Ξέρατε ότι....;

Όντως τόσα χρόνια αυτό Ξέρουμε και μάλιστα είχε πει σε φίλο της ότι επρόκειτο να " φυγει"
Ο φίλος της είχε κάποιο μαγαζί στα εξαρχεια, νομιζω βιβλιοπωλείο. Σύμφωνα με τη μαρτυρία του τον χαιρέτησε λέγοντας του οτι θα «φύγει».
 
Ο φίλος της είχε κάποιο μαγαζί στα εξαρχεία, νομίζω βιβλιοπωλείο. Σύμφωνα με τη μαρτυρία του τον χαιρέτησε λέγοντας του οτι θα «φύγει».
Ακριβώς και δεν εννουσε πως θα πάει Χαβάη...
 
Το έχετε δει, αλλά το ξέρετε;

Ταινία Ο Θησαυρός του Μακαρίτη.
Ποιος είναι ο γλυκούλης κομφερασιέ που "κοροϊδεύει" τη Βασιλειάδου όση ώρα τραγουδάει τον κυρ Μέντιο; Η μόνη πληροφορία που θα σας δώσω είναι πως πρόκειται για το γιό ενός πασίγνωστου ηθοποιού της κωμωδίας. Ποιος μπορεί να το βρει χωρίς να το γκουγκλάρει; Σας θυμίζει μήπως τίποτα αυτή η φατσούλα; εγω νομίζω πως φέρνει λίγο του μπαμπά του...

 
Το έχετε δει, αλλά το ξέρετε;

Ταινία Ο Θησαυρός του Μακαρίτη.
Ποιος είναι ο γλυκούλης κομφερασιέ που "κοροϊδεύει" τη Βασιλειάδου όση ώρα τραγουδάει τον κυρ Μέντιο; Η μόνη πληροφορία που θα σας δώσω είναι πως πρόκειται για το γιό ενός πασίγνωστου ηθοποιού της κωμωδίας. Ποιος μπορεί να το βρει χωρίς να το γκουγκλάρει; Σας θυμίζει μήπως τίποτα αυτή η φατσούλα; εγω νομίζω πως φέρνει λίγο του μπαμπά του...

Θα κάνω ένα ινσέψιο από το νήμα "ποιον θυμίζει" και θα πω ότι μου θυμίζει τον Γκρέγκορι Πεκ.
 
Κάπως μου φέρνει σε Σταυρίδη
 
Όταν η Βρανά γύρισε στην Ελλάδα, ο Βουτσάς πήγε στο σπίτι της μεθυσμένος και την παρακαλούσε να τα ξαναβρούν. Εκείνη δέχτηκε και λίγο αργότερα αποφάσισαν να παντρευτούν. Ο Βουτσάς ήθελε η γυναίκα του να μένει στο σπίτι και να φροντίζει το νοικοκυριό. Της έλεγε: «Μην ξεχνάς πως όταν παντρευτούμε, θα φύγεις απ’ το θέατρο, δεν μπορώ εγώ να ‘χω τη γυναίκα μου στη σκηνή και να σου βλέπουν τα πόδια και να μαλακίζονται». Η Σπεράντζα όμως δεν μπορούσε να αφήσει το θέατρο και έτσι η σχέση τους που διήρκεσε 4,5 χρόνια, τελείωσε οριστικά. Λίγο αργότερα, το 1965 η Βρανά δέχτηκε το προσκλητήριο του γάμου του Βουτσά με την ηθοποιό Έρρικα Μπρόγιερ, όμως δεν του κράτησε κακία. Οι σχέσεις των δυο ηθοποιών έφτιαξαν με τα χρόνια. Η Σπεράντζα είχε βρει πια τον μεγάλο και τελευταίο έρωτά της, τον τραγουδιστή Παύλο Πατάκα.

*Αντλήθηκε υλικό από τη βιογραφία της Σπεράντζα Βρανά «Τολμώ», Εκδόσεις Εξάντας
 
Ο Ζαζάς ήταν ένας από τους πρώτους ηθοποιούς που διακρίθηκαν σε μιμήσεις γυναικείων ρόλων στο Ελληνικό Θέατρο.
(σαν να λέμε ο Ζαχαράτος της εποχής του 40)
IMG_5289.jpeg
 
Το έχετε δει, αλλά το ξέρετε;

Ταινία Ο Θησαυρός του Μακαρίτη.
Ποιος είναι ο γλυκούλης κομφερασιέ που "κοροϊδεύει" τη Βασιλειάδου όση ώρα τραγουδάει τον κυρ Μέντιο; Η μόνη πληροφορία που θα σας δώσω είναι πως πρόκειται για το γιό ενός πασίγνωστου ηθοποιού της κωμωδίας. Ποιος μπορεί να το βρει χωρίς να το γκουγκλάρει; Σας θυμίζει μήπως τίποτα αυτή η φατσούλα; εγω νομίζω πως φέρνει λίγο του μπαμπά του...

Πρέπει να είναι ο γιος του Σταύρου Ξενίδη.
 
Κάπως μου φέρνει σε Σταυρίδη
Αυτος είχε μόνο μια κόρη. Επίσης ήταν ασχημουλης:)

Πρέπει να είναι ο γιος του Σταύρου Ξενίδη.
Ο Σταύρος Ξενιδης δεν απέκτησε παιδιά.

Βλέπω όμως ότι ούτε η φυσιογνωμιστρια του φόρουμ @Bambinella το βρήκε κι αρχίζω να χάνω τις ελπίδες μου.
Ας δώσω κάποιες επιπλέον πληροφορίες:

Ο μπαμπάς ήταν γόνος καλλιτεχνικης οικογένειας
Η μαμά ηθοποιός κι αυτή, αποσύρθηκε στις αρχές του 50.
Ο κομφερασιε πλην του θησαυρού, εμφανίζεται ως ηθοποιός σε μόλις μία ακόμη ταινία, και παίζει μάλιστα τον ερωτικό ανταγωνιστή του πατέρα του!
Αν κοιτάξετε προσεκτικά προφίλ θα το βρείτε θεωρώ
@Bambinella μιας που είσαι η νονά μου, περιμένω Λαμπάδα και παπουτσάκια:) (37 φοράω να ξέρεις, ε ναι είμαι κοντή)
 
Αυτος είχε μόνο μια κόρη. Επίσης ήταν ασχημουλης:)


Ο Σταύρος Ξενιδης δεν απέκτησε παιδιά.

Βλέπω όμως ότι ούτε η φυσιογνωμιστρια του φόρουμ @Bambinella το βρήκε κι αρχίζω να χάνω τις ελπίδες μου.
Ας δώσω κάποιες επιπλέον πληροφορίες:

Ο μπαμπάς ήταν γόνος καλλιτεχνικης οικογένειας
Η μαμά ηθοποιός κι αυτή, αποσύρθηκε στις αρχές του 50.
Ο κομφερασιε πλην του θησαυρού, εμφανίζεται ως ηθοποιός σε μόλις μία ακόμη ταινία, και παίζει μάλιστα τον ερωτικό ανταγωνιστή του πατέρα του!
Αν κοιτάξετε προσεκτικά προφίλ θα το βρείτε θεωρώ
@Bambinella μιας που είσαι η νονά μου, περιμένω Λαμπάδα και παπουτσάκια:) (37 φοράω να ξέρεις, ε ναι είμαι κοντή)
εχω σπασει το κεφαλι μου
 
Αυτος είχε μόνο μια κόρη. Επίσης ήταν ασχημουλης:)


Ο Σταύρος Ξενιδης δεν απέκτησε παιδιά.

Βλέπω όμως ότι ούτε η φυσιογνωμιστρια του φόρουμ @Bambinella το βρήκε κι αρχίζω να χάνω τις ελπίδες μου.
Ας δώσω κάποιες επιπλέον πληροφορίες:

Ο μπαμπάς ήταν γόνος καλλιτεχνικης οικογένειας
Η μαμά ηθοποιός κι αυτή, αποσύρθηκε στις αρχές του 50.
Ο κομφερασιε πλην του θησαυρού, εμφανίζεται ως ηθοποιός σε μόλις μία ακόμη ταινία, και παίζει μάλιστα τον ερωτικό ανταγωνιστή του πατέρα του!
Αν κοιτάξετε προσεκτικά προφίλ θα το βρείτε θεωρώ
@Bambinella μιας που είσαι η νονά μου, περιμένω Λαμπάδα και παπουτσάκια:) (37 φοράω να ξέρεις, ε ναι είμαι κοντή)
Με τον πατέρα του παίζει και στην ταινία "Μία Ζωή την έχουμε". Υποδύεται έναν συνάδελφο του Χορν.
 
Ναι , είναι όντως ο Γιώργος Χριστοφοριδης, γιος του Περικλή. Τον βρίσκω και σε μια παράσταση του Εθνικού το 56, οπότε υποπτεύομαι πως ήταν φοιτητής της Σχολής της κρατικής σκηνής. Άγνωστο γιατί, δε συνέχισε με τα καλλιτεχνικά. Ένα σχόλιο σε μια σελίδα λέει ότι ζει στη Θεσσαλονίκη.
Με τον πατέρα του παίζει και στην ταινία "Μία Ζωή την έχουμε". Υποδύεται έναν συνάδελφο του Χορν.
Αυτό δεν υπάρχει περασμένο στη βάση, οπότε ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία!

Να σας πω ότι ο Π. Χριστοφοριδης είχε και μια κόρη που παντρεύτηκε στην Κύπρο κι απέκτησε και 3 παιδιά.
Το bonus που θα σας πω για να κλείσει αυτή η ιστορία ολοκληρωμένα, είναι πως στον κυρ Μέντιο, ο ένας εκ των τεσσάρων βιολιστων είναι ο πρόσφατα εκλιπών συνθέτης Δήμος Μουτσης σε πολύ νεαρή ηλικία.
 
Βλέπω όμως ότι ούτε η φυσιογνωμιστρια του φόρουμ @Bambinella το βρήκε κι αρχίζω να χάνω τις ελπίδες μου.
Ας δώσω κάποιες επιπλέον πληροφορίες:

Ο μπαμπάς ήταν γόνος καλλιτεχνικης οικογένειας
Η μαμά ηθοποιός κι αυτή, αποσύρθηκε στις αρχές του 50.
Ο κομφερασιε πλην του θησαυρού, εμφανίζεται ως ηθοποιός σε μόλις μία ακόμη ταινία, και παίζει μάλιστα τον ερωτικό ανταγωνιστή του πατέρα του!
Αν κοιτάξετε προσεκτικά προφίλ θα το βρείτε θεωρώ
@Bambinella μιας που είσαι η νονά μου, περιμένω Λαμπάδα και παπουτσάκια:) (37 φοράω να ξέρεις, ε ναι είμαι κοντή)

Ακομη και τωρα που εμαθα πως ο νεαρος ειναι γιος του Χριστοφοριδη και παλι δεν βλεπω μεγαλη ομοιοτητα. Οποτε σε καμια περιπτωση δεν θα τον εβρισκα. Για γιος του Σταυρου Ξενιδη (οπως ηδη ειπωθηκε) πιο πολυ θα μου ταιριαζε.
Πολυ ομορφος αντρας παντως ο νεαρος και, πραγματι, στο Μια ζωη την εχουμε υποδυεται συναδελφο του Χορν που προς το τελος του εργου αρραβωνιαζεται την Χαρη Καμιλη.
Και για να αλλαξουμε θεμα και να μην απορειτε και νομιζετε πως εβαλα το λαδι στην Θεια Λενα, νονα της ειμαι μονο οσον αφορα το ψευδωνυμο της στο φορουμ. Ειχε βαρεθει η κοπελα το "karapiperim" και ζητησε την συνδρομη μου για να το αλλαξει. Της προτεινα το "Θεια Λενα" λοιπον (αφου και στ' αληθεια Λενα την λενε) και δεχτηκε.
Οποτε δεν ειμαι νονα της. Μαλλον ανηψια της ειμαι αφου μπορω πλεον να την φωναζω "θεια". :D:D:D
 
στο Μια ζωη την εχουμε υποδυεται συναδελφο του Χορν που προς το τελος του εργου αρραβωνιαζεται την Χαρη Καμιλη.
Είσαστε σίγουροι πως είναι αυτός; Ούτε στη σελίδα του Φίνου δεν τον έχουν στο καστ. Αν είναι βέβαιο να τον περάσω. Έχει ατάκα να τον ακούσω;
Πολυ ομορφος αντρας παντως
ναι, είναι κουκλί, σκέτος Τίτος, θα λεγα κι άλλα, αλλά κάποιοι θα νηστεύετε και δε θέλω να επεκταθώ, θα σας τα πω από Δευτέρα.

Μαλλον ανηψια της ειμαι αφου μπορω πλεον να την φωναζω "θεια"
Την ευχή μου!
 
Είσαστε σίγουροι πως είναι αυτός; Ούτε στη σελίδα του Φίνου δεν τον έχουν στο καστ. Αν είναι βέβαιο να τον περάσω. Έχει ατάκα να τον ακούσω;

ναι, είναι κουκλί, σκέτος Τίτος, θα λεγα κι άλλα, αλλά κάποιοι θα νηστεύετε και δε θέλω να επεκταθώ, θα σας τα πω από Δευτέρα.


Την ευχή μου!
παιζει πραγματι στο "μια ζωη την εχουμε" ,δεν θυμαμαι αν εχει ατακα
 
Είσαστε σίγουροι πως είναι αυτός; Ούτε στη σελίδα του Φίνου δεν τον έχουν στο καστ. Αν είναι βέβαιο να τον περάσω. Έχει ατάκα να τον ακούσω;

Προσωπικα ειμαι σιγουρη και εχει και ατακες.
 
Προσωπικα ειμαι σιγουρη και εχει και ατακες.
Και γιατί δεν το βάλανε το αγόρι μας στους τίτλους;
ΤΟ ΖΗΛΕΥΑΝΕ!!!
ΤΟ ΦΘΟΝΟΥΣΑΝΕ!!
Κάτσε να διορθώσουμε αυτήν την αδικία...
 
Πίσω
Μπλουζα