Κοπή πίτας ΚΑΙ Gaming μάζωξη (όλα σε ένα!) - 20/2/2016 18:30

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μια διορθωση. Το arcade stick με τον μοχλο δεξια ειναι δικο μου. Το αλλο με το μοχλο αριστερα ειναι του Γιαννη. Προτιμησε το mirror σχεδιο ως νεαροτερος :)
 
grigorios1972 έχεις πμ.
 
Το sanwa που μου είπες είναι το δικό σου, όντως λάθος εντύπωση είχα.
 
Πολύ ωραία όλα, μπράβο παίδες. Μακάρι να μπορούσα να έρθω αλλά γενικά δεν έχει μπεί καθόλου καλά το 2016 για εμένα, το ένα κακό πίσω απο το άλλο και έτσι το mood είναι πεσμένο και χωρίς όρεξη για εξόδους και τέτοια, που θα πάει θα περάσει και αυτό και κάποτε θα έρθω σε καμια συνάντηση ή μπορεί να σας καλέσω να έρθετε εσείς κατα εδώ όταν θα φτιάξω και τον Gaming χώρο στο σπίτι που είναι στα σκαριά αυτήν την στιγμή.
 
Τελευταίος και καταιδρωμένος

Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου όλα τα παιδιά που μας τίμησαν και περευρεθηκαν στη μάζωξη. Ειδική μνεία στον Μάριο που ήρθε πρώτος, έφυγε τελευταίος, βοήθησε στα πάντα και το κυριότερο έκανε υπομονή στο Blood Money (ναι το ξέρω δε το χω!).

Να πω ότι στον άτυπο διαγωνισμό Galaga ο filfil1 (αν δεν κάνω λάθος) μας πήρε τα εσώρουχα με ~150000 !

Ο Imgema δεν παίζεται στα Nintendoιδή και ο Wally μπορεί κάλεστα να αλλάξει επάγγελμα και να φτιάχνει arcade sticks.

Για τις πίτσες ευθύνονται ο Rygar και ο Wally (έδωσαν τα περισσότερα) και εγώ για τη μάσα (έφαγα τα περισσότερα!).

Καλά ήταν, διάθεση υπάρχει για να το ξανακάνουμε. Τα λάθη μας τα είδαμε και ξέρουμε τι να φτιάξουμε την επόμενη φορά.

Ευχαριστούμε παίδες!
 
Αντώνη κάνε καμιά προπόνηση στο blood money γιατί χρωστάμε αρκετά ματς σε αυτό. Εγώ ήδη κάνω εντατική προπόνηση με το tomahawk. :supergrin:
 
Shock είπε:
Να πω ότι στον άτυπο διαγωνισμό Galaga ο filfil1 (αν δεν κάνω λάθος) μας πήρε τα εσώρουχα με ~150000 !

Ο Imgema δεν παίζεται στα Nintendoιδή και ο Wally μπορεί κάλεστα να αλλάξει επάγγελμα και να φτιάχνει arcade sticks.

Για τις πίτσες ευθύνονται ο Rygar και ο Wally (έδωσαν τα περισσότερα) και εγώ για τη μάσα (έφαγα τα περισσότερα!).

Καλά ήταν, διάθεση υπάρχει για να το ξανακάνουμε. Τα λάθη μας τα είδαμε και ξέρουμε τι να φτιάξουμε την επόμενη φορά.

Ευχαριστούμε παίδες!
Αυτό με το Galaga πότε έγινε;; Εγώ είχα μείνει στα ~70.000 τόσα του other_reality. Εγώ εντωμεταξύ δεν έπαιξα καθόλου στην κονσόλα μου. Δε μ'αφηναν οι μεγαλύτεροι, συνεχώς με κλώτσαγαν και με βαρούσαν. Τις εφαγα και από το Γουώλη στο virtua fighter, eφαγα και μια 5άρα στο SWOS από το Μάριο. Αλλά μετά έφαγα 4 κομμάτια πίτσα και τα ξέχασα όλα :D .
 
Μπα κερδισμένος βγήκες Nίκο, εγώ δεν εφαγα πίτσα. :animlaugh:

Κρίμα που δεν έπαιξα ένα ματς στο virtua fighter 2 με τον Πάνο. Όχι πως το θυμάμαι και θα τον κέρδιζα αλλά έτσι για το paybook, τι να κάνουμε; νεξτ τάιμ.
 
telonio είπε:
Τα 2 arcade stick του Πάνου που ήταν συνδεδεμένα στα 2 pc.

fetch


Lotus 2 στην Amiga και metal slug στο mame.

fetch
Με αφορμη αυτες τις δυο φωτο του Μαριου, να σας διηγηθω και ενα μικρο backstage story... :)

Καποια στιγμη λοιπον,ο κυριος χωρος που ηταν στημενα τα μηχανηματα,ερημωσε!!!

Ειχαν μεταβει ολοι στο διπλανο δωματιο και "επαιζαν" ξυλικι με τις πιτσες... :fafoutis: ...βλεπω

κι εγω την θεση αδεια,το Metal Slug στο MAME,τα 2 arcade stick ετοιμοπολεμα....

"Ωπα λεω...εδω ειμαστε" και ευθυς παιρνω θεση... :D

Η αληθεια ειναι οτι παιδευτηκα λιγακι μεχρι να βρω τα κουμπια... :precry: ...μιας και Metal Slug εχω συνηθισει

να παιζω στον υπολογιστη με το πληκτρολογιο.

Σε καποια φαση ερχεται για βοηθεια και ο Μαριος,ο οποιος επαιξε με το stick του Πανου,ενω εγω επαιζα με του Γιαννη.

Αφου διαλεξαμε χαρακτηρες,αρχισαμε το πιστολιδι...ελα ομως που

μεχρι να συγχρονιστουμε,να βρουμε κουμπια...τρωγαμε μολυβι για πλακα!!! :animangry:

Μετα απο λιγη ωρα παιχνιδιου..το παρατησαμε....δεν μας πηγε.... :rant: ....ειχε τελειωσει και το "ξυλικι" της πιτσας.... :D

Ηθικο διδαγμα....

Τα πολλα κουμπια μπερδευουν!!! :p
 
Συγχαρητήρια παιδιά! Περάσατε τέλεια! Δεν μπόρεσα να έρθω αλλά ελπίζω να μπορέσω μια επόμενη φορά! Πάντα τέτοια!
 
Πως και δεν είχατε κανένα Ν64 με Super Mario Kart θα γινόταν χαλασμός :) .
 
Τι κονσόλες, κανένα arcade να είχαμε και ακόμη εκεί θα ήμασταν. Τα 2 pc με το mame προτιμήθηκαν περισσότερο από τα άλλα.
 
Μπράβο παιδιά!... Απ'ό,τι βλέπω περάσατε τέλεια!

Αν και πολύ κοντά σε 'μένα ,δεν κατάφερα να έρθω. Ελπίζω να ξαναγίνει κάτι παρόμοιο σύντομα... :)
 
Nαι ναι μιας και ήρθα μόνιμα στην Ελλάδα, ήμουνα Αθήνα αλλά είχα πολλές βαλίτσες και ήθελα να ξαναγυρίσω Κρήτη. Ελπίζω να περάσατε καλά! (Επερασαμε όμορφα, όμορφα, όμορφα).
 
Θα το ξανακάνουμε παιδιά, όμως την επόμενη φορά θα είναι λίγο πιο μακριά από τον Κορυδαλλό, αναμείνατε.
 
Uskoke είπε:
Nαι ναι μιας και ήρθα μόνιμα στην Ελλάδα, ήμουνα Αθήνα αλλά είχα πολλές βαλίτσες και ήθελα να ξαναγυρίσω Κρήτη. Ελπίζω να περάσατε καλά! (Επερασαμε όμορφα, όμορφα, όμορφα).
Εφυγες απο Σκωτια δλδ;
 
telonio είπε:
Θα το ξανακάνουμε παιδιά, όμως την επόμενη φορά θα είναι λίγο πιο μακριά από τον Κορυδαλλό, αναμείνατε.
Ελπίζω εντός λεκανοπεδίου Αττικής.

Θα φέρω και ένα ατάρι 2600 (ίσως μέχρι τότε αποκτήσω και μια jr) & οποιος ενδιαφέρεται μπορούμε να λιώσουμε σε 2πλό Mario Bros.
 
video80 είπε:
Ελπίζω εντός λεκανοπεδίου Αττικής.

Θα φέρω και ένα ατάρι 2600 (ίσως μέχρι τότε αποκτήσω και μια jr) & οποιος ενδιαφέρεται μπορούμε να λιώσουμε σε 2πλό Mario Bros.
Πιθανώς να γίνει στον άλιμο αλλά δεν είμαι σίγουρος, έχω μερικά θέματα ακόμη με τον χώρο. Πάντως δεν θα είναι τώρα κοντά.
 
telonio είπε:
Πιθανώς να γίνει στον άλιμο
Μια χαρά. Βρίσκομαι συχνά σε κείνα τα μέρη γιατί ζεί & εργάζετε ο αδερφός μου στον 'Αγιο Δημήτριο.

Πιθανόν να είμαι στα κούλουμα του ασύρματου & φέτος (άν δεν έχω τίποτα άλλο καλλύτερο να κάνω).
 
Παιδιά μην το δέσουμε σχοινί κορδόνι, γιατί όπως έγραψα έχω χώρο, αλλά έχω αρκετά θέματα να λύσω έτσι ώστε να μπορώ να τον χρησιμοποιήσω.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα