Bud Spencer & Terence Hill - Slaps And Beans

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.326
Αντιδράσεις
5.926


Σαν μεγαλος οπαδος του αχτυπητου αυτου διδυμου παρακολουθουσα απο την αρχη αυτη την προσπαθεια και ειμαι πολυ χαρουμενος που τελικα το παιχνιδι εγινε πραγματικοτητα.Το Bud Spencer & Terence Hill - Slaps And Beans ειναι ενα Beat'em up με platform στοιχεια και διαφορα mini games και γενικα τα παντα απο το gameplay μεχρι και την μουσικη θυμιζουν το αγαπημενο αχτυπητο διδυμο και ειναι λες και μπηκαμε σε καποια απο της ταινιες τους.Το παινχιδι σε δυο μερες στης 15 δεκεμβριου κυκλοορει στο steam και αν πιασει το οριο που εχουν βαλει οι τυποι που το εφτιαξαν θα δουμε και εκδοση για της κονσολες.Παρακατω το trailer του παιχνιδιου και πραγματικα και μονο που το βλεπω γενικοτερα αλλα κυριως και την πιστα με τα αλογα που κυνηγανε το τρενο και με θυμιζει πολυ εντονα το sunset riders ανυπομωνω να το πιασω στα χερια μου.

 
Ανεβηκε εχτες στο Steam στα 20 ευρω. Η προπληρωμενη μου καρτα στο Paypal εχει λιγοτερα!! Αγκρρρρ

Μεχρι τη Δευτερα θα την βγαλω με κανα VHS και OST του λατρεμενου διδυμου.

Αυτη τη στιγμη ακουω I due superpiedi quasi piatti στη διαπασων στο Tidal για να ηρεμησω...
 
Λοιπον το επαιξα για κανα μισαωρο στου Stormwatch

Πολυ ομορφο pixel art, original εφε και soundtrack, πιστες βασισμενες σε ταινιες, πολυ ξυλικι, co op...οτι περιμεναμε ματαια στον Spectrum και στην Amiga μας ως φανατικοι ανηλικοι λατρεις του μαγικου διδυμου, το εχουμε με καθυστερηση 30 ετων.

Tι θα ηθελα? Με καποιο τροπο να ειχανε σαμπλαρει πραγματικες φωνες των 2 πρωταγωνιστων

Τι με χαλασε λιγακι? Οι μικροκαθυστερησεις ανεμεσα στα "bubbles ομιλιας". Ισως θα μπορουσε στο launch να ειχε μια μικρη εκπτωση

Instant buy για καθε φανατικο!
 
Aγοραστηκε το πρωι τερματιστηκε το μεσημερι που βρηκα ευκαιρια και αυτα που εχω να πω ειναι τα εξης.Το παιχνιδι δεν ειναι σφηνακι ουτε τεραστιο αλλα την διαρκεια του την βρηκα ικανοποιητικη.Τα γραφικα ειναι μια χαρα οχι πως θα με ενοιαζε αν ηταν χειροτερα βεβαια και μαρεσαν τα ηχητικα εφε αλλα και η μουσικη που ειναι η original απο της ταινιες του αχτυπητου διδυμου.Το παινχιδι το τερματισα στο medium χωρις να χρησιμοποιησω καθολου continue σε καμια απο της κανονικες πιστες οποτε για τα γουστα μου το βρηκα πολυ ευκολο.Θα το τερματισω καποια στιγμη στο hard να δω αν υπαρχουν μεγαλες η τουλαχιστον αισθητες διαφορες.Η μοναδικη πιστα που μπορει να την επαιξα και δεκα φορες και στο τσακ δεν εφυγε το gamepad απο το παραθυρο αλλα και δεν παρατησα το παιχνιδι ηταν η πιστα του αγωνα με τα αυτοκινητα.Μιλαμε για αισχος πραγματικα πιο ευκολο ειναι να κατεβω το βουνο στο χωριο μου μια πλαγια που εχουμε με πευκα οταν ειναι χιονισμενη καβαλοντας τσουβαλι απο λιπασμα και κανοντας απιστευτες μανουβρες αναμεσα απο τα πευκα αναπτυσσοντας τρελη ταχυτητα παρα να κρατησω σε μια ευθεια για λιγα μετρα το ρημαδοαμαξο στην καταραμενη αυτη πιστα που δεν επρεπε να υπαρχει καν.Απο τα πιο μελανα σημεια του παιχνιδιου για μενα.

Μαρεσε που αναγνωρισε κατευθειαν χωρις κανενα προβλημα το gamepad logitech που εχω οπως και το Arcadejoy αλλα και ενα αλλο arcade joystick που εχω.Δεν μαρεσε που δεν μπορουμε να βαλουμε σε οποια κουμπια θελουμε της κινησεις και θα μπορουσαν να προσθεσουν και καποιες αλλες κινησεις η καποια combos και οχι απλα να μετρανε οταν ο παικτης μας και ο παικτης που ελεγχει η cpu εχουν βαλει καποιον εχθρο στη μεση και τον κοπανανε σα χταποδι.Το κουμπι της αμυνας στα χτυπηματα των εχθρων δεν κολαει σε αυτου του ειδους τα παιχνιδια και το βρηκα αδιαφορο.Επρεπε να υπαρχει οπωσδηποτε καποια κινηση οταν βρισκομαστε περικυκλωμενοι απο τους εχθρους ωστε να ξεφευουμε απο την δυσκολη θεση με επιπτωση φυσικα στην ενεργεια μας και οχι δεν βολευει γιαυτη την δουλεια το δυνατο χτυπημα που μας τρωει τα μπλε κουτακια κατω απο την ενεργεια μας και ουτε η κινηση που εκτελειται καθως τρεχουμε και που ηταν ο λογος που επελεξα για παικτη τον terence hill γιατι η κλωτσια που δεινει ειναι πιο βολικη και ευχρηστη απο το σπρωξιμο του bud spencer.Θα μπορουσε να υπαρχει μεγαλητερη ποικηλια εχθρων γιατι βαρεθηκα να κοπαναω τους ιδιους και τους ιδιους αλλα και η ποσοτητα απο μπυρες και φασολια ειναι υπερβολικη δεν προλαβαινεις να χασεις λιγη ενεργεια και κατευθειαν την αναπληρωνεις.Επρεπε να υπαρχει οπωσδηποτε αλμα στο παιχνιδι και κινησης πανω στο αλμα οπως εναεριες κλωτσιες κλπ μεγαλο μειον για μενα η απουσια αλματος.Τα αντικειμενα που περνουμε και βαραμε τους εχθρους δεν εχουν καμια χρησιμοτητα για μενα στο gameplay παρα μονο την ποικηλια το μονο καλο ειναι πως μπορεις να τα πεταξεις κιολας σε καποια αποσταση.20 ευρω δεν θα τα χαρακτηριζα πολλα γιαυτο το παιχνιδακι αλλα σιγουρα θα μπορουσαν να ειναι και λιγοτερα.

Το παινχιδι ειναι ταμαμ για τους ολους τους λατρεις του διδυμου αυτου και μπορει να εχει καποια μειονεκτηματα για μενα αλλα εδω μειονεκτηματα χοντρα κιολας εχουν παιχνιδια εκατομμυριων αυτο δε θα ειχε.Χλωμο το κοβω να το ξαναπαιξω συντομα εως πολυ χλωμο θα ελεγα αλλα αμα εμφανιστη στο χωριο ενα πολυ καλο μου φιλαρακι που εχω στο μυαλο μου θα γουσταρα να το τερματιζαμε διπλο ενα βραδυ παρεα με πολλα μπυρονια και αρκετα σουβλακια σκετα ωστε να βολευουν στο φαγωμα και να μη γεμισουμε λαδια τα gamepads αφου θα τα πιανουμε απο το ξυλακι και θα τα τρωμε και παραλληλα θα τρυπαμε και της πατατες με αυτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν δεν πρόλαβα να ασχοληθώ και πολύ, αλλά μόνο και μόνο για την ατμόσφαιρα αξίζει. Φαίνεται οτι φτιάχτηκε από fans...

Φοβερό και το ηχητικό εφε στην δυνατή μπουνιά του Bud, χαχα! Ελπίζω να προλάβω να παίξω σήμερα.
 
"Μιλαμε για αισχος πραγματικα πιο ευκολο ειναι να κατεβω το βουνο στο χωριο μου μια πλαγια που εχουμε με πευκα οταν ειναι χιονισμενη καβαλοντας τσουβαλι απο λιπασμα και κανοντας απιστευτες μανουβρες αναμεσα απο τα πευκα αναπτυσσοντας τρελη ταχυτητα παρα να κρατησω σε μια ευθεια για λιγα μετρα το ρημαδοαμαξο στην καταραμενη αυτη πιστα που δεν επρεπε να υπαρχει καν.Απο τα πιο μελανα σημεια του παιχνιδιου για μενα."

:biglaugh:

"Χλωμο το κοβω να το ξαναπαιξω συντομα εως πολυ χλωμο θα ελεγα αλλα αμα εμφανιστη στο χωριο ενα πολυ καλο μου φιλαρακι που εχω στο μυαλο μου θα γουσταρα να το τερματιζαμε διπλο ενα βραδυ παρεα με πολλα μπυρονια και αρκετα σουβλακια σκετα ωστε να βολευουν στο φαγωμα και να μη γεμισουμε λαδια τα gamepads αφου θα τα πιανουμε απο το ξυλακι και θα τα τρωμε και παραλληλα θα τρυπαμε και της πατατες με αυτα. "

:bow:

Respect !!!!
 
Πίσω
Μπλουζα