H Redspotgames θα συνεχισει την παραγωγη τιτλων του Dreamcast

cast128dreams

Retro Member
Joined
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
182
Αντιδράσεις
3
H εταιρια που μας εφερε κλασικους τιτλους στο Dreamcast οπως Last Hope,Rush rush rally racing,Wind and water puzzle battles σκοπευει να μην αφηση την παραγωγη τιτλων του Dreamcast αλλα να συνεχιση και το 2011.Για το 2011 εχει καποια σχεδια σχετικα με καινουργιους τιτλους αλλα δεν εχει κανει τιποτα αλλο γνωστο μεχρι σημερα.

Σε μια προσπαθεια της εταιριες να επεκταθει ανακοινωσε το Rush rush rally racing για το Wiiware και το Solar struggle για το xboxlive.

Μαλιστα στην εκθεση βιντεοπαιχνιδιων στην γερμανια οπου εγινε αυτον τον μηνα η Redspotgames εχει δηλωσει παρων.Αξιζει να αναφερuei πως ειχαν στηθει δυο Dreamcast cabinets:cool: για το σχετικο promotion!!!

Πηγη

http://www.joystiq.com/2010/08/21/redspotgames-looking-to-continue-publishing-for-dreamcast/

Redspotgames:http://www.redspotgames.com/
 
Ειναι ευχαριστο να ακους οτι θα βγουν κι'αλλοι τιτλοι (οτι και να ναι αυτοι) για το Dreamcast. Να ναι καλα η Redspotgames. Αντε μπας και τρελαθουν εκει και βγαλουν και κανα rgp (λεμε τωρα :p )
 
Ωραιο πραγμα ενα Dreamcast αναμεσα σε δυο 360...Φωναζει ειμαι ακομα εδω!!!Εστω και με αυτο τον τροπο..
 
Ωραία νέα. Πλέον μπορούμε να τη λέμε στους κατόχους του PS2 ότι βγαίνουν ακόμα παιχνίδια και για το DC. :p
 
Αν δω ακόμα ένα avatar με το λογότυπο SEGA και την κοπελίτσα, θα νομίσω οτι είμαι σε dating φόρουμ... :p

:puke:
 
Ναι ρε παιδια, αλλά αυτά τα παιχνίδια αξίζουν τιποτα ή είναι σαν homebrew? (αυτό με τα αυτοκινητάκια κάτι τετοιο μου θυμίζει. Και το Last Hope είναι conversion από Neo-Geo αν δεν κάνω λάθος?) Και αν έβγαινε ένα RPG, θα αξίζε να το παιξει κανεις ή θα το έπαιζε μονο και μονο για να λεει ότι παιζει ένα καινουριο RPG στο Dreamcast, ασχετως αν μοιαζει περισσότερο με μέτριο RPG στο Jaguar?
 
DINO είπε:
Αν δω ακόμα ένα avatar με το λογότυπο SEGA και την κοπελίτσα, θα νομίσω οτι είμαι σε dating φόρουμ... :p
:puke:
... αφού όλοι ξέρουμε πως το forum είναι μπλε :rofl:
 
Βρε Χάρε ( ! ) έχω προσπαθήσει , αλλά δεν μπορώ να καταλάβω στα σίγουρα : SEGA λέει η κυρία ή κάτι άλλο ;
 
Τι να σου πώ έχω ψάξει να βρώ πληροφορίες μήπως είναι από κάποιο διαφημιστικό αλλά εκτός από ένα-δυό άλλα gifάκια που κυκλοφορούν με την κοπελιά δεν έχω δει κάτι άλλο.

... λες να λέει "Χάρος"; :p
 
Και το δικο μου αβαταρ αλλα και του Haros τα ειχα δει σε κατι σποτ παλια. Δεν ειμαι σιγουρος αλλα αν θυμαμαι καλα Sega λεει.

@ iliekater ναι rpg ηθελα να γραψω :p

@Imgema Πολυ δυσκολη η ερωτηση σου. Αλλα για να ειμαι αντικειμενικος νομιζω πως μονο και μονο για να βγαινουν games στο DC χαιρομαι και ας ειναι μετρια. Σιγουρα δεν μπορουμε να εχουμε απαιτησεις για games με καλα γραφικα η rpg με υποβαθρο κλπ. Χρειαζονται φραγκα και υποδομες για αυτο. Δυστυχως, απλα ξεγελαμε την ουτοπικη μας ελπιδα οτι η παλια Sega θα ξαναγεννηθει η επανερχεται με νεα κονσολα.
 
Ρε δεν πεθαινει λεμε!
 
Haros είπε:
Τι να σου πώ έχω ψάξει να βρώ πληροφορίες μήπως είναι από κάποιο διαφημιστικό αλλά εκτός από ένα-δυό άλλα gifάκια που κυκλοφορούν με την κοπελιά δεν έχω δει κάτι άλλο.
... λες να λέει "Χάρος"; :p
Ειναι κανονικα διαφημισεις απο τη Sega και η σουπερ κοπελια λεει κανονικα SEGA :flower:
 
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Υπάρχει κάποιο video - youtube link;
 
Θα ξαναδω στο Youtube , γιατι απο εκει ειδα τις διαφημισεις.^^
 
Haros είπε:
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Υπάρχει κάποιο video - youtube link;
Haros! Εδω εισαι! :D

1.http://www.youtube.com/watch?v=VjZNQ12jReQ&feature=related

2.http://www.youtube.com/watch?v=dgfsj0jxhwU&NR=1 Αυτη ειναι ηθοποιος αλλα ....kawaiiiiiiiiiii!!!! :flower:
 
Άπαιχτος! Μας λύθηκαν τώρα και οι απορίες από που προέρχονται τα avatar μας! :D
 
Ωραιος ο DarkSynbios! Το δικο μου παντως πρεπει να ειναι απο παλια διαφημηση του Dreamcast αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Ακομα το ψαχνω.Το εχω και σε κινουμενο gif.
 
pressure είπε:
Ωραιος ο DarkSynbios! Το δικο μου παντως πρεπει να ειναι απο παλια διαφημηση του Dreamcast αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Ακομα το ψαχνω.Το εχω και σε κινουμενο gif.
εχμ,λίγο δύσκολο γιατί τότε θα ήταν το πολύ 12 χρονών :p

(σορρυ για το οφ τοπικ)
 
Πίσω
Μπλουζα