "το τελειο". Ρετρο ε? Το Chernobyl ειναι ρετρο! :diablotin:

Και μην ξεχναμε οτι το thread, αφορα το 2007:)
 
Shadowdancer2501 είπε:
Και μην ξεχναμε οτι το thread, αφορα το 2007:)
Και το game που πρότεινα το 2007 βγήκε! Να 'ναι καλά οι ανατολίτες και το δαιμόνιο του καμικάζι που ακόμα καίει μέσα τους! Στροφή προς την Γιαπωνέζικη αγορά λοιπόν (για μένα τουλάχιστον :biglaugh:)
 
Πίσω
Μπλουζα