Παλιές κονσόλες

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.291
Προτεινω τη δημιουργια section για τις 8/16bit κονσολες.

Δρατομαι της ευκαιριας να ζητησω τα εξης

α)υπαρχει κανα site που να εχει scannarισμενα αυτοκολητα για atari 2600 cartridges (θελω να αντικαταστησω καποια δικα μου ταλαιπωρημενα)

β)ψαχνω για atari 2600 junior με κανα 30αρι ευρο..ντοπιο.Αν πεσει σε καποιου την αντιληψη,ας με ενημερωσει

thanx...
 
+1 και απο μενα για την δημιουργια section 8/16bit κονσολες. :thumbup: Υ.Σ και 32 (3do-32x) και 64(jaguar-nintendo) και 128(dreamcast) :)
 
Φοβαμαι μην χωθει και κανα PS1 στο section...

PS : βρηκα scans στο atariage(που μαλλον θα χρησιμοποιησω) αλλα θα ηθελα και μεγαλυτερα για καλυτερη εκτυπωση...
 
Οχι το ps1 ειναι ενεργο μηχανημα παιζεται ακομα (ειναι ενσωματωμενο) μεσω PS2.(Τωρα αν θελησει κανεις να γραψει τιποτα για το μηχανηματακι ............).

Κοιτα αυτο το site για πολυ μεγαλες φωτο. http://www.atariguide.com/menu/Alphaframe.htm (κλικαρε κανα 3αρι φορες σε καθε σελιδα πανω στην κασετα για να φτασεις στην μεγαλη εικονα). Αν και γνωμη μου ειναι καλυτερα αυθεντικα οσο χαλια και αν ειναι τα originals.
 
Wally είπε:
Προτεινω τη δημιουργια section για τις 8/16bit κονσολες.QUOTE]

Μαζί σου Wally. Πιστεύω θα έχουμε πολλά να συζητήσουμε αν δημιουργηθούν τέτοια topics. :thumbup:
 
μακριά απο ps1 και σε όλα τα άλλα μέσα...
 
+1 και από μένα!
 
Wally με 30 ευρώ ούτε τσίχλες δεν παίρνεις.. :)

Επίσης συμφωνώ με το new session για κονσόλες αλλά μόνο retro ασφαλώς!!!!
 
απο ebay αγοραζεις 3...αντε 2 αν βαλω τα μεταφορικα απο αγγλια...

μην κοιτας την εδω αγορα.κυριως ειναι λαμογια

οχι ομως οτι δεν υπαρχουν ευκαιριες

πηρα τον spectrum+ σε αψογη κατασταση γυρω στα 30 ευρω και 20 'κασετες' atari 2600 με 18 ευρω απο Ελλαδα... ;)
 
Από το ebay μπορεί να σου έρθουν ότι νανε..Σπασμένα χαλασμένα, :icon_cry:

δεν ξέρω φίλε αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη σε τέτοιες αποστάσεις!

Τωρα αν βρήκες Atari2600 με 18 ευρώ θέλω και εγώ ασφαλώς!!! :D
 
αν προσέχεις στο ebay δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος! Το καλοκαίρι το ξετίναξα!
 
Απο το ebay ψωνίζω εδώ και 3 χρόνια και πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει ακόμα, πλήν κάποιων καθυστερήσεων.

Πάντως προσωπικά θεωρώ ασφαλή, πλέον, την συνδιαλλαγή μέσω ίντερνετ, γιατί η φήμη και η βιωσιμότητα του κάθε εμπόρου εξαρτάται καθαρά απο την ποιότητα των προϊόντων που πουλάει, ακριβώς λόγω της ύπαρξης του feedback απο, εμάς, τους αγοραστές. Η αξιοπιστία του κάθε seller αντικατροπτρίζεται σε αυτό το feedback οπότε δεν έχει νόημα κάποιος να πουλάει σκάρτο εμπόρευμα, καθώς θα είναι out of business σε χρόνο μηδέν.
 
keeper7k είπε:
Η αξιοπιστία του κάθε seller αντικατροπτρίζεται σε αυτό το feedback οπότε δεν έχει νόημα κάποιος να πουλάει σκάρτο εμπόρευμα, καθώς θα είναι out of business σε χρόνο μηδέν.
...εκτός και αν πολλοί από αυτούς κάνουν την κλασική κομπίνα και παίρνουν θετικές αξιολογήσεις ο ένας από τον άλλον, πουλάνε σκάρτο εμπόρευμα (ή καθόλου) και εξαφανίζονται όλοι μαζί σε χρόνο μηδέν!

Ή, όπως ο χρήστης ukebase ο οποίος εμένα μου έβαλε και αρνητική αξιολόγηση, παρόλο που αυτός έβαλε παραπλανητική δημοπρασία. Κάθε φορά που τελικά τρώει τις αρνητικές, αποζημιώνει τους χρήστες να τις βγάλουν. Μικρό το ποσοστό αυτών βέβαια, οι περισσότεροι από ντροπή και από αμέλεια δεν τον μαυρίζουν.
 
Vag εγώ θέλω να σε ρωτήσω σύμφωνα με την εμπειρία σου κάτι! πριν από λίγο καιρό μπήκα στο emarket και προσπάθησα να χτυπήσω

τέσσερις δημοπρασίες από τέσσερα τεύχη του Pixel!!!Ξεκινούσε από 2,5 Ευρώ και αντίπαλος μου ήταν ένας τύπος..

Ξεκινάω και ανεβάζω ανέβαζε και αυτός…Φτάσαμε το κάθε τεύχος 60 Ευρώ.Εγώ προχώρησα επίτηδες για να δω που θα το πάει φυσικα τα παράτησα γιατί η τιμή ήταν υπερβολικά υψηλή. Ευτυχώς γιατί τα βρήκα με 2,5 Ευρώ και πήρα 25 τεύχη και όχι 4..Ρωτάω..μήπως αυτός που ανέβαζε την τιμή δεν ήταν άλλος από τον ιδιοκτήτη του?Και παρουσιαζόταν σαν πελάτης?Είπε να ένα κοροίδο κάτσε να το σφάξω τι λες?
 
πολύ πιθανό akmakas, στο emarket (πρώην fleamarket) τα διπλά και τριπλά accounts πάνε σύννεφο...
 
Από την εμπειρία μου να πω ότι αυτό είναι πιθανό, αφού ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει εκεί. Υποτίθεται ότι στο eBay υπάρχει τμήμα για τους απατεώνες και σε προστατεύει.

Από την άλλη, αν βλέπεις ότι στο κάνει αυτό, μπορείς απλά να μην τον πληρώσεις και ας σου βάλει και αρνητική, βάλτου κι εσύ. Εσένα δεν θα σε ,

νοιάζει, σαν αγοραστή, αλλά αυτός ως πωλητής καίγεται.

Αργότερα (λόγω χρόνου), θα γράψω τί κάνω εγώ στο eBay και αποφεύγω τις κακοτοπιές...
 
Λέγε λέγε να μαθαίνουμε... :)
 
Πίσω
Μπλουζα