Τα περισσότερα μηνύματα( στατιστικά)

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
14.340
Αντιδράσεις
15.962
Παιδια με ποια προχειρη καταγραφη στην ρετρο τα περισσότερα μηνυματα εδώ μέσα μάλλον τα'χει ο Wally ( 18.000) η Κατερίνα( 11.000) και πρεπει να ακολουθει ο Αντώνης με 10.000 και η καμπιούλα εχει πολλά 7.000 τι αντμιν θα ήταν άλλωστε ;) και η μπαμπι εχει πολλα 6.500 ο τζόνυ αρκετά, o ριο με 5000 και πάω να βρω και άλλους, ο metalcandyman με 6500, ο ρακις εχει πάλι παρα πολλά και ο εχετλαιος, ο shock εχει κοντα 5000 και ο maddog το ιδιο/ ένα ενδεικτικό δείγμα είναι αυτό αλλα θα ηθελα να βρουμε τους τρεις πρωτους σε μηνυματα ει δυνατόν!! επίσης ποιος είναι ο πιο παλιος εδώ μέσα;;; θα ηταν ωραιο να μάθουμε, ο πρωτος, πρωτος που εκανε εγγραφη ποιος ηταν, ιστορικη στιγμη που θα μεινει για πάντα

! ποιος εκανε ποδαρικό; ηταν γουρλίδικο, it did! και αν γινεται και τους αλλους τρεις μετα που γραφησαν πρωτοι!

( wally 18.000 μηνυματα, δεν σε πόνεσε το χερι;; :D εμενα με 2800 και μου εχει αλλάξει τα φωτα..)

ποιοι σηκωνουν την κούπα :award:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενδιαφερον θα ειχαν και καποια web στατιστικα ανα χρονια χρηστες /επισκεπτες/ browser/OS/γεωγραφικη περιοχη επισκεπτων etc
 
νεμο και εσυ εχεις αρκετα μηνυματα και εισαι από το 2006, από τα παλια μέλη σιγουρα

ο dino εχει παλι πολλα, 7000
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ναι ειμαι απο τους παλιους αλλα τον πρωτο καιρο δεν ειμαι ιδιαιτερα δραστηριος σε αντιθεση π.χ. ενδεικτικα με τον Aeon τον Ambu dare την Lady hawk τον Keeper τον Omen τον Saulot και αρκετα ατομα απο την Moderation team
 
To Top-10:

Wally 18.972

Aardvark 11.307

katerinak 11.000

tonytony 10.074

pooky(1) 8.828

Kambia 7.758

DINO 7.410

D@redevil 7.148

bambinella 6.550

Rygar 6.542

Πλήρη στατιστικά
 
Εχει καμια σημασια το ποσα σχολια εχει κανει το καθε μελος, εαν αυτα τα σχολια δεν ειναι σχολια ουσιας;

Εχω δει παιδια εδω που κανουν συνεχως σχολια του τυπου "Πολυ ωραιο ποστ!", "Συμφωνω", "Εχασε ο καλλιτεχνικος κοσμος" οταν φευγει καποιος καλλιτεχνης, και αλλα παρομοια. Εν ολιγοις; Μια τρυπα στο νερο.

Πριν απο εφτα - οχτω μηνες ενα μελος ειχε παρει στη σειρα τις ελληνικες ταινιες και εγραφε σε ολες "Πολυ καλη ταινια". Ετσι μεσα σε πεντε λεπτα ειχε κανει πανω απο δεκα σχολια. Το ειδα, το θεωρησα απαραδεκτο και το ανεφερα πατωντας το σχετικο κουμπακι που υπαρχει για αναλογες περιπτωσεις, αλλα δεν εγινε τιποτα γιατι το κουμπακι αυτο ειναι μαλλον διακοσμητικο, περαν ελαχιστων εξαιρεσεων.

Αμα ειναι λοιπον να κανουμε τετοια σχολια και μετα να καμαρωνουμε που μαζεψαμε 4.000 μηνυματα, τοτε κριμα στο μυαλο που κουβαλαμε και σε αυτους που μας ανεχονται. Σημασια εχει αυτα που γραφουμε να εχουν κατι καινουργιο να πουν και κατι να προσθεσουν στο φορουμ, αλλιως παει τσαμπα το καμαρι γιατι πουλαμε φουμαρα για μεταξωτες κορδελες. Ποιοτητα και οχι ποσοτητα. Αυτο μετραει.

Και μοναχα ετσι μετραμε κι εμεις ως μελη του Retromaniax.
 
bambinella 100 είπε:
Εχει καμια σημασια το ποσα σχολια εχει κανει το καθε μελος, εαν αυτα τα σχολια δεν ειναι σχολια ουσιας;Εχω δει παιδια εδω που κανουν συνεχως σχολια του τυπου "Πολυ ωραιο ποστ!", "Συμφωνω", "Εχασε ο καλλιτεχνικος κοσμος" οταν φευγει καποιος καλλιτεχνης, και αλλα παρομοια. Εν ολιγοις; Μια τρυπα στο νερο.

Πριν απο εφτα - οχτω μηνες ενα μελος ειχε παρει στη σειρα τις ελληνικες ταινιες και εγραφε σε ολες "Πολυ καλη ταινια". Ετσι μεσα σε πεντε λεπτα ειχε κανει πανω απο δεκα σχολια. Το ειδα, το θεωρησα απαραδεκτο και το ανεφερα πατωντας το σχετικο κουμπακι που υπαρχει για αναλογες περιπτωσεις, αλλα δεν εγινε τιποτα γιατι το κουμπακι αυτο ειναι μαλλον διακοσμητικο, περαν ελαχιστων εξαιρεσεων.

Αμα ειναι λοιπον να κανουμε τετοια σχολια και μετα να καμαρωνουμε που μαζεψαμε 4.000 μηνυματα, τοτε κριμα στο μυαλο που κουβαλαμε και σε αυτους που μας ανεχονται. Σημασια εχει αυτα που γραφουμε να εχουν κατι καινουργιο να πουν και κατι να προσθεσουν στο φορουμ, αλλιως παει τσαμπα το καμαρι γιατι πουλαμε φουμαρα για μεταξωτες κορδελες. Ποιοτητα και οχι ποσοτητα. Αυτο μετραει.

Και μοναχα ετσι μετραμε κι εμεις ως μελη του Retromaniax.
Μερικές φορές έχει τύχει να γράψω και εγώ ένα απλό "συμφωνώ" γιατί πρώτον έτσι ένοιωθα και δεύτερον ήθελα να δείξω πως έχω τη ίδια άποψη με αυτήν εξέφρασε το τάδε μέλος, αλλά δεν είχα και κάτι άλλο να προσθέσω. Επίσης δεν θεωρώ κακό, να επαναλαμβάνονται κάποια μηνύματα. Πχ όταν πεθαίνει κάποιο γνωστό πρόσωπο, λογικό είναι να ακουστούν τα ίδια και τα ίδια. Αυτό γίνεται και στην κανονική ζωή. Κατά τα άλλα συμφωνώ με αυτά που λες για την ποσότητα και την ποιότητα.

.

Y.Γ Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί πάντα τέτοια θέματα καταλήγουν στις ίδιες συζητήσεις. Αφού όλους δεν μας πειράζει το τι γράφει ο άλλος, γιατί εμάς μας ενδιαφέρει το τι γράφουμε και όχι το πόσο γράφουμε , γιατί τα ξαναπιάνουμε από την αρχή.... :wait2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δε διαφωνώ με τα παραπάνω της ΒΒ. Άλλωστε υπάρχει και η 7η παράγραφος στους κανονισμούς το οποίο εφαρμόζω συχνά πυκνά.

bambinella 100 είπε:
... αλλα δεν εγινε τιποτα γιατι το κουμπακι αυτο ειναι μαλλον διακοσμητικο, περαν ελαχιστων εξαιρεσεων...
Μάλλον δε θυμάσαι καλά εδώ καθώς το θέμα για το οποίο έκανες αναφορά τότε τακτοποιήθηκε το ίδιο βράδυ. To κουμπάκι αυτό δεν είναι καθόλου διακοσμητικό! Απλά το αγνοείτε (επιδεικτικά πολλές φορές).

Αριάδνη αν πας "Κοινότητα" => "Member list" και πατήσεις πάνω στα μηνύματα ή την εγγραφή θα δεις αυτά που θέλεις.
 
Τα ποστς των αντμινς/μοντς(παλιών και τωρινών) δε μετράνε. Π.χ. το ~19.000 του Γουώλη δε μετράει.
 
RIO: Κι εγω εχω γραψει "συμφωνω" η "εξαιρετικο θεμα" καποιες φορες και νομιζω παρα πολλοι απο εμας εδω. Δε με πειραζει να γινεται κατι τετοιο στη χαση και στη φεξη. Λογικο ειναι να υπαρχουν και ολιγολογα η μονολεκτικα σχολια σε ενα φορουμ. Αυτο που με πειραζει ειναι να βλεπω καποια συγκεκριμενα (και ευτυχως πολυ λιγα) μελη να συμπεριφερονται ετσι επι σχεδον μονιμου βασεως. Οσον αφορα καλλιτεχνες που εχουν φυγει, υπαρχει μελος που οταν σχολιαζει γραφει το ιδιο παντα σχολιο. Αντιγραφη και επικολληση. Ε, αυτου του μελους εγω δε θα του πω μπραβο οταν ανοιξει θεμα για να μας πει οτι εφτασε τις τοσες χιλιαδες μηνυματα.

Kambia: Εχω πατησει καμποσες φορες το κουμπακι Αναφορας μεσα στα χρονια που βρισκομαι εδω. Δυο φορες απο αυτες το θεμα λυθηκε και μαλιστα γρηγορα γι' αυτο δεν το ισοπεδωνω και αναφερω πως υπαρχουν ελαχιστες εξαιρεσεις. Μαλλον για αυτες μου λες κι εσυ.

Απο εκει και περα, για το συγκεκριμενο θεμα με το κατεβατο ομοιων σχολιων στις ελληνικες ταινιες, τα σχολια αυτα δε διαγραφτηκαν οταν τα ανεφερα και συνεχιζουν να υπαρχουν ακομα. Το ελεγξα και προ ολιγου

Εαν το επιθυμεις, μπορουμε να μιλησουμε μεσω προσωπικων μηνυματων και να σου πω ποιος/ποια τα εγραψε και που ακριβως βρισκονται μεσα στο φορουμ.
 
bambinella 100 είπε:
Kambia: Εχω πατησει καμποσες φορες το κουμπακι Αναφορας μεσα στα χρονια που βρισκομαι εδω.
Μετρημένες και έπειτα από προτροπή. Μάλλον εγώ πρέπει να το χαρακτηρίσω "διακοσμητικό" για σας καθώς δεν γίνεται χρήση του.

bambinella 100 είπε:
Δυο φορες απο αυτες το θεμα λυθηκε και μαλιστα γρηγορα γι' αυτο δεν το ισοπεδωνω και αναφερω πως υπαρχουν ελαχιστες εξαιρεσεις. Μαλλον για αυτες μου λες κι εσυ.Απο εκει και περα, για το συγκεκριμενο θεμα με το κατεβατο ομοιων σχολιων στις ελληνικες ταινιες, τα σχολια αυτα δε διαγραφτηκαν οταν τα ανεφερα και συνεχιζουν να υπαρχουν ακομα. Το ελεγξα και προ ολιγου
Σε οτι έχει γίνει αναφορά και έπρεπε το θέμα να επιλυθεί, έγινε asap. Έχει γίνει διαγραφή πολλών μηνυμάτων που αναφέρεις και για το συγκεκριμένο θέμα δόθηκε infraction αλλά τί να κάνουμε που τα μέλη αυτά δεν έχουν την ευφράδεια λόγου που έχουν αρκετοί εδώ μέσα. Αν παρατήσω το moderation που πρέπει να γίνει κάθε μέρα εδώ και να πιάσω τα ποστ με τα χαμογελάκια, "πολύ ωραία ταινία" κλπ ζήτω που καήκαμε!

bambinella 100 είπε:
Εαν το επιθυμεις, μπορουμε να μιλησουμε μεσω προσωπικων μηνυματων και να σου πω ποιος/ποια τα εγραψε και που ακριβως βρισκονται μεσα στο φορουμ.
Ξέρω ποια είναι τα μηνύματα. Οργώνω όλο το φόρουμ κάθε μέρα! Πολλές φορές όμως ακόμα και αυτό το ανούσιο για μας ποστ σε κάποιους δίνει την αφορμή να γράψει σε ένα θέμα που δεν έτυχε να έχει δει.

Υγ. Νομίζω δεν έχουμε να αναλύσουμε κάτι παραπάνω πάνω στο θέμα οπότε μην το χαλάμε περισσότερο το thread της Αριάδνης και υπενθυμίσω το θέμα Οι προτάσεις σας, η κριτική σας


 
Κοιτώντας τα στατιστικά , βλέπω πως το πρώτο μέλος ήταν ο ( η ; ) LadyHawke , στις 07 / 01 / 2006 ! Άραγε να το ξέρει πως βγήκε νικητής ; :D Λέω να του στείλω ένα μύνημα !
 
iliekater είπε:
Κοιτώντας τα στατιστικά , βλέπω πως το πρώτο μέλος ήταν ο ( η ; ) LadyHawke , στις 07 / 01 / 2006 ! Άραγε να το ξέρει πως βγήκε νικητής ; :D Λέω να του στείλω ένα μύνημα !
αυτό το μελος δεν το πετυχα εν δρασει αλλα ειδα θρεντ του και εγω γραψει αλλα όπως και να χει σηκωνει την κούπα :award: κριμα που χαθηκε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΌΟχι δεν τα λέτε σωστά, το πρώτο μέλος είναι ο Τσακ Νόρις και μάλιστα από το 32 π.Χ. δηλ. πριν καν υπάρξουν υπολογιστές, με πέτρινη ταμπλέτα των Ρωμαίων!
 
Uskoke είπε:
ΌΟχι δεν τα λέτε σωστά, το πρώτο μέλος είναι ο Τσακ Νόρις και μάλιστα από το 32 π.Χ. δηλ. πριν καν υπάρξουν υπολογιστές, με πέτρινη ταμπλέτα των Ρωμαίων!
χα, χα, εννοείται πως αν ο τζακ θα γραφότανε σε φορουμ αυτό θα ηταν η ρετρο :cool:
 
Παιδιά όλο αυτό το πανηγύρι με όλο το σεβασμό(3000 μηνύματα,5000 μηνύματα,145630 μηνύματα κτλ)είναι κάτι που με βρίσκει τελείως αντίθετό.Ειδικά σε κάτι post που βλέπω με αυτό το θέμα.Γι αυτό και δε συμμετέχω σε σχετικές συζητήσεις.

Κάνουμε δημοσιεύσεις για να το τονίζουμε αργότερα και να μας "θαυμάζουν"ή επειδή έχουμε κάτι να πούμε που θα μείνει και θα κάνει τους υπόλοιπούς μας σοφότερους?

Και γιατί πάντα πρέπει να κάνουμε κάτι(δε μιλάω για όλους φυσικά)για τα μάτια των άλλων και την αναγνώριση ?

Το ίδιο συμβαίνει σε πολλές πτυχές της ζωής και το διαπιστώνω και στα video games.Μετράνε μία λίστα ποιος έχει περισσότερα platinum κτλ και ο πρώτος μπορεί να έχει παίξει τα χειρότερα των παιχνιδιών μόνο για τρόπαια.Από αυτό κρίνεται αν ένας gamer είναι καλός ή όχι ?Δυστυχώς για πολλούς,ναι...

Τα αναφέρω όλα αυτά γιατί συμφωνώ με προγενέστερο post σχετικά με την ποιότητα που πρέπει να έχουνε τα μηνύματά μας και όχι με τις μονολεκτικές απαντήσεις μνημόσυνου"συλληπητήρια" ή γάμου"¨να ζήσετε" για να ανεβαίνει ο αριθμός.

Ο αριθμός των μηνυμάτων δε θα πρεπε να σημαίνει τίποτα περισσότερο ή λιγότερο(εφόσον έχουνε ποιότητα)απ' το οτι ο συγκεκριμένος χρήστης έχει προσφέρει μέχρι στιγμής πολλά στο site μας,έχει αφιερώσει αρκετό χρόνο για να ξεκινήσει θέματα,να βοηθήσει άλλους σε τυχόν απορίες και να ρωτήσει και ο ίδιος με τη σειρά του.Δυστυχώς βλέπω οτι μερικοί κρίνουνε τους άλλους(και όχι μόνο εδώ)βάσει "αριθμών".
 
Μην το βλέπετε ετσι παιδια, αλλωστε ο( η) ladyhawke εχει πολλά μηνυματα; όχι απλά για λόγους περισσότερο που σχετίζονται με το παρελθον της ρετρο λέμε ποιος ηταν ο πρωτος, πρωτος που γραφτηκε και ποιοι αλλοι στελέχωσαν το αγαπημένο μας φορουμ εκεινη την περιοδο/ ουτε εδώ λέμε ποιος αξιζει η όχι, απλά στατιστικα ειναι φυσικα! υπάρχουν παιδια με λίγα μηνυματα που μας έκαναν σοφότερους πχ εμενα η ακαλια με τα μηνυματα της στο υποφορουμ κάντυ η η ρετροφαν με τα μηνυματα της η η sunset η η καπρις και επειδή εχω περισσοτερα μηνυματα από αυτά τα κορίτσια με κάνει εμενα σημαντικότερη με περισσοτερη συνεισφορα στην ρετρο;; όχι βεβαια, σε καμια των περιπτώσεων, αλλωστε όλοι θυμομαστε καποια παιδια με λίγα η όχι τοσο πολλα μηνυματα γιατι ακριβως ειχαν υπέροχη παρουσια, εμενα πχ με τα 3000 μηνυματα να μην με θυμαται και κανεις, να μην ξαναγραψω και παλι να μην διερωτηθεί κανεις/

όπως με εκαναν σοφοτερη και πολλες απόψεις παιδιων με παρα πολλά μηνυματα αν θελετε το σβηνουμε ολο το τοπικ, δεν υπαρχει θεμα από μενα απλα παρα πολλαα μηνυματα είναι ειδηση από μονο του ως στατιστικο δεδομενο, δεν σημαινει κατι άλλο, μα το εγραψα και πάνω στατιστικα αν ηταν θα εγραφα αξια και περιεχομενο μηνυματων. Θα ρωταγα ποιος εχει περισσοτερη αξια εδώ μέσα κατά την γνωμη σας με τα μηνυματα του, ρωταω κατι τετοιο, όχι φυσικα, οποτε στατιστικα μαζεύουμε και όπως λεει πανω ο νεμο ποιο γεωγραφικο διαμερισμα εχει τις περισσότερες συμμετοχες κτλ μεχρις εκει, να δουμε ποιοι είναι περισσοτερο ρετρομανεις σε στατιστικο επίπεδο παντα και όχι σε θεμα ουσιας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πιό ενδιαφέρον στατιστικό θα ήταν πόσα από τα 19000 post του Wally περιέχουν τις λέξεις "Microsoft" ή "XBox"... :p
 
ειναι 19.000 τελικά :clap: και όχι 18000 wally τι να σου ευχηθει κανεις , να τα δεκαχιλιασεις, όχι αλλα να τα 100αχιλιασεις
 
χεχε με κάνατε και ψάχτηκα...παρόλο που δεν γράφω συχνά και σε πολλά θέματα είμαι στο top 30! :)

Βέβαια -γράφοντας σοβαρά- ο αριθμός των μηνυμάτων δεν έχει καμία σημασία πλην των στατιστικών λόγων! Καλά να είμαστε να γράφουμε στο φόρουμ!
 
Πίσω
Μπλουζα