Cruise For A Corpse

πω πω τι μου θυμισες τωρα. τι παιχνιδάρα ήταν αυτή;!!!! τέλειο review...
 
DINΟ ότι και να πω για να σε παινέψω θα είναι πραγματικά πολύ λίγο...
 
DINO συνέχισε ακάθεκτος! Δεν ξέρεις πόση χαρά μου έδωσε η παρουσίαση σου!

Ευχαριστήθηκα! :thumbup:
 
:animeek:...Ο DINO ανεβάζει τον πήχη των reviews στον ουρανό!!!!!!!!!!!

Εύγε μεγάλε αυτό είναι!!!!Ένα από τα καλύτερα και ποιο αγαπημένα adventure που βγήκαν ποτέ!!!!

Θυμάμαι πως στην έκδοση της Α1200 είχε extra ήχους όπως γλάρους θάλασσα κλπ....
 
thankulanguageszg0.jpg

Να είστε όλοι καλά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συνέχισε την πολύ καλή δουλειά σου!!!!
 
...ένα απίθανο review για ένα απίθανο παιχνίδι, απο τον DTP Master, Dino !!

Θυμάμαι ήταν το τελευταίο adventure που έπαιξε ο Κυριακός (παρέα με τον Αντρέα φυσικά) πριν φύγει για στρατό, κάνοντας έτσι το Pixel λίγο φτωχότερο...
 
Είναι μεγάλη η ικανοποίηση για μένα, που κάθε φορά αγκαλιάζετε τόσο θερμά τα reviews μου...

Σας ευχαριστώ πολύ για ακόμα μια φορά...

:) :) :)
 
Συγχαρητήρια ακόμα μια φορα :)
 
Νά'σαι καλά Anemos...
 
το δοκίμασα.. έτσι να σε τιμήσω..

καταπληκτικά γραφικά και υπόθεση για το 16βίτο Atari ..

λίγο ως αρκετά σπαστικό το φόρτωμα από δισκέτα.. :(
 
Έχεις δίκιο, 5 δισκέτες είναι αυτές!!!

Τότε δεν μας ενοχλούσε και πολύ ε;
 
DINO είπε:
Έχεις δίκιο, 5 δισκέτες είναι αυτές!!!Τότε δεν μας ενοχλούσε και πολύ ε;
Τι να μας ενοχλούσε;Περισσότερες δισκέτες = περισσότερο παιχνίδι! :)
 
Cruise for a Corpse

Καλημέρα παιδιά!

Φοβερό το σάιτ και οι αναλύσεις. Ωστόσο δεν είδα πουθενά το "πουαρό στάιλ" adventure Cruise for a Corpse, όπου ήσουν ντετέκτιβ σε μία κρουαζιέρα κατά τη διάρκεια της οποίας δολοφονείται ο αμφιτρύων και ιδιοκτήτης του βαποριού, ελληνικής καταγωγής μεγιστάνας ονόματι Νίκλος (με λ) Καραμπουτζιάν!!!!!!!! To θυμάται κανείς; Αλήθεια την εταιρία που το σχεδίασε την έλεγαν Delphine ή κάτι τέτοιο;; Νομίζω οτι εκείνη την εποχή (1992) η ίδια εταιρία πρέπει να είχε βγάλει και 2 ακόμα αξιόλογα adventures, που δυστυχώς δεν θυμάμαι καθόλου ως τίτλους...
 
Ovidius7 είπε:
Νομίζω οτι εκείνη την εποχή (1992) η ίδια εταιρία πρέπει να είχε βγάλει και 2 ακόμα αξιόλογα adventures, που δυστυχώς δεν θυμάμαι καθόλου ως τίτλους...
Τα άλλα δύο παιχνίδια που δε θυμάσαι, είναι τα Operation Stealth και Future Wars... ;)
 
Επι τι ευκαιρία, το Operation stealth μου άρεσε τρελά. Μόνο που προσωπικά το έβρισκα αρκετά δύσκολο και δεν κατάφερα να το προχωρήσω πολύ. Το σενάριο πάντως με το μαχητικό stealth ήταν πολύ ψαρωτικό για την τότε εποχή.
 
telonio είπε:
Μόνο που προσωπικά το έβρισκα αρκετά δύσκολο και δεν κατάφερα να το προχωρήσω πολύ.
Κανένα walkthrough από το PIXEL, δε χρησιμοποιούσες;

Εκείνες τις υπόγειες σπηλιές με το νερό, θυμάμαι, δεν μπορούσα να τις περάσω με τίποτα!
 
Θυμάμαι μάλιστα οτι επιβάτης στο βαπόρι ήταν και κάποιος Τομ, που συστήνονταν ως "Niklo's Sollicitor". Ήταν η αφορμή για την πρώτη μου επαφή με το αγγλοσαξωνικό δικαιικό σύστημα και συγκεκριμένα για τη δαιφορά μεταξύ sollicitor, barrister και του γενικότερου όρου lawyer.

Συγχαρητήρια για το review, μου θύμισε κάτι από "User", το δεύτερο πιο γνωστό περιοδικό home computers της εποχής...
 
Πίσω
Μπλουζα