Ο Τροχός της Τύχης (1990 ANT1)

χε χε, όντως Γιώργο τον λένε, καλά λέμε...Έχεις δίκιο ναι, best of να έχεις τα hits και καθάρισες. Να βρήκα και μερικούς σ 'αυτό το μοτίβο από τη δισκοθήκη μου! Τα χτύπαγα και 'γω κάτι τέτοια παρότι «μέταλος»! :)

retro.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πριν λίγες μέρες στην εκπομπή "Τα Καρντάσιανς" ήταν καλεσμένος ο Γιώργος Πολυχρονίου. Στην εκπομπή προβλήθηκαν αποσπάσματα από τον πρώτο Τροχό της τύχης, στον οποίο καλεσμένοι και παίκτες ήταν ο Λευτέρης Πανταζής, η Πωλίνα και η Αλέξια, δηλαδή τα πρώτα ονόματα της ελληνικής δισκογραφίας της εποχής. Φυσικά, ο Πολυχρονίου δήλωσε ότι αν θα επέστρεφε στην τηλεόραση σήμερα, το μόνο που θα ήθελε να κάνει είναι τον Τροχό της τύχης. Δυστυχώς δεν βρήκα πλάνα στο youtube για να δείτε το απόσπασμα από τον πρώτο Τροχό, αλλά μπορείτε να ψάξετε στο webtv του ΑΝΤ1 για την εκπομπή της 7ης Ιανουαρίου 2014.
 
Απόσπασμα από την πρώτη εκπομπή "Ο τροχός της τύχης" την Πρωτοχρονιά του 1990, η οποία ήταν εορταστική,με καλεσμένους το Λευτέρη Πανταζή,την Αλέξια και την Πωλίνα.Στην παρουσίαση ο Γιώργος Πολυχρονίου και το μοντέλο Στέλλα Μανωλά.Το απόσπασμα προβλήθηκε στην εκπομπή "Τα Καρντάσιανς" στις 7-1-2014.


Αυτό είναι το απόσπασμα απλά το μόνταρα.
 
Ωραίος! Και να φανταστείς πριν από 1-2 λεπτά ξαναέπαιξε το βίντεο, γιατί απόψε το είχαν το επεισόδιο σε επανάληψη... Να 'σαι καλά!
 
sparklingeagle είπε:
Ξεχάσατε τον αφηγητή Αλέξανδρο Μολφέση, ο οποίος παρουσίαζε το "τηλεφωνικό" μέρος του παιχνιδιού παρέα με δυό συνεργάτες του που δούλευαν εκείνα τα χρόνια στον ΑΝΤ-1 FM.
Μιλάω ασφαλώς για το puzzle το οποίο ο τηλεθεατής έπρεπε να λύσει σε μέσα σε 15 δευτερόλεπτα τηλεφωνικώς.
Αραγε ειχε την τυχη(και υπομονη να προσπαθει φανταζομαι)/καταφερε κανενας retromaniax να συμμετασχει ή εστω να πιασει γραμμη ????
 
Πασίγνωστο ανά την υφήλιο παιχνίδι που πραγματικά με παρουσιαστή τον G Poly έδειχνε πάρα πολύ καλό. Μου έχει μείνει αξέχαστη η Λαρίσα που γύριζε τα γράμματα αλλά και η..."Χρεωκοπία" ωωωω (απογοήτευση)!!
 
johnny19818 είπε:
Πασίγνωστο ανά την υφήλιο παιχνίδι που πραγματικά με παρουσιαστή τον G Poly έδειχνε πάρα πολύ καλό. Μου έχει μείνει αξέχαστη η Λαρίσα που γύριζε τα γράμματα αλλά και η..."Χρεωκοπία" ωωωω (απογοήτευση)!!
Νομίζω Κρίστα λεγόταν η κοπέλα...ή όχι;
 
RIO είπε:
Νομίζω Κρίστα λεγόταν η κοπέλα...ή όχι;
Ναι, Κρίστα λεγόταν! Η Λαρίσα που αναφέρει ο φίλτατος Τζόνυ, ήταν γυμνάστρια στον Πρωϊνό καφέ. Λογικά τις μπέρδεψε.
 
nwntas είπε:
Ναι, Κρίστα λεγόταν! Η Λαρίσα που αναφέρει ο φίλτατος Τζόνυ, ήταν γυμνάστρια στον Πρωϊνό καφέ. Λογικά τις μπέρδεψε.
Ουπς!:eek:

Μήπως η Κρίστα ήταν από τη Λάρισα και τα μπέρδεψα :) ;
 
Όχι η Κρίστα ήταν από το εξωτερικό,νομίζω από Νέα Υόρκη.Στην αρχή στη θέση της Κρίστας ήταν το μοντέλο Στέλλα Μανωλά.
 
thebest20 είπε:
Όχι η Κρίστα ήταν από το εξωτερικό,νομίζω από Νέα Υόρκη.Στην αρχή στη θέση της Κρίστας ήταν το μοντέλο Στέλλα Μανωλά.
Φυσικά και δε θα ήταν από τη Λάρισα πλάκα έκανα :) .
 
nwntas είπε:
Ναι, Κρίστα λεγόταν! Η Λαρίσα που αναφέρει ο φίλτατος Τζόνυ, ήταν γυμνάστρια στον Πρωϊνό καφέ. Λογικά τις μπέρδεψε.
Αλήθεια, αυτή η γυμνάστρια έχει καμμία σχέση με την καστανομάλλα Λαρίσα του 3,2,1 Αντ1 ή πρόκειται για συνωνυμία;
 
Βλέπω ξανά στην τηλεόραση μετά από 20+ χρόνια τον Τροχό της Τύχης με ευρώ παρακαλώ! Τελικά μερικά πράγματα είναι πέρα για πέρα διαχρονικά. Μακάρι να βλέπαμε και ένα Μεγάλο Παζάρι (1η έκδοση).

Υ.Γ. Η κοπέλα που γυρίζει τα γράμματα λέγεται Τζούλια. :D
 
Το επιτυχημένο τηλεπαιχνίδι του ΑΝΤ1 (( Ο Τροχος Της Τυχης)) με τον Γιωργο Πολυχρονιου και την Κριστα.


Μεταδοθηκε το 1990
 
Τα στούντιο του τροχού της τύχης όταν ήταν στον ΑΝΤ1 που βρισκόταν?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε παιδιά έβλεπα το απόσπασμα του ford και συγκρίνω με την σημερινή version. Αναφέρω πώς πριν από 25 χρόνια ακριβώς είχα δεχθεί ως δώρο Χριστουγέννων το ομώνυμο επιτραπέζιο παιχνίδι από την ΜΒ, τόσο πολύ μου άρεσε το τηλεοπτικό παιχνίδι. Μου έβγαλε άσχημη εικόνα η σημερινή εκδοχή. Τέσπα θα είχε ενδιαφέρον αν κάποιος είχε ένα ολόκληρο επεισόδιο να το ανέβαζε
 

Συγκρινοντας την τωρινη με την "κλασσική" εκδοση, μου αρεσει πολυ που αναβαθμιστηκε ο ρολος της Τζουλιας. Θυμαμαι την Κριστα που ηταν αγαλμα ακουνητο και αμιλητο που μονο χαμογελουσε. Ειχε ανοιξει το στομα της μια-δυο φορες και τοτε καταλαβα οτι ηταν ξενη. Βεβαια σε εκεινες τις βλαχομπαροκ εποχες εδινε υπεραξια το γεγονος οτι η γλαστρα ηταν εισαγωμενη απο το Νιου Υορκ, και δεν ηταν απο τα τελευταια Μις Γιανγκ, ακομα κι αν δεν εκανε τιποτα

1@johnny19818[/USER] κατι λεγεται για επιστροφη και του Μεγαλου Παζαριου!

 
Ωραία! Πολύ θα ήθελα να δω ποιος θα είναι ο παρουσιαστής.
 
Rakeesh είπε:
Συγκρινοντας την τωρινη με την "κλασσική" εκδοση, μου αρεσει πολυ που αναβαθμιστηκε ο ρολος της Τζουλιας. Θυμαμαι την Κριστα που ηταν αγαλμα ακουνητο και αμιλητο που μονο χαμογελουσε. Ειχε ανοιξει το στομα της μια-δυο φορες και τοτε καταλαβα οτι ηταν ξενη. Βεβαια σε εκεινες τις βλαχομπαροκ εποχες εδινε υπεραξια το γεγονος οτι η γλαστρα ηταν εισαγωμενη απο το Νιου Υορκ, και δεν ηταν απο τα τελευταια Μις Γιανγκ, ακομα κι αν δεν εκανε τιποτα
Η Τζούλια Νόβα είναι κ'αυτή ξένη και μοντέλο, όπως ακριβώς ήταν και η Κρίστα. Μάλιστα ο ρόλος της είναι εντελώς περιττός, γιατί η εμφάνιση των γραμμάτων γίνεται τώρα με ηλεκτρονικό τρόπο, ενώ παλιότερα, επί Κρίστας, γινόταν με χειροκίνητο τρόπο (κουτιά που τα γύριζε η Κρίστα προς τους θεατές). Οπότε δεν χρειάζεται κανένας πια για να εμφανίστουν τα γράμματα. Αλλά μια όμορφη γλάστρα είναι πάντα καλοδεχούμενη από τους θεατές.
 
Πίσω
Μπλουζα