Black Mesa [Half Life Source mod]

pontium

Retro Member
Joined
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
150
Αντιδράσεις
5
Βρήκα ένα αρκετά ενδιαφέρον mod για το half life 2 λεγόμενο ως "Black Mesa".

Όσοι είχαν παίξει το half life 1 ξέρουν περι τίνος πρόκειται.

Λεπόν,τα παιδιά ξανασχεδιάζουν το πρώτο half life με την μηχανή του 2!

Μπείτε στα downloads και κατεβάστε το video.Είναι απίθανο!!

link:

http://forums.blackmesasource.com/

Δεν είναι διαθέσημο ακόμα,αλλά είναι ένα πολλά υποσχόμενο project
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πρεπει να ειναι πολυ καλο

YouTube - Black Mesa Teaser Trailer

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν είχε βγει από την ίδια την Valve το Half-Life: Source το οποίο είναι το 1 με γραφικά του 2;
 
Δεν είχε βγει από την ίδια την Valve το Half-Life: Source το οποίο είναι το 1 με γραφικά του 2;
Όχι ήταν απλή μεταφορά. Γραφικά του 1 με τον κώδικα του 2. Το BLACK MESA είναι remake κανονικό (και μάλιστα έχουν την βοήθεια της Valve).
 
Άντε να το δούμε επιτέλους !!!
 
θεωρώ το πρώτο παιχνίδι μαζί με το expansion του Opposing force το καλύτερο fps που χει βγει ποτέ και ασφαλώς καλύτερο του hl2. Λέτε να βγει μες το 2009? Λίγο δύσκολο μου φαίνεται.
 
Μετα απο 8 χρονια αναμονης...ανακοινωθηκε επιτελους η ημερομηνια κυκλοφοριας!

14 Σεπτεμβρη 2012!!!
 
Wally είπε:
Μετα απο 8 χρονια αναμονης...ανακοινωθηκε επιτελους η ημερομηνια κυκλοφοριας!
14 Σεπτεμβρη 2012!!!
....και φυσικά, γονάτισε το σύμπαν! :biglaugh:

attachment.php


screen.jpg
 
Ωραίο φαίνεται... λογικά αν το PC σηκώνει HalfLife 2 με ευκολία δεν θα σηκώνει και αυτό?
 
Το κατέβασα με την επιλογή "torrent" και ήρθε σφαίρα. Θα το δοκιμάσω στο φορητό κάποια στιγμή, γιατί τώρα λιώνω με Torchlight!

Το πρώτο HL δεν το είχα τελειώσει ποτέ. (Βαράτε ελεύθερα!!!!! ) :p
 
pooky(1) είπε:
Το κατέβασα με την επιλογή "torrent" και ήρθε σφαίρα. Θα το δοκιμάσω στο φορητό κάποια στιγμή, γιατί τώρα λιώνω με Torchlight!
Το πρώτο HL δεν το είχα τελειώσει ποτέ. (Βαράτε ελεύθερα!!!!! ) :p
Εγω το πρωτο το τελειωσα στην beta του Dreamcast.Για την πλακα το ξεκινησα και εφτασα το ιδιο το βραδυ να το τερματιζω! LOL Καποια στιγμη θα κατεβασω και το Black Mesa.
 
Αν ειχαν βγαλει το Black Mesa για κανα κονσολικο τωρα θα γινοταν τρελο νταβαντουρι απο φανς...το πηγαν ΠιΤσι και "υπνε που παιρνεις τα παιδια ελα παρε και τουτα" (τα πηρε), "ξυπνα μικρο μου και ακουσε καποιο μινορε της αυγης"
 
ΟΚ feedback time. Το παιχνίδι στο φορητό μου (Dual core Pentium 9100 cpu, 4 giga, 5650 ati mobile 1 giga DDR-III μια και το επίσημο gaming rig μου είναι στο workbench και το μοντάρω.... ) πάει σε 1366 Χ 768 μια χαρά.

Κατεβάζετε το mod, γράφεστε στο steam (όσοι δεν είστε γραμμένοι) το ξεπακετάρετε και όταν σας ζητήσει να ξεκινήσει κατεβάζει από το steam την μηχανή γραφικών (2,6 giga περίπου) και βουαλά......

Το Torchlight ανεβάζει περισσότερο θερμοκρασία στο μηχανάκι μου (μέτρησα 72 βαθμούς gpu και 67 cpu αλλά το έχω τέλεια συντηρημένο χωρίς ίχνος σκόνης στο σύστημα ψύξης του παρά τις 390 μέρες λειτουργίας που μετράει μια και σβήνει μόνο για συντήρηση ) και πραγματικά το παιχνίδι είναι απολαυστικότατο!

Εντάξει το ομολογώ κάηκα άσχημα και έχω παραμελήσει το 360 μου σήμερα, έχω παίξει μόνο 4 ώρες με τη κονσόλα. Εκπληκτική δουλειά πραγματικά. Όταν με το καλό στήσω το θηρίο θα το παίξω πάλι εκεί.
 
Πίσω
Μπλουζα