Another World 15th Anniversary

ζουλιάρη, ήθελες να το ποστάρεις εσύ ε?
 
Nαι με προλαβες.
icon10.gif
 
Λεω να το αγοράσω κι εγώ.

Μιας και χρόνος για σερφάρισμα και ψάξιμο στα "γνωστά" δεν υπάρχει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά, αμαρτία είναι τα 10 ντόλαρς του GOG. Ωραίο site δέ λέω, αλλα όπως κι'εγώ, πολλοί προτιμούν retail με κουτάκι. 6.49 στο κουτάκι του λοιπόν απο play.

Όχι τίποτα άλλο, αλλα μου στείλανε και mail απο το GOG οτι είναι και προσφορά. Κάτι τέτοια δέ με αρέσουν.
 
Ίδια τιμή. Διαλέγεις CD με DRM ή downloadable χωρίς DRM
 
Λίγο πιό ακριβό, για την ακρίβεια 7,4 ευρώ του GOG σύμφωνα με τις τελευταίες ισοτιμίες. Κατα την γνώμη μου θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 2 ευρώ φθηνότερο. Σύν ότι δέν είμαι σίγουρος για το άν έχει DRM η συγκεκριμένη cd version. Όπως και να έχει, περί ορέξεως !!
 
Έχεις απόλυτο δίκιο
 
Sale στο play.com, πάρτε Another World 15th Anniversary στα 5.49 ευρώ delivered! :)

Clicky
 
Famed game designer Eric Chahi shared an interesting yet somewhat terrifying anecdote about his legendary action-adventure Another World during his GDC talk today. It seems Another World nearly ended up being essentially another game.

According to Chahi, when he got to the point of shopping the game around to potential publishers, he initially approached (the now defunct) Virgin Interactive. The company proceeded to try and sway him to rework the game into a point-and-click adventure since "that's what was popular at the time."

Given the amount of work he'd already done on the game and the formidable task it would have been to re-tool all of it, Chahi decided to Another World alone. He went on to work with Delphine Software, which he described as being "very supportive" of the game as it was -- and how it will appear on iOS devices later this year.

................................................................................

Timed to coincide with the conclusion of Eric Chahi's GDC 2011 postmorterm on his adventure classic Another World, comes the announcement that the game is being ported to iPone and iPad, courtesy of DotEmu and publisher BulkyPix. The game won't hit iOS until later this year, but is evidently up-and-running according to Chahi himself. "The first prototype looks beautiful on iPad; they are doing a great job on it," he said in the announcement.

It's unclear whether the iOS version will be based on the 1991 original or the 2006 15th anniversary remastering (or both!), although DotEmu founder Xavier Liard promises his team will "put a lot of love and care to insure that the gamers get best user experience playing this game on iOS."
Προελευση :

http://www.joystiq.com/2011/03/03/how-another-world-almost-became-a-point-and-click-adventure/

http://www.joystiq.com/2011/03/03/another-world-ios/

Με 2 λογια , οταν ο Eric Chahi απευθυνθηκε σε ενδυναμει εκδοτες και συγκεκριμμενα στην Virgin Interactive. η εταιρεια προσπαθησε να τον πεισει να ξαναδουλεψει το παιχνιδι και το μετατρεψει σε point-and-click adventure μια και τοτε "that's what was popular at the time."

Ευτυχως δεν ακολκουθησε τις "επαγελματικες" τους συμβουλες συνεχισε το project σολο και απευθυνθηκε στη Delphine Software,και τα υπολοιπα ειναι ιστορια ....

Ερχεται iOS version του Another World στο τελος της χρονιας αν και δεν ειναι σαφες αν θα βασιζεται στο αυθεντικο του 1991 original ή στο Another World 15th Anniversary 2006 ή και στα δυο ......
 
[video=youtube;1Nlmje-rUQs]

.....
 
Pε Nemo που τα ξετρυπωνεις???Ουτε google bot να ησουν!Τελειο το βιντεακι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ πιτσιρικάς ο προφέσορας... Έχει και ακμή...

Ωραίος ο Nemo! :thumbup:
 
Πολυ θα γουσταρα ενα 2d/3d remake του αρχικου με τις σημερινες δυνατοτητες των υπολογιστων...και πιστευω δεν ειμαι ο μονος.
 
Εγω παντως θα γουσταρα να το εκαναν ταινια ακομα και μετα απο τοσα χρονια.
 
Hellraiser είπε:
Πολυ θα γουσταρα ενα 2d/3d remake του αρχικου με τις σημερινες δυνατοτητες των υπολογιστων...και πιστευω δεν ειμαι ο μονος.
Πραγματι..δεν εισαι ο μονος!
 
Τι λετε παιδια το ξεκιναμε; :ρ
 
Gyubrush είπε:
Εγω παντως θα γουσταρα να το εκαναν ταινια ακομα και μετα απο τοσα χρονια.


angel_grig είπε:
Πραγματι..δεν εισαι ο μονος!

Rakeesh είπε:
Τι λετε παιδια το ξεκιναμε; :ρ

https://player.vimeo.com/video/96120254

Απιστευτο Handmade -"Another World" the movie -video ~ teaser,αφου μαλλον θα υπαρξει 15λεπτη+ συνεχεια του

http://www.anotherworld-themovie.com/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πριν καμποσο καιρο ειχα βρει ενα παρομοιο προτζεκτ, δηλαδη ριμεικ της εισαγωγης του παιχνιδιου με ηθοποιο. Δεν ειναι τοσο υπερπαραγωγη οσο το καινουργιο που δειχνει ο Νεμο, αλλα ειναι πολυ πιο πιστο, πλανο προς πλανο, ενω εχει και τη μουσικη του παιχνιδιου

[video=youtube;1Nlmje-rUQs]

ΥΓ. Αν το ειχαμε ξανααναφερει στο ιδιο θεμα, συγνωμη. Εχουν περασει και καποια χρονια :Ρ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα