Let's Play :). Αν ήμουν... Θα ήμουν...

Τελευταία επεξεργασία:
Η Πεπη. Ημασταν μαζι απο Β' Γυμνασιου, που πρωτοηρθε στο σχολειο μου, μεχρι και Γ' Λυκειου και τριτοδεσμιτισσες.

Αν ησουν ταινια της Βουγιουκλακη;
 
Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο

(Ένιωθα σαν τη Βουγιουκλάκη, οταν πηγα στο Γυμνασιο και είδα νεους καθηγητές...)

Αν ήσουν ταινία με τη Ρένα Βλαχοπουλου;
 
Η Πεπη. Ημασταν μαζι απο Β' Γυμνασιου, που πρωτοηρθε στο σχολειο μου, μεχρι και Γ' Λυκειου και τριτοδεσμιτισσες.

Αν ησουν ταινια της Βουγιουκλακη;
ειναι παντρεμενη;
 
Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο

(Ένιωθα σαν τη Βουγιουκλάκη, οταν πηγα στο Γυμνασιο και είδα νεους καθηγητές...)

Αν ήσουν ταινία με τη Ρένα Βλαχοπουλου;

Η Ρένα είναι οφ σάιντ.

Αν ήσουν τραγούδι του Ζαμπέτα;
 
Θα ήμουν μια καλύτερη μελλοντική περίοδος.

Αν ήσουν θεατρική ηρωίδα;
λις του αραμπαλ,απο το φατο και λις

αν ησουν ελληνας θεατρικος συγγραφεας;
 
είτε fondue που έχω να φάω από τα '80ς είτε fish and chips που είναι το μοναδικό βρετανικό φαγητό που τρώγεται.
αν ήσουν ρετρό φωτογραφική ρεφλέξ μηχανή ποια θα ήσουν;
(άσχετο ανέκδοτο: πάει κάποιος στην κόλαση και αναρωτιέται, σε ποια κόλαση να πάει. στην βρετανική πώς είναι. τα γνωστά, βρετανική κουζίνα, ξύλο, βρασμένα αυγά κάτω από την μασχάλη, καζάνια με πίσσα. αλλά στην ελληνική τα ίδια. τι είναι καλύτερο στην ελληνική; την μια έχει διακοπή ρεύματος, την άλλη κάνουν απεργία οι δαίμονες. )
 
Τελευταία επεξεργασία:
είτε fondue που έχω να φάω από τα '80ς είτε fish and chips που είναι το μοναδικό βρετανικό φαγητό που τρώγεται.
αν ήσουν ρετρό φωτογραφική ρεφλέξ μηχανή ποια θα ήσουν;
(άσχετο ανέκδοτο: πάει κάποιος στην κόλαση και αναρωτιέται, σε ποια κόλαση να πάει. στην βρετανική πώς είναι. τα γνωστά, βρετανική κουζίνα, ξύλο, βρασμένα αυγά κάτω από την μασχάλη, καζάνια με πίσσα. αλλά στην ελληνική τα ίδια. τι είναι καλύτερο στην ελληνική; την μια έχει διακοπή ρεύματος, την άλλη κάνουν απεργία οι δαίμονες. )
Zenit
Αν ήσουν 80ς κινούμενο σχέδιο;
 
Σκαμμένος λάκκος στην άμμο με θαλασσοσκουλικάκια
Αν ήσουν πίνακας ζωγραφικής, τι θέμα θα είχες;
 
Πίσω
Μπλουζα