Debbie Gibson

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.194
[edit] Dead picture [edit]

DEBBIE GIBSON




Θυμάμαι, ήταν το 1988-89, όταν πήγα στο σπίτι ενός φίλου να παίξουμε ATARI, όπου εκτός των άλλων, στην δεύτερη τηλεόραση που είχε έπαιζαν και κάποια videoclips, που είχε γράψει στο βίντεο. Μόλις η μελωδία του Foolish Beat, πλημμύρισε το δωμάτιο, σταμάτησα το παιχνίδι και κατευθύνθηκα προς την τηλεόραση. Η φωνή της Debbie ήταν υπέροχη, όπως και η παρουσία της! Το Foolish Beat, με συντρόφευσε και τα επόμενα χρόνια, στους εφηβικούς μου έρωτες, έως σήμερα.

[edit] Dead picture [edit]



Debbie Gibson Foolish Beat (live concert)[video=youtube;Qad-HuGxY_c]




Δισκογραφία

1987 : Out of the blue

1989 : Electric youth

1990 : Anything is possible

1992 : Body mind and soul

1995 : Think with your heart

1997 : Deborah

2001 : M.Y.O.B

2003 : Coloured lights, the Broadway Album

Το επίσημο site της Deborah Gibson!

Πηγές : Wikipedia
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και πάνω που πάω να κλείσω τον υπολογιστή νάτος και ο DINO με ένα καταπληκτικό review :thumbup: (already pinned)

Αλήθεια και ποιός δεν έχει χορέψει σε κάποιο πάρτι (απο αυτά που γινόνταν στα σπίτια κάποτε) με το Foolish Beat;

H αλήθεια είναι ότι ψιλοαπογοητεύτικα με τις τελευταίες φωτογραφίες της και μάλλον και εγώ θα θυμάμαι τη Debbie της εφηβίας μου που κονταροχτυπιόταν τότε με την Tiffany ( άραγε είναι τυχαίο που και οι δύο έκαναν γυμνές φωτογραφίσεις για το Playboy αργότερα; )

Ασε που με έβαλες και στη πρίζα να ψάξω για το τελευταίο της αλμπουμ.
 
Thanks Omega!

Πράγματι, τότε είχαμε χωριστεί σε Tiffanικούς και Debbiκούς! Εμένα φυσικά μου άρεσε η Debbie περισσότερο (εμφανισιακά και τραγουδιστικά) αν και μερικές φορές φόραγε κάτι πράματα...

Ο.Κ. ήταν '80s αλλά όχι κι έτσι! :D
 
Συγχαρητηρια DINO για την παρουσιαση, και εγω μπορω να πω ημουν πιο πολυ προς Gibson οσο αφορα την "κοντρα" αυτο το foolish beat...θανατος.

Εγω μονο τα δυο πρωτα album κατεχω.. και πολυ προσφατα ανακαλυψα τη φωτογραφηση για το Playboy....
 
Thanks guys! :)

Debbie for ever, αν και στη φωτογράφηση για το Playboy, η Tiffany ήταν πιο, γκουχ γκουχ, "ζουμερή"! #)
 
τι να πω για αυτην την φωνη ???

η πορεια της και το γεγονος οτι ακομα και σημερα γινονται καποια remix με τα τραγουδια της πιστευω πως λεει πολλα... :cool:
 
Το Naked δεν το έχω βρε παιδιά, ενώ έχω όλα τα υπόλοιπα μέχρι και πριν λίγα χρόνια! Πολύ καλή τραγουδίστρια όντως, απο τις αγαπημένες μου μέχσρι σήμερα, αν και όντως το ντύσιμό της ήταν και συνεχίζει να είναι "κάπως...".
 
Snoopitsa, το single "Naked" μπορείς να το ακούσεις εδώ:

[edit] To video δεν υπάρχει [edit]

Δε λέει και πολλά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Τώρα αν δεν κάνω λάθος ασχολείται με musicals των οποίων η μουσική κυκλοφορεί σε cd αλλά η εταιρία της (έχει ανοίξει δική της δισκογραφική) δεν έχει αντιπρόσωπο εδώ στην Ελλάδα κι έτσι δεν κυκλοφορούν εδώ. Καλά που έχουμε και το ίντερνετ και δεν χάνουμε τα ίχνη της..
 
ΧΑΛΙΑ!βγαζω φτυαρι,αν και νομιζω το εχει κανει ηδη η ιστορια της μουσικης για το [edited by manos426f]

Δεν προσεφερε τιποτα στη μουσικη ουτε στην αισθητικη της λατρεμεμνης μας δεκαετιας!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα γούστα στη μουσική ποικίλουν αγαπητέ don dokken, οπότε δικαιούσαι και εσύ και ο οποιοσδήποτε να κάνει γνωστή την απέχθειά του για συγκεκριμένα είδη μουσικής αλλά και καλλιτέχνες.

Άλλωστε και εγώ δεν τρελλάθηκα με τους υπόλοιπους δίσκους που κυκλοφόρησε η Debbie, μετά τους 2 πρώτους.

[edited by manos426f:Φίλε DINO,οι χαρακτηρισμοί απομακρύνθηκαν από το παραπάνω post,όπως θα είδες,συνεπώς το κομμάτι αυτό του post σου δε χρειάζεται πλέον...]

Όπως και να'χει, για μένα, δε θα πάψει να είναι ένα αγαπημένο κομμάτι της παιδικής - εφηβικής μου ηλικίας, όπως και τόσα άλλα.

Btw, welcome to the memories...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eγώ θα σου συστήσω φίλε don dokken να είσαι πιο εγκρατής στον τρόπο που εκφράζεσαι,δεν έιναι ούτε γήπεδο εδώ μέσα,ούτε καφενές.

Σου υπενθυμίζω επίσης ότι έχουμε και κοπέλες εδώ μέσα,οπότε καταλαβαίνεις ότι έχουμε ένα λόγο παραπάνω να είμαστε προσεκτικοί στο τι λέμε και γράφουμε...

Κι εμένα άλλωστε από τη μουσική σκηνή υπάρχουν άτομα που με απωθούν 1000%,αλλά δεν εκφράζομαι καθόλου κατ' αυτόν τον τρόπο...
 
Θα κρίνω την συγκεκριμένη τραγουδίστρια για εκείνο που ήταν την αγαπημένη μας δεκαετία. Με την λογική του φίλου μας θα έπρεπε να χαρακτηρίσει ανάλογα και την Belinda Carlisle που επίσης έκανε αισθησιακή φωτογράφηση για το playboy...μην πω για την Sade( * ) και πέσει το φόρουμ από το βάρος της ύβρης.

Η ντέμπι γκιμπσον λοιπόν ήταν μια τραγουδίστρια με ελαφρά ποπ κομμάτια που όμως μας σημάδεψαν διότι συνέπεσαν με την περίοδο της εφηβείας μας. Δεν ξέρω αν με συνεπαίρνει περισσότερο το κομμάτι αυτό καθεαυτό ή οι αναμνήσεις- αύρα που μου φέρνει στο μυαλό μου από τότε! Ότι και να είναι αποτελεί όμορφο συναίσθημα!

Πάντως φίλε dokken θέλω να παραδεχτείς κάτι: Ακόμα και οι πρεσβευτές της heavy Metal σκηνής της εποχής τους οποίους είχαμε-έχουμε ως θεούς μουσικά όταν τους βλέπεις με τα σημερινά δεδομένα μπορείς κάλλιστα να τους κακοχαρακτηρίσεις. Τα βαμμένα χείλια μάτια και μαλλιά

για παράδειγμα του τραγουδιστή των Europe θα έπρεπε να μας οδηγούν σε συνειρμούς ότι είναι ομοφυλόφιλος...Άδικο δεν είναι; Η κάθε εποχή έχει τα δικά της σύμβολα και οφείλουμε αντικειμενικά να τα σεβόμαστε ακόμα και αν δεν τα ασπαζόμαστε... Τελείως φιλικά όσα γράφω! ;)

( * ) Ίσως η καλύτερη γυναικεία φωνή των 80's
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
spyros_s είπε:
Με την λογική του φίλου μας θα έπρεπε να χαρακτηρίσει ανάλογα και την Belinda Carlisle που επίσης έκανε αισθησιακή φωτογράφηση για το playboy...μην πω για την Sade και πέσει το φόρουμ από το βάρος της ύβρης
Aλλά εσύ φίλε μου spyros_s ξέρεις (μια κι είσαι κάποιο διάστημα εδώ στο GRM) ότι τέτοια πράγματα σ' αυτό εδώ το forum ΔΕΝ γίνονται... ;)
 
Κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε να λέγονται οπουδήποτε από ανθρώπους με ηλικία 30+ που έζησαν την συγκεκριμένη δεκαετία...Δεν φαντάζουν όλα τόσο αθώα σε σχέση με την εποχή μας;
 
sorry guys...

ουπς!ειλικρινα δεν περιμενα τοσα σχολια σ αυτην την καταχωρηση.οντας "τρυφερο ποδι"προεβην εις ανεπιτρεπτους χαρακτηρισμους για την καλιτεχνιδα. χωρις πλακα,συγνωμη για το καλιαρντο,αλλα η αποψη μου παραμενει ισχυρη κ χωρις αυτο.τετοιου ειδους αστερακια,περασαν πολλα στα 80ς ,αλλα μεσουρανησαν ,αλλα οχι.δεν στιγματισε τη δεκαετια..χωρις αυτην,μουσικα,τα 80ς δε θα ηταν φτωχοτερα..παντα κατα την ταπεινη μου αποψη.η φαση με τα σχολια μου εφερε στο μυαλο κοντρες μεταλαδων κ ντισκοβιων μεσα απο την αλληλογραφια στο"Αγορι"!τα 80ς ζουν μεσα μας

!!ΥΓ.Ο τραγουδιστης των ΓΙΟΥΡΟΠ δεν ειναι αγγελικουλα,ο ντραμμερ ειναι και καμαρι του,οπως ο ιδιος μου ειπε ενα καλοκαιρι στη ροδο..
 
Ήταν η Britney Spears των 80s, αλλά στο πολύ πιο light.

Και ένα gossip: χάλασε αρκετά το πρόσωπό της μετά την τελευταία πλαστική

5debbiegibson.jpg
 
ελα ρε συντροφε!!η μπριτνεη ασχετα αν γουσταρουμε η οχι εχει μια διαρκεια!!και καταφερνει να συντηρει το "μυθο"της..αυτη ξεφτισε γρηγορα..εμ αι ραιτ??
 
(Συντρόφισσα είναι don... ;) )
 
Πίσω
Μπλουζα